VekilSiz Meclis moderasyonundan şikayetler hk. mesaj

Forum hakkında görüşlerimizi, isteklerimizi ve şikayetlerimizi bu bölümde paylaşabiliriz

Re: VekilSiz Meclis moderasyonundan şikayetler hk. mesaj

Mesajgönderen Sahra » 18 Tem 2013 01:21

facebook
twitter
gplus

Muhammed'in tanrısı lafında bir şey yok. Kendi tanrısı değil, kendisi ona tapmıyor sonuçta.
Aslına bakarsanız gördüğüm kadarıyla diğer laflarında da bir şey yok. Fakat tavrında bir laubalilik var, Müslüman bazı arkadaşların sinirini bozmasının sebebi kelimelerinden çok tarzı sanırım. Ona da pek yapacak bir şey yok gibi.

Arada kaldım bu konuda =) Bu sebeple busketz'in hemen kalemi kırılmamalı diyorum.

Can olayı büyüttü ve acele etti. Neyse geri gelir o, hissediyorum :mrgreen:
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Re: VekilSiz Meclis moderasyonundan şikayetler hk. mesaj

Mesajgönderen SiDRe » 18 Tem 2013 01:24

facebook
twitter
gplus

Yowzah Anakata yazdı:
SiDRe yazdı:
Yowzah Anakata yazdı:Önemli olan saygı. Fikirlerinimizin ters düşmesi çok normal. Ancak ön yargısız, karşılıklı saygıyla güzel bi forum oluşturduğumuzu düşünüyorum.
Tabii ki sabote edecekler o zamanda devreye moderatörler giriyor.

Bu arada sevdim lan burayı :)

Şüphesiz.
Akşam şikayetler bölümündeki başlıkları görünce bunu yazma ihtiyacı hissettim. Eksiklerimiz var farkındayız ama dediğim gibi bizler de işi gücü olan gönüllüleriz ve harcayabildiğimiz vakit kısıtlı. Amatör bir oluşum şu an burası. Belki de o yüzden samimi bulunuyor ve yeni gelen üyeler tarafından benimseniyor, seviliyor zaten.

Kaosa neden olan başlığa da baktım. Başlığı açan arkadaş müslüman değil belli ki ama ben bir müslüman olarak "Muhammed'in Tanrısı" sözünün bir hakaret teşkil ettiğini düşünmüyorum. Adam inanmıyorsa, ancak böyle ifade edecek kendisini ne yapsın.. İşte burada karşıt görüşteki insanlara düşen (ki ben de bunlardan biriyim) kişisel savunma veya saldırıya geçmektense, tartışılan konu ile ilgili delilleri öne sürmek olmalı. Örnek verecek olursak az evvel ben de bu başlığa şöyle yazdım:

viewtopic.php?f=4&t=375&p=4424#p4424

Selamlar

Kesinlikle. "Hazreti" kelimesinin sözlük anlamı Arapça'da sayın, sevgili, yüce. İnanmayan bi insanın zaten bunu yazması garip düşer.
Ancak tekrar belirtmek isterim insanların inançlarına yapılan saygısızlıkta karşı tarafın tepki göstermesinde bi gariplikte göremiyorum.

Evet elbette, onda da bir gariplik yok. Ama burası fikiralışverişi yapılan bir yer ise delillerle karşı duruş daha hoş olacaktır diye düşünüyorum.
Bu arada benim bildiğim hazret kelimesinin "huzurunda" gibi bir anlamı var.
Hayatta insanın varoluş sebebini sorgulamasından ve bulmaya çalışmasından daha önemli ne olabilir?
Kullanıcı avatarı
SiDRe

Önceki

Dön Forum Hakkında ve Şikayet Bölümü