Karşıyaka tribünlerinden geziye destek

27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp önce İstanbul geneline ve beraberinde Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Kocaeli şeklinde Türkiye'nin birçok iline yayılan eylem ve olaylarda yaşananları, gerçekleri, arşiv kayıtlarını, fikir ve görüşleri paylaşıyoruz

Karşıyaka tribünlerinden geziye destek

Mesajgönderen eskimo » 16 Eyl 2013 12:24

facebook
twitter
gplus

"Karşıyaka tribünleri pankart açtı ve ortalık ayağa kalktı"

Kullanıcı avatarı
eskimo

Re: Karşıyaka tribünlerinden geziye destek

Mesajgönderen samtik » 16 Eyl 2013 12:28

facebook
twitter
gplus

Büyük oyuncular amacına ulaştı.
Bu görüntüler gerçekten üzüyor beni.
Allah sonumuzu hayır etsin.
AT
Kullanıcı avatarı
samtik

Mesajgönderen eskimo » 16 Eyl 2013 12:44

facebook
twitter
gplus

Malesef... Yaşanan polis şiddeti ve genel hukuksuzluk devam ettikçe olaylar son bulmayacak:

9895_10152695517337316_697527882_n.jpg
9895_10152695517337316_697527882_n.jpg (119.39 KiB) 4305 kere görüntülendi
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen ceci » 16 Eyl 2013 14:42

facebook
twitter
gplus

Eskimo Gezi olaylarına desteğin had safhada.! Habercilik anlamında bizleri aydınlatıyorsun. birçok konuda objektif kalabiliyorsun lakin gezi olaylarında tek bir perspektiften bakmayı yeğliyorsun. olayları farklı açılardan değerlendirirsen çok daha tarafsız ve yalın olursun gibime geliyor. nacizane tavsiye. Açtığın konulara bakarsak bir çoğu gezi olaylarına selam çakan konular. Seninle bir ara uzun uzun şu gezi olaylarını konuşmak istiyorum. her açıdan.

Polis şiddetini aklı başında herkes gibi bende tasvip etmiyorum. Gezinin ilk günlerinde bende eskişehirde sokaklardaydım neden acaba günlerce polis bize birşey yapmadı? uslu uslu legal eylemimizi yaptığımızdan olmasın mı? demem o dur ki; 28 yıllık yaşamımda legal olarak katıldığım ve protesto etme özgürlüğüm çerçevesinde katıldığım eylemlerde bir sıkıntı olmadı. lakin ne zaman illegalize ve toplumun huzurunu kaçıracak eylemler/gösterişlerde bulunduysam hepsinden dayak yedim.! o zamanlar polisi hiç sevmiyordum, gerçi hala sevmiyorum ama artık en azından objektif kalmaya çalışıyorum.

Toplumun belli bir kesimi hükümetten, başbakandan, sistemden hoşnut olmayabilir. çok doğal birşey, bende hoşnut değilim ama görece haklı olunan söylemler ne zaman ki doğruluğu muğlak eylemlere dönüşürse kusura bakmayın ben orda yokum.! ha eski ceci olsaydı kesin olurdu.. ayrıca bende hükümetin birçok konuda yanlış yaptığını düşünüyorum. ancak bundan sonra TC vatandaşı olarak elde ettiğim tüm legal haklarımı kullanarak karşılarında durabilirim, tepkimi ortaya koyabilirim.

Dediğim gibi, geniş bir zamanda Gezi olayları ekseninde oluşturulan bu atmosferi ve tarafların haklılık/haksızlık boyutlarını konuşmak istiyorum seninle. katılmak isteyen olursa da sevinirim.

Sevgiler.
Resim
Kullanıcı avatarı
ceci

Mesajgönderen ceci » 16 Eyl 2013 14:54

facebook
twitter
gplus

Ülkede oluşturulmak istenen görece hukuksuzluk, tabiri caiz ise prozac toplumu oluşturma, tek tipleştirme, eyyamcılık, genel hatlarıyla özelleştirme, eğitim sistemindeki aksaklıklar, sağlık alanındaki rantlar ve sağlığımız üzerinden oynanan oyunlar, dinimi kendi emelleri ve çıkarlarına kullanmaları.. gibi onlarca mevcut sistemin aksayan ve yanlış yapılan ana başlıkları varken ve bunları tartışacağımıza, nasıl bir eylem/söylem bütünlüğü oluşturacağımıza ve oluşacak gücü legal olarak nasıl kullanacağımıza ve bu legal muhalefetin, hükümetin yanlışlarını nasıl düzelteceğimizi konuşmuyoruz da.. neyse...

forumların bazılarına katıldım. kusura bakmayın arkadaşlar ama böyle forum, böyle düşünce sistemi olmaz olamaz, yukarıda bahsettiğim konular ve benzerleri hiç konuşulmuyor, varsa yoksa tayyipi nasıl deviririz muhabbeti.. ama ne yazık ki bilmiyorlar yada bilmek istemiyorlar.. bir tayyip gider başka tayyip gelir.. büyük resme bakamıyorlar değerlendiremiyorlar.. toplumun okumuş eli yüzü düzgün 90 kuşağı gençler olarak bizler bile sağlıksız bir muhalefet yapıyorsak kusura bakmayın da başımızdakiler ve yaptıkları da bize müstehak..!
Resim
Kullanıcı avatarı
ceci

Mesajgönderen ceci » 16 Eyl 2013 15:03

facebook
twitter
gplus

Memleketin bu hale gelmesinde iktidarın ne kadar kabahati varsa en az muhalefetin de o kadar kabahati vardır.! Demokratik sistemlerde yürütme organlarına yön veren her ne kadar iktidar gibi görünse de asında muhalefet çok önemli bir yer tutuyor.

Güzel ülkemin kötü partileri olarak bir çoğunun manifestosu, hayatta kalma düşünceleri üzerine inşa edilen siyasi argümanlar, atılan adımlar.. ve hedeflenen amaçların ne yazik ki bir çoğu ipe sapa gelmez, mesnetsiz, sağlıksız ideolojiler etrafında örülmüş düşünce kümeleridir.

Bu sistem ve yapı içerisinde gücü elinde tutanlar geçmişten beri Türkiye'yi reel anlamda, artı değer katma konusunda bir adım öteye çıkaramamıştır.
Resim
Kullanıcı avatarı
ceci

Mesajgönderen ceci » 16 Eyl 2013 15:16

facebook
twitter
gplus

Şimdi kalkıp A partisi gitsin, X kişisi gitsin diyoruz lakin yerine koyacak parti bulamıyoruz, adam bulamıyoruz.! amk siyasetinde bir tane adam gösterirmisiniz bana, şu insan başbakan olsun, şu şu şu nedenlerden dolayı ve şu şu şu meziyetlerinden dolayı diye? bunu söylereyek elbette ki mevcut partiyi ve başbakanı masum göstermiyorum ve ölümü gösterip sıtmaya razı etmiyorum. lütfen yanlış anlaşılmasın. ama siktiğimin dünyasında ve siyasal sisteminde ben bir değişiklik istiyorsam yerine koyacağım parti/kişi her ne haltsa eskisinden her açıdan daha iyi olmalı. olmak zorunda.

Her daim 76 milyon diye övünüyoruz, genç nüfusumuzu övüyoruz, dinamik bir ülkeyiz diye övünüyoruz ama gel gelelim siyasi arena 60 yıldır 10 - 15 kişi etrafında dönüyor. Güzel ülkemin boktan siyasetinde insanlar 6 defa gidip 7 defa geldiği zaman kendisiyle övünç duyuyor ve bir iyi birşeymiş gibi pişkin pişkin anlatıyorlar. işte memleketin siyasi özeti budur dostlar.. ekşici piçler gibi ve bazı insanlar gibi ülkemi sadece negatif yönlerden değerlendirmiyorum, her zaman kötü özelliklerini dillendirmiyorum aksine olabildiğince bardağın dolu tarafından bakmak istiyorum ama iş siyaset ve politikaya gelince amk tutulacak bir dalıda yok ki neresini savunayım..
En son ceci tarafından 16 Eyl 2013 15:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
ceci

Mesajgönderen eskimo » 16 Eyl 2013 15:17

facebook
twitter
gplus

ceci yazdı:forumların bazılarına katıldım. kusura bakmayın arkadaşlar ama böyle forum, böyle düşünce sistemi olmaz olamaz, yukarıda bahsettiğim konular ve benzerleri hiç konuşulmuyor, varsa yoksa tayyipi nasıl deviririz muhabbeti.. ama ne yazık ki bilmiyorlar yada bilmek istemiyorlar.. bir tayyip gider başka tayyip gelir.. büyük resme bakamıyorlar değerlendiremiyorlar.. toplumun okumuş eli yüzü düzgün 90 kuşağı gençler olarak bizler bile sağlıksız bir muhalefet yapıyorsak kusura bakmayın da başımızdakiler ve yaptıkları da bize müstehak..!

ceci, bu konuda seninle yüzde yüz aynı fikirdeyim.

gezi olaylarına gelince, objektif gibi görünmememin tek nedeni, olayları "objektif" olarak sunuyor olmam. birilerinin değil kendi "objektif"imi kullanıyorum tüm bu paylaşımlarda. gerçek olmayan hiç bir şeyi paylaşmadım, paylaştığım herşeye de katılıyorum, aynen ben de böyle düşünüyorum diyemem. dediğim gibi bir nevi "habercilik" yapıyorum, doğru ve gerçek bilgilendirme yapmaya çalışıyorum. malesef bir ironi yaşıyoruz. basın, görevini yapsa, yöneticiler ve yetkililer yanlış yönlendirme yapmasa, ben bunları zaten paylaşmayacağım, benim işim değil ki bu, bundan mutlu değilim, olaylardan da memnun değilim zaten. samimiyetle bu konuda tartışmaya ve konuşmaya her zaman hazırım.
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen eskimo » 16 Eyl 2013 15:37

facebook
twitter
gplus

ceci yazdı:Memleketin bu hale gelmesinde iktidarın ne kadar kabahati varsa en az muhalefetin de o kadar kabahati vardır.!

Muhalefette "kabahat" varsa o da, beceriksizlik, vizyonsuzluk, tembellik vs.. gibi anlamlarda var olabilir. Evet şu anda tüm muhalefette böyle bir durum var. Ama "suç ve adaletsizlik" anlamında kabahatten bahsediyorsak tek sorumlu her zaman iktidardır. Bu iktidar yada başkası fark etmez.

Şöyle söyliyim örnekle:

Bir restoran düşünelim. Garson geliyor müşterilere bağırıyor, tokat atıyor, yemeklerini de veriyor ama. Burada "kabahat" garsonda. Bunu restorandaki yönetime şikayet ediyorsun ve yönetim de "Garson" haklı, siz de adam gibi yemek yiyin diyor. Şimdi bu durumda "Garson" ile birlikte yönetimde kabahatlı yada suçlu olur. Yandaki restoranda yemekler o kadar kötü ki, biz de ona kızıyoruz, "sen de kabahatlisin, düzgün yemek yapsan, yemek yerken tokat yemek zorunda kalmayacağız" diyoruz.

Bu noktada "muhalefet" bir şeylerin daha iyi gitmesi için demokrasilerde olmazsa olmaz unsurdur. Sistemi eleştirir, daha iyiye doğru baskılar. Ama bu kadar. Her zaman her yerde en baş sorumluluk, bir işin yöneticisindedir. Bir yönetici iyi değil diye, yönetici olamayan kişiyi eş miktarda sorumlu tutamayız. Yönetici olamayan ve pısırık bir adaya beceriksiz, vizyonsuz, akılsız her şey diyebiliriz ama yöneten kişinin yaptıklarının sorumluluğunu ona veremeyiz. Ben şahsen muhalefeti eleştiriyorum elbette, ama sorumluluk açısından benden daha fazla sorumlu veya kabahatli görmüyorum, ben ne kadar hatalıysam onlar da o kadar hatalıdır. Yani iktidar dışında sorumluluk, halktadır...
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen ceci » 16 Eyl 2013 15:43

facebook
twitter
gplus

elbette ki tüm paylaştıkların gerçek olaylar ve ne yazık ki memleketimizde gerçekleşen tatsız olaylar. dünde bu haberleri paylaştın yarında bu haberleri paylaşmalısın. belirttiğin gibi ülkede uzun yıllardır sağlıklı ve olabildiğince tarafsız bir medya ağı yok maalesef.

dikkat edin olabildiğince tarafsız medya dedim. medya dediğiniz tarafsız olamaz zaten, her medya grubunun kendince çıkarları vardır ve bu güçlerini olabildiğince kullanma eğilimindedirler. Dünyada en tarafsız medya ağı olarak lanse edilen bbc bile seküler bir yaşam düşüncesine sahip ve başta ingiltere olmak üzere bu amacını ilgili organizasyonlarla yürütüyor. Türkiye'de geçmişten beri medya masum değildi. daha düne kadar Tsk dan sonra en büyük güç medyaydı ülkede ne yazık ki. amk yayın yönetmenleri parti liderlerini ayaklarına çağırıyor ve istediklerini yaptırıyordu.

Hadi isimde vereyim Milliyet gazetesinin genel yayın yönetmeni sırf boğazdaki villasının manzarası bozulacak diye köprüye karşı çıkmıştı. milleti yalan yanlış bilgilerle köprüden soğutmaya çalışmıştı. aslında yayın yönetmeni değilde eşi "Semiramis Pekkan" manzaram bozulacak diye köprüyü istemiyordu. düşünebiliyormusunuz ne kadar salakça ve aptalca bir düşünce bile insanlara neler yaptırıyordu. memleketin kaymak tabakasının götü kuruydu sikinde değildi ülkenin gelişmesi büyümesi, anca kendi aptalca düşünceleri ve bir takım baronların isteklerini yerine getiriyorlardı..

konu ne ara medyaya geldi amk..

neyse ne diyorduk hafız. biz bu konuyu bir ara sağlam konuşalım olurmu
Resim
Kullanıcı avatarı
ceci

Sonraki

Dön Gezi Parkı Olayları