Dernek ve Kutsal Kitap Tefsiri

Forum hakkında görüşlerimizi, isteklerimizi ve şikayetlerimizi bu bölümde paylaşabiliriz

Re: Dernek ve Kutsal Kitap Tefsiri

Mesajgönderen canq » 02 Eki 2014 14:01

facebook
twitter
gplus

2 cümle yazıp çıkmakla kitabı baştan sonra inceleyip yazıya dökmek arasında büyük fark var. Kitap hakkında kitap yazacaksınız. İlgi, ve daha çok zaman gerektiriyor. Siz yazın okuruz.
canq

Mesajgönderen othello » 02 Eki 2014 14:58

facebook
twitter
gplus

canq yazdı:2 cümle yazıp çıkmakla kitabı baştan sonra inceleyip yazıya dökmek arasında büyük fark var. Kitap hakkında kitap yazacaksınız. İlgi, ve daha çok zaman gerektiriyor. Siz yazın okuruz.

2 cümle yazıp çıkmıyorsun ki. Kitabın tamamını okumuş, her satırı her cümleyi irdelemiş, hepsi üzerinde düşünmüş oluyorsun işin sonunda. Baştan sona kitabı okumuş, incelemiş, üzerinde düşünmüş oluyorsun.
Ayrıca sorumda iki ihtimal vermiş, iki ihtimaldede senin de yazman daha faydalı olmaz mı demiştim. Tekrar soruyorum daha faydalı olmaz mı? Ya da sen neden yazmayasın?

Bu arada illa yaz, yazacaksın vs tarzında zorlamıyorum :D Sadece soruyorum.
Kullanıcı avatarı
othello

Mesajgönderen canq » 02 Eki 2014 15:53

facebook
twitter
gplus

Knk planlamayı yapın olacak gibiyse bakılır.
canq

Mesajgönderen bir adem » 03 Eki 2014 01:50

facebook
twitter
gplus

tefsir denilen şey bir konuda fikir belirtmeden çok o konunun dil, tarihsel vs unsurlarca herkes için daha açık hale getirilmesidir. yorumlama dediğimiz iş tevile giriyor. düzgün çalışmalar çıkar diye umuyorum laptopuma geçince takip edebilirim.
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Önceki

Dön Forum Hakkında ve Şikayet Bölümü