Keserim lan hepinizi!

27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp önce İstanbul geneline ve beraberinde Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Kocaeli şeklinde Türkiye'nin birçok iline yayılan eylem ve olaylarda yaşananları, gerçekleri, arşiv kayıtlarını, fikir ve görüşleri paylaşıyoruz

Keserim lan hepinizi!

Mesajgönderen Maske » 12 Tem 2013 02:54

facebook
twitter
gplus

Palacı, satırcı, katliamcı zihniyetin türevleri tarafından, bugün Kocamustafapaşa'da bir yürüyüş kitlesine saldırırken kullanılan söz. Söz değil düpedüz zihniyet.

http://www.youtube.com/watch?v=EiT92Ry1 ... e=youtu.be

Ana avrat küfür ederek, bıçakla sopayla gençlere saldırarak, tehditler savurarak neyi koruyabilir bir insan? İnsanlığını koruyabilir mi mesela?
Maske

Re: Keserim lan hepinizi!

Mesajgönderen marcoln » 12 Tem 2013 12:16

facebook
twitter
gplus

Serbest bırakılan palalı mahlukat ile birlikte bu hanzolara da gün doğdu.
marcoln

Mesajgönderen can » 12 Tem 2013 14:01

facebook
twitter
gplus

polise taş atıp bir yönetimi düşürüp sonumuzu mısıra yok yok eski darbe dönemlerine getirmek isteyen zihniyetle aynıdır bu pala mevzusu. ikisininde niyeti çirkindir ikisininde zihniyeti pistir. işin içine o bahaneydi bu bahaneydi diyerek halkın yarısını değişik metotlarla içlerine çekmiş eylemcilerde pistir , eline palayı alıp birilerine saldıranda... ikiside gözümde bir ikiside çirkinliktir.
Geçmiyor sıcak yaz günleri, Çok özledim YEŞİL-KIRMIZI tribünleri !
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen justchapullunig » 12 Tem 2013 14:03

facebook
twitter
gplus

Kocamustafapaşa karışacak gibi.Sebebi "Devrimci Müslümanlar" grubunun geçenlerde Taksim'de gerçekleştirdiği yeryüzü sofraları etkinliğinin aynısını bugün kocamustafapaşada yapacak olması.Hayırlısı diyoruz..
justchapullunig

Mesajgönderen aktivist » 13 Tem 2013 10:03

facebook
twitter
gplus

can yazdı:polise taş atıp bir yönetimi düşürüp sonumuzu mısıra yok yok eski darbe dönemlerine getirmek isteyen zihniyetle aynıdır bu pala mevzusu. ikisininde niyeti çirkindir ikisininde zihniyeti pistir. işin içine o bahaneydi bu bahaneydi diyerek halkın yarısını değişik metotlarla içlerine çekmiş eylemcilerde pistir , eline palayı alıp birilerine saldıranda... ikiside gözümde bir ikiside çirkinliktir.

aynen katılıyorum......
Gerçekle yüzyüze gelemeyecek kadar vatanseverlikle kör olmamalısınız. Yanlış yanlıştır, kimin söylediği önemli değil.
Kullanıcı avatarı
aktivist

Mesajgönderen Rocky Marlboro » 13 Tem 2013 11:59

facebook
twitter
gplus

can yazdı:polise taş atıp bir yönetimi düşürüp sonumuzu mısıra yok yok eski darbe dönemlerine getirmek isteyen zihniyetle aynıdır bu pala mevzusu. ikisininde niyeti çirkindir ikisininde zihniyeti pistir. işin içine o bahaneydi bu bahaneydi diyerek halkın yarısını değişik metotlarla içlerine çekmiş eylemcilerde pistir , eline palayı alıp birilerine saldıranda... ikiside gözümde bir ikiside çirkinliktir.

Şu anki psikolojin "bana dokunmayan yılan bin yaşasın". O yılan sana da dokunacak, tüm faşist yönetimler halkın her kesimini mağdur etmiştir. İşte o zaman hakkın için sokağa çıkacaksın ama o gün polis şiddeti ne denli olur bilemiyorum. Yiyorsa o zaman taş atmazsın.

Taş atıyorlarmış. Aman siktik TOMA'larınızı hadi ağlayın.

8000 kişi yaralandı 5 kişi hayatını kaybetti lan, hala taş diyor vicdansız gavat.
Mustafa Ernesto Zapata! / http://RockyMarlboro.blogspot.com

Küresel güçlere ve yerli işbirlikçilerine karşı ikinci milli mücadele.
Kullanıcı avatarı
Rocky Marlboro

Mesajgönderen can » 13 Tem 2013 12:28

facebook
twitter
gplus

Rocky Marlboro yazdı:

Şu anki psikolojin "bana dokunmayan yılan bin yaşasın". O yılan sana da dokunacak, tüm faşist yönetimler halkın her kesimini mağdur etmiştir. İşte o zaman hakkın için sokağa çıkacaksın ama o gün polis şiddeti ne denli olur bilemiyorum. Yiyorsa o zaman taş atmazsın.

Taş atıyorlarmış. Aman siktik TOMA'larınızı hadi ağlayın.

8000 kişi yaralandı 5 kişi hayatını kaybetti lan, hala taş diyor vicdansız gavat.

oovvv işin içine küfür giricekse bebeğim ayrı konuşalım...
bak canım ben sağcı bir kimseyim hatta onu geç bildiğin ülkücüyüm ulan ben ama her şeyden önce insanım senin 8000 kişin eğer pkklıları arasına almasaydı sen halkı kandırıp ilk gezi parkı sonra tayyip düşsün modunda olsan bile seni sonuna kadar desteklerdim. Niye desteklerdim çünkü memnun olmayan bir insanın ezilmesini değil sesini çıkarmasını isterim buda en doğal halktır. Ama sen pkk yı destek aracı alıyosan , sen molotof atıyosan senin bünyende ki adamı '' ehehe polis o polis bir birlerine şakalar yapıyolar '' dersen senin mantığına anca gülerim. bana ezberden konuşup faşist yönetimler deme. Artık sosyalistler gerçek öz faşistlerden daha faşist daha ırkçı oldu bu arada. Aslında kavgacı ve küfür baz gözüken biz ülkücüler çok tatlıyız o küfürlerinle zaten ne kadar haklı olduğumu tekrar anladım
Geçmiyor sıcak yaz günleri, Çok özledim YEŞİL-KIRMIZI tribünleri !
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen Rocky Marlboro » 13 Tem 2013 20:23

facebook
twitter
gplus

Ay canım çok kızmış hanimiş nerdeymiş tıpış tıpış.

PKK yanımızdaymış he mi? Yok ya. Olayların üçüncü gününden sonra Taksim meydanına şov yapmaya ve kışkırtmaya gelen Öcalanseverlerden bahsediyorsun herhalde. Peki sana bir kaç soru sorayım, öyle atar-gider yapmışsın ya "onlar olmasa ben de gelirdim" diyerekten;

1. İlk iki gün PKK'lı falan yoktu meydanda. Neden gelmedin? Neden evinde oturup da meydanda "vatansever" çoğunluk sağlamamıza katkıda bulunmadın?
2. BDP, Sırrı Süreyya'yı bile eylemlere destek verdiği için dışlarken, PKK nasıl bizim aramızda oluyormuş?
3. BDP'liler "Gezi eylemcileri darbeci" derken, sen hangi yüzle PKK ile yanyana geldiğimizi söylüyorsun?
4. Madem PKK destek verdi, neden PKK'nın kol gezdiği illerde hiç olay yaşanmadı. Misal Şırnak, Bingöl, Bitlis? Diyarbakır'da resmi kayıtlara göre eylem varmış sanırım ama hiç görüntüsünü de görmedim. Neden Güneydoğu suskundu?
5. Madem PKK yanımızdaydı hem AKP hem BDP neden kudurdu "Bunlar çözüm sürecini baltalamaya yönelik bir eylemdir" diye?

Bak güzel kardeşim, bilmiyorsun, tarihten de bihabersin anlatayım-öğren.

Devletlerin her zaman klasik politikaları vardır.
Eğer toplum kitlesel tepkiler vermeye başlamışsa, önce devlet bu kitleleri sindirmeye çalışır.
Sindiremezse, birbirine düşürmeye çalışır.
Sonra aralarına bir takım gruplar sokarak bölmeye ve kötü göstermeye çalışır.
Elinde medya gücü de varsa, bu saatten sonra basit milliyetçi, basit muhafazakar insanları da bu yönlendirmelerle eylem yapan kitlelere karşı düşman haline getirir -ki onlar da eylemci kitlelere katılmasın.

Şimdi, Türkiye çapında milyonlarca insan bir eyleme katılıyor.
Çoğu Türk bayraklı. Bazen sol partiler, örgütler ve sendikaların flamaları ortaya çıkıyor.
Olaysız gerçekleşen geniş katılımlı eylemlere polis anlamsızca saldırırken ve bu görüntülere TV'ler yer vermezken, 3-5 kişi vandallık yapınca TV'ler 3 saat canlı yayına geçiyor.
Tüm Türkiye'ye yayılmış eylemlerde neredeyse hiç molotof atılmamışken, canlı yayın gününde molotof kullanılıyor.
Eylemciler kolları ile barikat kurup bu 5 kişilik grubu adeta polisin önüne atıyor.
Kameralar olmadığı zaman 10 bin kişiyi 2 dakikada dağıtan polis, o 5 kişilik gruplarla kameralar karşısında 2 saat şov yapıyor, TOMA'lar adeta tükürüyor... Molotof atan adam elini kolunu sallayarak partisinin ilçe binasına gidiyor. İki saat sonra da orada yakalanıyor...

Ve sen gelip diyorsun ki, "Molotof atanlarla aynı yerdeydiniz!!" He lan napim milyonlarca insanın arasına 10 tane de molotof atan karışmış, ne yapayım lan? Kek gibi ortada bıraktım polis gerekeni yapsın diye, yapmadı. Ne yapayım lan? Sen söyle, ne yapayım?! Sen düşünüp beynini kullanamıyorsun diye suçlusu ben mi oluyorum?

Şimdi ben sana bir soru soracağım:
En kutsal şeyin neyse, onu göz önüne al. Düşün ki senin o kutsalına saldırı var. Senin kutsal kabul ettiğin şey, toplum genelinin de kutsalı. Birlikte davanız için, kutsalınızı korumak adına çıkıyorsunuz ve karşınıza polis çıkıyor. Direniyorsunuz; sloganlarla... Bazen sinirlenip taşla!.. Sonra aranıza birileri giriyor polise iki tane molotof atıyor. Sen de şimdi onları görüp o kutsal davandan vaz mı geçeceksin? Küsüp evine mi döneceksin? Senin davan maça alınmayan ilkokul bebesinin tribiyle aynıymış be dostum, üzgünüm.

Not: Bu arada derdin PKK değil, sol örgütler. Ülkücüsün ya, "ülkücü silah bile kullansa iyi, solcu taş atarsa terörist" alt metinli fikrini çözdüm, farketmedim sanma.

Kullanıcı avatarı
Rocky Marlboro

Mesajgönderen Jin » 13 Tem 2013 20:30

facebook
twitter
gplus

Rocky Marlboro yazdı:Ay canım çok kızmış hanimiş nerdeymiş tıpış tıpış.

PKK yanımızdaymış he mi? Yok ya. Olayların üçüncü gününden sonra Taksim meydanına şov yapmaya ve kışkırtmaya gelen Öcalanseverlerden bahsediyorsun herhalde. Peki sana bir kaç soru sorayım, öyle atar-gider yapmışsın ya "onlar olmasa ben de gelirdim" diyerekten;

1. İlk iki gün PKK'lı falan yoktu meydanda. Neden gelmedin? Neden evinde oturup da meydanda "vatansever" çoğunluk sağlamamıza katkıda bulunmadın?
2. BDP, Sırrı Süreyya'yı bile eylemlere destek verdiği için dışlarken, PKK nasıl bizim aramızda oluyormuş?
3. BDP'liler "Gezi eylemcileri darbeci" derken, sen hangi yüzle PKK ile yanyana geldiğimizi söylüyorsun?
4. Madem PKK destek verdi, neden PKK'nın kol gezdiği illerde hiç olay yaşanmadı. Misal Şırnak, Bingöl, Bitlis? Diyarbakır'da resmi kayıtlara göre eylem varmış sanırım ama hiç görüntüsünü de görmedim. Neden Güneydoğu suskundu?
5. Madem PKK yanımızdaydı hem AKP hem BDP neden kudurdu "Bunlar çözüm sürecini baltalamaya yönelik bir eylemdir" diye?

Bak güzel kardeşim, bilmiyorsun, tarihten de bihabersin anlatayım-öğren.

Devletlerin her zaman klasik politikaları vardır.
Eğer toplum kitlesel tepkiler vermeye başlamışsa, önce devlet bu kitleleri sindirmeye çalışıyor.
Sindiremezse, birbirine düşürmeye çalışır.
Sonra aralarına bir takım gruplar sokarak bölmeye ve kötü göstermeye çalışır.
Elinde medya gücü de varsa, bu saatten sonra basit milliyetçi, basit muhafazakar insanları da bu yönlendirmelerle eylem yapan kitlelere karşı düşman haline getirir -ki onlar da eylemci kitlelere katılmasın.

Şimdi, Türkiye çapında milyonlarca insan bir eyleme katılıyor.
Çoğu Türk bayraklı. Bazen sol partiler, örgütler ve sendikaların flamaları ortaya çıkıyor.
Olaysız gerçekleşen geniş katılımlı eylemlere polis anlamsızca saldırırken ve bu görüntülere TV'ler yer vermezken, 3-5 kişi vandallık yapınca TV'ler 3 saat canlı yayına geçiyor.
Tüm Türkiye'ye yayılmış eylemlerde neredeyse hiç molotof atılmamışken, canlı yayın gününde molotof kullanılıyor.
Eylemciler kolları ile barikat kurup bu 5 kişilik grubu adeta polisin önüne atıyor.
Kameralar olmadığı zaman 10 bin kişiyi 2 dakikada dağıtan polis, o 5 kişilik gruplarla kameralar karşısında 2 saat şov yapıyor, TOMA'lar adeta tükürüyor... Molotof atan adam elini kolunu sallayarak partisinin ilçe binasına gidiyor. İki saat sonra da orada yakalanıyor...

Ve sen gelip diyorsun ki, "Molotof atanlarla aynı yerdeydiniz!!" He lan napim milyonlarca insanın arasına 10 tane de molotof atan karışmış, ne yapayım lan? Kek gibi ortada bıraktım polis gerekeni yapsın diye, yapmadı. Ne yapayım lan? Sen söyle, ne yapayım?! Sen düşünüp beynini kullanamıyorsun diye suçlusu ben mi oluyorum?

Şimdi ben sana bir soru soracağım:
En kutsal şeyin neyse, onu göz önüne al. Düşün ki senin o kutsalına saldırı var. Senin kutsal kabul ettiğin şey, toplum genelinin de kutsalı. Birlikte davanız için, kutsalınızı korumak adına çıkıyorsunuz ve karşınıza polis çıkıyor. Direniyorsunuz; sloganlarla... Bazen sinirlenip taşla!.. Sonra aranıza birileri giriyor polise iki tane molotof atıyor. Sen de şimdi onları görüp o kutsal davandan vaz mı geçeceksin? Küsüp evine mi döneceksin? Senin davan maça alınmayan ilkokul bebesinin tribiyle aynıymış be dostum, üzgünüm.

Not: Bu arada derdin PKK değil, sol örgütler. Ülkücüsün ya, "ülkücü silah bile kullansa iyi, solcu taş atarsa terörist" alt metinli fikrini çözdüm, farketmedim sanma.

Orada olan herkes kullanıldı.
Bir zamanlar sağ kesimin kullanıldığı gibi.

Dar görüşlü biri olursanız, hayatınızdaki her şeyin ülke içinde kaldığını zannedersiniz.
Oysa ki, sizin tek bir hareketinizden fayda sağlamaya çalışacak zümreler vardır.
Sizin gereken seviyeye gelmenizi, ortalığın kızışmasını ve en ufak bir bahanenin öne sürülmesini beklerler.
Sizleri, iyi bir iş yaptığınıza dair ikna edip, el altından yardım ederler.

Eğer vatanınızı seviyor iseniz, yapmanız gereken tek şey piyon olmamak.
Kullanıcı avatarı
Jin

Mesajgönderen Rocky Marlboro » 13 Tem 2013 20:58

facebook
twitter
gplus

@Jin, tatlım benim.

Küresel güçler, artık tüm hareketleri kullanmak istiyorlar. Bizde eylemler başlayınca da hemen Avrupa'dan destekleyici mesajlar geldi. Neden? Çünkü olası bir iktidar değişikliğini kendileri belirlemek ve yeni iktidarla dostluklar kurmak istiyorlar.

Bunun önüne geçemezsin. Her zaman kullanmaya çalışanlar olacak. Sen kendini kullandırtmazsın, bu ayrı bir konu. Ama halk hareketlerini şekillendirmek ya da halk hareketlerine göre yön değiştirmek isteyenler her zaman olacaktır. Mursi'yi getiren ABD, halk sokağa çıkınca Mursi'yi götürmesini de bildi. ABD, kendi adamı da olsa harcar. Artık ABD'ye ayak uyduran halklar yok, halklara ayak uydurup, onları dönüştürmeye çalışan bir ABD var.

Kullanıldığımızı iddia etmişsin. Bizleri nasıl kullanmışlar, anlat da bilelim. Ama somut şeyler söyle bana, Melih Gökçek ağzıyla gelme terlikle vururum suratına.

Kullanıcı avatarı
Rocky Marlboro

Sonraki

Dön Gezi Parkı Olayları