Gezi Parkı Eylemleri Ne Derece Doğru?

27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp önce İstanbul geneline ve beraberinde Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Kocaeli şeklinde Türkiye'nin birçok iline yayılan eylem ve olaylarda yaşananları, gerçekleri, arşiv kayıtlarını, fikir ve görüşleri paylaşıyoruz

Re: Gezi Parkı Eylemleri Ne Derece Doğru?

Mesajgönderen shelby » 17 Ağu 2013 05:07

facebook
twitter
gplus

Bana üniformalarından dolayı Çevik-Kuvvet her zaman eylemcilerden daha sempatik gelmiştir.
Troll değilim. Huzursuzluk çıkarmaya çalışmıyorum. Fikirlerimi direkt olarak söylüyorum. Saldırmıyorum. Param yok, beni dava etmeyin.
Kullanıcı avatarı
shelby

Re: Gezi Parkı Eylemleri Ne Derece Doğru?

Mesajgönderen Tyrael » 18 Ağu 2013 14:03

facebook
twitter
gplus

Gecenin bir vakti arkadaşlardan telefonlar yağıyor. " Lan amk uyuma öküz herif gel internete olaylar olaylar" diye. Açtım baktım. Polis ortalığın ebesine atlıyo , millet gözlerinden filan vuruluyo saat 02:00 filan 1 hazirana girdik işte.

Dedik mk gelin bizde gidelim bugün direnişe. Sebebimiz ne peki? Kimimiz ağaç , kimimizde polis şiddetine karşı. Bazılarıda eğlence olsun diye geldi.

Dayı gittik biz , tanıdığım herkes orda mk. Polis cazz yapmayo , belki 2-3 bin kişi gülüp eğleniyoruz , arada bazılaır slogan atıyo ama biz hiç bir gruba üye olmayan saplar olduğumuzdan gülüp eğleniyoruz.

Sonra Chp arabası getirdi bunlar bitane , başladık bağırmaya " Direnişe siyaset istemiyoruz!" diye. Attık su şişesi , limon gittiler.

Sonra daha önceden tanıştığım gavat emek partili bir kaç lale gördüm. Ellerinde megafon bağırıyorlardı.
Bakın size şunu söyliyim , burada bunları kullandılar , şöyle böyle diyen kamiller.

Klavye başında ki mantığınız her daim bir yere kadardır. Bana sorsanız yarınızdan daha mantıklı , serinkanlıyım derim. Bunun böyle olmadığını iki yerde gördüm..

1- Askeriye elemeleri. Hayatımda ilk defa albay gördüm dilim tutuldu mk. Konuş desen 4 saat aralıksız susmayacak adamım orada kekeledim.
2-Eylem.

Sürü psikolojisi var orada. Başında bir lider ya da komite yok. 3bin salt insansınız. Ve 100 kişi bir yere yürüse takip ediyorsunuz.

Neyse bu gavatlar topladı milleti gidiyoruz bir baktım Akp binası önüne gelmişiz.

Haydaaaaaaa. Amaç ne mk? İlla gaz yiyecez , illa haberlere Kayseri'de de polis şiddeti yazacak. Abi eylemi kim baltaladı biliyo musunuz?

Siktirtmeyin bana faiz lobinizi , dış mihrakınızı. Eylemi tatlı su solcularıyla , heyecanlı bir iki ergen bitirdi. Birde burada 12-13 yaşında çocukların takıldığı bir taraftar grubu var.

Gittik mk yerine. Bir iki tanesi taş attı. Geçirdim tekmeyi birine , 4 kişi çöktük piçe hış ettik orada. Arada bir iki limon atıyolar ama Allah'ı var polisler ses etmedi. Sonra bu akılsız ergenler torpil attı adamlara. Bunlarda başladı suya tabi. Ama üstüne sıkmıyorlar sağa sola sıkıyorlar.
Hakkını yemicen abi , burdaki polisin gene Allahı vardı. Ayrıca orada gördüğüm 100 kişi hariç herkes sizin benim gibi normal adam yani öyle 200 lira alıp oraya gelcek adamlar değil , o 100 kişide harbiden devrim yapabileceğine inanan bir iki saf yani o kadar.

Sonrasında işte polisten kaçtık falan filan , çevikten kaçarken düştüm sol dirseğimi kırdım hala tam açamıyorum mesela ama tamamen kendi salaklığımdan oldu , sonrası için biraz hayvanlaştı ama polis. Biz hastaneye giderken arkadaşla sokakta el kadar bebeği 3 polisin coplaya coplaya arabaya attığını gördüm.

Tamam illaki 2 ay süren bir şeye en sonun birileri müdahil olur ama götünü saldığı yerden " sizi kandırdılar , sizinle oynadılar" diyen bebe şebede artık sussun mk ya anlayın 18 yaşınızda dünyanın sırrını çözemediniz. Hayat öyle bilgisayar başında okuduklarınla ya da arkadaşlarının anlattıklarıyla ilerlemiyor.

Orada gidip bunları yaşadıysan konuş yoksa da mantık yürütücem illa diyosan yürütte kendinden o kadar emin olup etrafa saldırma bari.

Sayanora.
http://kucukcatlaklar.tumblr.com/ http://www.youtube.com/watch?v=orivEatc2fw
Beni ak yüzle diriltirsin a Tanrım, bilirim;
Defterim dolsa da suçlarla, siyahtan korkmam.
Kullanıcı avatarı
Tyrael

Önceki

Dön Gezi Parkı Olayları