İtiraf Ediyorum

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Re: İtiraf Ediyorum

Mesajgönderen Sahra » 19 May 2015 18:28

facebook
twitter
gplus

Leonardo da vinci yazdı:Onun kendini satmasından bizene işte , satıyorsa rahat rahat satsın diyoruz bizde bir şey demiyoruz ki.Onun da hayat görüşü öyle demekki.

E tamam, satsın ??? Kimseyi mağdur etmedikçe, kimseye zarar vermedikçe herkes istediğini yapabilsin dedim ben zaten.

Kendine zarar vermek de, kendini insanların gözünde basitleştirmek de bir zarar biçimi; bu yüzden buna saygım yok. Ama özgür olmalılar tabii. Herkesin kendi hayatı bu.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen bergman » 19 May 2015 18:30

facebook
twitter
gplus

sahracım atakanın dediği gibi rahat rahat yapılsın bu diyoruz bizde. ama senin sürekli satıyorlar satıyorlar demen beni düşündürdü. tüm her şeye bu gerçeklikte yanıt veriyorsan sorun yok ama bu konuya özel bu kadınlara kendini satıyor diyosan iticisin. umarım dediğimi anlamışsındır.

kadınlar bu konuya daha özenli yaklaşmıyor muydu ya? abi hepimiz biliyoruz satma/satmama kavramlarını ama duygusuzca nasıl bu kadar düşüncesiz oluyosun benim garibime giden nokta bu.
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen bergman » 19 May 2015 18:33

facebook
twitter
gplus

ceylan,

esra&ceyda kardeşlerden mesaj geldi şimdi: ''çok da sikimde amk sizin saygınız'' yazmışlar :-D
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen Sahra » 19 May 2015 18:34

facebook
twitter
gplus

bergman yazdı:abi sanane o kızlardan. allah allaaah. insanlar hayatlarını yaşıyor sen neden saçma bi sempati kuruyosun ki kafanda. yani onların tercihleri seçimleri. bana kalırsa nerde nasıl bir düşüncelilik yapacağını bilmiyorsun. esra ceyda kardeşler demişsin. kocaman kızlar, hayatlarını istedikleri gibi yaşar. sana ne zararı var? senin onlara saygın olsa ne olmasa ne? hatta gidip bunu desen ağız dolusu küfür yersin onlarda. kaldı ki onları sizden çok düşünüyorum demen, saçma bir duygusallık.

bak özetliyim: senin teoride bir bilgin var uygulaman yok. bundan dolayı senin zihninin diğer tarafı bunları yaşamadı sadece olayları kurguluyosun. 5 gram ile adam öldürülmez.

benim dedim ise şu: avrupa'da ya da ufku geniş toplumlarda bunlar konuşulcak konu malzemesi bile değil. adamlar çoktan aşmış bunu.

ama malesef mesela sen. bilmiyosun bilsen, abi bırakın bunları isteyen istediğini yapsın özgürce dolaşsın takılmayın diyecek kafa yapısına gelceksin..

Ya ben evlilik programında adama "bu kadının yanına yakışmıyorsun" dediler diye ağlayan insanım. "Banane" diyebileceğimi, rahat olabileceğimi düşünüyor musun? :D Bir insanın tek değerinin "ne de güzel zikülür lan bu" olması acı bir şey değil mi? He siz umursamıyor olabilirsiniz, bense kızıyorum. Benim kızmam Esra Ceyda'nın umrunda değil tabii, ama umurlarında olmaması da beni bağlamaz. Ben kızıyorum.

5 gram ile adam öldürülmezse 5 gram satılmasıyla bir sorunum yok dedim ya laaaaaaaağn, sinir etme beni :twisted: Ya ben kapalı görüşlü bir insan değilim ki. 5 gram alınca mutlu mutlu geziyorsan, kimseye zararın olmuyorsa ne güzel işte lan. Kendime de zararım olmayacağı kesinse ben de kullanırdım hatta :twisted: Bir şeye "ıııh banane işte, yasak olsun. niye bilmiyorum ama yasak olsun" mantığıyla yaklaşmıyorum ki sonuçta.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Sahra » 19 May 2015 18:48

facebook
twitter
gplus

augustus yazdı:Sana karşı bi önyargım yok. Tanımam etmem seni. şurada bir konu hakkında fikir alışverişi yapıyoruz ve fikirlerimiz çatışıyor.bana göre bilmediğin birşey hakkında böyle şeyler yazman üzerine sana " zihninin bir kısmı hastalıklı" dedim ve arkasındayım hala dediğimin. Seni bir şekilde ötekileştirme değil, eleştiriyorum. Benim kafamda hastalıklı ve sağlam diye iki grup yada daha fazlasına ayırdığım insanlar yok yani sende böyle bi izlenim bıraktıysam sil onu.yada silme banane. En fazla küfür edersin deminki gibi bu da keyfi mi olur o an ki sinirinle yaptığın bişey midir bilmem.

verdiğin örnek çok saçma geldi bana. Televizyonda din istismarı ile reyting alan, insanların diz üstü etek giyen birini görüpte etkileneceğini bilen ve bunu kullanan , hükümet yanlısı o yanlısı bu yanlısı haber sunanlar bunlar aynı kefede.Başından beri tartıştığımız "genel ev , beden işçiliği ve uyuşturucu" ile bence bir bağlantısı yok

Senle şahsi bir sorunum yok, sinirden söyledim tabii ki :D

Neyse, söylemek istediklerimi söylediğimi ve yeterince açık olduğumu düşünüyorum. Tekrar etmiycem artık.

Sevgiler herkese :D
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Sahra » 23 May 2015 12:30

facebook
twitter
gplus

usescrt yazdı:artık sahraya katılıyor gibiyim. insanlar her eyleminde menfaat gözetiyor (sadece anneler ve bazı istisnalar var )

"Ama zarar vermeyen menfaat kötü değildir" de derim ben :mrblue: Alan razı veren razı durumu
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen bergman » 23 May 2015 15:33

facebook
twitter
gplus

boşverin ya herkes özgür ve iyi niyetli insan olsun yeterli.

hepinizi öpüyorum
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen augustus » 25 May 2015 19:20

facebook
twitter
gplus

şu 2015 öyle bir girdi ki bana tarifi yok
Gittiğin yerlerden
yer tut OPTİK BAŞKAN
Unutmayacağız seni
SON HOLİGANN!!
augustus

Mesajgönderen luebraln » 25 May 2015 19:23

facebook
twitter
gplus

augustusun 1000.mesajı burada böyle bir itirafla heba olduysa gerçekten girmiş .s .s

itiraf ... ->evet bunu yazmaya geldim
"Ve budalalar, anlamadıklarını anlayamayacaklarını yok ederler..."Goethe
Kullanıcı avatarı
luebraln

Mesajgönderen sonkiucdort » 26 May 2015 09:41

facebook
twitter
gplus

orta öğretim zamanlarımda beslediğim bi japon balığından nefret etmeye başlamıştım. bir gün o balığı neredeyse kaynama derecesinde olan suyun içine attım. hemen öldü. sonrasında daha önce hiç tatmadığım bir duygu yaşadım
Kullanıcı avatarı
sonkiucdort

ÖncekiSonraki

Dön VekilSiz Kahve