İstekler

Forum hakkında görüşlerimizi, isteklerimizi ve şikayetlerimizi bu bölümde paylaşabiliriz

Re: İstekler

Mesajgönderen Rasih X » 23 Nis 2014 17:40

facebook
twitter
gplus

vekilsiz kahve bölümüne atatürk köşesi şart.
Rasih X

Mesajgönderen arnoldburadanegezer » 24 Nis 2014 00:15

facebook
twitter
gplus

yeni gelen üyelere sırf üslubu yazdıkları benziyor diye eski üyelere benzetilmesin,o da böyleydi tarzı yaklasımlara girilmesin ve bu dile getirilmesin nazif tahiroglu veya rasih x için demiyorum bunları genel olarak.
arnoldburadanegezer

Mesajgönderen Rasih X » 24 Nis 2014 00:15

facebook
twitter
gplus

yazyagmuru'ndan kim nazif tahiroğlu'ndan banane kim kardeşim :D Mesele Atatürk'ü sevip sevmeme yahut nefret etme meselesi değil, mesele Atatürk'ün bu denli kutsallaştırılması. Ağzımızı açamıyoruz yahu. Bir şey deyince de kutuplaştırıcı, şakirt, tükürüklü, salyalı, saygısız, saldırgan, antipatik, rahatsızlık veren, müfteri ve içi anlamsız bir kinle dolu birileri olup çıkıyoruz kaldı ki dediğim şeylerde Atatürk'e ne bir saygısızlık ne de bir nefret söylemi var. Neymiş efendim ilk mesajlarımda hemen Atatürk'e saldırmışım. Haklısınız gerçekten büyük bir strateji hatası yaptım önce forumda türlü şirinlikler yaparak insanlara kendimi ısındırmam, forumdaki yerimi sağlamlaştırıp kemik kadroda olmam, bunların neticesinde belki mod olup öyle saldırmam gerekiyordu. Ama kendimi ele verdim işte napayım. Ayrıca ''kutuplaştırıcı veya saygısız üsluplar''ın ''rahatsız edicilik'' gibi göreceli bir ifadeye evrilmesi de dikkatimden kaçmadı. Edebiyatı siz iyi bilirsiniz. :P
Rasih X

Mesajgönderen kullanıcı adı » 24 Nis 2014 00:45

facebook
twitter
gplus

Rasih X yazdı:yazyagmuru'ndan kim nazif tahiroğlu'ndan banane kim kardeşim :D Mesele Atatürk'ü sevip sevmeme yahut nefret etme meselesi değil, mesele Atatürk'ün bu denli kutsallaştırılması. Ağzımızı açamıyoruz yahu. Bir şey deyince de kutuplaştırıcı, şakirt, tükürüklü, salyalı, saygısız, saldırgan, antipatik, rahatsızlık veren, müfteri ve içi anlamsız bir kinle dolu birileri olup çıkıyoruz kaldı ki dediğim şeylerde Atatürk'e ne bir saygısızlık ne de bir nefret söylemi var. Neymiş efendim ilk mesajlarımda hemen Atatürk'e saldırmışım. Haklısınız gerçekten büyük bir strateji hatası yaptım önce forumda türlü şirinlikler yaparak insanlara kendimi ısındırmam, forumdaki yerimi sağlamlaştırıp kemik kadroda olmam, bunların neticesinde belki mod olup öyle saldırmam gerekiyordu. Ama kendimi ele verdim işte napayım. Ayrıca ''kutuplaştırıcı veya saygısız üsluplar''ın ''rahatsız edicilik'' gibi göreceli bir ifadeye evrilmesi de dikkatimden kaçmadı. Edebiyatı siz iyi bilirsiniz. :P

Yine aynı yere geldin bak. Konu açıp hemen ilk mesajında faşistlik derecesinde türkçülük yapanlar oldu. Bir ismi yücelten ya da bir şahısa doğrudan saldıranlar oldu. Hemen üye olur olmaz dindar insanlara saldırrı nitelikte yazılar yazanlar oldu. Forum ateist dolu, ama o insanlar ateistlerden bile tepki aldı. Aynı şekilde üye olur olmaz kendi dini görüşlerini dikta edenler oldu. Tüm bunları görmüş/yaşamış insanlar olarak, sen de ilk mesajında böyle yapınca, önceden yaşadığımız olaylar nedeniyle biz de "önyargılı" davranmış olabiliriz. Bu mümkün. Ancak mesela senin son cümlen "Atatürk'ü itibarsızlaştırmaya çalışmıyorum yanlış anlamayın. Atatürk'ü severim çünkü cumhuriyeti kurdu. Cumhuriyet kuranlara bayılırım." tamamen dalga geçtiğin bir cümle. Direkt olumsuz düşünceleri, ön yargıları üstüne sen çektin. Adam gibi gelip "Atatürkü sevmiyorum, şu konudada böyle böyle bilgilerim-düşüncelerim var, bunu tartışalım" deseydin kimse sana o tepkiyi göstermezdi.
Ayrıca ilk mesajda direkt böyle tutucu yazılara tepki gösterilmesinin bir diğer sebebi; vekilsizmeclis bir fikir platformudur. Burada insanlar kendi doğrularını bağırmazlar. Fikirlerini söylerler. Ve yalnız konuşmak için değil bir o kadar da dinlemek için gelirler. Başka insanların fikirlerini öğrenir, araştırır-merak eder, aklına takılan bir şeyi tartışırlar. Burası böyle bir platform.

Yazının başında da dediğim gibi, öncesinde hemen ilk mesajda gelir birilerini-bir şeyi kötüleyen insanlar olduğu için (bu vekilsizmeclisin yapısına tamamen ters) ve sen de son cümlen nedeniyle direkt öyle bir itibar bıraktığın için olumsuz tepkilerle karşılaştın. Uzun lafın kasası eğer "Atatürkü sevmiyorum ve bu konuda bildiklerim-fikirlerim var, bunları paylaşacağım, başkalarının düşüncelerine saygı göstererek, Atatürke hakaret falan etmeden bunları konuşup tartışmak istiyorum" diyorsan buyur, hoşgeldin. Sadece Atatürkü değil pek çok konuda konuşalım, tartışalım. Ama yok banane Atatürkü sevenlerden, ben fikirlerimi bağırmaya, hakaret etmeye geldim diyorsan, sana kullanacağımız en kibar kelime "siktirgit" olacaktır.
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Mesajgönderen Sahra » 24 Nis 2014 01:30

facebook
twitter
gplus

Rasih X yazdı:yazyagmuru'ndan kim nazif tahiroğlu'ndan banane kim kardeşim :D Mesele Atatürk'ü sevip sevmeme yahut nefret etme meselesi değil, mesele Atatürk'ün bu denli kutsallaştırılması. Ağzımızı açamıyoruz yahu. Bir şey deyince de kutuplaştırıcı, şakirt, tükürüklü, salyalı, saygısız, saldırgan, antipatik, rahatsızlık veren, müfteri ve içi anlamsız bir kinle dolu birileri olup çıkıyoruz kaldı ki dediğim şeylerde Atatürk'e ne bir saygısızlık ne de bir nefret söylemi var. Neymiş efendim ilk mesajlarımda hemen Atatürk'e saldırmışım. Haklısınız gerçekten büyük bir strateji hatası yaptım önce forumda türlü şirinlikler yaparak insanlara kendimi ısındırmam, forumdaki yerimi sağlamlaştırıp kemik kadroda olmam, bunların neticesinde belki mod olup öyle saldırmam gerekiyordu. Ama kendimi ele verdim işte napayım. Ayrıca ''kutuplaştırıcı veya saygısız üsluplar''ın ''rahatsız edicilik'' gibi göreceli bir ifadeye evrilmesi de dikkatimden kaçmadı. Edebiyatı siz iyi bilirsiniz. :P

Arkadaşım, saygısız üslup tabii ki rahatsız edici oluyor. Aynı kapıya çıkıyor. Kelime oyunu yaparak haklı çıkmaya çalışma, Allah aşkına.

Atatürk kimilerine göre kutsal olabilir, kimin neyi kutsallaştıracağına sen karar veremezsin. Bir ineği bile kutsallaştırabilirler. Ben inançsız bir insan olduğum için de senin kutsal gördüklerin benim için kutsal değil; yine de senin kutsalına hakaret etmemeliyim (eleştirebilirim, o ayrı). Sen de aynı şekilde eleştirebilirsin hakaret etmediğin müddetçe.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen eskimo » 24 Nis 2014 01:38

facebook
twitter
gplus

Konu yine mi Atatürk'e geldi ya :) Ya tamam konuşalım, tartışalım da, kafamız geri dönükken bırakın koşmayı, yürümekte bile zorlanırız. Atatürk e bayılsan ne olur, nefret etsen ne olur? Tarihdir ancak konu. Hadi öneri de vereyim çok tartışılacaksa günümüzde Atatürk ün anlayışını, felsefesini ve hatta kurduğu Cumhuriyeti tartışalım, ama ileri dönük bir amacı olsun. Dünyada çok farklı konular, büyük zenginlikler, büyük sorunlar, hoş anlar, farklı bilimsel, kulturel alanlar var, düşündürücü derin bilgiler var onlara da biraz yer verelim. Sadece öneri benimkisi tabii.

Selam ile
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 24 Nis 2014 12:55

facebook
twitter
gplus

Konuyu anlamadım, olay Atatürk forumu altında Atatürk'ü mü eleştirmek? :D
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen Nate RIVER » 24 Nis 2014 14:14

facebook
twitter
gplus

Yowzah Anakata yazdı:Konuyu anlamadım, olay Atatürk forumu altında Atatürk'ü mü eleştirmek? :D

Bence yapılmalı ama trollemeden.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 24 Nis 2014 14:48

facebook
twitter
gplus

Nate RIVER yazdı:
Yowzah Anakata yazdı:Konuyu anlamadım, olay Atatürk forumu altında Atatürk'ü mü eleştirmek? :D

Bence yapılmalı ama trollemeden.

mo işaret etmiş. tarih bölümü neyinize yetmiyor.
ayrıca öyle olmasa bile , foruma ilk giren biri için özgür, bağımsız bi forum olarak gözükmeyecek. bi görüşü savunduğu düşünülecek.

eğer öyle bi bölüm açılırsa meclis hakkında ki düşüncelerim değişir ve elimden geldiğince karalarım. çünkü Atatürk'ü bi hedef haline getirmiş olunacak.

asla yapılmamalı. mo'ya duyrulur :)
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen Nate RIVER » 24 Nis 2014 17:12

facebook
twitter
gplus

O zaman ateistlere de haksızlık oluyor çünkü din başlığı var. :D Veya Yeni Dünya Düzeni forumu var, Sikkofield yancısı gibi duruyoruz. :D

Neyse ya Tarih ve Siyaset forumları var oraya açsınlar çokta fifi. :D Ben niye savunuyorsam. :D
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

ÖncekiSonraki

Dön Forum Hakkında ve Şikayet Bölümü