Video Paylaşımı

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Re: Video Paylaşımı

Mesajgönderen Mecruh » 21 May 2015 20:41

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:
Mecruh yazdı:Zalimler için yaşasın cehennem!

Ehe kendine beddua edeni de ilk kez goruyorum

Sana çok mu eziyet ettim? Ne alaka?
حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ

Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.
Kullanıcı avatarı
Mecruh

Mesajgönderen Sahra » 21 May 2015 21:16

facebook
twitter
gplus

Mecruh yazdı:
Sahra yazdı:
Mecruh yazdı:Zalimler için yaşasın cehennem!

Ehe kendine beddua edeni de ilk kez goruyorum

Sana çok mu eziyet ettim? Ne alaka?

Cahil diye okudum hahahaha. Tamam o zaman :D
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen bergman » 23 May 2015 01:22

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:
augustus yazdı:Eğer inanıyosan , yaptıklarının doğruluğunu ve sevap point bakımından derecelendirilmesini nereden biliyosun ki o daha iyi bu biraz daha iyi kıyasında bulunuyosun ? yada abartıp yanacan diyon ? Olm Carl Sagan'ın yanacak olmasını hala anlamıyorum. Tesla'nın yada.

Baştan söyleyeyim. Eleştirin herkese kafir yaftası yapıştırılmasına, insanların kafasına göre birbirlerine yanacaksın demesine ya da Kur'an'a göre iyi insanların cehennemde kalacak olmasına falan ise ona lafım yok. Eğer öyleyse mesajın gerisini okumana gerek yok. Değil ise okuyabilirsin :D

Eğer inanıyorsan diyorsun.

Kur'an "EY İNANANLAR" diyerek bildiriyor (sözde). "Kafirler yanacaktır" diyor. İnanan bir insanın "ben kafirim" diyen insana bu ayetlere dayanarak "yanacaksın çünkü Allah böyle diyor" demesinden doğal ne var?

İslam'ı abartmak değil bu. Aksine İslam'a uygun konuşmaktır bu. Yani Buğra'nın ya da bir din hocasının "Kafirler yanacaktır." demesinde inanan insana uymayan bir tutum yok. He merhamete uymuyor tüm kafirlerin ebedi cehennemde yanması, o ayrı. Ama İslam'a uyuyor. Müslümanların kıvırmaması lazım bu konuda.

yani bizim furkanla inandığımız, bütünleşik inanç sistemi olan ''tüttürükçülük'' ise tüttürmeyen herkes salaktır diyor.

yukarıda ağır ironi içeren cümle ile sizin dediğiniz aynı bana göre. ha size salak diyorum bu benim inanç sistemimde var. inandığım bir şeyi size söylerken neden çekineyim ki :D

salaksınız :D
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen Sahra » 23 May 2015 11:26

facebook
twitter
gplus

bergman yazdı:
Sahra yazdı:
augustus yazdı:Eğer inanıyosan , yaptıklarının doğruluğunu ve sevap point bakımından derecelendirilmesini nereden biliyosun ki o daha iyi bu biraz daha iyi kıyasında bulunuyosun ? yada abartıp yanacan diyon ? Olm Carl Sagan'ın yanacak olmasını hala anlamıyorum. Tesla'nın yada.

Baştan söyleyeyim. Eleştirin herkese kafir yaftası yapıştırılmasına, insanların kafasına göre birbirlerine yanacaksın demesine ya da Kur'an'a göre iyi insanların cehennemde kalacak olmasına falan ise ona lafım yok. Eğer öyleyse mesajın gerisini okumana gerek yok. Değil ise okuyabilirsin :D

Eğer inanıyorsan diyorsun.

Kur'an "EY İNANANLAR" diyerek bildiriyor (sözde). "Kafirler yanacaktır" diyor. İnanan bir insanın "ben kafirim" diyen insana bu ayetlere dayanarak "yanacaksın çünkü Allah böyle diyor" demesinden doğal ne var?

İslam'ı abartmak değil bu. Aksine İslam'a uygun konuşmaktır bu. Yani Buğra'nın ya da bir din hocasının "Kafirler yanacaktır." demesinde inanan insana uymayan bir tutum yok. He merhamete uymuyor tüm kafirlerin ebedi cehennemde yanması, o ayrı. Ama İslam'a uyuyor. Müslümanların kıvırmaması lazım bu konuda.

yani bizim furkanla inandığımız, bütünleşik inanç sistemi olan ''tüttürükçülük'' ise tüttürmeyen herkes salaktır diyor.

yukarıda ağır ironi içeren cümle ile sizin dediğiniz aynı bana göre. ha size salak diyorum bu benim inanç sistemimde var. inandığım bir şeyi size söylerken neden çekineyim ki :D

salaksınız :D

Salaksiniz ile yanacaksiniz ayni sey degil ki. Ilki hakaret, ikincisi (sozde) olacak sey icin uyarmak. He bi de 'yanacaksin, ohh iyi olacak' diyen salaklar var tabii.

Kur'an'a gore inanmayanlar yanacak. Inanmadigim halde ben de birine "Kur'an'a gore yanacaksin, sen Musluman sayilmiyorsun ayetlere gore." diyebilirim ve bunda hakaret amaci yok.

Bugra, aslinda bazı Müslümanların icten ice kabullenemedikleri "iyi insanların cehennemde sonsuza dek yanması" olayını kendi kafalarinda yumusatmak icin kafir oldugu belli olan insanlara "Belki yanmazsin" demelerine kiziyor. "Hayir, iyi insan da olsa inanmadan olurse yanacaktir bir insan Islam'a gore. Kendini kandirmasin Muslumanlar." diyor. Ben de hak veriyorum buna.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen augustus » 23 May 2015 14:28

facebook
twitter
gplus

Bugra, aslinda bazı Müslümanların icten ice kabullenemedikleri "iyi insanların cehennemde sonsuza dek yanması" olayını kendi kafalarinda yumusatmak icin kafir oldugu belli olan insanlara "Belki yanmazsin" demelerine kiziyor. "Hayir, iyi insan da olsa inanmadan olurse yanacaktir bir insan Islam'a gore. Kendini kandirmasin Muslumanlar." diyor. Ben de hak veriyorum buna.

Buğra'nın bunu düşündüğüne inanmıyorum
Gittiğin yerlerden
yer tut OPTİK BAŞKAN
Unutmayacağız seni
SON HOLİGANN!!
augustus

Mesajgönderen bergman » 23 May 2015 15:31

facebook
twitter
gplus

augustus yazdı:

bende.

şunu diyorum bende on kere dedim tekrar diyim. eğer adama yanacaksın mı desen yoksa abi bak böyle böyle inanca davet ediyorum dersen mi seni dikkate alıp dinler?

neyse ya yanalım kanka ne diyim, uğraşmaya gerek yok :D

furkan yalnız bırakmazsın dimi? seninle birlikte yanmak istiyorum ben :P
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen bir adem » 23 May 2015 15:42

facebook
twitter
gplus

MİLLETÇE BEKLİYORUZ
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen augustus » 23 May 2015 16:14

facebook
twitter
gplus

bergman yazdı:
augustus yazdı:

bende.

şunu diyorum bende on kere dedim tekrar diyim. eğer adama yanacaksın mı desen yoksa abi bak böyle böyle inanca davet ediyorum dersen mi seni dikkate alıp dinler?

neyse ya yanalım kanka ne diyim, uğraşmaya gerek yok :D

furkan yalnız bırakmazsın dimi? seninle birlikte yanmak istiyorum ben :P

ayıpsın qnq. yaz benide +1
Gittiğin yerlerden
yer tut OPTİK BAŞKAN
Unutmayacağız seni
SON HOLİGANN!!
augustus

Mesajgönderen Sahra » 23 May 2015 17:21

facebook
twitter
gplus

bergman yazdı:şunu diyorum bende on kere dedim tekrar diyim. eğer adama yanacaksın mı desen yoksa abi bak böyle böyle inanca davet ediyorum dersen mi seni dikkate alıp dinler?

İçinde şüphe olmayan adamda ikisi de işe yaramaz. He deyip geçer.
İçinde şüphe olan adamda ikisi de işe yarar. Araştırmasına en çok korku sebep olur.
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen bergman » 23 May 2015 18:19

facebook
twitter
gplus

Mert bizimle yanmaya var mısın delikanlı
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

ÖncekiSonraki