Anlamlı Sözler

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Re: Anlamlı Sözler

Mesajgönderen muhibbi » 08 Nis 2015 08:52

facebook
twitter
gplus

Ekmeğe iman edenlerden olmayacağım
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen Sahra » 12 Nis 2015 01:53

facebook
twitter
gplus

Resim
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Sahra » 18 Nis 2015 01:59

facebook
twitter
gplus

"Dünya'nın bir bütün ve tek parça olduğunu anlamayıp, milliyetçiliği, sınırları, orduyu yücelten toplumlar, öldürmeye ve ölmeye devam edecek ve hiç bir zaman huzurlu olamayacaklar.."

Şevki Orhan

(Tek parça da olsak insanlarda bu bencillik olduktan sonra huzur muzur olmaz ya, neyse :D )
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen muhibbi » 24 Nis 2015 16:00

facebook
twitter
gplus

İyi günlerimde çok eller uzanır ellerime,
Resmimi, suratımı baş köşeye asarlar...
Fakat demir kapıların her kapanışında üzerime,
Ardında taş duvarların her kaldığım zaman,
Ne arayan beni, ne soran...

Eeeehh, daha iyi be, bunun böyle olduğu...
Minnetim ve borçluluğum yalnız sana kalsın.
İyi günlerimde benim unuttuğum insan eli
Nasılsın?...
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen bir adem » 25 Nis 2015 03:53

facebook
twitter
gplus

Tiyatronun kulisinde bir gün yangın çıkmış.Palyaço haber vermek için sahneye gelmiş.Herkes bunun bir şaka olduğunu sanıp alkışlamaya başlamış.Palyaço uyarmaya devam ettikçe alkışlar daha da hızlanmış.Sanırım dünyanın sonu, her şeyin bir şaka olduğunu sananların yükselen alkışları arasında gelecek.

Hz. Soren Kierkegaard Kuddise Sirruhu
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen Sahra » 26 Nis 2015 01:28

facebook
twitter
gplus

Adam Pazar sabahı kalktığında bütün haftanın yorgunluğunu çıkarmak için pijamalarını giyer ve eline gazetesini alır. Düşüncesi, bütün gün miskinlik yapıp evde oturmaktır. Tam bunları düşünürken oğlu koşarak gelir ve sinemaya ne zaman gideceklerini sorar.

Baba, oğlunu bu hafta sonu sinemaya götürmeye söz vermiştir; ama hiç dışarıya çıkmak istemediğinden bir bahaneyle oğlunu başından savmak ister. Birden, gazetenin promosyon olarak verdiği dünya haritası gözüne ilişir. Önce dünya haritasını keserek küçük parçalara ayırır ve oğluna, “ Eğer bu haritayı birleştirip düzeltebilirsen seni sinemaya götüreceğim. “ der.

İçinden de, “ Oh be, kurtuldum! En iyi coğrafya profesörünü bile getirsen, bu haritayı akşama kadar düzeltemez.” Der.

Aradan on dakika geçtikten sonra oğlu babasının yanına koşarak gelir. “ Baba haritayı düzelttim, artık sinemaya gidebiliriz! “ der. Adam önce oğlunun söylediğine inanamaz. Ama haritanın tamamlandığını görünce, hayretler içinde bunu nasıl yaptığını sorar. Çocuk şu cevabı verir:

“ Bana verdiğin haritanın arkasında bir insan resmi vardı. İnsanı düzelttiğim zaman dünya da kendiliğinden düzeliverdi.”

Asıl kaynağı bilmiyorum
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen bergman » 26 Nis 2015 01:55

facebook
twitter
gplus

bu forumda yazılacak bir anlamlı söz varsa sahra yazar..

-samet.
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen muhibbi » 29 Nis 2015 17:42

facebook
twitter
gplus

DostIuk; UnutuImayacak kadar güzeI ve sadece ender insanların yaşayacağı kadar özeIdir.
muhibbi

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 01 May 2015 00:26

facebook
twitter
gplus

Okullar cahillik öğretir. Yargıçlar, kurbanları cezalandırır. Ordular, kendi vatandaşlarıyla savaşır. Polisler, suç işlemekten, suçla savaşmaya zaman bulamaz. Kârlar özelleştirilirken iflaslar kamulaştırılır. Para, insandan özgürdür. İnsanlar nesnelerin hizmetindedir… eduardo galeano
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen muhibbi » 01 May 2015 13:48

facebook
twitter
gplus

"Üstümü arama polis;
hepsi kafamda"
muhibbi

ÖncekiSonraki

Dön VekilSiz Kahve