En Sevdiğiniz Ayetler

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Re: En Sevdiğiniz Ayetler

Mesajgönderen Sahra » 10 Ağu 2014 02:04

facebook
twitter
gplus

usescrt yazdı:Ilah yoktur senden baska,sen bütün noksanlardan munezzehsin,ve ben zalimlerden oldum (tam böyle olmayabilir :D )

Üzücüymüş len son kısmı
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Biskiel » 10 Ağu 2014 02:15

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:
usescrt yazdı:Ilah yoktur senden baska,sen bütün noksanlardan munezzehsin,ve ben zalimlerden oldum (tam böyle olmayabilir :D )

Üzücüymüş len son kısmı

Sebepsizce haykırdım :lol: . Ayet öyle ayrıca Hz. Yunus'un balığın karnındayken ettiği duaydı, Enbiya suresi 87. miş.

Hadi gelmişken bir tane de yazayım öyle gideyim, iyi geceler dostlar :P

(Ankebut:69) Uğrumuzda çaba gösterenleri yollarımıza ileteceğiz. ALLAH hiç kuşkusuz iyilik edenlerle beraberdir.
Kullanıcı avatarı
Biskiel

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 20 Ağu 2014 06:57

facebook
twitter
gplus

"Her kim ızzet istiyorsa bilsin ki ızzet tamamiyle Allah'ındır, ona hoş kelimeler yükselir onu da ameli sâlih yükseltir, kötülükler kuranlara gelince onlara şiddetli bir azâb vardır ve onların tuzakları hep tarumar olur." FÂTIR-10
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen YaşarUsta » 05 Eki 2014 21:23

facebook
twitter
gplus

O erdemliler ki bollukta ve darlıkta yardım için para harcarlar, öfkelerini kontrol ederler, insanların kusurlarını görmemezlikten gelirler. Allah iyilik yapanları sever. Al-i İmran 134
Bilimin ayrı, felsefenin ayrı, dinin ayrı hakikatleri olamaz; fakat yanlış bilim, yanlış felsefe ve yanlış din anlayışları olabilir.

Dünyaya en önemli borçlarımızdan birisi, İslam ile müslümanların farkını anlatmaktır.

Caner Taslaman
Kullanıcı avatarı
YaşarUsta

Mesajgönderen bir adem » 05 Eki 2014 21:32

facebook
twitter
gplus

bir en im yok, ama bu ayet kitaba ve kurana bakışımda değişikliklere sebep olmuştu. sadakallahul azim

Eğer yeryüzündeki ağaçlar kalem olsa, deniz de arkasında yedi deniz daha katılarak yardımcı olsa, Allah'ın kelimeleri tükenmez. Allah Azîz'dir, Hakîm'dir.(Lokman/27)
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Re: Ynt: En Sevdiğiniz Ayetler

Mesajgönderen Sahra » 05 Eki 2014 22:16

facebook
twitter
gplus

bir adem yazdı:bir en im yok, ama bu ayet kitaba ve kurana bakışımda değişikliklere sebep olmuştu. sadakallahul azim

Eğer yeryüzündeki ağaçlar kalem olsa, deniz de arkasında yedi deniz daha katılarak yardımcı olsa, Allah'ın kelimeleri tükenmez. Allah Azîz'dir, Hakîm'dir.(Lokman/27)

Anlami nedir
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Re: Ynt: En Sevdiğiniz Ayetler

Mesajgönderen bir adem » 05 Eki 2014 23:27

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:
bir adem yazdı:bir en im yok, ama bu ayet kitaba ve kurana bakışımda değişikliklere sebep olmuştu. sadakallahul azim

Anlami nedir

Allahın konuşması, insanla iletişimi ve indirdikleri hakkında mesajlar var. Allahın kelamının tecellisinin sadece Kuranla sınırlanamayacağı fikrine götürüyor bu. yanlış anlaşılmasın hadisçiler gibi ya da şeyhine vahiy getirten sofiler gibi değil sadece insan ve onun gündeminden çok çok yüce olan Yaratıcının tüm insanlığın tüm çağlarına yönelik tüm sorunlarına böyle sınırlı bir kaynaktan cevap çıkmayacağını fakat Allahın elbette bunlar hakkında ilmi olduğu mesajı verilmesi gibi olabilir, biraz kötü anlattım ama inşallah anlatmak istediğimi aktarabilmişimdir.
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen Sahra » 05 Eki 2014 23:36

facebook
twitter
gplus

Ben de oyle bi anlam cikarmistim zaten. Sagol
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen lmia » 05 Eki 2014 23:47

facebook
twitter
gplus

Kıyamette en çok ziyana uğrayanlar, iyi işler yaptıklarını sanıp da, bütün çabaları boşa gidenlerdir. (Kehf 103–104)
hıı akpli olduğumdan avatarımda subliminal veriyorum
Kullanıcı avatarı
lmia

En Sevdiğiniz Ayetler

Mesajgönderen lavves » 06 Eki 2014 20:46

facebook
twitter
gplus

-
lavves

ÖncekiSonraki

Dön VekilSiz Kahve