Sağlam Kulaklık Arıyorum

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Sağlam Kulaklık Arıyorum

Mesajgönderen Sofie » 21 May 2014 18:29

facebook
twitter
gplus

Kulaklıkla yaşayan biri olarak samsungun kulaklıgı artık tatmin etmemeye başladı galiba sesi artık yeterli gelmiyor , sennheiser iyi diye biliyorum fakat model olarak bir fikrim yok, yardım edebilecek biri var mı? ayrıca çok yüksek ses zararlı bu bilinen bişey ama ciddi bir soruna yol açar mı ki ilerde? Bazı şarkılar da son ses vermeden olmuyor be..
Resim
Kullanıcı avatarı
Sofie

Re: Sağlam Kulaklık Arıyorum

Mesajgönderen yarfo » 21 May 2014 18:45

facebook
twitter
gplus

senheiserlar - bası çok iyi veriyorda bu sefer tizleri kısıyor ses biraz boğuk geliyor. ses düzeyi gayet yeterli.
philips - hayvan gibi tiz veriyor bas az ses düzeyi düşük.
koss - her sesi iyi veriyorda kulaklığın malzeme kalitesi çok düşük ve kulağını acıtıyor.
sony - hiç güzel değil ses çok ölü ve boğuk geliyor. şarkıdaki duyguyu öldürmek isteyene tavsiyem olacaktır.

bunları kullandım sana önerim şu anki kullandığım kulaklık olacaktır. gerçekten bir kusur bulamadım ucuz bir de.

http://www.teknosa.com/urunler/11026061 ... o-kulaklik

diğer dediğim kulaklıklarında hep 10-30tl arası olan modellerini kullanmıştım. üst modellerini bilemem. ama şimdiye kadar karşılaştığım en iyisi bu 12tl ye teknosadan al derim onu
Resim
Kullanıcı avatarı
yarfo

Mesajgönderen bir adem » 21 May 2014 19:12

facebook
twitter
gplus

pc den müzik yapma gibi durumun yoksa 50 liradan fazla para verme.
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen Sofie » 21 May 2014 20:01

facebook
twitter
gplus

yarfo yazdı:senheiserlar - bası çok iyi veriyorda bu sefer tizleri kısıyor ses biraz boğuk geliyor. ses düzeyi gayet yeterli.
philips - hayvan gibi tiz veriyor bas az ses düzeyi düşük.
koss - her sesi iyi veriyorda kulaklığın malzeme kalitesi çok düşük ve kulağını acıtıyor.
sony - hiç güzel değil ses çok ölü ve boğuk geliyor. şarkıdaki duyguyu öldürmek isteyene tavsiyem olacaktır.

bunları kullandım sana önerim şu anki kullandığım kulaklık olacaktır. gerçekten bir kusur bulamadım ucuz bir de.

http://www.teknosa.com/urunler/11026061 ... o-kulaklik

diğer dediğim kulaklıklarında hep 10-30tl arası olan modellerini kullanmıştım. üst modellerini bilemem. ama şimdiye kadar karşılaştığım en iyisi bu 12tl ye teknosadan al derim onu

panasonic iyi mi bilmiyorum kulak içi alıcam ben, bu arada tiz bas orantılı bir şey istiyorum ama dedigim gibi sesi yüksek vermesi de asıl kriterim. Creative kulaklığa 50 lira para verdim zamanında , samsung un yarısı kadar ses vermiyordu lanet etmiştim. Ha bi de , markadan markaya değişen bir şey mi bu bilmiyorum ama , kablo olayı sıkıntılı oluyor mesela creative in ikinci hafta lefti gitmişti. Fazla para vermek istemiyorum ama almışken iyi bir şey olsun istediğim için çok ucuz kulaklıklara da pek bakmak istemiyorum
Resim
Kullanıcı avatarı
Sofie

Mesajgönderen yarfo » 21 May 2014 20:21

facebook
twitter
gplus

paraya kıyacaksan senhiser derim. sonuçta adamlar sadece kulaklık yapıyor bu işin ustası onlar. ayrıca çok ses veriyor ama dediğim gibi ben sadece en ezik modelini denedim.
Resim
Kullanıcı avatarı
yarfo

Mesajgönderen Sofie » 21 May 2014 20:25

facebook
twitter
gplus

yarfo yazdı:paraya kıyacaksan senhiser derim. sonuçta adamlar sadece kulaklık yapıyor bu işin ustası onlar. ayrıca çok ses veriyor ama dediğim gibi ben sadece en ezik modelini denedim.

Bunları alırken deneme şansın olması lazım ya . Senin dedigin bas ve tiz kalitesi ile ilgili bilgi yazıyor mudur ki ürün özelliklerinde , mesela teknosada falan sorsam ?
Resim
Kullanıcı avatarı
Sofie

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 22 May 2014 01:04

facebook
twitter
gplus

büyük mağazalarda genel de kulaklıkta deneyebiliyorsun.
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen eliaa » 22 May 2014 01:20

facebook
twitter
gplus

Frekans aralığı en geniş olan hangisiyse onu al. Sana işin ehlinden tavsiye. Aralık ne kadar genişse o kadar kaliteli ve düzgün ses alırsın. Genelde arkalarında yazar kulaklıkların gittiğin yerde çevir bak oku. Benim tavsiyem 5-6hz(15i geçmesin)-24000hz (20000 den aşağı olmasın).
Yani tiz olabildiğince düşük, bas olabildiğince yüksek olsun. Bunu hallettiysek birde yanında desibel değeri yazar o da mühim. 114dB standart ve senin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bi değer olur. Markasına çok bakma bu değerler önemli olan bide kablosu ince olmasın. Sonra şunu da söyliyim kulaklıkların arkalarında bi boşluk olur kaliteli ses alabilmek için onun da olabildiğince açık olması lazım buna da dikkat et. Benim sana önerim üniversitenin radyosunda ses kaydı alıp dinlerken beats markası kullanıyorduk çok iyiydi istersen ona bak.
Kullanıcı avatarı
eliaa

Mesajgönderen Sofie » 22 May 2014 01:36

facebook
twitter
gplus

eliaa yazdı:Frekans aralığı en geniş olan hangisiyse onu al. Sana işin ehlinden tavsiye. Aralık ne kadar genişse o kadar kaliteli ve düzgün ses alırsın. Genelde arkalarında yazar kulaklıkların gittiğin yerde çevir bak oku. Benim tavsiyem 5-6hz(15i geçmesin)-24000hz (20000 den aşağı olmasın).
Yani tiz olabildiğince düşük, bas olabildiğince yüksek olsun. Bunu hallettiysek birde yanında desibel değeri yazar o da mühim. 114dB standart ve senin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bi değer olur. Markasına çok bakma bu değerler önemli olan bide kablosu ince olmasın. Sonra şunu da söyliyim kulaklıkların arkalarında bi boşluk olur kaliteli ses alabilmek için onun da olabildiğince açık olması lazım buna da dikkat et. Benim sana önerim üniversitenin radyosunda ses kaydı alıp dinlerken beats markası kullanıyorduk çok iyiydi istersen ona bak.

Elif çok sağol bunlar işime yarayacak , özelliklere bakacağım yalnız beats alacağımı sanmıyorum çünkü fiyatları uçmuş durumda
Resim
Kullanıcı avatarı
Sofie

Mesajgönderen eskimo » 22 May 2014 02:36

facebook
twitter
gplus

kulak içi arıyorsan ve çok paran varsa:
http://www.modern.com.tr/bose/product/k ... ulakliklar
daha iyisini bu fiyata alamazsın sanıyorum.

biraz daha ucuz ama bu da oldukça iyi bir kulaklıktır:
http://www.sony.com.tr/electronics/kula ... lar/xba-h1

daha düşük fiyatlarda arıyorsan malesef tavsiyem yok :/

not: ikisini de şu anda alamıyorum o kadar param yok :)
Kullanıcı avatarı
eskimo

Sonraki

Dön VekilSiz Kahve