Kuralların Netleşmesi Gerekiyor

Forum hakkında görüşlerimizi, isteklerimizi ve şikayetlerimizi bu bölümde paylaşabiliriz

Re: Kuralların Netleşmesi Gerekiyor

Mesajgönderen eliaa » 02 May 2014 14:41

facebook
twitter
gplus

Ne yani mert ayetle ve yorumunla vermek istediğin mesajda kendi tutarsızlığını gösteriyorsun. Herşeyden haberi olan insan delil mi bekler? Ki tartışmaların çoğu da belli başlıklarda dönüyor ama seyirci olmak daha hoşunuza gidiyor sonra işinize geldiği ölçüde yarım yamalak bilerek uyarı veriyorsunuz (genel modlar olarak)
Kullanıcı avatarı
eliaa

Mesajgönderen eliaa » 02 May 2014 14:45

facebook
twitter
gplus

Ama forumun olayı bu birileri diğerlerini sürekli olur olmadık yerlerde yağlıyor yada haddine düşmezken gereksiz müdahalelerde bulunuyor falan. Daha forumda huzuru sağlayamayan tiplerde siyaset başlığında ülkeyi kurtarıyorlar..
Kullanıcı avatarı
eliaa

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 02 May 2014 14:45

facebook
twitter
gplus

möö... yazdı:
usescrt yazdı:
eliaa yazdı:Modlarda yaşanan tartışmalardan bi haberse hadi önümüze getirin bi örnek diyorsa daha ne diyim ben üstüne yani. Çok ilgilisiniz maşallah bide kendinize laf gelince kıyametleri koparıyorsunuz

habersiz olduğumdan değil, hiçbir şekilde laf arasında edilen küfürlere müdahele etmediğimden kanıtını getirmesini istedim..

Yoksa O'nun dışında bazı ilahlar mı edindiler? De ki: "Susturucu delilinizi getirin! Benimle beraber olanların da benden öncekilerin de Zikir'i budur. Ne yazık ki onların çokları hakkı bilmezler; bu yüzden de yüz çevirirler." -Enbiya 24

Tayyip ERDOĞAN gibi cevap vermişsin, geleceğini parlak görüyorum, senin. :twisted:

o ne demek?
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen kullanıcı adı » 02 May 2014 14:54

facebook
twitter
gplus

usescrt yazdıklarına da, özeldek yazdıklarına da buradan cevap veriyorum. Konunun seninle nasıl bir alakası var? Bana ne ara uyarı verdin? Ne ara ceza verdin? Ya da hangi uyarı veya ceza konusunda biz konuştuk-tartıştık? Konunun seninle hiçbir alakası yokken kendi kendini dahil etmeye çabalamışsın resmen... Konu kimle neyle ilgili herkes biliyor ve buraya taşınmasına zerre kadar luzum yok. Delil getir önüme örnek getir vs boş laflar. Kapanmış bir tartışmayı tekrardan açmak, açmayı istemek iyi bir niyet gözeteceğim bir şey de değil. Zaten artık uzatmanın, sanki kin varmış gibi devam etmenin de luzumu yok. Her konu kapandı, öyel yada böyle uzlaşmaya varıldı. Artık kimse açmasın. Buraya getir örnek ver vs demesin. Meraklısı önüne bir şey beklemesin, gitsin kendi baksın.
Forumun en kısa sürede eski huzuruna dönmesini ve artık kimsenin kimseye saldırmamasını, kin beslememesini istiyorum.
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Mesajgönderen muhibbi » 02 May 2014 14:59

facebook
twitter
gplus

Tayyip ERDĞAN' ın Halka yaptığı konuşmalarda, yaptıklarını masum göstermek için Kuran ayetlerinden örnekler veriyor ya, söylediklerini ayetlerle destekliyor ya,işte o demek.
Muaviye gibi Kuran ayetlerini süngülerin ucuna takıyor, halka, ka da diyor ki devlete karşı gelen yani Allaha karşı gelmiş aynı zamanda da kuran'a karşı gelmiş demektir diyor ya hani..(yani bana karşı gelmiş ) ben Allanın yeryüzün de halife siyim diyordu ya Muaviye.ben sizin kaderinizim sizi yönetmekte benim kaderim.
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen kullanıcı adı » 02 May 2014 15:03

facebook
twitter
gplus

Bir de; konuyla alakası yok ama şöyle heryere ayetleri sokmayın. Tamam ölçü, tek kaynak kuran ama kendi dünyevi meselene alakalı alakasız kurandan ayet koyunca "Allahın kılıcı usercrt" olmuyorsun. Kafirlerle küfürle şirkle mücadele eder gibi ne öyle her mesajın sonunda ayet :D Olmuyor hocam.
Elife de sonuna kadar katılıyorum. Bilip bilmeden konuşmuyor tam aksine gayet güzel analiz etmiş durumu. Çoğu zaman anca izliyorlar, kankisi tanıdığı değilse ya da karşıtaraf öyleyse hayatta geleyim doğruyu söyleyeyim denmiyor.
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Mesajgönderen kullanıcı adı » 02 May 2014 15:08

facebook
twitter
gplus

usescrt yazdı:
peki arkadaşım forumda iki mod olduğuna göre, sen de çoğul konustuguna göre nasıl üzerime alınmamamı bekliyorsun ki?

ek olarak; Volteira , delil getir dememin sebebi, konuların tekrar tartısılmasını istemem değil.. bitip gitmiş tekrar açılmasının bi mantıgı yok.
Şikayetin tekilse çoğul konusma lütfen

Ben iki saymamıştım. Belki hepsi mod gibi davrandıkları içindir... Kusura bakma usescrt. Seninle alakası yok. Ama senden gerçekten yapılan haksızlıkları gördüğünde müdahale etmeni, doğruluğun yanında olmanı rica ediyorum. Bir mod olarak bunu yapmalısın. Sessiz kalma.

ek olarak: voltaire değil kullanıcı adı :D Zatem o da voltairea'ydı :P Tamam orada senin kastetmedim. Sorun yok.

usescrt yazdı:gören her cümlemin sonuna ayet yazıyorum sanacak var ya , ne şekilsin sen volt :D

Bunu yapman bile yetti :D Ayetlerle çürüttüyor adam :D 1400 yıl önce bu durum önceden...
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Mesajgönderen kullanıcı adı » 02 May 2014 15:24

facebook
twitter
gplus

Artık sana da bir şey denmesin. Demiyim, demeyelim. Eğri doğru neyse, ortaya çıktı, tartışıldı. Konu da kapandı. Hepimizin diyecek çok şeyi vardır elbet, benim de var ama bence bırakalım gitsin. Kin tutacak bir durum da yok. Artık uzlaşalım, soruna çözümü getirelim ve forumda huzuru sağlayalım. Konuşacak güzel konular, tartışılacak nice mesele, yapılacak çok iş var.
Kullanıcı avatarı
kullanıcı adı

Mesajgönderen Simonov » 02 May 2014 15:37

facebook
twitter
gplus

Küfür güzel bir şey mi ki küfürün serbestliğini tartışıyorsunuz? Küfürün büyüğü küçüğü kısaltılması yasaklansın. Doğrudan küfüre alışmış üyelere saldırdım bu yazıyı okurken küfür edebilirler (içlerinden) lakin ortam oldukça seviyeli. Muhabbet arası küfür bile gölge düşünebilecek, yanlış anlamaya sebep olabilecek güçte. Bir mod cümle arasında edilen küfürü sansürleyip cümlenin yapısına dokunmuyorsa bir sorum görmüyorum. Olması gereken budur. Böyle de devam etmesi gerekir.
(Mod yasası çıksın modlara geniş haklar tanınsın :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
Simonov

Re: Ynt: Kuralların Netleşmesi Gerekiyor

Mesajgönderen eliaa » 02 May 2014 15:54

facebook
twitter
gplus

Simonov yazdı:Küfür güzel bir şey mi ki küfürün serbestliğini tartışıyorsunuz? Küfürün büyüğü küçüğü kısaltılması yasaklansın. Doğrudan küfüre alışmış üyelere saldırdım bu yazıyı okurken küfür edebilirler (içlerinden) lakin ortam oldukça seviyeli. Muhabbet arası küfür bile gölge düşünebilecek, yanlış anlamaya sebep olabilecek güçte. Bir mod cümle arasında edilen küfürü sansürleyip cümlenin yapısına dokunmuyorsa bir sorum görmüyorum. Olması gereken budur. Böyle de devam etmesi gerekir.
(Mod yasası çıksın modlara geniş haklar tanınsın :lol:

Ne diyor bu liseli
Kullanıcı avatarı
eliaa

ÖncekiSonraki

Dön Forum Hakkında ve Şikayet Bölümü