Anlamlı Sözler

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Re: Anlamlı Sözler

Mesajgönderen Freeloader » 26 Tem 2013 13:43

facebook
twitter
gplus

Şöyle bir daha, dikkatlice düşünün! Biz bugün "canlılık" denen şeyin nerede bulunduğunu, neyin nesi olduğunu, hangi adla çağrıldığını bile bilmiyoruz. Elimizden kitaplarımızı alsalar, bir anda neye uğradığımızı şaşırırız. Artık hangi yolu seçeceğimizi, kime tutunup kimden kaçacağımızı, neyi sevip neden nefret edeceğimizi, neyi sayıp neyi hor göreceğimizi bilemeyiz. İnsan olmak, yani etiyle kemiğiyle insan olmak bile yük geliyor; bundan utanıyoruz, ayıp sayıyoruz. "Soyut insan" diyebileceğim garip yaratıklar olmaya can atıyoruz. Biz ölü doğmuş kişileriz, zaten çoktandır canlı olmayan babaların soyundan ürüyoruz ve bu durumu gittikçe daha çok beğeniyor, bundan zevk almaya başlıyoruz. Nerdeyse bir kolayını bulup bizleri doğrudan doğruya düşüncelerin doğurmasını sağlayacağız.

Dostoyevski-Yeraltından Notlar
Kullanıcı avatarı
Freeloader

Mesajgönderen Feynman » 26 Tem 2013 22:21

facebook
twitter
gplus

Doğa bilimleri bardağından içilen ilk yudum insanı ateist yapar, ama bardağın dibinde sizi tanrı beklemektedir. Werner Heisenberg.
Feynman

Mesajgönderen BahsedilenGarip » 31 Tem 2013 15:33

facebook
twitter
gplus

nsanın özgürlüğü, kendisine yapılanlara karşı takındığı tavırda gizlidir.
BahsedilenGarip

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 31 Tem 2013 15:56

facebook
twitter
gplus

Feynman yazdı:Doğa bilimleri bardağından içilen ilk yudum insanı ateist yapar, ama bardağın dibinde sizi tanrı beklemektedir. Werner Heisenberg.

harika ;)

"İnsan imkansızı başarabilir sözü yetersizdir çünkü insan imkansızın da ötesine ulaşabilir."
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
Nikola Tesla

Kırdım diyorsun zincirlerini; evet köpek de çeker koparır zincirlerini, kaçar o da uzaklara ama halkalarını boynunda taşıyarak.
Persius

"Dünya'nın gördüğü her büyük başarı, önce bir hayaldi. En büyük çınar bir tohumdu, en büyük kuş bir yumurtada gizliydi."
Edgar Allan Poe

"Derdi dünya olanın, dünya kadar derdi olur."
Yunus Emre
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen Sahra » 31 Tem 2013 23:24

facebook
twitter
gplus

Delilin yokluğu, yokluğun delili değildir.

-Carl Sagan
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Sahra » 01 Ağu 2013 16:47

facebook
twitter
gplus

Resim

Resim
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen yuuculinlaw » 04 Ağu 2013 00:26

facebook
twitter
gplus

Yaptıkların öyle yüksek sesle konuşur ki, söylediklerini duymam bile. - Ralph Emerson
yuuculinlaw

Mesajgönderen VekilSizDeğilsiniz » 04 Ağu 2013 06:37

facebook
twitter
gplus

"Bir yerde insanlar gölgelerini kendilerinden büyük görmeye başladılarsa orada güneş batıyor demektir."

Hem gerçek hem mecaz anlam ihtiva etmesi münasebetiyle çok sevdiğim her fırsatta dile getirdiğim bir lafızdır.Tam olarak emin olmamakla birlikte bir Çin Atasözü olsa gerek.
Kullanıcı avatarı
VekilSizDeğilsiniz

Mesajgönderen r.eren16 » 05 Ağu 2013 02:32

facebook
twitter
gplus

when your prized possessions start to weigh you down
look in my direction ill be round

çevirebilen var mı düzgünce bunu çok hoşuma gidiyo da çeviri sitelerine güvenemiyorum
Kullanıcı avatarı
r.eren16

Mesajgönderen VekilSizDeğilsiniz » 05 Ağu 2013 05:53

facebook
twitter
gplus

r.eren16 yazdı:when your prized possessions start to weigh you down
look in my direction ill be round

çevirebilen var mı düzgünce bunu çok hoşuma gidiyo da çeviri sitelerine güvenemiyorum

"değer verdiklerin sana ağır gelmeye başladığında benim yönüme bak,buralarda olacağım."
gibi bir anlamda söylenmiş olmalı.
Kullanıcı avatarı
VekilSizDeğilsiniz

ÖncekiSonraki

Dön VekilSiz Kahve