Özür Dilerim Vekilsiz

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Özür Dilerim Vekilsiz

Mesajgönderen *Doctor* » 07 Ağu 2016 02:21

facebook
twitter
gplus

Burada bulunduğum süre boyunca kaliteli forumunuzu kendi araştırmalarım ve gözlemlerim için kullandım özür dilerim vekilsizler. Güzel günler geçirdim sizinle her ne kadar yalan olsa da. Kimi zaman KızlarSoruyor'da eşcinseli oynadım, Kimi zaman Kadınlar Kulübünde aldatılan bir bayanı oynadım derken yerli yabancı bir sürü forumda onlarca sahte kimliğe büründüm. Burada da öyle. Sebebi ise bazen farklı kesimlerden, dinlerden, siyasi görüşlerden ve kültürlerden insanlar gibi hissetmekti. Onları anlayabilmek. Onlarla kimi zaman dost kimi zaman düşman olmanın kazandırdığı bakış açısı ve düşünce tarzı. Ben bir psikoloji bilimi hayranıyım ve üniversitemi bunun üzerine okudum. Sonunda yüksek lisansımı yapıp tezimi bitirdim Amerika'da ve orada birkaç iyi iş teklifi aldım. Her şey yolunda yani eğer "bu ergen nereye kayboldu yav" diyenleriniz varsa :)

Buraya gelip bunları açıklamaya çalışma sebebimse sizin diğer forumlardan daha farklı bir seviyede olmanız ve aklımın bir köşesinde "Bu insanları kötü niyetle olmasa bile kulandım" diye düşünmemi sağlamanız. Görüyorum ki artık benim olduğum zamanlardaki kadar bile aktif değilsiniz. Yazık olmuş. Böyle olmasının bir sebebi de ben ve benim gibilerse sizden özür dilerim VekilSiz Meclis ve vekilsizler.
*Doctor*

Re: Özür Dilerim Vekilsiz

Mesajgönderen eskimo » 08 Ağu 2016 02:05

facebook
twitter
gplus

"kandırıldık" desene :) eyvallah açıklaman için.
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Aschille » 08 Ağu 2016 12:28

facebook
twitter
gplus

İlginçtir, benim de aklımın köşesinde vardı böyle bir şey yapmak. Fakat fazlaca zaman gerektirdiğinden ve biraz da gereksiz olduğunu düşündüğümden vazgeçmiştim. Şimdi görüyorum ki sen bunu ciddi araştırma aracı olarak kullanmışsın. Sanırım burada Türkçü ateist kimliğe bürünmüştün. Acaba gerçek düşüncelerini açıklamanda sakınca var mı? Hayatında başarılar.
Kullanıcı avatarı
Aschille

Mesajgönderen *Doctor* » 09 Ağu 2016 04:25

facebook
twitter
gplus

@eskimo,
Hoşgörüyle karşıladığın için teşekkür ederim :)

@Aschille,
Öncelikle teşekkür ederim sana da başarılar hayatında Aschille.

Kendi düşüncelerimi açıklamak biraz zor. Yurtiçinde ve dışında bir sürü farklı düşünceden insanla kimi zaman sanalda, kimi zaman reelde tanıştım. Bunun üzerine artık doğruların olmadığını düşünüyorum çünkü doğrular yaptığın işe ve bulunduğun konuma göre değişiyor. Doğrular olmazsa yanlışlarda olmaz tabii ki. Sadece gerçek var bence. Gerçeğin doğrusu yanlışı olmaz diye düşünüyorum. Ben bir mafyaysam uyuşturucu satmam, haraç kesmem, yeri geldiğinde insan öldürmem yanlış değildir. Benim için doğru o an için yaptıklarımdır. Çünkü hayata tutunma yöntemim budur.

İnsanlara ve bu sisteme bakış açım böyle birde işin siyasi ve dini tarafı var onlarıda yazayım.

Siyasi görüşe gelirsek ilk olarak Atatürk'ü çok severim ama Atatürkçü değilim. Yaptıklarına hak versemde Atatürkçü duruşu sergileyemiyorum bende o kadar vatanseverlik ve duyarlılık yok işin açıkçası.

Sağcı veya solcu değilim siyaset denge işidir bence. Tek kanatlı bir kuş nasıl uçamazsa sadece sağcı veya solcu olmakla da halk yönetilemez. Bir tarafın ağır bassa bile ana gövde sağa veya sola fazla yönelmemeli bence. Gerek iç, gerek dış sorunlarda uzun süre dik duramaz yoksa. Bu yüzden bir parti tutmuyorum bence öyle bir parti yok piyasada ama sola eğimliyim biraz, sosyal demokrat gibi. Seçime de gidebilirsem geçersiz oy atıyorum. Benim adıma pusulayı doldurmasınlar sonra :)

Hepsinin dışında olarak ütopik bir düşüncem var o da dünya nüfusunun şu ankinden çok daha düşük olması ve yaşayan toplumlarda insanların yeteneklerine, ilgi alanlarına göre meslekler seçmesi. Yenilenebilir enerji kullanılacak, iş istihdamı problemleri olmayacak vb. hususlar.

Din konusuna gelirsek inanmıyorum şahsen fakat ateist değilim. Tanrı yok demiyorum olabilir de, olmayabilir de. Sadece inanmak değil bilmek istiyorum ve bu da bulunduğumuz dönem ve teknoloji itibariyle mümkün değil. Bazı arkadaşlar bu teknoloji olsa bile tanrının kendini göstermeyeceğini yoksa bildikten sonra inancın bir anlamının kalmayacağını söylüyor bunda da haklılık payı var ve mantıklı aslında ama dediğim gibi ben inanmak değil bilmek istiyorum. Hayatımı ve yaşam tarzımı inançlarımdan çok bildiğim ve emin olduğum şeylere endeksliyorum. Hepsi bu.

İyi günler :)
*Doctor*

...

Mesajgönderen -Skywalker- » 10 Ağu 2016 15:23

facebook
twitter
gplus

...
En son -Skywalker- tarafından 27 May 2017 21:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
-Skywalker-

Mesajgönderen Sahra » 23 Ağu 2016 19:29

facebook
twitter
gplus

Sana sinir olduğumu falan hatırlamıyorum. Demek ki edebinle trollük yapmışsın :twisted:
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Dön VekilSiz Kahve