MİTOLOJİ

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

MİTOLOJİ

Mesajgönderen bergman » 06 Mar 2015 03:02

facebook
twitter
gplus

mitolojiye dair belgesel yazı vs arıyorum ama elinde olan paylaşabilirse çok iyi olur yunan mısır farketmez.
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Re: MİTOLOJİ

Mesajgönderen Tyrael » 06 Mar 2015 08:09

facebook
twitter
gplus

Bu konuda yabancı kaynak olarak Jung ve takipçilerinin kitaplarını okuyabilirsiniz.

Kişideki arketiplerden yola çıkarak mitolojiyi yorumlarlar genelde. Eskilerin masalları yerine kolektif bilinçdışındaki öğelerin belli bir konseptle hikayeye aktarımı derler.

Ama biraz sıkıcı olabilir alanın psikoloji değilse.

O zaman Erhan Altunay'ın yazdığı Paganizm - Kadim
bilgeliğe giriş kitabını okuyabilirsiniz.

Kendiside belli psikoloji ekollerinden destek alarak mitoloji hakkında baya bir şey karalamış. Faydalı olur.
http://kucukcatlaklar.tumblr.com/ http://www.youtube.com/watch?v=orivEatc2fw
Beni ak yüzle diriltirsin a Tanrım, bilirim;
Defterim dolsa da suçlarla, siyahtan korkmam.
Kullanıcı avatarı
Tyrael

Re: MİTOLOJİ

Mesajgönderen bergman » 06 Mar 2015 12:52

facebook
twitter
gplus

Tyrael yazdı:Bu konuda yabancı kaynak olarak Jung ve takipçilerinin kitaplarını okuyabilirsiniz.

Kişideki arketiplerden yola çıkarak mitolojiyi yorumlarlar genelde. Eskilerin masalları yerine kolektif bilinçdışındaki öğelerin belli bir konseptle hikayeye aktarımı derler.

Ama biraz sıkıcı olabilir alanın psikoloji değilse.

O zaman Erhan Altunay'ın yazdığı Paganizm - Kadim
bilgeliğe giriş kitabını okuyabilirsiniz.

Kendiside belli psikoloji ekollerinden destek alarak mitoloji hakkında baya bir şey karalamış. Faydalı olur.

ya yung iyi de hacı daha çok iskandinava kayıyo bide harbi boğuyor adamı ya..

belgesel bulsam on numara olcak otururken işimi yaparken açıp bi yandan da dinlemek istiyorum.
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Dön VekilSiz Kahve