mecruh'a bir soru?

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Re: mecruh'a bir soru?

Mesajgönderen Mecruh » 18 Mar 2015 21:31

facebook
twitter
gplus

möö... yazdı:
Mecruh yazdı:Arkadaş niye sapıkça sorular soruyorsun, usulüyle verdim sana cevabı. Nereye varmaya çalışıyorsun?

Sapikca soru mu oldu simdide bu soru? Cevap vememek için ne diyecegini sasirdin mecruh

Bu nedir arkadaş?!

tuvalette tuvalet kağıdını çöpe mi atarsın,tuvaletin giderine mi atarsin?

Bu normal bir soru mu Allah aşkına... Ne demeye çalışıyorsun onu yazsana.
حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ

Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.
Kullanıcı avatarı
Mecruh

Mesajgönderen tornacı veysel » 18 Mar 2015 22:18

facebook
twitter
gplus

Gerçekten samimi bir Müslüman'ın tuvalet kağıdı kullanmaması gerekir. Beni hayal kırıklığına uğrattın Mecruh.
tornacı veysel

Mesajgönderen muhibbi » 19 Mar 2015 09:18

facebook
twitter
gplus

Mecruh yazdı:
möö... yazdı:
Mecruh yazdı:Arkadaş niye sapıkça sorular soruyorsun, usulüyle verdim sana cevabı. Nereye varmaya çalışıyorsun?

Sapikca soru mu oldu simdide bu soru? Cevap vememek için ne diyecegini sasirdin mecruh

Bu nedir arkadaş?!

tuvalette tuvalet kağıdını çöpe mi atarsın,tuvaletin giderine mi atarsin?

Bu normal bir soru mu Allah aşkına... Ne demeye çalışıyorsun onu yazsana.

Benim için çok normal bir soru. Anormal bir tarafını göremiyorum sorunun. Sen sorunun cevabını ver . Neden cevap vermekten korkuyorsun. Tuvalet giderine tuvalet kağıdı attin mı atmadin mı?
Cevap basit. a) attım b) atmadım. Hepsi bukadar.
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen hugo'ya ne oldu » 19 Mar 2015 11:26

facebook
twitter
gplus

Saçmalanmış resmen. Sırf art niyetle sataşmak için.
Bir insanın yanlış bir şey yapması, doğru olanı söylemesine engel değil. Doğruyu söyleyen insana, başka bir konuda "ama sen de böyle bir yanlış yapıyorsun" demek acizlik. İnsan kumar da oynayabilir, dayanamaz gider oynar. Sigara da içebilir, bağımlısı olur bırakacak iradesi yoktur ya da motivasyonu. Ama kalkıpta yaptığı fiilin bile yanlış olduğunu söyleyebilir. Kumar kötü bir alışkanlıktır, sigara kötü bir alışkanlıktır, şöyle şöyle zararları var yapmayın diyebilir. En güzeli yapmadığın şeyi söylemek ama yapmışsa bile "doğruyu" söyleyebilir. Ki burada Mecruh'a söylediği şeyler dışında, "sen de şunu yapıyorsun" denmiş. O konuda değil konudan farklı bir şey denmiş.
Adamın adıyla başlık açılmış ve böyle mantıksız, art niyetli bir şekilde resmen dalga geçilmiş. Kimse kimseyle aynı fikirde olmak zorunda değil. Mecruh buradaki aktif üyelerle zıt görüşlerde olabilir. Bazıları da bunu kabullenebilecek olgunluk seviyesinde olmayıp "nasıl benim gibi düşünmez ya" moduna girebilir. Ama bu kimseyle dalga geçme hakkı vermez.
Yapılan ayıp, bir tartışma ortamına da yakışmıyor. Bence hiçbir yeri, hiçbir konuyu bu kadar sulandırmamak lazım. Ben üstemi düşeni yapıp söylememem gereken "doğruları" söyledim. Umarım kimse alınmaz, gücenmez ya da Mecruh'a yapıldığı gibi ciddiyetsiz bir tutumla, içten gelen bir şeylerle (intikam isteği, karın ağrısı, doğru tabiri bulamadım) davranmaz. Birisiyle iyi dalga geçmek-geçebilmek de kimseyi haklı yapmaz. Kendinizi ikna etmenize vesile olur, başkalarına onaylatmanıza vesile olur, egonuzu okşatmanıza vesile olur, ama sandığınız şeye yaramaz.

Kullanıcı avatarı
hugo'ya ne oldu

Mesajgönderen muhibbi » 19 Mar 2015 12:14

facebook
twitter
gplus

hugo'ya ne oldu yazdı:Saçmalanmış resmen. Sırf art niyetle sataşmak için.
Bir insanın yanlış bir şey yapması, doğru olanı söylemesine engel değil. Doğruyu söyleyen insana, başka bir konuda "ama sen de böyle bir yanlış yapıyorsun" demek acizlik. İnsan kumar da oynayabilir, dayanamaz gider oynar. Sigara da içebilir, bağımlısı olur bırakacak iradesi yoktur ya da motivasyonu. Ama kalkıpta yaptığı fiilin bile yanlış olduğunu söyleyebilir. Kumar kötü bir alışkanlıktır, sigara kötü bir alışkanlıktır, şöyle şöyle zararları var yapmayın diyebilir. En güzeli yapmadığın şeyi söylemek ama yapmışsa bile "doğruyu" söyleyebilir. Ki burada Mecruh'a söylediği şeyler dışında, "sen de şunu yapıyorsun" denmiş. O konuda değil konudan farklı bir şey denmiş.
Adamın adıyla başlık açılmış ve böyle mantıksız, art niyetli bir şekilde resmen dalga geçilmiş. Kimse kimseyle aynı fikirde olmak zorunda değil. Mecruh buradaki aktif üyelerle zıt görüşlerde olabilir. Bazıları da bunu kabullenebilecek olgunluk seviyesinde olmayıp "nasıl benim gibi düşünmez ya" moduna girebilir. Ama bu kimseyle dalga geçme hakkı vermez.
Yapılan ayıp, bir tartışma ortamına da yakışmıyor. Bence hiçbir yeri, hiçbir konuyu bu kadar sulandırmamak lazım. Ben üstemi düşeni yapıp söylememem gereken "doğruları" söyledim. Umarım kimse alınmaz, gücenmez ya da Mecruh'a yapıldığı gibi ciddiyetsiz bir tutumla, içten gelen bir şeylerle (intikam isteği, karın ağrısı, doğru tabiri bulamadım) davranmaz. Birisiyle iyi dalga geçmek-geçebilmek de kimseyi haklı yapmaz. Kendinizi ikna etmenize vesile olur, başkalarına onaylatmanıza vesile olur, egonuzu okşatmanıza vesile olur, ama sandığınız şeye yaramaz.

Doğru ben art niyetli bir soru sordum. günlük hayatın içinde birçok yanlışlar yapıyoruz kimsenin bizi denetlemeksini beklemeden bizim kendi kendimizi denetliyor olmamız gerekir. Kendi yaptigimiz seyleri bir baskasina yaptirmaya dogru olan bu diye dayatmaya hic gerek yok. İnsanız hata yapabiliriz . Benim amacım her insan kendini sorgulasin, karşısındaki insanida sorgulasin ki yanlışlıklar mücadele edilsin. Kur'ni kerimin arkasina siginilip bende aynı kuran gibiyim demesin. Bir seyi savunurken bir takim cevreleri savunurken iyi dusunulup ona göre savunuculuk yapılsın. Allah'in kelamı olan kuran evrensel dogruyu soyluyor diye biz insanlarinda evrensel ahlaka sahip oldugumuzu kimse idda etmesin. Benim davranisim yanlış ama bir yanlış yapan ben değilim kimse bunu unutmasin.
ben cevap istiyorum sorduğum soru gereksiz olabilir. Evet başka bir yerde ve zamanda farklı bir insana sorsaydim üzülür kendime ceza bile verirdim ama sordugum sorudan pişman degilim ve hala cevap bekliyorum. Bıktım şu din istismarı yapan gösteriş muslumanlarindan. Böyle düşündüğüm için kimse beni suclamasin. Bana tarafta olmasın gerçekten istemem bana taraf olunmasini. yanlışsam ki yanlış dusunuyorda olabilirim, beni yanlış dusundugume inandirmasi gerekiyor doğruyu bildiğini söyleyenler.
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen muhibbi » 19 Mar 2015 16:44

facebook
twitter
gplus

Mecruh sana soz veriyorum, sen bu sorunun cevabını doğru bir sekilde ver .bir kelime dahi yorum yapmayacağım.
muhibbi

Mesajgönderen Mecruh » 19 Mar 2015 17:09

facebook
twitter
gplus

möö... yazdı:Mecruh sana soz veriyorum, sen bu sorunun cevabını doğru bir sekilde ver .bir kelime dahi yorum yapmayacağım.

Merakını gidereyim. Müslüman'ın tuvalet kağıdı kullanmasında, o kağıdı bir kutuya veya gidere atmasında da bir sakınca yok. Nihayetinde gidere atılabilsin diye tuvalet kağıdı icat edildi binevi.

Sakınca olmadığı için sizler gibi ben de tatbik ediyorum bunları.

Kullanıcı avatarı
Mecruh

Mesajgönderen muhibbi » 19 Mar 2015 17:14

facebook
twitter
gplus

Mecruh yazdı:
möö... yazdı:Mecruh sana soz veriyorum, sen bu sorunun cevabını doğru bir sekilde ver .bir kelime dahi yorum yapmayacağım.

Merakını gidereyim. Müslüman'ın tuvalet kağıdı kullanmasında, o kağıdı bir kutuya veya gidere atmasında da bir sakınca yok. Nihayetinde gidere atılabilsin diye tuvalet kağıdı icat edildi binevi.

Sakınca olmadığı için sizler gibi ben de tatbik ediyorum bunları.

Yani gidere tuvalet kağıdı atıyorsun degil mi yanlış anlamadım.
muhibbi

Mesajgönderen Mecruh » 19 Mar 2015 17:34

facebook
twitter
gplus

Başıma bir şey gelmeyecekse evet. Niye böyle gerildiysem artık.

Kullanıcı avatarı
Mecruh

Mesajgönderen muhibbi » 19 Mar 2015 17:37

facebook
twitter
gplus

Söz verdiğim için yorum yapmayacağım. hakkindaki dusuncem bende saklı mekruh.
muhibbi

ÖncekiSonraki

Dön VekilSiz Kahve