mecruh'a bir soru?

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Re: mecruh'a bir soru?

Mesajgönderen muhibbi » 18 Mar 2015 14:38

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:
Mecruh yazdı:Bir soruya bakıyorum, bir de soruyu sorana... Hiç cevap veresim gelmiyor açıkçası.

Kim sorsa cevap verirdin :twisted:

Sahra güzel söylemiş. sana bu soruyu kim sorsa cevap verirsin?
Söyle senin muhatabin kimse onunla konuşayım. bu soruyu sana sormasini rica edeyim sende bana degil muhattap aldığın kişiye söyle gercegi
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen muhibbi » 18 Mar 2015 15:45

facebook
twitter
gplus

Bak gördün mü cevap veremiyorsun çünkü gidere tuvalet kağıdını atıyorsun. Atmadim diyemiyorsun çünkü yalan söylemen gerekiyor. oda olmaz. niye dersen dinin savunucususun. Hiç böyle bir insan yalan soyler mi? Ama tuvalette ne yaptığını kimse gormezde sormazda degil mi? dedigim gibi cehennem korkusu var sende ama kafa suna basmiyor. yalan soyledigi icinde, tuvalete tuvalet kagini attigi için de yani gelecegi dusunmedigin için de, eylemlerini kontrol etmedigin için de cehenneme gider insanlar. tuvalete kagit attığını itiraf et. bir müslümanin hemde senin gibi bir muslumanin bu eylemi affaffedildilir gibi degil mi? Kendine yakistiramiyorsun degil mi? Ama sen busun mecruh. Bencil bir insansin. Gelecegi ve insanları dusunmuyorsun. Birde ben Müslümanım deyip caka satiyorsun. Müslüman dedigin helada eylemlerini denetleyemiyorsa baska yerde denetlemesi imkansız. bak mas müslüman mecruh.bir tuvalet kagidinin hesabini veremiyorsun bir de bana dinden imandan bahsediyorsun.
edit
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen salihcyilmaz » 18 Mar 2015 18:02

facebook
twitter
gplus

Gelecekle tuvalet kagidi arasindaki baglantiyi kuramadim ben.
It is a capital mistake to theorise before one has data. Insensibly one begins to twist facts to suit theories, instead of theories to suit facts.
salihcyilmaz

Mesajgönderen muhibbi » 18 Mar 2015 19:02

facebook
twitter
gplus

salihcyilmaz yazdı:Gelecekle tuvalet kagidi arasindaki baglantiyi kuramadim ben.

Salih, sen benim hangi soyledigimi anladin ki bu soyledigimi anlayasin. :D takma sen kafana... mekruh anlasın yeter. :D
muhibbi

Mesajgönderen Mecruh » 18 Mar 2015 19:41

facebook
twitter
gplus

möö... yazdı:Bak gördün mü cevap veremiyorsun çünkü gidere tuvalet kağıdını atıyorsun. Atmadim diyemiyorsun çünkü yalan söylemen gerekiyor. oda olmaz. niye dersen dinin savunucususun. Hiç böyle bir insan yalan soyler mi? Ama tuvalette ne yaptığını kimse gormezde sormazda degil mi? dedigim gibi cehennem korkusu var sende ama kafa suna basmiyor. yalan soyledigi icinde, tuvalete tuvalet kagini attigi için de yani gelecegi dusunmedigin için de, eylemlerini kontrol etmedigin için de cehenneme gider insanlar. tuvalete kagit attığını itiraf et. bir müslümanin hemde senin gibi bir muslumanin bu eylemi affaffedildilir gibi degil mi? Kendine yakistiramiyorsun degil mi? Ama sen busun mecruh. Bencil bir insansin. Gelecegi ve insanları dusunmuyorsun. Birde ben Müslümanım deyip caka satiyorsun. Müslüman dedigin helada eylemlerini denetleyemiyorsa baska yerde denetlemesi imkansız. bak mas müslüman mecruh.bir tuvalet kagidinin hesabini veremiyorsun bir de bana dinden imandan bahsediyorsun.
edit

Şahsen dalga geçtiği düşündüğün için cevap vermedim.

Müslüman dedigin helada eylemlerini denetleyemiyorsa baska yerde denetlemesi imkansız.

Şu cümlene bakıyorum hala dalga geçtiğini düşünmek istiyorum.
حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ

Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.
Kullanıcı avatarı
Mecruh

Mesajgönderen muhibbi » 18 Mar 2015 19:50

facebook
twitter
gplus

Sahsen dalga gecmiyorum. Ciddiye al cevap ver. Kısa ve öz konuştum ki dalga gecmedigim anlasilsin diye
muhibbi

Mesajgönderen Mecruh » 18 Mar 2015 20:10

facebook
twitter
gplus

Soru ne şimdi? Tuvalet kağıdı gidere atılır mı, atılmaz mı?

Eğer öyleyse,

El cevap; Gider de sorun yoksa atılır.

Kullanıcı avatarı
Mecruh

Mesajgönderen muhibbi » 18 Mar 2015 20:15

facebook
twitter
gplus

möö... yazdı:tuvalette tuvalet kağıdını çöpe mi atarsın,tuvaletin giderine mi atarsin?
ömrün boyunca yani bu güne kadar ki zaman içinde hiç tuvalet giderine tuvalet kağıdı attin mi?

sordugum soru buydu ve verdigin cevap bu sorun cevabi değil. Bana net anlaşılır bir cevap ver
muhibbi

Mesajgönderen Mecruh » 18 Mar 2015 20:27

facebook
twitter
gplus

Arkadaş niye sapıkça sorular soruyorsun, usulüyle verdim sana cevabı. Nereye varmaya çalışıyorsun?

Kullanıcı avatarı
Mecruh

Mesajgönderen muhibbi » 18 Mar 2015 21:28

facebook
twitter
gplus

Mecruh yazdı:Arkadaş niye sapıkça sorular soruyorsun, usulüyle verdim sana cevabı. Nereye varmaya çalışıyorsun?

Sapikca soru mu oldu simdide bu soru? Cevap vememek için ne diyecegini sasirdin mecruh
muhibbi

ÖncekiSonraki

Dön VekilSiz Kahve