İtiraf Ediyorum

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Re: İtiraf Ediyorum

Mesajgönderen Sahra » 19 May 2015 18:07

facebook
twitter
gplus

bergman yazdı:sahra yazdıklarını en az 3 kez okudum.

kilit kelimelerin ''fahişe'', ''kendini satan insan'', ''kendini satana saygım yok'', ''uyuşturucu'', ''salaklık''

eğer azıcık sempati, empati ve psikoloji biliyorsam bunlar senin bilinçaltının kelimeleri.. bu kadar ötekileştirme insanları kafanda, kadınlar inanıyorum ki daha yüreği yumuşak insanlar.

Ya benim kendisine saygısı olmayan insana, ya da başkasına zarar veren insana saygım yok. Empatim var ama saygım yok. Destek mi olayım bu insanlara?

Ayrıca ben teröristle de empati yapıyorum, eğitilmedikleri için körleşmiş durumdalar diyorum.
Özgecan'ın katiliyle de empati yapıyorum, babası manyak olduğu için bu halde belki de diyorum.

Ama empati yapmak başka. Desteklemek ve özgür olmalılar demek başka. Anlatabildim mi?
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen muhibbi » 19 May 2015 18:08

facebook
twitter
gplus

Sahra şu yonden bak o insanın yaslaninca sosyal guvencesi olacak varsa çocukları egitim görecek bu sayede. Annesi kurtulmasa bile çocuk iyi bir hayat sürecek kişi istemiyorsa eğer erkekse para karşılığı kadin satmayacak. kadınsa para karşılığı bedenini satmayacak. Kısır döngü bitecek anlayacağın. Dogmatik olmayacak fuhuş.
Kişinin tercihi olacak bu sayede.
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen bergman » 19 May 2015 18:14

facebook
twitter
gplus

sahra ben sadece uyuşturu değil alkolle de uçabilirim. kaldı ki kalkıp hiç bir insana da zarar vermiyorum. kaldı ki esrar kullanan birinin o derece uçup birini öldürmesi de zor, öldürmek yerine o keyfi yaşar.

hepsini geç bence sen yazdıklarımızı okumuyosun. orda tek tek açıkladım o gram bu şekilde belirleniyor diye. yani 5 gramla insan öldürcek biri yani öldürceği varsa öldürür bu uyuşturucudan değildir. o 5 gram etkilemiyor yani bil bunu.

Empati olayına gelince, bence sen empati yapmıyorsun. Onlar empati yapan birinin sözleri değil. Empati yapan biri kalkıp da ''kendini satmak'' demez.
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen Sahra » 19 May 2015 18:14

facebook
twitter
gplus

augustus yazdı:kendini satmak ve beden işçiliği arasında çok fark var ki izlediğin binbir gece dizisinde ki gibi gelişmiyo olaylar yada dur tam öyle gelişebiliyor.
Genelev kavramını da sadece kadınlardan oluştuğunu sanıyorsun muhtemelen ki "yasal olsun" dediğin ve örneklerini diğer arkadaşların sunduğu ülkelerde olay farklı işliyor tahmininden.Hatta bi tahminin olduğunu bile düşünmüyorum. ulan tipimden belki bu kadar duyarlı , hatta şu kısma takılacak biri değilim gibi görünüyo ama "kendini satmak, fahişe" bunlar iyi bir insanın kullanacağı kelimeler değil. Zihninin bir kısmı hastalıklı bana kalırsa bu şekilde ifadeler kullanabiliyosan.

Toplum bir şekilde karar mercii yaratmak zorunda değil. Daha doğrusu senin ifade ettiğin şekilde değil.Beraber düşünülen ve ortak bir paydada buluşulan bir eylemi yapmak için birinin atılması başka, birini öne sürmek başka. Sende bende yapabilecekken bunu geri planda kaldıkça hiyerarşiyi oluşturuyosun

Yahu olaylar nasıl gelişiyor bilmiyorum. Zaten zorunda kaldığı için bu işi yapana lafım olmadığını da söylemiştim. Zihnimin hasta olmasına değil de, bilmememe bağlayabilirsin belki de. Yazdıklarımı ön yargılı bir şekilde okuyorsun.

Esra Ceyda, Hilal Cebeci gibi tiplere saygım yok mesela. Hastalıklı olmakla alakası yok. Kendilerini bu konuma düşürdükleri için kızıyorum. Belki bu insanları sizden çok umursadığım için onlara kızıyorumdur, bu da olabilir. Onu ötekileştirme, bunu ötekileştirme derken beni direkt "zihninin bir kısmı hastalıklı" diyerek etiketlemen de çok farklı bir hareket değil.

Devlet umrumda değil. İnsanlar güzel yaşasın da devlet olsun olmasın fark etmiyor benim için. Dediğin gibi bir düzen olması mümkünse bana da uyar.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Sahra » 19 May 2015 18:18

facebook
twitter
gplus

bergman yazdı:sahra ben sadece uyuşturu değil alkolle de uçabilirim. kaldı ki kalkıp hiç bir insana da zarar vermiyorum. kaldı ki esrar kullanan birinin o derece uçup birini öldürmesi de zor, öldürmek yerine o keyfi yaşar.

hepsini geç bence sen yazdıklarımızı okumuyosun. orda tek tek açıkladım o gram bu şekilde belirleniyor diye. yani 5 gramla insan öldürcek biri yani öldürceği varsa öldürür bu uyuşturucudan değildir. o 5 gram etkilemiyor yani bil bunu.

Empati olayına gelince, bence sen empati yapmıyorsun. Onlar empati yapan birinin sözleri değil. Empati yapan biri kalkıp da ''kendini satmak'' demez.

Bence siz yazdıklarımı ön yargıyla okuyorsunuz asıl. 5 gram etkilemiyorsa izin verilsin dedim, değil mi? Hala neyi uzatıyorsun?

Yahu satıyor işte. Olmayan bir şeyi mi söylüyorum? BU İŞİ YAPMAK ZORUNDA KALANA LAFIM YOK da dedim 30 kez. DİĞERLERİ KENDİNİ SATIYOR. Yalan mı?
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 19 May 2015 18:19

facebook
twitter
gplus

Onun kendini satmasından bizene işte , satıyorsa rahat rahat satsın diyoruz bizde bir şey demiyoruz ki.Onun da hayat görüşü öyle demekki.
En son Leonardo da vinci tarafından 19 May 2015 18:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen Sahra » 19 May 2015 18:20

facebook
twitter
gplus

möö... yazdı:Sahra şu yonden bak o insanın yaslaninca sosyal guvencesi olacak varsa çocukları egitim görecek bu sayede. Annesi kurtulmasa bile çocuk iyi bir hayat sürecek kişi istemiyorsa eğer erkekse para karşılığı kadin satmayacak. kadınsa para karşılığı bedenini satmayacak. Kısır döngü bitecek anlayacağın. Dogmatik olmayacak fuhuş.

Anlamadım. Hangi durumdan bahsediyorsun?

Elim ayağım titriyor, buz kesti lan; gerdiniz beni ısrarla anlamak istemeyerek :D
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen augustus » 19 May 2015 18:24

facebook
twitter
gplus

Sana karşı bi önyargım yok. Tanımam etmem seni. şurada bir konu hakkında fikir alışverişi yapıyoruz ve fikirlerimiz çatışıyor.bana göre bilmediğin birşey hakkında böyle şeyler yazman üzerine sana " zihninin bir kısmı hastalıklı" dedim ve arkasındayım hala dediğimin. Seni bir şekilde ötekileştirme değil, eleştiriyorum. Benim kafamda hastalıklı ve sağlam diye iki grup yada daha fazlasına ayırdığım insanlar yok yani sende böyle bi izlenim bıraktıysam sil onu.yada silme banane. En fazla küfür edersin deminki gibi bu da keyfi mi olur o an ki sinirinle yaptığın bişey midir bilmem.

verdiğin örnek çok saçma geldi bana. Televizyonda din istismarı ile reyting alan, insanların diz üstü etek giyen birini görüpte etkileneceğini bilen ve bunu kullanan , hükümet yanlısı o yanlısı bu yanlısı haber sunanlar bunlar aynı kefede.Başından beri tartıştığımız "genel ev , beden işçiliği ve uyuşturucu" ile bence bir bağlantısı yok
Gittiğin yerlerden
yer tut OPTİK BAŞKAN
Unutmayacağız seni
SON HOLİGANN!!
augustus

Mesajgönderen bergman » 19 May 2015 18:25

facebook
twitter
gplus

abi sanane o kızlardan. allah allaaah. insanlar hayatlarını yaşıyor sen neden saçma bi sempati kuruyosun ki kafanda. yani onların tercihleri seçimleri. bana kalırsa nerde nasıl bir düşüncelilik yapacağını bilmiyorsun. esra ceyda kardeşler demişsin. kocaman kızlar, hayatlarını istedikleri gibi yaşar. sana ne zararı var? senin onlara saygın olsa ne olmasa ne? hatta gidip bunu desen ağız dolusu küfür yersin onlarda. kaldı ki onları sizden çok düşünüyorum demen, saçma bir duygusallık.

bak özetliyim: senin teoride bir bilgin var uygulaman yok. bundan dolayı senin zihninin diğer tarafı bunları yaşamadı sadece olayları kurguluyosun. 5 gram ile adam öldürülmez.

benim dedim ise şu: avrupa'da ya da ufku geniş toplumlarda bunlar konuşulcak konu malzemesi bile değil. adamlar çoktan aşmış bunu.

ama malesef mesela sen. bilmiyosun bilsen, abi bırakın bunları isteyen istediğini yapsın özgürce dolaşsın takılmayın diyecek kafa yapısına gelceksin..
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen muhibbi » 19 May 2015 18:27

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:
möö... yazdı:Sahra şu yonden bak o insanın yaslaninca sosyal guvencesi olacak varsa çocukları egitim görecek bu sayede. Annesi kurtulmasa bile çocuk iyi bir hayat sürecek kişi istemiyorsa eğer erkekse para karşılığı kadin satmayacak. kadınsa para karşılığı bedenini satmayacak. Kısır döngü bitecek anlayacağın. Dogmatik olmayacak fuhuş.

Anlamadım. Hangi durumdan bahsediyorsun?

Elim ayağım titriyor, buz kesti lan; gerdiniz beni ısrarla anlamak istemeyerek :D

Kurumsal bir sistemden bahsediyorum devlet denetimi ve guvencesi olsun aleni olsun kişi o işi bi sekilde yapmayı tercih etmisse tu kaka denilmesin.bi doktor nasıl saygı goruyorsa toplum tarafindan o da hak ettigi saygıyı gorebilsin. En azından ben oyle dusunuyorum. Ki cook zor durumda kalmadikca kiimse böyle bir şey yapmak istemez. Ki standardi olur fahiş paralar donmez ortalarda. Kimsede fuhus yapmaya tamah etmez. Cazibesi kalmaz yani.
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

ÖncekiSonraki

Dön VekilSiz Kahve