görmek yada gorememek işte bütün mesele bu

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Re: görmek yada gorememek işte bütün mesele bu

Mesajgönderen Biskiel » 04 Nis 2015 19:12

facebook
twitter
gplus

Kimileri için evet, bazısı için çocuk neşedir, bazısı da kendi başaramadığını çocuklarında görmek ister, vesaire. Çocuğu umursadıklarını elbette düşünüyorum, zira benim gözümde bir çocuk için en kötü şey sefalettir(kimsesizlik ve sağlıksızlık dışında), bunu da önleyebilirler çok rahat şekilde. Herkesten kendimiz gibi davranmayı beklemek hata olur; hayatın ne güzellikler çıkaracağı belli olmuyor insanın karşısına her ne kadar saçma olsa da.
Kullanıcı avatarı
Biskiel

Mesajgönderen muhibbi » 04 Nis 2015 19:16

facebook
twitter
gplus

Bir insanın hayatını kendi benliginiz için hiçe saymak cok acımasızca bir durum. evet haklısın hayat bazen insana kötülügun icinden iyiliği çıkararak hak etmediği bir iyilik sunuyor. Ama bu bir insan, hayatı riske edilemez edilmemeli.
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen Sahra » 04 Nis 2015 19:19

facebook
twitter
gplus

möö... yazdı:Peki, kendimizi begendirmek için boyle sacma sapan bir yol seçmek dogrumu? Dış bizden olmayan şeyler yerine icsel olanla begendirmeyi denesek daha mutlu olmazmiyiz?

Hayır, ikisi de gerekiyor. Daha önce de demiştim, hayatın gerçeklerini kabul etmen lazım. Yapımızda var kendimizi beğendirme arzusu. İnsan her açıdan beğenilmek ister.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Biskiel » 04 Nis 2015 19:20

facebook
twitter
gplus

Karşıt açıdan da bakmak lazım; Bir insan gözleri görmüyor diye sevgi ve sıcaklığı tatmaktan mahrum kalmamalı... Çocuklarının refahını elbette onlarda düşünecektir. Ve yetmediği yerlerde bizler düşünmeliyiz...
Kullanıcı avatarı
Biskiel

Mesajgönderen muhibbi » 04 Nis 2015 19:23

facebook
twitter
gplus

Sahra ben dusuncelerimi degistirmek istemiyorum. Insanlar değişsin, bana göre yanlış olan onlar. Evet bende onların bir kopyasiyim, ama ben kopya olmak istemiyorum.
ben degismeyecegim, dunya değişsin. Eylemlerini yuzde yuz kontrol edebiliyormusun diye sorarsan? Hayır edemiyorum derim. Ama her yeni gunle yeniden deniyorum.
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen muhibbi » 04 Nis 2015 19:26

facebook
twitter
gplus

Biskiel yazdı:Karşıt açıdan da bakmak lazım; Bir insan gözleri görmüyor diye sevgi ve sıcaklığı tatmaktan mahrum kalmamalı... Çocuklarının refahını elbette onlarda düşünecektir. Ve yetmediği yerlerde bizler düşünmeliyiz...

İşi riske etmeden evlat edinebilirler ki gorme engelli olma ihtimalide olmaz.
Sevgi sadece kendinden olana mı duyulur? Pekala bir baskasinada duyulabilir.
muhibbi

Mesajgönderen Biskiel » 04 Nis 2015 19:28

facebook
twitter
gplus

Çocuklarının görme engelli olmasından korktuğunu bilmiyordum(sadece bir çocuğun görme engelli anne-babasıyla yaşayacağı zorluktan bahsettiğini sanmıştım), elbette onlar da farkında böyle bir şeyin... Tıp ilerlemiş durumda. Bu arada gördüğüm çiftin kızları gayet sağlıklıydı. :)
Kullanıcı avatarı
Biskiel

Mesajgönderen muhibbi » 04 Nis 2015 19:30

facebook
twitter
gplus

Biskiel yazdı:Çocuklarının görme engelli olmasından korktuğunu bilmiyordum(sadece bir çocuğun görme engelli anne-babasıyla yaşayacağı zorluktan bahsettiğini sanmıştım), elbette onlar da farkında böyle bir şeyin... Tıp ilerlemiş durumda. Bu arada gördüğüm çiftin kızları gayet sağlıklıydı. :)

Aslında yaşanacak bütün zorlukları kasdediyorum.
muhibbi

Mesajgönderen Sahra » 04 Nis 2015 19:33

facebook
twitter
gplus

möö... yazdı:Sahra ben dusuncelerimi degistirmek istemiyorum. Insanlar değişsin, bana göre yanlış olan onlar. Evet bende onların bir kopyasiyim, ama ben kopya olmak istemiyorum.
ben degismeyecegim, dunya değişsin. Eylemlerini yuzde yuz kontrol edebiliyormusun diye sorarsan? Hayır edemiyorum derim. Ama her yeni gunle yeniden deniyorum.

Tanrı'nın yaratışını değiştirebilirsen bu amacına ulaşabilirsin. Kolay gelsin :twisted:
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Biskiel » 04 Nis 2015 19:33

facebook
twitter
gplus

Benim için hastalık ve sefalet yoksa gerisi hallolur... Seni bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
Biskiel

ÖncekiSonraki

Dön VekilSiz Kahve