Nebuch'un Müslüman Olması

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Re: Nebuch'un Müslüman Olması

Mesajgönderen Sahra » 17 Haz 2014 10:30

facebook
twitter
gplus

canq yazdı:
usescrt yazdı:
canq yazdı:Demek ki yeterince dini hayatına entegre edememişsin uses, kendini sorgula derim. :D Türkiye'de evine giren hırsızın elini kesmek, kadını dövmek suç.

ya can ugrasma olum müminlerle, rahat bırak bizi :D

Uğraşmıyorum, hakikatı arıyorum. :D

Caner Taslaman'ı takip ediyorum. Elimde kalan tek adam o. Hayatımda Dawkins falan izlemedim. İslamiyete giren ne kadar adam varsa niye girdi ne yaptı ne etti bakıyorum, belki kaçırdığım nokta vardır diye. Ara ara açıp Kuran okuyorum. Allah bir türlü iman vermiyor arkadaş, daha ne yapalım ya. :D

He yaa, ben de evrim, bilim cart curt, bunlarla ilgilenmiyorum. Ama olmuyor :twisted:
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen canq » 17 Haz 2014 16:54

facebook
twitter
gplus

Haklısın Tmaca. İç dünyamda düz kafirken, reelde sanalda tartışmaya girince din düşmanı gibi görünüyor. :D

İslam ile ilgili şeyleri araştırmamın,tartışmamın sebebi neye, neden inanmadığımı tam olarak bilmek. "Kuran kesin insan ürünü" diye %100'e yakın bir sonuca varmam için, tam olarak her şeyi bilmem gerekiyor diye düşünüyorum. Böylece din konusunu rafa kaldırabilirim, belki de inançlı olurum. Müslüman olduğum dönem dini çok iyi öğrenip, insanlara öğretmek ve dine katılmalarını sağlamayı istiyordum, neye niyet neye kısmet. :D Sonuçta neler olur bilemem.
canq

Mesajgönderen MaviYolcu » 25 May 2015 13:26

facebook
twitter
gplus

canq kanki doğru söylüyorsun.islam teslimiyettir, ateizm de teslimiyettir.Birinde vesvese de şeytan de ne dersen de teslim olursun.Ötekiden şeytana teslim olmamak için savaşır Allah'a teslim olursun.Şeytan düşünen adamı rahat bırakmaz.Sen gerçekten Allah'a ulaşmayı istersen ulaşacaksın.Savaş!

Kader vs. konularda birkaç teorim var caner gibi elemanlar arıyorsan ulaş bana.Yardımcı olayım.İmanlı oldugun zamanlardaki aldıgın hazzı düşün.
Firavun ve kavminin kendilerine işkence etmesinden korkuya düştükleri için kavminden bir gurup gençten başka kimse Musa’ya iman etmedi. Çünkü Firavun yeryüzünde ululuk taslayan (bir diktatör) ve haddi aşanlardan idi.
Yunus 83
MaviYolcu

Mesajgönderen bir adem » 25 May 2015 14:07

facebook
twitter
gplus

türümüzün şanına teslimiyet yaraşmaz, biz şeytan mıyız aptallık edelim. ona uzlaşma diyek
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Önceki

Dön VekilSiz Kahve