Öğrenci evi için eşyalar

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Öğrenci evi için eşyalar

Mesajgönderen salihcyilmaz » 19 May 2016 19:57

facebook
twitter
gplus

Arkadaşlar merhaba, yakinda bir arkadaşimla birlikte eve çikmayi planliyoruz. Daha önce hiç eve çikma tecrübem yok. Varsa önerileriniz dinlemek isterim. Galiba üsküdar civarinda 1+1 arayacağiz, 1-1.100 civarinda bir kira öngörümüz var. Sizin yaşadiğiniz sikintilar oldu mu bu konuda? Ögrencilere kiracilarin cirkin davrandigini duyuyorum. Tavsiyelerinizin basimin ustunde yeri var. Bunun haricinde Hangi eşyalari almak gerek ve nereden nasil satin alinir? Kastettiğim şey starter pack gibi bir şey, insani hayatta tutabilecek minumum eşyalar... Gerisini gelir akişi olduğunda yavas yavas almak istiyoruz...

Hala forumu okuyan Herkese Selam, belki bir araya geliriz yazin...
It is a capital mistake to theorise before one has data. Insensibly one begins to twist facts to suit theories, instead of theories to suit facts.
salihcyilmaz

Re: Öğrenci evi için eşyalar

Mesajgönderen meLee » 22 May 2016 19:58

facebook
twitter
gplus

Selam. Ben bu sene eve çıktım (Ankara). Onun için kirayı-İstanbul'u bilemeyeceğim. Üst sınıfların-mezunların ya da evden çıkacak arkadaşın evine geçiş yapılabilir. Biz evi kendimiz bulduk. Eşyaları facebook gruplarından aldık. Daha hesaplı oluyor. Geneli öğrenci olan grupları takip et. Biz ev sahibiyle bir sıkıntı yaşamadık. Ama öğrenciye ev vermem diyenler de çıkıyor arada. Sırf öğrenci olduğun için kirayı yükselten bile var. Hayatta kalmaktan kastın ne bilmiyorum ama yatak, buzdolabı, ocak ilk başta yeterli sanıyorum :lol: Çok fazla tecrübem yok ama kimse henüz bir şey yazmayınca bildiğimi yazayım dedim :)
"... Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.
Kullanıcı avatarı
meLee

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 09 Haz 2016 03:40

facebook
twitter
gplus

Çöp torbası alın.Öğrenci evinin en büyük sıkıntısı yenilenin yenildiği yerde kalması.Çöp torbası ile etrafı toplamak her zaman pratik olur.Büyük ve ucuzlar.Bulaşıkta herşeyi yıkamadan bırakabilirsiniz ama tencereleri asla yıkamadan bırakmayın , bir faciaya dönüşüyorlar.Arkadaşın dediği gibi facebook sayfalarını takip edin çok uygun şeyler düşüyor.Hayırlı olsun ev zordur ama onun rahatı herşeye bedeldir.İnsanın evi gibisi yok valla.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen deardeer » 23 Ağu 2016 22:34

facebook
twitter
gplus

Merhaba dostum, 2 yıl boyunca evde 3 arkadaşımla birlikte evde kaldım yaşadığımız sorunlar ve çözümleri şunlardı.

# Kiralık ev bulmak
× Bizim evimiz biraz eskiydi, daha dogrusu biz yanlis yapip direk eski evlere baktik. Ama baska arkadaslar yeni evlerden kiralik buldular. Tipinize gore veriyorlar biraz da.

# Esyalar
× Halilari bir arkadas getirdi, kucuk ev aletlerini ben getirdim, catal bicak tabagi baska bir arkadas getirdi, sac kurutma makinesidir evin bir aylik ihtiyacidir baska bir arkadas getirdi. Diger esyalari da facebook sayfalari ve arkadaslarimizin baglantilarindan temin ettik. Biz toplamda 600 Tl vererek koltuklar, camasir makinesi, buzdolabi, set ustu ocak, yataklar 2 adet, cekyatlar, televizyon masasi vs. aldik. Ardindan aylar gectikce kendi ihtiyaclarimizi da goz onunde bulundurarak yaklasik 300-400 tllik bir alisveris yaptik. Esyalari satmada gec kaldigimiz icin ikinci elciye tumunu 500'e vermek zorunda kaldik. İkinci elciler cok kurnaz oluyor. Bunun onune gecmek icin erkenden esyalari rezerve ettirmeniz gerek. Biraz da kapora alirsaniz hic sorun cikmaz.

# Evi bulduk ama komsular?
× Ev, esya tamam. Cagirdik bir traktorcu abiyi (tanistik bir vesileyle) geldi attik tum esyalari eve dogru yola ciktik. Tam indiriyoruz, binadan 2 adam cikti. Hic indirmeyin defolun ogrenciye ev yok falan diye bagiriyorlar. Once anlatmaya calistim kira kontratimiz vs hersey var diye. Ama bagirip duruyorlar. Once babami aradim, babam konustu. Biri tamam dedi ama digeri durmuyor. Hemen polisi aradim. Evimize girmemize izin verilmiyor diye. Polis geldi ama gece oldu neredeyse. Neyse biz eve girdik herkes sustu biraz. Esyalari yerlestiriyoruz ama tak tak vuruyor biri alttan. Susmayan adammis. Cattik yahu dedim. Gittim alt kata. Bak hocam zaten bir ton sorun cikardin falan diyorum adam bagirmaya basladi kapima dayandi diye. Babamla konusan adam pijamalarinin icinde geldi birseyler konustular. Beni yukari gonderdi. O gece cit cikmadi bir daha adamdan.

#Faturalar?
^ Ev sahibi faturalari bizim uzerimize vermedi. Zaten biz de tikir tikir oduyoruz. Bazen gununde fatura gelmedi diye telaslaniyoruz, ertesi gun gidip belediyeye soruyoruz falan. Ama internet baglantisini kurdururken fatura benim uzerime yazildi. Taahhutsuz oldugu icin sorun yoktu. Fakat okul bittiginde kapatmak icin Ttnet ile cok ugrastim. Celikten sinirleriniz yoksa birakin baskasi uzerine alsin.

# Ne yiyecegiz biz?
^ İlk ay hersey cok guzel arkadasimizin evinden getirdigi yari hazir yemekleri yiyoruz. Dondurulmus, vakumlanmis bir suru farkli sey var tek yaptigimiz tavada isitmak. Haaa eger yemek konusunda cok iyi degilseniz kesinlikle bir yerlerden mikrodalga firin bulmayi unutmayin. İkici ay herkes ortaya para koyuyor bir arkadas koymadi. Ben kendim yerim diye. İyi dedik. Ama adam gece buzdolabina dadaniyor falan. Biz kafayi yedik. Atamiyoruz da. Bir arkadasla ilgili bir durumlari vardi. Neyse evde surekli bir kavga ortami ben artik dayanamiyorum.

# Eve gelen kizlar ve kankalar
^ Bir sure sonra bizim bu malum arkadas eve kiz arkadaslarini davet etmeye basladi. Odasinda iciyorlar, bu sarhos olup siziyor, kizlarin birini salonda, birini banyoda, birini de benim yanimda yatarken buluyoruz. O an bir karar verdik. Dedik ki herkes sadece sevgilisini getirecek, itlkk yapmayin. Ondan sonra bir cocuk turedi Mustafa diye ama gorseniz tipten bile ben hic bir ise yaramam, yiyicinin biriyim diyor. Gece saat beste bir sesler geliyor, ertesi gun finaller var, calistim uyudum erken saatte kalkip son konulara bakacagim. Bir kalktim bu ikisi oyun oynuyor ama bagiriyorlar cagiriyorlar. Ve cocuk tam bir aydir bizde kaliyor, evin herseyine karisiyor vs. Bununla dovustum disari attim. İyice kinlendiler bana. Neyse sonunda bir donem bitti.

# İlkbahar geldi herkes formatlandi
^ Bir gun baktik ki hersey yine ayni. Cocugu atamiyoruz elimiz kolumuz bagli. Bir gece yine yanimda bir kiz gorunce dedim abi yeter. Aldim uyku tulumumu, tufegimi, cadirimi, cantami. Okulu okudugumuz yerde de bir gol vardi gittim onun kenarina. Ama gece saat 3 yada 4. Yuruyorum boyle sirtimda bir ton sey. 1 bucuk 2 saat yurudum. Kampimini kurdugumda gunes doguyordu. Guzel bir uyku cektim.

# Hocalarin destegi
^ Ben kamp isine iyice alistim, sabah derse giderken balikci Torun abiye kampi birakiyordum. O cayini yapiyor baligini tutuyordu. Ben ders bitince geliyordum. Yolda icecek birseyler aliyordum. Birlikte sohbet ederdik. Bilmislik taslamazdi ne anlatsam dinlerdi. Tufekle atis yapardik kaybeden yemegi yapardi. Torun abinin evi benim kampa 100 metre falandi. O yuzden kamp guvendeydi. Bir gun beni cok seven bir hocamiz vardi. Herkese saygiliydim. Hocamiz ve ogrencileri gole ufak bir gezi duzenlemisler piknik yapip gideceklermis. Kadin beni gorunce sok oldu. Nasil olmasin yanimda simsiyah sakalli ufak tefek bir adam, ben tavuk ceviriyorum. Durumu anlattim dedim ben iki hafta buradayim hocam. Okula gitmek icin de baya yuruyordum. Tamam dedi sabah ben seni alirim gotururum donerken kendin donersin. Tamam dedim. Sabah erkenden beni aliyor okula goturuyor. Yolda cok guzel sarkilar dinleyip sohbet ediyoruz. Yasli olmasina ragmen cok modern bir kadindi. Cok keyifli bir hafta gecirdik. Sonra ben herseyimi toplayip eve geri dondum. Evin durumu vahimdi.

# Kim kirdi lan bu kilidi?
^ Eve geldim bir koku. Sanki olu insan gibi kokuyordu. Mutfaga girdim ki devasa bir bulasik. Her cay bardaginin icinde bir izmarit. Yapacaginiz ise diye kufrederken bir baktim benim odamin kapisinin kilidinu kirmis biri. Odada yatmis etmis. Ulan dedim yetti. İki haftalik detoxum bosa gitmisti. Malum cocugu dovdum. Ama lanet olsun ki yine evden kovamadim. Dayagi yiyince adam oldu ama.

Daha yazilir ama cok uzun surer. Konu ne ara buraya geldi bilmiyorum. Ama ev isi cidden zor is. Cikabilirsen yalniz basina bir eve cik. Maddi durumun yeterliyse yani.
Call me your Deer God ¥
Kullanıcı avatarı
deardeer

Mesajgönderen salihcyilmaz » 24 Ağu 2016 01:19

facebook
twitter
gplus

Kesinlikle benim de en korktuğum şey uyumsuz bir ev arkadaşi. O yüzden sürekli dönen bir soru işareti var kafamda... Bu arada bugün ev bulamazsam 'çadirimi alir kurulurum bir kenara'nin geyiğini yapmiştik; senin hikayeni görünce bir gülümseme oluştu birden... :) Tavsiyelerin ve ilgin için teşekkürler.
It is a capital mistake to theorise before one has data. Insensibly one begins to twist facts to suit theories, instead of theories to suit facts.
salihcyilmaz

...

Mesajgönderen -Skywalker- » 24 Ağu 2016 01:46

facebook
twitter
gplus

...
En son -Skywalker- tarafından 02 Ağu 2017 03:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
-Skywalker-

Mesajgönderen deardeer » 24 Ağu 2016 08:37

facebook
twitter
gplus

-Skywalker- yazdı:Tavsiyelerin için teşekkür ederim deardeer. Bu sene ben de eve çıkacağım büyük ihtimalle, geçen sene istemiştim ama nasip olmamıştı, bu sene ihtimal daha büyük. Çıkarsam benimle beraber 1 arkadaşım daha gelecek. Tavsiyelerin aklımda bulunsun.

salihcyilmaz yazdı:Kesinlikle benim de en korktuğum şey uyumsuz bir ev arkadaşi. O yüzden sürekli dönen bir soru işareti var kafamda... Bu arada bugün ev bulamazsam 'çadirimi alir kurulurum bir kenara'nin geyiğini yapmiştik; senin hikayeni görünce bir gülümseme oluştu birden... :) Tavsiyelerin ve ilgin için teşekkürler.

Tesekkur ederim arkadaslar. Universite biraz da deli dolu olma yeri. Ama benim gibi sabrinizin sonu felaketse o zaman bir seyleri garantiye almak en iyisi :)
Call me your Deer God ¥
Kullanıcı avatarı
deardeer

Mesajgönderen Sahra » 24 Ağu 2016 10:14

facebook
twitter
gplus

Çok sinir bozucu bi şey olsa gerek ya. Gece gece arkadaşını getirip gürültü yapmalar, mal mal eşek şakaları, hijyene sıfır önem veren ev arkadaşı falan. Çıldırırdım ben.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen deardeer » 24 Ağu 2016 14:34

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:Çok sinir bozucu bi şey olsa gerek ya. Gece gece arkadaşını getirip gürültü yapmalar, mal mal eşek şakaları, hijyene sıfır önem veren ev arkadaşı falan. Çıldırırdım ben.

Eve gecmeden once herkes melek oluyor. İmkan varsa direk postalamak en guzeli.
Call me your Deer God ¥
Kullanıcı avatarı
deardeer

Dön VekilSiz Kahve