Defolun Suriyeliler! Erdoğan'a Gidin !

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Defolun Suriyeliler! Erdoğan'a Gidin !

Mesajgönderen Lesdike » 07 Mar 2014 16:27

facebook
twitter
gplus

Bir cuma namazı çıkışı.
Birbirlerine Allah'ın namazlarını kabul etmesini dileyip,el sıkışıp camiinin çıkışına doğru yöneliyor cemaat.
Çıkışta sağ sola dizilmiş Suriyeli kadın ve çocuklar var.Aşağı yukarı 10-15 kişi.Yerlere oturmuşlar ve önlerinde bir kağıt parçası var.Üzerinde 'Suriyeliyim Yardım Edin 'yazıyor.
Yer aslında soğuk ama aldırış etmiyorlar.Türkçeleri iyi değil ama çocuklar gayretli biraz. 'Ağbi yardım et ağğbi' diye sesleniyorlar.
O kağıdın üzerine düşen bozuk paradan sonra o çocuğun yüzünü görmelisiniz belki.Ya da ona eğilip çikolata verdikten sonra size bakışınızı görmelisiniz.

Bu arada bir ses duyuluyor. 'Hadi hadi kalkın kalkın kalk kalk gidin buradan,zabıtayım ben.' Kafamı çeviriyorum.
Mahallenin Muhtarları dizindeki gün yapan teyzeleri andırıyor ve Suriyelileri kovalıyor oradan.Üstünde üniforma falan yok.Gayet sivil.
Bir kadın kovalıyor o insanları oradan.Üslubu o kadar aşağılayıcı ki. Dayanamıyorum.

"Hanımefendi zabıta kimliğinizi görebilir miyim?" diyorum. Zabıta olduğunu düşünmüyorum esasen. Bana verdiği cevapta bu düşüncemi doğruluyor.
'Bana işimi mi öğreteceksin!!'

O kadar belli ki zabıta olmadığı.Çok kötü davranıyor insanlara.Bir yandan o kadınlar yerdeki paralarını toplayıp çocuklarını sırtlarına alıyor ve kaçışmaya başlıyorlar.Korkuyorlar ondan.

Dayanamıyorum arkasından gidiyorum.Benimle birlikte birkaç amca diyebileceğim adam geliyor arkamdan kadına çıkışmaya başlıyorlar 'napıyorsun sen ne var insanlar ne yaptı sana ayıp değil mi' tarzında. Sizce verdiği cevap ne olabilir ? Bakın birkaç satır sonra cevabı yazacağım ama bi durun düşünün.Bu insanlardan ne istiyorsun,kimliğini göster zabıta isen diye soran insanlara sizce nasıl bir cevap vermiş olabilir ? Lütfen bi düşünün.
Ben hala kimliğini görme derdindeyim bu arada.Göstermek zorundasın diye diretiyorum ama nafile. Cevabı ne biliyor musunuz?

"Ben Atatürkçüyüm!!!!!!!"
Ne? Hadi be. Şaka yapıyor olmalı. Tekrar ediyor.
"Ben Atatürkçüyüm!!! "

"İyi de ne alakası var şimdi" diyorum."Bu insanlarla Atatürkçülüğünün ne ilgi,alakası var" diyorum. Sizce verdiği cevap ne olabilir.

"Hırsız Tayyip! Erdoğan'a gitsinler."

Yine birkaç amca serzenişte bulunuyorlar 'ne alakası var şimdi Atatürk ile çok seviyorsan arkasından bi fatiha oku be'

Yanıtlar aynı.

"Bana işimi öğretmeyin.Ben Atatürkçüyüm.Hırsız Tayyip.Erdoğan'a gitsinler kalksınlar burdan!"

Onların bir insan olduğunu unutuyor.

Öyle bir hava yaratıyor ki.Sanki ona karşı çıkan insanlar vatan haini,Atatürk düşmanı,Erdoğan'ı destekleyen insanlar.İnsanları o konuma sokuyor.Bu arada tabii Suriyeliler kaçışıyor.Kadın kalabalığın üstüne yönelmesinden dolayı söylene söylene gidiyor.Ne kartını gösterebiliyor ne de sorularıma cevap verebiliyor.

Sonra düşünüyorum.

Şu 'yobaz' kelimesini düşünüyorum.Bu 'yobaz' kelimesini sadece bir kesim için kullanıldığını düşünüyorum.Ama kelimenin içi farklı görüşlere sahip insanları da almalı diye düşünüyorum.İyice düşünüyorum.

Şu ses kayıtlarıyla ilgili tepki verdiğimi düşünüyorum meydanlarda.Yanımda bu kadınında olacağını,onunla birlikte bağıracağım anı düşünüyorum.
Bu insanların bulunduğu dünyada yaşamak zor geliyor bana.

Ne yapacağımı bilemiyorum.
http://www.kasklikamikazepilotu.blogspot.com

bu kargalar kimin, kimin hesabını döksem, döksem yüzüne ?
Kullanıcı avatarı
Lesdike

Re: Defolun Suriyeliler! Erdoğan'a Gidin !

Mesajgönderen Sahra » 07 Mar 2014 16:34

facebook
twitter
gplus

Daha insan olmayı becerememiş, Atatürkçü bir insan olduğunu mu iddia ediyor?
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 07 Mar 2014 21:04

facebook
twitter
gplus

O insanların hiç bir suçu yok. Hesap soracaksa onları bu duruma düşürenlerden sorsun.

Atatürkçüymüş. Ah Atatürk seni göreydi.
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen Think Tank » 19 Eki 2015 04:42

facebook
twitter
gplus

Helal olsun, Türkiye'de böyle aklı başında kadınların olması çok umut verici. Bunlar böyledir güçsüzken mazluma yatarlar güçlendiklerinde de kafanı kesmeye kalkışırlar.
Think Tank

Mesajgönderen Nate RIVER » 19 Eki 2015 09:04

facebook
twitter
gplus

Teyze aptallikta 4. boyuta geçmiş.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen Lesdike » 27 Eki 2015 16:55

facebook
twitter
gplus

Bu olayın sonu ilginç boyutlara ulaşmıştı bu arada başlık canlanınca yazayım dedim. O sıralar bu olaydan oldukça etkilenmiştim, o kadını birkaç kere daha camii çıkışında gördüm. Ne yapmaya çalıştığını anlamıyordum bir insan niye gelir ki oraya üstelik her zaman Suriyeli mülteciler falan da olmuyordu. Bizim ülkemizden yardıma muhtaç olanlar oluyordu tek tük mesela sadece elini açıp bekleyen oldukça yaşlı bir teyze vardı. Neyse ben bu kadını bir gün yine gördüm ve kendisinden şüphelenmeye başladım. Acaba avludaki yaşlı kadını mı bekliyordu, ona para verilmiyor diye o yüzden mi Suriyelileri kovaladı gibi düşünceler geçti aklımdan. Her neyse camii ile kaldığım yer arasında çok fazla mesafe yok, balkondan gözüküyor camii öyle diyebilirim. Balkona çıktım, babama şüphelerimi anlatıyordum telefonla o sırada o kadın ve dilenen yaşlı teyzeyi gördüm kol kola. Kaldığım yerin bahçesine kadar girdiler. Olaya bak. Aşağıya fırladım hemen ikisini de görüyordum yanlış görmediysem bi para değişikliği oldu. Orada bulunan birkaç kişiye daha anlattım hemen durumu. Sonra o kadın yaşlı teyzenin yanından uzaklaştı, çöpleri karıştıran bir kadının yanına gitti ona bir şeyler söylüyordu. Yanımda bir kişiyle hemen o yaşlı teyzenin yanına gittim belki bizden yardım ister diye. Benim ayağım kırık yürüyemiyorum gibi bir şey demişti. Yürüyordu ama hafiften, akli dengesi yerinde değildi sanırım ya da alzheimerdı bilemiyorum. Bizim yaşlı teyzeyle konuştuğumuzu görünce o kadın geldi hemen yanımıza. Çok tedirgindi ve biz daha sormadan az önce konuştuğu kadının kendisinden para istediğini söyledi. Yani bilmiyorum anlarsınız ya hal ve hareketlerinden. Beni tanımamış gibiydi. O yaşlı kadının annesi olduğunu söyledi. Koluna girdi yaşlı teyzenin beraber gittiler. Bir daha da hiç görmedim. Bilmiyorum belki çok zor durumdaydılar annesi dilenmek zorunda kalıyordu, Suriyeli mültecilerden annesine para kalmıyor diye o insanları kovaladı herhalde. En iyi böyle yorabilirim ne diyim.
http://www.kasklikamikazepilotu.blogspot.com

bu kargalar kimin, kimin hesabını döksem, döksem yüzüne ?
Kullanıcı avatarı
Lesdike

Mesajgönderen Nate RIVER » 27 Eki 2015 18:43

facebook
twitter
gplus

Kemalist teyze şirket kurmuş bence.

Neyse tanımadığım kişinin günahını almayayım şimdi, ''mantıklı gelmedi'' diyelim.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen Think Tank » 21 Oca 2016 13:20

facebook
twitter
gplus

usescrt yazdı:kadın farkında olmadan Atatürk'ün yoksulu yetimi ittiğini, dışladığını savunmuş. nasıl bir atatürk'e tapıyor zihninde anlayamadım. her neyse.. yaptığı insanlık dahilinde bi hareket değil. sen de insanmış gibi değerlendirme bro. bırak kendi yağında sıçrasın dursun

Hadi o zaman Afrikadaki, Güney Amerikadaki, Asyadaki milyonlarca fakiri, yetimi ülkeye alalım hepsine de maaş başlayalım. Onları beslemek için de vergi yükünü %500 arttıralım. Hepsi de 10 ar tane çocuk yapsın onlara da bakalım. Görülmeyen hastalıklar iyice artsın, demografi iyice değişsin. Sokaklarda yürüyemez olalım. Bunların seçtikleriyle yönetilelim, istemeyenleri de faşist olmakla suçlayalım.

Pardon ama biz dünyanın enayisi olmak zorunda mıyız?
Think Tank

Dön VekilSiz Kahve