Dışarıya Kapalı Bölüm

Forum hakkında görüşlerimizi, isteklerimizi ve şikayetlerimizi bu bölümde paylaşabiliriz

Dışarıya Kapalı Bölüm

Mesajgönderen voltairea » 11 Eki 2013 00:02

facebook
twitter
gplus

Sadece üyelerin, hatta mümkünse sadece belli bir mesaj sayısına ulaşmış üyelerin girebildiği bir bölüm olmalı. Ben şahsen bu hafta sonu bir konu açmayı düşünüyorum ama dışarıya kapalı olması lazım yoksa hiç bir anlamı kalmaz. Forum üyelerine özel bir bölüm açmamız mümkün mü?
voltairea

Re: Dışarıya Kapalı Bölüm

Mesajgönderen eskimo » 11 Eki 2013 01:08

facebook
twitter
gplus

hazırda böyle bir şey yok, ama izin ve grup ayarlarıyla yapılabilir gibi sanki. bu konuda fikri olan var mı? deneyebiliriz sanırım.
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen salihcyilmaz » 11 Eki 2013 08:38

facebook
twitter
gplus

Ucu çok açik oldu sanki :/ hatlari mantikli şekilde belirlenebilirse neden olmasin ki? Hatta güzelde bir fikir. Kaç mesaj siniri olmali mesela?
It is a capital mistake to theorise before one has data. Insensibly one begins to twist facts to suit theories, instead of theories to suit facts.
salihcyilmaz

Mesajgönderen Tyrael » 11 Eki 2013 09:20

facebook
twitter
gplus

Üye olmadan Linklerde gözükmesin hatta. Beğendiğimiz yorumlara +rep filan da verelim.

Sitenin adına da vekilsiz-torrentoyun.com yapalım.

Bari burda bölünmeyelim teyze kızları.

İçime sebepsiz dert oldu la , hayatta tek bir sorunum yok ya kendime sıkıntı arıyorum.

Neyse vatandaşlık görevimi yaptım kaçıyorum.

Sayanora!
http://kucukcatlaklar.tumblr.com/ http://www.youtube.com/watch?v=orivEatc2fw
Beni ak yüzle diriltirsin a Tanrım, bilirim;
Defterim dolsa da suçlarla, siyahtan korkmam.
Kullanıcı avatarı
Tyrael

Mesajgönderen ceci » 11 Eki 2013 11:23

facebook
twitter
gplus

Selam

Dışarıya kapalı bölüm olması düşüncesine katılmıyorum. Bu sadece çok az bir gereksiz üye artışı sağlar o kadar. Hele hele belli bir sayı mesaj kısıtlaması hiç adil bir yöntem değil. Şöyle ki, Farzı misal; Üyenin ilgili konu ile bilgi birikimi had safhadadır ama gel gelelim yeni üye olmuştur ve/veya mesaj sayısı düşüktür. Bundan dolayı yazılanları görememekte, fikirlerini yazamamaktadır. Sizce bu mantıklı ve forumun açılış gayesine uygun bir yöntem olur mu? Bir çok irili ufaklı, gerekli gereksiz forum siteleri bu yöntemi terk etmişken, Vekilsizmeclis gibi kaliteli bir yer bu şekilde hareket etmemeli.

Tyrael ironi eşliğinde güzel şeyler söyledi. Rep sistemi, beğeni butonu, ıvır zıvırlar, bu forumu amacından saptırır. Gayet sade olması ve olabildiğince fikirlerin beyan edilmesi gayesi, bu forumu güzel ve özel kılan etmenler zaten.
Resim
Kullanıcı avatarı
ceci

Mesajgönderen salihcyilmaz » 11 Eki 2013 15:25

facebook
twitter
gplus

ceci yazdı:Selam

Dışarıya kapalı bölüm olması düşüncesine katılmıyorum. Bu sadece çok az bir gereksiz üye artışı sağlar o kadar. Hele hele belli bir sayı mesaj kısıtlaması hiç adil bir yöntem değil. Şöyle ki, Farzı misal; Üyenin ilgili konu ile bilgi birikimi had safhadadır ama gel gelelim yeni üye olmuştur ve/veya mesaj sayısı düşüktür. Bundan dolayı yazılanları görememekte, fikirlerini yazamamaktadır. Sizce bu mantıklı ve forumun açılış gayesine uygun bir yöntem olur mu? Bir çok irili ufaklı, gerekli gereksiz forum siteleri bu yöntemi terk etmişken, Vekilsizmeclis gibi kaliteli bir yer bu şekilde hareket etmemeli.

Eyvallah, haklisin bu konuda. Ben farkli bir açidan düşünmüştüm ama bu söylediklerin daha ağır basiyor gibi.

Arkadaşlar güzel söylemiş o zaman olmamasi daha iyi görünmekte.
It is a capital mistake to theorise before one has data. Insensibly one begins to twist facts to suit theories, instead of theories to suit facts.
salihcyilmaz

Mesajgönderen Nate RIVER » 11 Eki 2013 16:47

facebook
twitter
gplus

Çok iyi olur, böylece biz de kendimizi önemli zannederiz. :D Ama sadece bir bölüm olsun, yoksa tadı kaçar.

Düzenleme: (Mesaj sayısının sınırı çok olmadıkça) özel başlığa belli bir mesaj sayısının altındaki üyelerin erişememesi mantıklı olabilir, mesela bazı üyelerin sahte hesap ile konuyu kaşar etmesini önler. Yanlış düşünüyor da olabilirim, aklıma bu geldi şimdilik.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen voltairea » 11 Eki 2013 18:25

facebook
twitter
gplus

İyi de bütün forum dışarıya kapansın diyen olmadı ki. Tüm konular açık zaten. Açık olması da lazım. Çünkü forumun mantelitesi için bu gerekli.
Üye artışı için yapılan bir şey olduğunu nereden çıkardınız hiç anlamadım. +rep verelim şakaları ise ayrı bir konu. Söylenilen şeyi başka yerlere çekerek (ozaman şunu da yapalım bu da olsu şu da olsun hehehe) benim söylediğim şeye cevap vermiş olmuyorsunuz.
Siz bu işten ne anladınız, kafanızda nasıl bir şey şekillendi bilemem. Ama konunun özel olmak, özel hissetmek ya da üye sayısını artırmakla bir alakası yok.
Dışarıya kapalı bir bölüm açmaktaki TEK amaç; sadece forumdaki aktif kişileri ilgilendiren konuları, dışarıdakilerin okumasını istemediğimiz konuları açabileceğimiz bir yer. Orada din, felsefe, politika vs bir şey konuşulmayacak ki? Dışarıdaki üyenin bilgisiyle bir alakası yok ki? Bu konuları konuşmak için zaten forumda gereken yer var.
Dışarıya kapalı bölüme açılacak konuların, ziyaretçilerin bilgi birikimiyle uzaktan yakından alakası yok.
Örneğin ben bir konu açacağım, ama bu forumdaki belli başlı aktif 20-30 kişi dışında kimsenin görmesini istemiyorum. Ne bilgi konuşulacak, ne din ne felsefe. Ama her giren, google da her arama yapan o konuyu bulsun okusun istemiyorum. Ki zaten dışarıdan birini ilgilendiren bir konu da değil.
Umarım anlatabilmişimdir...
voltairea

Mesajgönderen voltairea » 11 Eki 2013 18:49

facebook
twitter
gplus

10-15 kişi toplanıp dünyayı ele geçirelim artık diyeceğim. Yeter illuminati'nin yönettiği. Sıra bize de gelsin.
Şaka bir yana, bölüm açılırsa var benim diyeceklerim. Onun dışında elbet sizlerinde sadece forumdaki aktif kadroyu ilgilendiren, dışarıdan her girenin görmesini istemediğiniz bir konunuz olur bir gün. Burada özel bir şey paylaşmak istersin ancak forumdaki çevren görsün istersin, google a her yazan görsün istemezsin. Ziyaretçileri ilgilendirmeyen bir konudur. Ya da sadece forumu bağlayan bir konudur. Oraya açarsın
En son voltairea tarafından 11 Eki 2013 19:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
voltairea

Mesajgönderen ceci » 11 Eki 2013 19:09

facebook
twitter
gplus

Selam.
simdi anlatabildin iste moruk ;)
hafiz ilk basta dediklerin cok farkli manalar iceriyordu kabul et :) bizlerde buna mukabil, yazdiklarindan oturu, bu tur bir olusumun pek saglikli olamayacagini orneklerle belirttik..

son soylediklerin mantikli, has daire gibi birsey istiyorsun/istiyoruz anladigim kadariyla.. olur. neden olmasin. yalniz mesaj sayisi kisitlamasini nasil yapacagiz? 50, 100, 200 ? bence ne yapalim biliyormusun, mesaj sinirini 1461 yapalim, sadece sen ve 1461 mesaj uzeri kisiler gorebilsin konuyu ehehe :P

saka bir yana, mesaj kisitlamasi olabilir/olmayabilir lakin aktif uyelerin konuyu gorebilecegi, etkilesim icerisinde olacagi bir "has oda" neden olmasin.
Resim
Kullanıcı avatarı
ceci

Sonraki

Dön Forum Hakkında ve Şikayet Bölümü