Nebuch'un Müslüman Olması

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Re: Nebuch'un Müslüman Olması

Mesajgönderen canq » 16 Haz 2014 16:12

facebook
twitter
gplus

Ufkunun geniş olması, fikirlerinin geniş, değişebilir olmasıyla alakalıydı. Dogmatik ve sabit fikirli olmadığını düşündürdü videolarda. Ama Entrylerden sonra ben de senin gibi düşünüyorum. Biraz erken fikir sahibi olduk sanırım.
canq

Mesajgönderen Sahra » 16 Haz 2014 18:57

facebook
twitter
gplus

salihcyilmaz yazdı:Nebuch'un videolarini ve entrylerini inceleme firsati buldum. Canq "bu kadar ufku genis vidividi ..." deyince acaba demiştim. Iste ben bu yüzden alimlere hocalara yahut çoğunluğa takilmiyorum, siklemiyorum. Bu arkadaşi normal insanlardan ayiran tek yani, özgüveni ve video çekmesi. Çektiği videolar değil bak, video çekmesi. Adam spirütel konularla ilgeniyor, merak ettiği şeyleri araştiriyor. Alişilmadik şeyler söylediği için de vaov! moduna giriyorsunuz. Anasini satayim ayni olayi kulaklari çinlasin peruklu'da da yaşiyoruz. Hindu inanişlariyla ilgili terimleri getirip önümüze diziyor, biz de bir sikim bilmediğimiz için Bayani ( bu da möö'ye subliminalim olsun) yüceltmeye kalkiyoruz. Yanliş da anlaşilmasin kimseyi küçümsediğim yok, haddime de değil. Benim burada yaptiğim normalleştirmedir, putlaştirmadan uzaklaştirmadir; size özsayginizi hatirlamadir.

Aferin len :D Ben de adamda gereksiz bi özgüven sezmiştim
Peruklu konusunda da hak veriyorum :lol:
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen yazyagmuru » 16 Haz 2014 19:05

facebook
twitter
gplus

bizim ankara boş değil galiba. salih'in yazıları gittikçe olgunlaşıyor, beğenerek okuyorum.
bu arada bir çay falan mı içsek ankara'lılar olarak?
وَتَرَى الْمَلَائِكَةَ حَافِّينَ مِنْ حَوْلِ الْعَرْشِ يُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَقِيلَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen bir adem » 16 Haz 2014 19:06

facebook
twitter
gplus

yazyagmuru yazdı:bizim ankara boş değil galiba. salih'in yazıları gittikçe olgunlaşıyor, beğenerek okuyorum.
bu arada bir çay falan mı içsek ankara'lılar olarak?

azıcık sabredin ramazandan sonra(biraz fazla oldu evet :D) ben de gelir yaparım
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen Hürkuş » 16 Haz 2014 22:14

facebook
twitter
gplus

canq yazdı:
fatih yazdı:Ateistler daha ahlaklı ve daha rasyonel? Bak buna gülerim işte tv sizde kafa yapmış beyler. :D
İnternetten felsefi iddialarda bulunan 2-3 adamı kendi kafanıza göre ahlaklı bulmuşsunuz. Yolda görsen tanımayacağınız adamlar :D
Müslümanlar kafa kesiyor kaynak : tv :D
Ayrıca Müslüman tayfa neden kendini savunuyor. Ateistlerin birçoğu bilimle ilgilenmiyor. Siz sanıyormusunuz öyle olduğunu ? :D Yapmayın şöyle şeyler.
Canq ateistlerin daha ahlaklı olduğunu savunmuş. Savunabilir o öyle dedi diye ateistler daha ahlaklı olmuyor. Onun bu düşüncesi beni rahatsız etmiyor.
Ayrıca bence durum gayette tam tersi. Üstelik kaçırdığınız bir durum var oda Kuran'a göre inkarcılar kötü benliğe sahip olduğu için inkarcı oluyor.
Bırakalım IŞİD e İslam örgütü desinler. Ne olmuş yani yapmadıkları iş mi? Aynı ateist ahlaklı ve rasyonel (!) arkadaşlar İsrailde ki kayıp Filistinli çocukları soruşturduğu zaman konuşalım. ;)

İskandinav ülkelerine, özellikle Norveç'e bak, ve sonra en müslüman gördüğün devlete/millete bak. Hatta Osmanlı'ya bak. Ahlak ve rasyonellik farkını rahat görürsün.
"Müslümanlar kafa kesiyor kaynak: tv" Hakaret olarak algılama ama, 50 IQ'su olan insan bile Ortadoğu'nun halini görebilir. Güney Afrika'da ki "müslüman" milletlerin neler yaptığını bilir.
Senin o İslam örgütü değil dediğin adamlar kadar İslam'i bilgin var mı? Senin böyle söylediğini düşünseler kafanı eline verirler. Burada meal üzerinden kendi kendinizi tatmin ediyorsunuz. "O kelime o anlamda değil"miş. Bence bir araya gelin bir tane meal yazın. Belki istediğiniz dini oluşturursunuz. Ben de İslam'la ilgili sorunları söylerim onları da halledin durduk yere cehennemde yanmayalım.

Bakın alay etmek istemiyorum ama böyle sırıta sırıta çok bilmiş edasıyla cevap verecekseniz, bana cevap vermeyin. Hepiniz yaladınız yuttunuz bilim, din, illuminati çözdünüz şurada bir ben kaldım anasını satıyım.

IQ oranım çok şükür 50den fazla. Güney Afrika da ve Ortadoğuda milletler neler neler yapıyormuş doğrudur. İtiraz ettim mi? Hayır. Ayrıca Ortadoğu temiz bir yerdirde demedim. Kimseyide temize çıkarmış değilim. Herkes kendi pisliğinden sorumlu

Neden hemen İskandinav ülkelerini ortaya koyuyoruz anlamış değilim. Avrupa da en çok ateistin bulunduğu yer Fransa'dır. Ben nedense özellikle oraya baktım. Dünyada en çok silah satan 5 ülkeden biride Fransa'dır. En güzel parfümleri satanlarda onlardır. Ama onlar moderndir hep. Okumuştur hepsi. Ufak bir sorunları var heryere silah satmışlar. Olsun onlar kafa kesmiyor ki. :D

Sen birini öldürürsün suçlusun itirazım yok ama silah satanlar gayet temiz insanlar oluyorlar sizin gözünüzde. Barış ödülleri falan dağıtırlar kafalarına göre. İlluminati falan diyede eklemiyorum zaten. Onlarla alakası bile yok benim söylediklerimin. Sen kötülüğe kızdıysan iyi biri olmuyorsun. Kötülüğe ses çıkarıyorsan iyi biri olursun.

Meal üzerinden kendimi tatmin ettiğimi nereden çıkardın. Yanımda mısın? Beni çok iyi tanıyan birimisin ? En azından ateist olduktan sonra bilimle ilgileniyormuş gibi yapan kendini tatmin eden ateistlerden de değilim. Çokbilmişlik falan yaptığımda yok fikrimi ortaya koydum. Senin söylediklerinde gayet herşeyi çözmüş insan edasında
Resim

Spoiler: göster
Resim
Hürkuş

Mesajgönderen sonkiucdort » 17 Haz 2014 00:57

facebook
twitter
gplus

birkaç videosunu izlediğim bir arkadaş. spiritüalist bir kafaya sahip yanılmıyorSAM UMARIM DÜŞÜNCELERİ DEĞİŞMİŞTİR
Kullanıcı avatarı
sonkiucdort

Mesajgönderen canq » 17 Haz 2014 02:04

facebook
twitter
gplus

fatih yazdı:IQ oranım çok şükür 50den fazla. Güney Afrika da ve Ortadoğuda milletler neler neler yapıyormuş doğrudur. İtiraz ettim mi? Hayır. Ayrıca Ortadoğu temiz bir yerdirde demedim. Kimseyide temize çıkarmış değilim. Herkes kendi pisliğinden sorumlu

Neden hemen İskandinav ülkelerini ortaya koyuyoruz anlamış değilim. Avrupa da en çok ateistin bulunduğu yer Fransa'dır. Ben nedense özellikle oraya baktım. Dünyada en çok silah satan 5 ülkeden biride Fransa'dır. En güzel parfümleri satanlarda onlardır. Ama onlar moderndir hep. Okumuştur hepsi. Ufak bir sorunları var heryere silah satmışlar. Olsun onlar kafa kesmiyor ki. :D

Sen birini öldürürsün suçlusun itirazım yok ama silah satanlar gayet temiz insanlar oluyorlar sizin gözünüzde. Barış ödülleri falan dağıtırlar kafalarına göre. İlluminati falan diyede eklemiyorum zaten. Onlarla alakası bile yok benim söylediklerimin. Sen kötülüğe kızdıysan iyi biri olmuyorsun. Kötülüğe ses çıkarıyorsan iyi biri olursun.

Meal üzerinden kendimi tatmin ettiğimi nereden çıkardın. Yanımda mısın? Beni çok iyi tanıyan birimisin ? En azından ateist olduktan sonra bilimle ilgileniyormuş gibi yapan kendini tatmin eden ateistlerden de değilim. Çokbilmişlik falan yaptığımda yok fikrimi ortaya koydum. Senin söylediklerinde gayet herşeyi çözmüş insan edasında

"tv kaynak" diye gülüp dalga geçiyorsan, bu iddialara inanmamanı gerektiren başka bir kaynağın var demektir. Ama neyse ki kabul ediyorsun.

Dinlere inanmayan insanlar suç işlemez demiyorum, dinler insanı suça sürükler diyorum. Dinlerin getirdiği toplumsal kuralların, insanların yazdığı kanunlar yanında ilkel olduğunu düşünüyorum. Her yerde duyarsın, "İslam itikad, teslimiyet dini" diye. Dinlerin hepsi böyledir, mantık yok. Teslim olan insana da istediğini yaptırırsın. Yine "gerçek İslam bu değil" diyeceksiniz, ama bu. Kuran'da "Kitap inerken sordunuz sordunuz bitti gitti, artık soru sormayın" minvalinde bir ayet var mı? Var. Alim kılıklı bir herif bunu din hakkında hiç bilgisi olmayan adama gösterirse o adama cehennem korkusunu, cennet sevdasını aşılayıp istediğini yaptırır. Hele de "kafirleri öldürün" ayetlerini de gösterirsen al sana terörist. Ayet öyle demek istiyor veya istemiyor, bunu böyle 10 defa kitaba yazarsan istismar edilir. Beni Kureyza'ya peygamberin ne yaptığını da anlatırsa off diyorum. Dinin vaadettiği şeyler o kadar büyük ki insanların gözleri kör olabiliyor. İstismar edilmeye o kadar müsait. Hiç de masum değil.

Dinlere zaman zaman öfkelenmemin sebebi, temelde merhameti işlemiş gibi görünüp, alttan alttan o dine inanmayanların ne kadar aşağılık insanlar olduğunu işler, böylesine kutuplaştırır. Bunu da Tanrı'ya yamar. Savaşlar çıkar, olan masum insanlara, çocuklara olur. Tanrı'nın kendini inandırma savaşı yüzünden ne çoluk çocuklar katledilir. "Çocuk ama o cennete gitti" dedin mi için de rahatlar, oh ne güzel.
En son canq tarafından 17 Haz 2014 02:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
canq

Mesajgönderen canq » 17 Haz 2014 02:11

facebook
twitter
gplus

Demek ki yeterince dini hayatına entegre edememişsin uses, kendini sorgula derim. :D Türkiye'de evine giren hırsızın elini kesmek, kadını dövmek suç.
canq

Mesajgönderen canq » 17 Haz 2014 02:26

facebook
twitter
gplus

usescrt yazdı:
canq yazdı:Demek ki yeterince dini hayatına entegre edememişsin uses, kendini sorgula derim. :D Türkiye'de evine giren hırsızın elini kesmek, kadını dövmek suç.

ya can ugrasma olum müminlerle, rahat bırak bizi :D

Uğraşmıyorum, hakikatı arıyorum. :D

Caner Taslaman'ı takip ediyorum. Elimde kalan tek adam o. Hayatımda Dawkins falan izlemedim. İslamiyete giren ne kadar adam varsa niye girdi ne yaptı ne etti bakıyorum, belki kaçırdığım nokta vardır diye. Ara ara açıp Kuran okuyorum. Allah bir türlü iman vermiyor arkadaş, daha ne yapalım ya. :D
canq

Mesajgönderen Tmaca » 17 Haz 2014 03:05

facebook
twitter
gplus

canq yazdı:
usescrt yazdı:
canq yazdı:Demek ki yeterince dini hayatına entegre edememişsin uses, kendini sorgula derim. :D Türkiye'de evine giren hırsızın elini kesmek, kadını dövmek suç.

ya can ugrasma olum müminlerle, rahat bırak bizi :D

Uğraşmıyorum, hakikatı arıyorum. :D

Caner Taslaman'ı takip ediyorum. Elimde kalan tek adam o. Hayatımda Dawkins falan izlemedim. İslamiyete giren ne kadar adam varsa niye girdi ne yaptı ne etti bakıyorum, belki kaçırdığım nokta vardır diye. Ara ara açıp Kuran okuyorum. Allah bir türlü iman vermiyor arkadaş, daha ne yapalım ya. :D

Canq benden sana samimi bir öneri bir süre en azından çok fazla din tartışma. İnsan tartışma durumunda bir pozisyon aldı mı tutana aşk olsun. İnanacağın varsa da kendini zorla bir safa itiyon hacı bu tartışmalarla. Sen bir süre otur az düşün . (bence :geek: )

Spoiler: göster
Meselam sen gaassarayda oynayan bir futbolcusun. Fenere transfer olma ihtimalin var. Düşünmen lazım az . Ama şimdi sen haafta sonuki fener maçına çıkarsan o iş yaş transfer işi yatar. Örnekleme için rica ederim zevkti :twisted:
Kullanıcı avatarı
Tmaca

ÖncekiSonraki

Dön VekilSiz Kahve