...

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Re: Muhteşem Yüzyıl: Kösem

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 23 Eki 2015 14:56

facebook
twitter
gplus

Hülya Avşar'ı gördüm ve kapadım.
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen _f.cap » 27 Kas 2015 17:02

facebook
twitter
gplus

Bu gün veznecilerde rastladığım bir afişimsi. Resim
En'am - 50 قُل لاَّ أَقُولُ لَكُمْ عِندِي خَزَآئِنُ اللّهِ وَلا أَعْلَمُ الْغَيْبَ وَلا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّي مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلاَّ مَا يُوحَى إِلَيَّ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَفَلاَ تَتَفَكَّرُونَ
Resim
Kullanıcı avatarı
_f.cap

Mesajgönderen _f.cap » 27 Kas 2015 22:53

facebook
twitter
gplus

-Skywalker- yazdı:Çok gereksiz şu yaptıkları. Bizim ülkemizde hiçbir grupta sike sürülecek akıl yok. Solcular namaz kılanları engellemeye çalışıp, Atatürk büstü önünde basın açıklaması yapmaktan, sağcılar da tekbirlerle bahar şenliklerinde broşür dağıtıp böyle sikindirik konuları kendilerine dert etmekten başka bir işe yaramıyor. Diziyi başından beri izliyorum ve adamlar tepki çekmemek için sevişme sahnesi bile koymamış lan diziye. Daha dün padişah 3 bölümdür ilk kez öpüştü. Bunu demesi bile komik bence. Benim görüşlerimi bilen bilir ama bu tür şeylere karşı gelmenin bir anlamı yok. Beğenmeyen gitsin ilkokul tiyatrosu kıvamında olan Diriliş Ertuğrul'u izlesin. Koca Diriliş'i toplasan Muhteşem Yüzyıl'ın dünkü bölümü etmez. Ne müzik, ne oyunculuk, ne dekorasyon, vs, vs. hiçbir şey yok. Adamların istediği ecdadın yalanması, kötülenmemesi.

Reytinglerde biraz geriden geliyor, bu da normal. Muhteşem Yüzyıl'ın final yaptıktan sonraki 1.5 senede millet TRT dizilerine sardı, boşluk oluştu haliyle. Bir de daha tam oturmuş da değil. Böyle broşür basmışlar ama diziyi izlemediklerinden eminim. İlk dizinin insanlarda bıraktığı bazı olumsuz duyguların devamı bu, yoksa Kösem'in ilk 3 bölümü, Muhteşem Yüzyıl'ın ilk 50 bölümünün toplamından daha kaliteli ve daha az hatalı. Adamlar birçok şeyde aşmış kendini. 3 bölümde epey bir tarihi gerçekçiliğe yer vermişler.

Şu dizi bir gün benim tiksineceğim konuma gelse bile sırf şu ilkokul tarih bilgisi kıvamındaki ecdad yalayıcılara inat desteklerim. Dizi bu amk dizi. Millet dizi çekiyor, Sezar'a tecavüz ettiriyor, kimsenin sesi çıkmıyor da bunlar bir padişah öpüştü diye bebek gibi ağlıyorlar.

Ecdadımız bölünerek çoğalmıyordu ak boylar. Onlar da hepimiz gibi insandı ve her insan gibi gülüyorlar, ağlıyorlar, aşık oluyorlar ve çatur çutur sevişiyorlardı. Ümmetçi adama şu lafları söylettiler ya ne diyim.

Tarikatım olsa baş mürid yapardım seni, çok doğru çok feyizli konuştun kardeş tebrik ediyorum.
En'am - 50 قُل لاَّ أَقُولُ لَكُمْ عِندِي خَزَآئِنُ اللّهِ وَلا أَعْلَمُ الْغَيْبَ وَلا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّي مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلاَّ مَا يُوحَى إِلَيَّ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَفَلاَ تَتَفَكَّرُونَ
Resim
Kullanıcı avatarı
_f.cap

Mesajgönderen Nate RIVER » 28 Kas 2015 19:17

facebook
twitter
gplus

ithal tarih istemiyoruz evet. gerçeğini gösterin ki ne kadar iğrenç olduğu ortaya çıksın.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Dön VekilSiz Kahve