Gezi Parkı Eylemleri Ne Derece Doğru?

27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp önce İstanbul geneline ve beraberinde Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Kocaeli şeklinde Türkiye'nin birçok iline yayılan eylem ve olaylarda yaşananları, gerçekleri, arşiv kayıtlarını, fikir ve görüşleri paylaşıyoruz

Gezi Parkı Eylemleri Ne Derece Doğru?

Mesajgönderen Maykıl » 13 Tem 2013 00:45

facebook
twitter
gplus

Açıkçası eylemlerin küresel güçler tarafından başlatılmasa bile onlar tarafından devam ettirildiğini ve yine onların ekmeğine yağ sürdüğünü düşünüyorum ben. İş ağaçlar için yapılan eylemden başkaldırıya dönüştüğünde ilk düşündüğüm şey arap baharının başarıyla Türkiye'ye de girdiği oldu. Belki başka bir şeyler de olabilir ama eylemler masumiyetini yitirdi.

En ilginci ise başbakanın da eylemlere destek vermesi. Evet evet, yanlış duymadınız, destek veriyor. Televizyonlara çıkıp "başgaldırın yiğitlerim yıkın devletü" demiyor belki ama eylemlere gaz veriyor sürekli. Erdoğan'ı ilk iktidar olduğu günlerden beri göz hapsine almış biriyim, genelde siyasilerle ilgili çoğu haberi takip ederim ve eylemler konusunda adamın mizacının dışına çıktığını fark ettim. Kendinden beklenmeyecek davranışlar sergiledi. Tanıdığım kadarıyla kendisi hodri meydan demek yerine işini saman altından yürütmeyi tercih eden biri. Peki ama eylemlerde neden halkı gaza getirecek söylemlerde bulunup durdu? Protestolar tam biraz yatışmışken insanları tekrar fitilledi?

En önemlisi yabancı devletler niye bize bu kadar destek veriyor lan? İnanın bana, özgürlüğümüz adamların zerre umurunda değil.

Peki neden?
Resim
Kullanıcı avatarı
Maykıl

Re: Gezi Parkı Eylemleri Ne Derece Doğru?

Mesajgönderen can » 13 Tem 2013 01:05

facebook
twitter
gplus

ben bunu dile getirdiğimde anamdan başlayıp soy sop götürdü pek sevgili geziciler...

bir eylemin kararlılığı olmalı... ilk gezi parkı dediler ne diyeyim ben bile destek verdim ağacı niye kesiyoruz kesmeyelim dedim....
ee sonra bir baktım dtpli millet vekili chpli millet vekili geldi 20 dka sonra dtplinin kafasına biber gazı kapsülü geldiği söylendi

kardeşim akıl var mantık var. dtp yi desteklemeyen her vatan evladının çakması gerek dtp varsa işin içinde pislik vardır chp varsa daha büyük tehlike....

daha eylemin verilmiş kararlarını bizzat kendileri sallamadı ki yanlışmıyım ? bu eylemler bir parti bir siyasi örgüt eylemi değildir dediler eee bu devrimci bütün örgütler flamalarla meydandaydı hayırdır ? bu gezi parkı dediler tayyip istifaya geldi ardından yönetimi düşürcez melis ağlama moduna geldiler ? kullanılıyorlar salak yerine konuyorlar yıllardır ütopik düşüncelerinin sağlam olmayan temellerini atmaya çalışıp birilerine meze olmaya çalıştılar ve halen canları yanınca bebek gibi ağlıyolarlar... akılsız başın ceremesini çekmektedirler....
Geçmiyor sıcak yaz günleri, Çok özledim YEŞİL-KIRMIZI tribünleri !
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen Rocky Marlboro » 13 Tem 2013 12:03

facebook
twitter
gplus

Eylemler bağımsız başladı, bağımsız devam etti.

Şöyle bir gerçek var; artık halk hareketleri başladığı anda Avrupa hemen hareketlerden yana tavır alıyor, olası bir iktidar değişimi olursa onun zeminini hazırlayabilmek için. Bizde de bunu gördük. Ama somut desteği/parmağı olmadı kimsenin. Yoksa cidden çok büyük kitleler sokaklara döküldü. Çok kan akabilirdi, çok saldırılar olabilirdi. Polisler belirli yerlere konuşlanmışken çok farklı yerlere saldırılar gerçekleştirilebilirdi. Ülke kaosa sürüklenebilirdi. Bunlar olmadı. Kendi içimizde bir özgürlük kavgası verdik, veriyoruz, vereceğiz. Devletler çok sever böyle dış mihraklardan bahsedip hayali düşmanlar yaratmayı. Aldırmayın..
Mustafa Ernesto Zapata! / http://RockyMarlboro.blogspot.com

Küresel güçlere ve yerli işbirlikçilerine karşı ikinci milli mücadele.
Kullanıcı avatarı
Rocky Marlboro

Mesajgönderen can » 13 Tem 2013 12:41

facebook
twitter
gplus

Rocky Marlboro yazdı:Eylemler bağımsız başladı, bağımsız devam etti.

Şöyle bir gerçek var; artık halk hareketleri başladığı anda Avrupa hemen hareketlerden yana tavır alıyor, olası bir iktidar değişimi olursa onun zeminini hazırlayabilmek için. Bizde de bunu gördük. Ama somut desteği/parmağı olmadı kimsenin. Yoksa cidden çok büyük kitleler sokaklara döküldü. Çok kan akabilirdi, çok saldırılar olabilirdi. Polisler belirli yerlere konuşlanmışken çok farklı yerlere saldırılar gerçekleştirilebilirdi. Ülke kaosa sürüklenebilirdi. Bunlar olmadı. Kendi içimizde bir özgürlük kavgası verdik, veriyoruz, vereceğiz. Devletler çok sever böyle dış mihraklardan bahsedip hayali düşmanlar yaratmayı. Aldırmayın..

ya bıraksana. Keşke şu kanallarda verilen taraflı yada tarafsız görüntüleri biriktirseydim de gösterseydim bana nasıl açıklamalar yapacaktın. Avrupa zaten ortalık karışsın diye yıllardır an kolluyor ekmeklerine yağ oldu bu senin özgürlük kavgan değil bir yeni kafese geçiş davan bu artık bil. Büyük kitlelerin dökülmesinden ziyade dökülme sebebleri gerçek sebebmi sunni sebebmi bunu anlamak gerek. mısırdaki gibi askere teslim etmeyelim ülkeyi ?
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen Maykıl » 13 Tem 2013 13:22

facebook
twitter
gplus

bilemedim şimdi
En son Maykıl tarafından 03 Ağu 2018 04:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Maykıl

Mesajgönderen can » 13 Tem 2013 13:26

facebook
twitter
gplus

Maykıl yazdı:Özgürlük savaşı deniliyor da... Özgür olmadığımız konu nedir? Biri beni aydınlatsın.

özgür olamadığın konu şu. gezi parkı olayları bizim için sınavdı birilerinin gazlamasıyla oldu bu olay. yahu aklı mantığa sığıyormu ağaçlardan başlayıp hükümet düşürmeye çalışıldı... Yok asker polise atar yaptı mudahele sürerse biz el atarız dendiği idda edildi bunlar nedir ? sınandınız maykıl bunca süredir yapılan bölme politikası ne denli çalışıyor bunu izlediler. Hepsi bu
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen Maykıl » 13 Tem 2013 13:33

facebook
twitter
gplus

Sorumu yanlış anladın.
En son Maykıl tarafından 03 Ağu 2018 04:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Maykıl

Mesajgönderen insanity » 13 Tem 2013 14:34

facebook
twitter
gplus

Maykıl yazdı:
can yazdı:
Maykıl yazdı:Özgürlük savaşı deniliyor da... Özgür olmadığımız konu nedir? Biri beni aydınlatsın.

özgür olamadığın konu şu. gezi parkı olayları bizim için sınavdı birilerinin gazlamasıyla oldu bu olay. yahu aklı mantığa sığıyormu ağaçlardan başlayıp hükümet düşürmeye çalışıldı... Yok asker polise atar yaptı mudahele sürerse biz el atarız dendiği idda edildi bunlar nedir ? sınandınız maykıl bunca süredir yapılan bölme politikası ne denli çalışıyor bunu izlediler. Hepsi bu

Sorumu yanlış anladın. Ben eylemleri düşünmeden destekleyenlere yöneltmiştim bu soruyu. Hangisine sorsam "Özgürlük için eylem yapıyoruz." diyor da zaten özgür değil miyiz? Değilsek hangi konuda özgür değiliz?

Tüpraş müpraş ve diğer önlerine ne çıktıysa satıp özelleştirirken,hastalık gibi tüm basına yayılarak eleştiri hakkımızı alıp götürürken ve bu forumun açılmasına sebep olarak şu an bu yorumu bana yazdırırken,örtülü ödeneği uçururken,benim toprağımda patır kütür nato üsleri açtırırken,çözüm süreci adı altında milli dini falan filan neyimiz varsa dalga geçerken ve yine aynı çözüm süreciyle pkkyı susturup suriyeye ağırlık verirken en ilginç olarakta suriyede ki el kaide öso ve diğer müslüman katillerine silah yardımı yaparak askeri üniformalar vererek müslüman katliamına yardım ederek katil olurken ve de bu müslüman katliamına karşı insanlarımızı medya yoluyla kandırarak sustururken ve böylece senin benim tüm türkiyenin elini müslüman kanına bularken bana bi sorsalar fena olmazdı :D e tabi insanların da canına tak etti bütün bunlar ve gezi parkı doğdu.Evet doğrudur dış mihraklar eylemi ele almaya çalışıyor olabilir belkide bu eylemi onlar başlatmıştır kim bilir hatta başbakanın takındığı tavır da tekin değil doğru eylemcileri önemsemiyormuş takmıyormuş havası vererek onları olabildiğince kızdırmaya çalıştığı ortada çünkü bi insana bağırır çağırır hakaret edersin sana kızar ama onu takmazsan önemsemezsen daha çok kızar.bence bütün bunların tek bir çözümü vardır o da hiç kimseden nefret etmeden sadece ve sadece tam bağımsız türkiye için eylem yapmaktır baktığında da elinde türk bayrağıyla bağımsız türkiye için eylem yapan bir grubun da kimseye zararı dokunmaz
did i ever tell you the definition of insanity ?
Kullanıcı avatarı
insanity

Mesajgönderen marcoln » 13 Tem 2013 15:02

facebook
twitter
gplus

insanların yatak odasına karışılıyor, ne zaman içip ne zaman içmeyeceği söyleniyor. liste çok uzun yazmaya üşeniyorum aslında.
marcoln

Mesajgönderen araver » 13 Tem 2013 15:23

facebook
twitter
gplus

gezi parkı'nın topçu kışlası olmasını istemeyen insanlar (çoğu öğrenci) 3 gün parkta direndi. 3.günün akşamında parka gittim ortamı görmek için, sevgilimle yürürken söylediğim şunlardı "bir cacık olmaz buradan, insanlar gezmeye gelmişler işte. yine ucuz tayyip karşıtlığı kokuyor.."

lakin o sabaha karşı parka polis girdi, birileri çadırları yaktı. elim ayağım titreyerek geçirdiğim birkaç saatten sonra elmadağ harbiye arasında 400 metre engelli yapanların arasındaydım. neden mi? o çocukların parkta eylem yapma özgürlüğü vardı arkadaşım park, meydan, sokak dediğin yer halkındır, alamazsın.
polis bu sefer internetime dokunma ya da kürtaj eylemlerindeki gibi yumuşak karşılamadı kitleyi. sonrasında da akp o eylemcilerin arkasında aslında kaç kişi olduğunu gördü arkadaşım, olay budur. bu eylemleri gazlayan insanları oraya gitmeye motive eden en önemli kuvvet polis ve rte'dir. daha sonra kim katıldı, hangi bahsettiğiniz dış mihraklar ne yaptı bilmiyorum ama fitili ateşleyenler bunlardır, bir de vali.

demokrasi sadece sandık değildir arkadaşım. karşında o dakikadan sonra 300bin mi milyon mu ne kadar insan var, isterse hiç örgütlü olmasınlar çapulcusunuz siz sktirin gidin diyemezsin. uzlaşmanın yolunu arayacaksın. aha giriyorsun toma'yla gitmiyor ne yapacaksın, tutuklayacak mısın o kadar adamı? öldürecek misin? üstelik hukuksuz bir şey de yapmıyor, kamusal alanda eylem yapıyor.

önce konuyu parktan çıkararak bunlar türkiye'de darbe yapmaya çalışıyora getirdi. sonra da %50'yi zor tutuyorumlara, kazlıçeşme'de miting işlerine falan girdi. buna kutuplaştırma derler. ben parka ve polisin tutumuna karşıyım, niye seçmenini benim karşıma atıyorsun?
senin seçmenin parkın yerine topçu kışlası yapılmasını çılgınca mı istiyor, bunun için mücadele mi edecek?
senin seçmenin, polisin gaz bombasını eylemcinin gözüne nişan alarak atmasını mı istiyor?
senin seçmenin karşı değil mi lan gözaltına alınan kızın çırılçıplak soyulup kontrol edilmesine, bu kadar insanlıktan çıktı mı?

olayı parkın dışına çıkaran rte'dir. o ara bir de yargı kararına saygılı olacağız dedi 14 haziran'da. plebisit neyin bir şeyler çıkardı lakin söyleyin bana canlar bu adam 6 hazirandaki yargı kararını bilmiyor muydu?
http://www.radikal.com.tr/turkiye/topcu_kislasi_projesi_iptal-1140195
plebisit ne lan yine sandık. abi sen sandığa bu kadar güveniyorsun, haklısın güvenmekte. karşındaki kitle organize değil. sen şöyle bina yapacağım böyle yapacağım diye istanbul'da 50 tane miting düzenleyeceksin devletin bütçesinde. eşit mi hacı böyle bi sandık. muhalefetin organize olmaması seni haklı çıkarmaz ki? bu insanca isteği dile getiren insanlar varsa tekrar söylüyorum, kulak vermek zorundasın.

vermezsen, onların özgürlüğünü copla engellersen aha gündüz çalışıp akşam maskeyle eyleme gelen milyonları bulursun karşında.

bana oyuna geldiniz mavalını okumayın. maddi destek aldınız mavalı da okumayın. kendime de çevremdeki 20 kişiye de gaz maskesi, talcid, deniz gözlüğü alacak param var şükür ki.
göz çıkaran, adam öldüren polisin arkasında nasıl duruyorsunuz bunu anlamıyorum.

bugün şu yargı kararına rağmen "tamam bu saatten sonra şu park için daha da savaşmayacağız" diyemiyorum, sizce bu özgürlüğe müdahale değil midir?
araver

Sonraki

Dön Gezi Parkı Olayları