Gezi Parkı Eylemleri Ne Derece Doğru?

27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp önce İstanbul geneline ve beraberinde Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Kocaeli şeklinde Türkiye'nin birçok iline yayılan eylem ve olaylarda yaşananları, gerçekleri, arşiv kayıtlarını, fikir ve görüşleri paylaşıyoruz

Re: Gezi Parkı Eylemleri Ne Derece Doğru?

Mesajgönderen can » 13 Tem 2013 16:19

facebook
twitter
gplus

yahu bunlar ticaret işi tüpraş çokmu önemli ? bak sattı ne oldu ? tekel fabrikasının namı ortadaydı birader niye kasıt arıyosun ? tekelde çalışan herkesin ağzında aynı laftı , adamlar gidiyo akşama kadar yatıyor , türk kafası abicim devlet işi oldumu yatıyorlardı. özelleştirdi rahat etti bak bakim şuan aynı sorunlar varmı ? yoook niye ayak yapıyosunuz olum nankörlüğe ne gerek var lan ?

şu sistemde bir gruba (nato - avruba birliği) girmezsen adamın aklını alırlar natoda kendi sistemini kurmuş bir topluluk adam askeri güç koyucak tabi delirtmeyin lan adamı !!!!!! adam müslüman diyoruz allahçı diyoruz sen gelmişsin destekliyor diyorsun olm suriyelileri ben ağır ırkçı olmama ragmen ülkeye almamasını içten içe istesemde vicdanen rahat değildim alsın amına koyim ölürmüsün ? sanki hepimiz saf türk kanı taşıyoruz. olum kime silah yardımı yapmış tayyibi obamaylamı karıştırdın obama şu zenci olan uyandırıyım !!!

insanların yatak odasına karışılıyor, ne zaman içip ne zaman içmeyeceği söyleniyor. liste çok uzun yazmaya üşeniyorum aslında. demiş biri

çindede karışıyorlar biliyonmu fazla kalabalığız sevişmeyin lan fazla diyor çocuk sınırı var ama onlar dikaktörlüğünden yada sapkınlığından demiyor kabalıklar...
aile planlaması nedir biliyorsun değilmi 10 tane çocuk yapıp allah kısmetini verir demeyelim diye var. bundan 30 sene sonra genç nüfus biticek orta yaşlı bir nüfus olucak ozaman genç nüfusun azlığı her yönden etkileyecek (savunma - sanayi)

sen rusya yı görüp ''ehehe adamlar hergün içiyor keyifler gıcır ehehe hergün sex alkol'' diye ergence düşünüyorsan büyü be koçum. Orda bile sınır geliyor yakında bak gör... Alkol çok matah bir şeymiş gibi içmene karışıyo diye kızıyosun... La Nankör herif her yeri senin gibi elit arkadaşlarmı doldurdu sanıyorsun... İzmir Eşref Paşaya Kadife Kaleye git bak bakim içeri girdiğinde törpülerler seni. Ordakileri engellemese bile caydırma çabasıdır bu... Ben bir gece alsancakta sabahladım o sahil kısmında oturan insanlar hergün ordaki ayyaşları çekmek zorundamı adamlar sahilde edebiyle içmiyor sıçıyor arkadaşım sıçıyor. Bu insanları toplamak gerek, alkol seviyesi orta okula düştü sigara içme orta okula düştü devlet bunu elbette engelleyecek engellemezse öyle devlet devlet değildir chpdir anladınmı
Geçmiyor sıcak yaz günleri, Çok özledim YEŞİL-KIRMIZI tribünleri !
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen insanity » 13 Tem 2013 20:43

facebook
twitter
gplus

can yazdı:yahu bunlar ticaret işi tüpraş çokmu önemli ? bak sattı ne oldu ? tekel fabrikasının namı ortadaydı birader niye kasıt arıyosun ? tekelde çalışan herkesin ağzında aynı laftı , adamlar gidiyo akşama kadar yatıyor , türk kafası abicim devlet işi oldumu yatıyorlardı. özelleştirdi rahat etti bak bakim şuan aynı sorunlar varmı ? yoook niye ayak yapıyosunuz olum nankörlüğe ne gerek var lan ?

şu sistemde bir gruba (nato - avruba birliği) girmezsen adamın aklını alırlar natoda kendi sistemini kurmuş bir topluluk adam askeri güç koyucak tabi delirtmeyin lan adamı !!!!!! adam müslüman diyoruz allahçı diyoruz sen gelmişsin destekliyor diyorsun olm suriyelileri ben ağır ırkçı olmama ragmen ülkeye almamasını içten içe istesemde vicdanen rahat değildim alsın amına koyim ölürmüsün ? sanki hepimiz saf türk kanı taşıyoruz. olum kime silah yardımı yapmış tayyibi obamaylamı karıştırdın obama şu zenci olan uyandırıyım !!!

insanların yatak odasına karışılıyor, ne zaman içip ne zaman içmeyeceği söyleniyor. liste çok uzun yazmaya üşeniyorum aslında. demiş biri

çindede karışıyorlar biliyonmu fazla kalabalığız sevişmeyin lan fazla diyor çocuk sınırı var ama onlar dikaktörlüğünden yada sapkınlığından demiyor kabalıklar...
aile planlaması nedir biliyorsun değilmi 10 tane çocuk yapıp allah kısmetini verir demeyelim diye var. bundan 30 sene sonra genç nüfus biticek orta yaşlı bir nüfus olucak ozaman genç nüfusun azlığı her yönden etkileyecek (savunma - sanayi)

sen rusya yı görüp ''ehehe adamlar hergün içiyor keyifler gıcır ehehe hergün sex alkol'' diye ergence düşünüyorsan büyü be koçum. Orda bile sınır geliyor yakında bak gör... Alkol çok matah bir şeymiş gibi içmene karışıyo diye kızıyosun... La Nankör herif her yeri senin gibi elit arkadaşlarmı doldurdu sanıyorsun... İzmir Eşref Paşaya Kadife Kaleye git bak bakim içeri girdiğinde törpülerler seni. Ordakileri engellemese bile caydırma çabasıdır bu... Ben bir gece alsancakta sabahladım o sahil kısmında oturan insanlar hergün ordaki ayyaşları çekmek zorundamı adamlar sahilde edebiyle içmiyor sıçıyor arkadaşım sıçıyor. Bu insanları toplamak gerek, alkol seviyesi orta okula düştü sigara içme orta okula düştü devlet bunu elbette engelleyecek engellemezse öyle devlet devlet değildir chpdir anladınmı

öncelikle tarafından iplendiğim için teşekkür ederim şampiyon :D satma muhabbetini biraz açayım istersen 1. si özelleştirmeye falan karşı asla değilim çok ta anlamam sorun mu vardı yoktu ama sen çıkıpta rap kliplerindeki zenciler misali para yağdırır gibi özelleştirirsen ha işte o olmaz :D.Üs kurar elbet nato ama o 30-40(oha!) tane üssü benim toprağımda kuruyorsa onun kontrolü bende olacak başkasında değil.Ayrıca nato avrupa kim bunlar da akıl falan alıyor yani sen atatürkün yaptığı gibi hani şu 1 tanesi ile barışık olmadığın sınır komşularınla birleşip karşılarına dikilirsen sorun falan olmaz.Kimse istemez insanlar ölsün ama sen adamlara kapılarını açmışsan mesela küçük suriyeli kız çocuklarının zengin arap şeyhlerine satılsmasını engelleyerek devamını getireceksin ayrıca kendi vatandaşının huzurunu da olabildiğince koruyacaksın.Yardım konusuna gelince hani şu pkknın suriye versiyonuna benzeyen öso ya silah sevkiyatı muhabbeti zaten meydana çıktı destek derken anlatmaya çalıştığım budur zaten patlamaya hazır bomba gibi olan ortadoğuda iç işleri karışık bir ülkedeki teröristlere silah yardımı yanlıştır.Şunu da merak ediyorum ben neden bu başbakanın gündemi takip ediliyor sürekli ben halk olarak habire başbakan nedemişte takılıp kalmak zorunda değilim ki 3 çocuk demişse demiş ülkenin işsizliği var daha büyük sorunları falan var. Ayrıca alkole neden bukadar takınılıyor bunu da anlamadım türkiyenin daha önemli mevzuları dururken zaten çokta yüksek olmayan miktarda alkol tüketilirken alkol düzenlemesine ne gerek var veya güneydeki esnaf ne yapacak turistler patlayana kadar içiyo ne diyecekler adamlara 10 dan sonra alkol yok mu diyecekler o esnaf ne yapar nasıl ekmek yer umarım bi düzenleme falan vardır bunun için.Afganistan gibi de olabiliriz belki alkol sigara yasaklanır ama uyuşturucu patlar o zaman ne olacak.yani biraz dikkatli olmak lazım bazı düzenlemeleri yaparken birilerine yardım falan ederken üs müs açtırırken satarken özelleştirirken sükunet her zaman iyidir :D
did i ever tell you the definition of insanity ?
Kullanıcı avatarı
insanity

Mesajgönderen marcoln » 13 Tem 2013 20:55

facebook
twitter
gplus

çindeki baskıcı rejimle türkiyeyi bir tutan kafa olsa olsa ayran kafası olur zaten.

bir de delirtmeyin adamı diyor. delirsen kaç yazar.
marcoln

Mesajgönderen can » 13 Tem 2013 21:21

facebook
twitter
gplus

marcoln yazdı:çindeki baskıcı rejimle türkiyeyi bir tutan kafa olsa olsa ayran kafası olur zaten.

bir de delirtmeyin adamı diyor. delirsen kaç yazar.

baskıcı rejim değildir o. nüfus planlamasıdır.
Geçmiyor sıcak yaz günleri, Çok özledim YEŞİL-KIRMIZI tribünleri !
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen Anders Svetlenikov » 13 Tem 2013 21:49

facebook
twitter
gplus

Özgürlük diyince aklıma geldi..

Mesela anayasal hak olan, gösteri yapma özgürlüğü yok farklı düşünen insanların..

Hatta çoğu insanların farklı düşünme özgürlüğü bile yok..

Eğer gösteriye katılmışsan yaşama özgürlüğünde yok..

Bu ülke için kurşun sıkmış, kurşun yemişsen genel anlamda bir özgürlükten söz edilemez, tabi bu ülkenin askerine kurşun sıkmadıysan.. O zaman davulla zurnayla, üstü açık otobüslerle karşılanırsın..

Mesela yanında kask taşıma özgürlüğünden bahsedemeyiz.. Yanında kask taşırsan gözaltına alınırsın..

Eğer karşıt fikirdeysen, yaşama hakkın tehlike altındadır zira seni korumakla görevli polisten dayak yiyebilirsin..
Anders Svetlenikov

Mesajgönderen ilteriserker » 14 Tem 2013 01:40

facebook
twitter
gplus

İkinci gününden sonra çok garip maksadını aşan ve garip bir hal aldı bana kalırsa. Ayrıca Devlet Bahçeli'nin de olası Gezi Parkı'na katılalım söylemi olsaydı Taksim'de gruplar arasında kavga çıkması da muhtemeldi. Ben bireysel olarak gittiğimde bile gerilip koşar adım döndüm.
"Şüphesiz ki insan, gerçekten hüsrandadır!"
Kullanıcı avatarı
ilteriserker

Mesajgönderen Rocky Marlboro » 14 Tem 2013 04:29

facebook
twitter
gplus

can yazdı:yahu bunlar ticaret işi tüpraş çokmu önemli ? bak sattı ne oldu ? tekel fabrikasının namı ortadaydı birader niye kasıt arıyosun ? tekelde çalışan herkesin ağzında aynı laftı , adamlar gidiyo akşama kadar yatıyor , türk kafası abicim devlet işi oldumu yatıyorlardı. özelleştirdi rahat etti bak bakim şuan aynı sorunlar varmı ? yoook niye ayak yapıyosunuz olum nankörlüğe ne gerek var lan ?

Güzelim, bebeğim, tatlım. Sakin ol.

"Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olma" demiş atalarımız. Otur bi' soluklan, bi' dinle...

TEKEL gibi kurumlar zarar etmez. Bilinçli zarar ettirilir. Zarar ettirmek için nasıl politika izlediklerini de anlatırım istiyorsan. Bıktırma/yıldırma politikasıdır bu. Devlet özelleştirmek istediği kurum için bahane bulmak zorunda. Bahaneye bak; "yan gelip yatıyorlar!!1!" Devlet değil misin? Hani her kurumun başına kendi adamını getiriyorsun ya, hani muhalif tüm medya kuruluşlarına haftada bir baskın yaptırıp incelemeler yaptırıyorsun ya, TEKEL'e de yap? Kontrol mekanizmanı kur. Denetlemeni adam gibi yap. Ama yapmıyorsun. Neden? Çünkü amacın özelleştirmek. Çünkü sıcak para lazım. Sıcak para olmazsa "ekonomi çok iyiye gidiyor" palavrasını sıkamazsın.

Koskoca Türkiye Cumhuriyeti'nden söz ediyorsun ve bir yandan da "NATO'ya-AB'ye girmezsek aklımızı alırlar!!1!!" diyorsun. Oğlum bunlar Suriye'nin aklını alamadı, tam tersi Suriye bunların aklını aldı. Sen ne anlatıyorsun?

Dünya tek kutup değil. Bağımsızlık mücadelesi vereceksen Rusya'yla İran'la Suriye'yle masaya oturursun. NATO da AB de ABD de sana hiçbir cacık yapamaz. Tabi seni iktidara getiren küresel güçler Rusya kaynaklı değil CIA bağlantılı olduğu için götün Rusya'yla masaya oturmaya yemiyor, çünkü bir ton yolsuzluğun bir ton ses kaydın var. İki günde harcarlar adamı.

Allahçı ne demek la?

Tayyip kime mi silah yardımı yapmış? ÖSO'ya. Lojistik destek verdiğini Erdoğan zaten söylemişti. Silah desteği de yapılıyor. En azından silahların Türkiye üzerinden Suriye'ye geçtiği bir gerçek. Suriye'de hiç mi tanıdığın yok, hiç mi okumuyor, araştırmıyorsun. Onu geçtim hiç mi TV izlemedin? ÖSO militanı canlı yayında röportaj yapıp röportaj sonunda "panpa ben şimdi sınırdan geçip savaşmaya gidiyorum" diyor, sen de bana "yooooo bizim alakamız yok, devletimiz çok temiz, oh mis" diyorsun.

Ayıptır, kör olmayın.
Mustafa Ernesto Zapata! / http://RockyMarlboro.blogspot.com

Küresel güçlere ve yerli işbirlikçilerine karşı ikinci milli mücadele.
Kullanıcı avatarı
Rocky Marlboro

Mesajgönderen yağmursonrasıtoprak » 23 Tem 2013 19:44

facebook
twitter
gplus

Maykıl yazdı:Açıkçası eylemlerin küresel güçler tarafından başlatılmasa bile onlar tarafından devam ettirildiğini ve yine onların ekmeğine yağ sürdüğünü düşünüyorum ben. İş ağaçlar için yapılan eylemden başkaldırıya dönüştüğünde ilk düşündüğüm şey arap baharının başarıyla Türkiye'ye de girdiği oldu. Belki başka bir şeyler de olabilir ama eylemler masumiyetini yitirdi.

En ilginci ise başbakanın da eylemlere destek vermesi. Evet evet, yanlış duymadınız, destek veriyor. Televizyonlara çıkıp "başgaldırın yiğitlerim yıkın devletü" demiyor belki ama eylemlere gaz veriyor sürekli. Erdoğan'ı ilk iktidar olduğu günlerden beri göz hapsine almış biriyim, genelde siyasilerle ilgili çoğu haberi takip ederim ve eylemler konusunda adamın mizacının dışına çıktığını fark ettim. Kendinden beklenmeyecek davranışlar sergiledi. Tanıdığım kadarıyla kendisi hodri meydan demek yerine işini saman altından yürütmeyi tercih eden biri. Peki ama eylemlerde neden halkı gaza getirecek söylemlerde bulunup durdu? Protestolar tam biraz yatışmışken insanları tekrar fitilledi?

En önemlisi yabancı devletler niye bize bu kadar destek veriyor lan? İnanın bana, özgürlüğümüz adamların zerre umurunda değil.

Peki neden?

EYLEMLERİN NEDEN YAPILDIĞINA BİR DE ŞU VİDEODAN BAKIN LÜTFEN. http://www.youtube.com/watch?v=0RAJj641 ... vmu0w1DQEQ burada bir genç kardeşimiz var. olanları bir de kendi tarafından açıklıyor buyrun izleyin lütfen.
yağmursonrasıtoprak

Mesajgönderen Edebi » 24 Tem 2013 06:20

facebook
twitter
gplus

Eylem yapma "özgürlüğü"nün doğruluğunu tartışıyoruz.

Not: daha dün başbuğumuz bize başını ülkücülerin çekmediği bir harekete katılmayın, demiştir diyenler(o kendini bilir) şimdi falan parti niye eyleme destek verdi filan milletvekili neden oradaydı diyor. ben de buna gülüyorum.
Zekadan yoksun olan adam, egosuna sarılır.
Kullanıcı avatarı
Edebi

Mesajgönderen Subcomandante.. » 28 Tem 2013 13:00

facebook
twitter
gplus

Yıllardır iktidar olamayan Sol kesimin başlattığı eylemler..,
Dış güçlerin olayla ilgisi olduğunu düşünmüyorum..
Her ne kadar Tayyip çoğu avrupa ülkesi tarafından sevilmese de..Abd tarafından seviliyor..
Abd ve İsrail için büyük şans Tayyip Erdoğan aslında..Ülkeyi herşeyi kontrol edebiliyorken Abd bir anda onun indirilmesine izin vermez..
Gel gelelim tayyip'in obama'ya gezi parkı olayları ile ilgili bilgi vermeside bu yüzden..

Ne derece doğru derseniz..
Sapına kadar doğru derim..Tayyip erdoğanın konuşmasını dinleyen her kişi ülkenin uçtuğunu düşünebilir..
Şimdi yapmadıkları da yok doğruya doğru..Muhalifsek inkar etmeyeceğiz..yol yaptı hastane filan yaptı..ekonomiyi kalkındırdı..
Lakin bunları yapması onun diktatör olduğu gerçeğini değiştirmez..Tayyip beyin düşüncesi ''Bu ülkede en kral müslüman benim,en iyi adamda benim,herşey benim dudağımdan çıkacak 2 kelimeye bakar,herşey benim'' olduğu için diktatördür..
%49.9'un başbakanıdır..Kendine muhalif olanları hiç sevmez,hapise attırır..Bir zarar verir yani..
Eee yıllarca bu zihniyetle başbakanlık yapan bir adama başkaldıracaktı elbette ezilen kesim..bir hesap sorma durumu olacaktı..
Gezi parkı'nda olacağını düşünmüyordum bende ne yalan söyliyeyim..

Yok eylemcilere 200 lira verdiler eylemciler fbı'dan eğitim almış filan böyle yalanlara karnımız tok..
Şu anda dünyanın neresinde bir başkaldırı olursa olsun..sürekli dış güçlere bağlama telaşı var..
Yahu dış güçlere bağlıyacağına şunu düşün..İlk gün başbakan çıkıp ılımlı konuşsaydı..Eylemcileri anlamaya çalışsaydı..
Büyümezdi bu olaylar..
Lakin çıkıp yok çapulcu yok ayyaş yok kemirgen yok %50'yi zor tutuyorum.İstesek bir kaşık suda boğarız..
Ne lan bu?
İnsanın aklına ulan bu iç savaş çıkarmaya çalışıyor bunun başka hedefi olmasın diye geliyor..

Dış güçler bence artık paranoyak bir düşünce ciddi manada söylüyorum..
Her başkaldırıda ulan ahandaaaa dış güçler..Yemezler yemezlerrr..
Düşüncesi paranoyadır...
There is no justice. Not in this world.
Subcomandante..

ÖncekiSonraki

Dön Gezi Parkı Olayları