Yalnızlık

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Yalnızlık

Mesajgönderen khaleesi » 14 Eyl 2016 21:27

facebook
twitter
gplus

merhaba herkese ben yeni üyeyim ama burayı ilk zamanlarından beri takip ediyorum. sizinle bir şey paylaşmak istiyorum belki sizler de aynı şeyi hissediyorsunuzdur kim bilir.

bahsetmek istediğim yalnızlık. yıllar önce gerçek bi müslüman olmaya karar verdim, Kuran'a uygun yaşayan bu yolda insanları aydınlatan sürekli çalışan uğraşan biri, ama yapamadım. hep gayret ettim ama sonunda pes ettim. şuan üniversitedeyim, çoğunluk dinle alakasız; seks ve içkiden ibaret hayatlar sürüyor, dindar olanlar da cemaatlerin tarikatların pençesinde ot gibi bir yaşam sürmekte. muhafazakar, mezhepçi bir ailem var, düşündüğüm şeyler yüzünden müslüman bile değilim onlara göre.

artık çok yoruldum, akranlarımın iğrenç yaşantılarından uzak durup sonunda yalnız kalmaktan, kız olduğum için ailemden ekstra baskı görmekten çok yoruldum. Konuşabileceğim, bir şeyler paylaşabileceğim kimse yok. insanlara uymak istemiyorum çünkü içinde islam olmayan bi yaşam tamamen boş ve anlamsız benim için. ama hayatımın merkezine koyamıyorum da artık Allah bana yeter diyemiyorum. tek başıma bir şeyler için mücadele edemiyorum ve artık sadece zaman doldurmaya çalışıyorum.

sizleri kendime biraz daha yakın hissettiğim için yazdım buraya, kullanım amacının dışına çıktıysam affedin, kendinize iyi bakın.
khaleesi

Re: Yalnızlık

Mesajgönderen Sahra » 14 Eyl 2016 21:47

facebook
twitter
gplus

@Yasar Usta bekleniyor :D

Khaleesi, insanlardan hayir yok zaten. Inandigin neyse ona gore yasa. Kendinden ve inandiklarindan asla odun verme. Hem emin ol kendin gibilerle de karsilasacaksin. Forumdaki Yasar Usta kullanici adli arkadasimiz da benzer seylerden yakiniyor mesela :) Belki arkadas olursunuz. Kehkeh iki dakikada arkadas buluculuk yaptim he :D

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen khaleesi » 14 Eyl 2016 21:57

facebook
twitter
gplus

teşekkür ettim Sahra, en büyük isteğim bu zaten :)
khaleesi

Mesajgönderen bergman » 15 Eyl 2016 01:08

facebook
twitter
gplus

selam,

ben de tam tersi yalnızlık çekiyorum. Herkes kafayı tanrısal meselelere takmış durumda. Bense tam tersi umursamıyorum. :D
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen khaleesi » 15 Eyl 2016 02:50

facebook
twitter
gplus

çevrelerimizi değiştirmemiz lazım galiba :D
khaleesi

Mesajgönderen Sahra » 15 Eyl 2016 09:40

facebook
twitter
gplus

Ula ben de soyle bi yalnizlik cekiyorum: Cok seciciyim, az arkadasim var ve hepsi isinde gucunde. Kirk yilda bir cikiyoruz disari

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Aschille » 15 Eyl 2016 13:38

facebook
twitter
gplus

Hayatınızın merkezine ideolojileri koymayın. Kendinize, çevrenizi değiştirmek ve çevrenizi kendinize uydurmak gibi bir hedef koymayın. Karakterini beğendiğiniz insanlarla birlikte olun, zamanla onlara fikirlerinizi de açıklayabilirsiniz. Kendinizi bu şekilde kasıp çevrenizi ideoloji temelli dizayn etmeye çalışmak, yalnızlığı daha da artırır. Kendinizi diğer insanlardan çok farklı görmemeye çalışın, onlar sizin umursadığınız şeyleri umursamıyor olabilir ama bir zamanlar siz de umursamıyordunuz birçok şeyi. Onlardan belli yönlerde ayrılıyorsunuz diye onları kafanızda bitirmeyin. Kendinize bir misyon yükleyip, hayatınızı ve ilişkilerinizi ona göre düzenlemeyi tercih edebilirsiniz fakat bana göre belli bir konuma ve olgunluğa ulaşana dek hayatınızı ideolojik temelde düzenlemeyi bırakıp kendinize ciddi bir sorumluluk yüklememek doğru olandır . Böylece olası hayal kırıklıklarından ve umutsuzluklardan da kurtulmuş olursunuz.
Kullanıcı avatarı
Aschille

Mesajgönderen marvin » 15 Eyl 2016 14:11

facebook
twitter
gplus

yalnızlık ciddi bir sorun değil, ama insan bir süre sonra kendisini anlayan birileri olsun istiyor. çevresi moronlarla doluysa daha bir yoğun hissediyor bunu.

yazabilirsin bana da, istediğin zaman :)
"Herkes benim düşünceme katılırsa yanılmış olmaktan korkarım."

- Oscar Wilde-
Kullanıcı avatarı
marvin

Mesajgönderen bergman » 15 Eyl 2016 15:13

facebook
twitter
gplus

aşil yok öyle bi dünya. ortadoğuda doğan adam ideoloji bombardımanına maruz kalıyor. ben tamamen tarafsız bir şekilde adamlar konuşabilirim ama konu her yönden ideolojiye çıkıyor.

kaldı ki ben sözlerimle yargılıyorum.. şunu sevmiyorum bundan hoşlanmıyorum diye..

karsı ideoloji, sevmediğini öldürme kafasında.. ondan siklemiyorum artık napalım böyle..
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen Biskiel » 15 Eyl 2016 16:22

facebook
twitter
gplus

Bizim insanlar idealara sahip olmayı takım tutmak gibi bişey zannediyorlar, kendinden olmayanı hık mık ederler direk bilmeseler bile neyin ne olduğunu. Herşey anında hararetli tartışmalara dönüşüverir :lol: . Benim ateist arkadaşım da var, dindar da var, marksist sosyalist olan da var hepsini aynı derecede severim, görüşürüm ve görüşlerini de ilgiyle dinler hak veririm... Önemli olan kafa yapısıdır, dar bir kafa yapısı olan insanlarla ideolojisi ne olursa olsun muhatap olamazsın. Kendimi senin yerine koyayım mesela, takvalı bir müslüman olsam, ve de böyle biriyle karşılassam ama katı kafalı ve empatiden yoksun birisi olsa onunla görüşmek hoşuma gitmezdi. Yani insanları ideolojiye göre değil, kişiliklerine göre yargılamalıyız. Yoksa üzülürsün Aschille'in dediği gibi. Hayatta hiçbir şey katiyyetle kesin doğru değildir, bunları da göz önünde bulundurmak lazım. :)
Kullanıcı avatarı
Biskiel

Sonraki

Dön VekilSiz Kahve