Yılan'ın ömrü kaç yıl olmalı?

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Yılan'ın ömrü kaç yıl olmalı?

Mesajgönderen muhibbi » 27 Kas 2015 12:04

facebook
twitter
gplus

Size dokunmayan yılan kaç yıl yaşasın?
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Re: Yılan'ın ömrü kaç yıl olmalı?

Mesajgönderen salihcyilmaz » 27 Kas 2015 12:52

facebook
twitter
gplus

Güzel fakat yanlis soru bence.
Hayalindeki zinciri nasil olusturacaksin?
Yapilabilir mi?
Ve ne öneriyorsun?
It is a capital mistake to theorise before one has data. Insensibly one begins to twist facts to suit theories, instead of theories to suit facts.
salihcyilmaz

Mesajgönderen muhibbi » 27 Kas 2015 14:17

facebook
twitter
gplus

Peki... Doğru soru ne?
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen salihcyilmaz » 27 Kas 2015 15:05

facebook
twitter
gplus

Benim ilgilendigim kisim "ne"den öte "nasil" ?
It is a capital mistake to theorise before one has data. Insensibly one begins to twist facts to suit theories, instead of theories to suit facts.
salihcyilmaz

Mesajgönderen Nate RIVER » 27 Kas 2015 16:16

facebook
twitter
gplus

Diğerlerine nasıl dokunduğuna göre değişir.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen muhibbi » 30 Kas 2015 18:38

facebook
twitter
gplus

Benim düşünceme göre her durumda ve şartta yılanın ömrü kısa olmalı. yılan yılandır.
muhibbi

Mesajgönderen Nate RIVER » 30 Kas 2015 20:53

facebook
twitter
gplus

Yılanın ekosistemde bir yeri vardır. Dış görünüşe göre karar vermek doğru olmaz, belki birine hayrı dokunuyordur kimse bilemez. Bozgunculuk çıkarmaya başladığı zamana kadar adaleti ayakta tutmak daha doğru.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen muhibbi » 30 Kas 2015 20:58

facebook
twitter
gplus

Bozgunculuk cikarmazsa yılan olmuyor, bozgun ve fitneye başladığı an yilan asıl formunu almış oluyor. Artık onda görülecek bir fayda alınacak bir ders yok. Katli vacip.
Yılan, ders verme adı altında birilerine zulm ederken, adalet nasıl ayakta tutulabilir?
muhibbi

Mesajgönderen deardeer » 28 Ağu 2016 22:09

facebook
twitter
gplus

Kotuluk olmadan iyiligin degeri bilinmez. Yilanin basi kucukken ezilmeli ama ezdik diye sosyal mecralarda reklam yapilmali.

Gercek yilanlarsa harika hayvanlardir ve tehdit edilmeden saldirmazlar.
Call me your Deer God ¥
Kullanıcı avatarı
deardeer

Dön VekilSiz Kahve