Anlamlı Sözler

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Re: Anlamlı Sözler

Mesajgönderen muhibbi » 08 May 2015 12:38

facebook
twitter
gplus

"Her elini sıkɑnlɑ dost, her cɑnını sıkɑnlɑ düşmɑn olmɑ."
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen muhibbi » 13 May 2015 19:52

facebook
twitter
gplus

13. O [babaları] dedi ki: "Onu götürmeniz beni üzer ve siz ondan gafil iken onu kurt yemesinden korkarım."
''Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde Kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."
muhibbi

Mesajgönderen muhibbi » 20 May 2015 10:56

facebook
twitter
gplus

Yaratıcı insanı motive eden yaratma arzusudur; başkalarını yenme isteği değil! / Ayn Rand

İnsanın hayattaki amacı, sıkıntıdan kaçmak mı, zevk peşinde koşmak mı olmalıdır? Kim oIacağınız, bu soruya verdiğiniz yanıta bağIıdır. / Ayn Rand

Siyasi yönetimlerin en sevmediği şeylerin başında bireyin bağımsızlığı ve egonun vizyonu gelir. Egonuzu ve kimliğinizi siyasi yönetimlere karşı koruyun. / Ayn Rand

Benim felsefem, özünde, hayattaki ahlaki amacı kendi mutluluğunu olan, varlığının yegane amacı ve en yüce eseri olarak yaratıcı üretkenliğini gören kahramansı bir varlık, bir insan konseptidir. / Ayn Rand

Kapitalizmin dış politikasının özü serbest ticarettir; yani ticarette konulan duvarların, korumacı gümrüklerin ve özel imtiyazların kaldırılmasıdır; dünya ticaretinin, birbirleriyle doğrudan ilişkide bulunan bütün ülkelerin vatandaşları arasında, serbest uluslararası değişim ve rekabete doğru yolların açılmasıdır. / Ayn Rand

Onların gerçeklere, fikirlere, yapılan ve yapılacak ise kaygısı yok. Onların tüm ilgisi insanlara dönük. "bu doğru mu?" diye sormuyorlar. Yargılamak için değil, tekrarlamak için. Yapmak için değil, yapıyormuş izlenimi vermek için. Yaratmak değil, göstermek. Yetenek değil, dostluk. Nitelik değil, fors. / Ayn Rand

Politika ile yalnız bir sebepten ilgilendim; politikayla ilgilenme ihtiyacı duymayacağım günlere ulaşmak için. / Ayn Rand

İnsan önce tanrı'nın tutsağıydı. Zincirlerini kırdı. Sonra kralların tutsağı oldu. Yine zincirlerini kırdı. Artık hiçkimsenin tutsağı olmamalı. / Ayn Rand

Sosyal yaşamda kazanılan iki büyük değer vardır: bilgi ve ticaret. / Ayn Rand

En sefil insan amaçsız olandır. / Ayn Rand
muhibbi

Mesajgönderen muhibbi » 20 May 2015 11:02

facebook
twitter
gplus

İnsan mutsuzsa, gerçekten mutsuzsa, bu onun üstün türde bir insan olduğu anlamına gelir. / Ayn Rand

Yüzyıllar boyunca ahlak savaşı hep, hayatınızın Tanrı’ya ait olduğunu söyleyenlerle, hayatınızın komşularınıza ait olduğunu söyleyenler arasında yer aldı. Bir kesim size kendinizi cennetteki hayaletler için feda etmenin iyi olduğunu söylerken, diğer kesim de size, kendinizi dünyadaki beceriksizler için feda etmenizin iyi olduğunu söyledi. Hiç kimse size hayatınızın kendinize ait olduğunu, iyinin de onu yaşamak olduğunu söylemedi. / Ayn Rand

Biz, aklı olan insanlar, grevdeyiz. Kendini yok etme kavramına karşı grevdeyiz. Kazanılmamış ödüllere, ödüllendirilmemiş görevlere karşı grevdeyiz. Kişinin kendi mutluluğunun peşinde koşmasını kötü sayan dogmaya karşı grevdeyiz. Hayatın bir suçluluk olduğu doktrinine karşı grevdeyiz. / Ayn Rand

Bir insanın diğer bir insan için yapabileceği en iyi şey onun üzerinden elini çekmektir. / Ayn Rand

İnsanlara akıntıyla birlikte yüzmenin iyi olduğu söylenir. Yaratıcı ise akıntıya karşı yüzen adamdır. İnsanlara bir arada durmanın bir sevap olduğu öğretilir. Ama yaratıcı tek başına duran adamdır. / Ayn Rand

İnsanın kendinden doğan her şey iyidir. İnsanın insana bağımlılığından doğan her şey kötüdür. İnsanın ilk görevi kendine karşıdır. Ahlaki yasası, birinci amacını asla başka kimselere bağlamamaktır. Ahlaki sorumluluğu da istediğini yapmaktır; yeter ki istediği diğer insanlara birinci derecede bağımlı bir şey olmasın. / Ayn Rand

Kişi tek başına düşünür, tek başına çalışır. Kişi tek başına hırsızlık edemez, sömüremez, yönetemez. Soygun, sömürü ve yönetme için ona kurbanlar gerekir. Bunlar bağımlılığa işaret eden şeylerdir ve elden düşmecinin alanına girer. / Ayn Rand

Bir insanın diğer bir insana yapabileceği tek iyi şey, o kişiyle doğru dürüst bir ilişki kurabilmesi için tek yol, ondan elini çekmektir. İnsanlar arasında oluşabilecek tek kardeşlik, tek karşılıklı saygı bu yolla olabilir. Eşitler arasında ancak bu tür ilişki olabilir. Bunun dışındaki ilişkiler, efendi-köle ilişkisidir, kurban cellat ilişkisidir. / Ayn Rand

Uygarlık, özel hayat toplumuna doğru ilerlemektir. Vahşinin tüm hayatı halka açıktır, aşiretinin kuralları tarafından yönetilir. Uygarlık, insanı insanlardan kurtarma sürecidir. / Ayn Rand

Bencilliğe saldırı, insanın kendisine olan saygısına yapılan bir saldırı demektir; ve birini teslim etmek, diğerini de teslim etmektir. / Ayn Rand
muhibbi

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 27 May 2015 12:24

facebook
twitter
gplus

Resim
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen Sahra » 27 May 2015 18:44

facebook
twitter
gplus

Resim
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen sonkiucdort » 28 May 2015 14:58

facebook
twitter
gplus

Nate RIVER yazdı:2 tane erkek birbirlerine girmeden ilişki yaşasalar, Kuran'a göre sorun olur mu? Çünkü sadece sevişip blowjob yapacaklar en fazla, parmakları felan saymaksak pek bir şey yok gibi duruyor. Mesela Kuran'da normal çiftler için ''ters ilişkiye girmeyin'' deniliyor. Bence Kitap'ın derdi anal sex. Bu açıdan düşünürsek lezbiyenlere de kolaylık olabilir.
Kullanıcı avatarı
sonkiucdort

Mesajgönderen Sahra » 10 Haz 2015 13:40

facebook
twitter
gplus

Resim
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Sahra » 12 Haz 2015 11:13

facebook
twitter
gplus

Resim
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen luebraln » 12 Haz 2015 11:22

facebook
twitter
gplus

"düşüncemi belirteceğim, fakat bu çok gereksiz ve yersiz bir çaba olacak; çünkü size söyleyeceğim her şey bunları kendilerine söylememize zaten gerek olmayan kişiler tarafından duyulacak yalnızca."
jean-jacques rousseau
"Ve budalalar, anlamadıklarını anlayamayacaklarını yok ederler..."Goethe
Kullanıcı avatarı
luebraln

ÖncekiSonraki

Dön VekilSiz Kahve