Vekilsiz Meclisde terör sempatizanliği

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Vekilsiz Meclisde terör sempatizanliği

Mesajgönderen salihcyilmaz » 20 Haz 2015 16:07

facebook
twitter
gplus

Özellikle, bildirimde bulunulduğu halde yönetim tarafindan müdahalede bulunulmamasi beni şaşirtan olaydir. Bana yönetimin terör sempatizani olduğunu hissettiren olaydir. Bana bu vakitte sözlük ağziyla başlik açtiran da bir olaydir ayni zamanda.
It is a capital mistake to theorise before one has data. Insensibly one begins to twist facts to suit theories, instead of theories to suit facts.
salihcyilmaz

Re: Vekilsiz Meclisde terör sempatizanliği

Mesajgönderen augustus » 20 Haz 2015 21:30

facebook
twitter
gplus

hangi konu ve başlıklarda var acaba merak ettim
Gittiğin yerlerden
yer tut OPTİK BAŞKAN
Unutmayacağız seni
SON HOLİGANN!!
augustus

Mesajgönderen salihcyilmaz » 21 Haz 2015 17:03

facebook
twitter
gplus

Şu:
http://vekilsizmeclis.com/viewtopic.php?f=16&t=3059&start=330#p95070

Görülmemesi, gözden kaçmasi ayri bir şey; kayitsiz kalmak farkli şey. Insanlarin düşünce özgürlüğü adi altinda terorist propaganda yapmasina izin verilmemesi gerekir. Eğer kayitsiz kaliniyorsa, bundan en az propagandayi yapanlar kadar da sorumludur yönetimde bulunanlar.
It is a capital mistake to theorise before one has data. Insensibly one begins to twist facts to suit theories, instead of theories to suit facts.
salihcyilmaz

Mesajgönderen bergman » 22 Haz 2015 00:35

facebook
twitter
gplus

ne alaka salih ya
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen augustus » 22 Haz 2015 01:57

facebook
twitter
gplus

bişeyler yazacam ama linç edilmekten korkuyorum. Aslında bi korkum yok ama ifade edecek kapasitemin olduğuna inanmıyorum ve bu yüzden yazmıyorum.
Gittiğin yerlerden
yer tut OPTİK BAŞKAN
Unutmayacağız seni
SON HOLİGANN!!
augustus

Mesajgönderen cebe tana » 22 Haz 2015 03:35

facebook
twitter
gplus

kendi fikrine uymayan terörist düşünce olmaz karşıt düşünce olur. yönetim bunun farkında, kimsenin terör propagandası yaptığı yok.
Kim bir distopyanın içinde olmadığımızı iddia edebilir ki? Kim söyleyebilir zehirlenmediğimizi?
Kullanıcı avatarı
cebe tana

Mesajgönderen Sahra » 22 Haz 2015 08:43

facebook
twitter
gplus

Yav yapmayin. Acik acik PKK savunuluyor forumda. Yok PKK'nin hakli sebepleri var yok bilmem ne.

He bence ifade ozgurlugu olmali. PKK'yi savunan dallamalar birakin savunsunlar. Sozlerinden bir bok olacak degil. Ama kalkip terorist dusunce yok, karsit dusunce var demeyin.

Ozgecan'in katilinin de hakli sebebi var diyelim o zaman, psikolojisi bozuk cunku. Vah kuzum, psikolojisi bozuk. Öldursun valla, hakkidir. Oh iyi yapti, arkasindayim. Boyle malca bir savunma sekli olamaz. Suca yol acan bir seyler oldugunun farkinda olmak baska, o sucu savunmak baska. Sebebi var demek baska, igrenc bir sonucu desteklemek baska. Sicacam marjinalliginize artik. Duymuyorum saygi falan da. Gunumuzdeki her boka saygi duyma akimina da sicayim.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen marvin » 22 Haz 2015 12:46

facebook
twitter
gplus

ahah sakin olunuz.

pkk'nın ne mal olduğu ortada zaten. ben olaya pkk değil kürtler açısından bakıyorum. kürtler dağa çıkan bu insanları kurtarıcı olarak görüyorlar. ben her zaman pkk'ya verilen desteğin "nedenlerinin" araştırılması gerektiğini söylüyorum.

biraz tarafsız bakmayı ya da empati kurmayı deneyin.

bu ülkede "beyaz toroslar" vardı önceden. diyarbakır gibi yerlerde insanların çocuklarını alıkoyup torosların içine atıyorlar ve anneler babalar bir daha çocuklarını göremiyor. noldu o çocuklara? gençlere?

(kontrgerilla hareketlerini, diyarbakır cezaevi'nin geçmişini filan azıcık araştırmanız bile yeterlidir neler döndüğünü anlamanıza.)

devlet nerede bunlar olurken?

asıl terörist devlettir unutmayın. alevilere ve kürtlere yapılan katliamların çoğunun arkasında devletin ve mit'in olduğu artık hemen hemen herkesin bildiği su götürmez bir gerçek.

arkadaşım kürtler türklerin andını okumak zorunda değil. "ne mutlu türk'üm diyene!"' demek zorunda değil her sabah. son birkaç yıla kadar söylemek zorundaydılar.

yapılan o kadar adilikten sonra kürt halkı apo'ya güvendi, güvenmek zorunda hissetti kenidini. çünkü apo onlara "insan" yerine konulacakları bir devlet vaat ediyor. onlara kurtuluşu vaat ediyor. apo da çok güzel kullanıyor bu insanları.

gelip bana pkk'yı savunuyorsun filan demesin kimse.

ben sadece kürtlerin gözünden bakmayı deniyorum.

dn: kürt değilim. türk de değilim. iran göçmeni bir aileden geliyorum ama tamamen türk kültürüyle büyüdüm. ben türklüğü benimsememde bir sakınca görmüyorum fakat bu kürtlerin de benimsemesi gerektiği anlamına gelmez. bu açıdan bakınız bir de.
"Herkes benim düşünceme katılırsa yanılmış olmaktan korkarım."

- Oscar Wilde-
Kullanıcı avatarı
marvin

Mesajgönderen Sahra » 22 Haz 2015 12:58

facebook
twitter
gplus

Ahah sakiniz.

Yav hepimiz bakıyoruz Kürtlerin gözünden. Ben de Türk-Arap karışımı bi şey olabilirim. Ne bok olduğum umrumda değil. İnsanım. İnsanın hakkına da sahip çıkarım. Kürtlere, baş örtülülere, inançsızlara, eşcinsellere, cart curta yapılan zulme hayır. PKK'nın ise bu yaptıklarını yapmaya hakkı yok. Bu kadar. Hakkı var gibi konuşmayın.

Sanıyorsunuz ki PKK'yı höt zöt şeklinde eleştirenlerin umrunda değil Kürtlerin yaşadıkları. Devletten de her kim birilerine zulüm ettiyse hepsi bok yesin. Irkçılar da bitsin, siz de bir bitin artık. Bitmediğiniz için sürüyor bunlar.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen marvin » 22 Haz 2015 13:18

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:Ahah sakiniz.

Yav hepimiz bakıyoruz Kürtlerin gözünden. Ben de Türk-Arap karışımı bi şey olabilirim. Ne bok olduğum umrumda değil. İnsanım. İnsanın hakkına da sahip çıkarım. Kürtlere, baş örtülülere, inançsızlara, eşcinsellere, cart curta yapılan zulme hayır. PKK'nın ise bu yaptıklarını yapmaya hakkı yok. Bu kadar. Hakkı var gibi konuşmayın.

Sanıyorsunuz ki PKK'yı höt zöt şeklinde eleştirenlerin umrunda değil Kürtlerin yaşadıkları. Devletten de her kim birilerine zulüm ettiyse hepsi bok yesin. Irkçılar da bitsin, siz de bir bitin artık. Bitmediğiniz için sürüyor bunlar.

keşke senin istediğin gibi bir ülkede yaşasaydık. en az senin kadar isterdim. tabi ki bunları yapmaya pkk'nın hakkı yok. zaten pkk'yı masum göstermek gibi bir amacım yok. kürtlerin neden destek verdiğini anlatmak istedim. gerçekten çoğunun umrunda değil sahra.
"Herkes benim düşünceme katılırsa yanılmış olmaktan korkarım."

- Oscar Wilde-
Kullanıcı avatarı
marvin

Sonraki

Dön VekilSiz Kahve