Gezi Parkı Fotoğrafları

27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp önce İstanbul geneline ve beraberinde Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Kocaeli şeklinde Türkiye'nin birçok iline yayılan eylem ve olaylarda yaşananları, gerçekleri, arşiv kayıtlarını, fikir ve görüşleri paylaşıyoruz

Gezi Parkı Fotoğrafları

Mesajgönderen Nazif Tahiroğlu » 11 Oca 2014 18:34

facebook
twitter
gplus

Gezi Parkı olaylarından akıllarda kalan fotoğrafları burada paylaşıyoruz. Benim hatırladığım ve ulaşabildiğim bu kadar:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Resim
Resim
Resim

Resim
Resim
Resim
Resim

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Resim
Resim
Resim

Resim

Bir ulusalcı kızın pkk'lı genç ile el ele tutuştuğu fotoğraf vardı. Ülkücü bir genç de kadraja dahildi. O resmi bulamadım. Buraya eklerseniz sevinirim.
Bir hatadan dolayı bu başlığı ikinci defa açıyorum. Evet arkadaşlar, hepsi bu kadar. İyi seyirler :)
Keşke olmasaydın...
Kullanıcı avatarı
Nazif Tahiroğlu

Re: Gezi Parkı Fotoğrafları

Mesajgönderen Nazif Tahiroğlu » 11 Oca 2014 19:51

facebook
twitter
gplus

Önce yakılıp sonra kütüphaneye çevrilen otobüs. Yaratıcı zeka diye buna derim.:)
Resim
Resim

Bunlar da diğerleri.

Resim
Resim
Resim

Bu görüntü Dünya Sağlık Sokağı'ndan. Yukarıda farklı açıdan çekilen bir fotoğraf daha vardı.
Resim
Keşke olmasaydın...
Kullanıcı avatarı
Nazif Tahiroğlu

Mesajgönderen sonospiacente » 11 Oca 2014 20:24

facebook
twitter
gplus

Bu görüntülerle gurur duyan var mı yanlış mı anladım ?
olduğu kadar olmadığı kader
Kullanıcı avatarı
sonospiacente

Mesajgönderen Nazif Tahiroğlu » 14 Oca 2014 22:53

facebook
twitter
gplus

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Keşke olmasaydın...
Kullanıcı avatarı
Nazif Tahiroğlu

Mesajgönderen salihcyilmaz » 16 Oca 2014 18:41

facebook
twitter
gplus

Neyi niye yaptiğinin bilincinde olan sağlikli düşünen eylemcileri tenzih ediyorum ama; ulan oçlari devlete, insanlara hizmet eden araçlara, çevreye zarar vererek, yol keserek eylem mi yapilir be?!
It is a capital mistake to theorise before one has data. Insensibly one begins to twist facts to suit theories, instead of theories to suit facts.
salihcyilmaz

Mesajgönderen Tyrael » 16 Oca 2014 19:08

facebook
twitter
gplus

Hadi tamam anladık Gezi direnişi tü kaka , resimleri de paylaştın hadi kaybol şimdi.
http://kucukcatlaklar.tumblr.com/ http://www.youtube.com/watch?v=orivEatc2fw
Beni ak yüzle diriltirsin a Tanrım, bilirim;
Defterim dolsa da suçlarla, siyahtan korkmam.
Kullanıcı avatarı
Tyrael

Mesajgönderen Nate RIVER » 17 Oca 2014 02:53

facebook
twitter
gplus

Sanki her şeyi eylemciler başlatmış gibi resim paylaşmışsın. Adamlar bir gece anlaşıp ''hadi ülkenin .... koyalım zuhahhahaha'' diye sokağa döküldü galiba. Zaten camilerde felan kedi kesiyorlarmış. Bunlar hep illuminati işte, oyuna gelmeyin ak kardeşlerim.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen yarfo » 17 Oca 2014 22:40

facebook
twitter
gplus

Zaten aq ülkesinde haklı bir protesto yapamazsın ki. Bir takım oçları gelir haklıyken haksız duruma sokar. Gezi olaylarında etrafı yakıp yıkan bu faydasız,kan emici şerefsizler yüzüne haklı iken haksız duruma düşüldü. Polis şiddeti meşrulaştırıldı.E milletin karar verme mekanizması izlediği kanaldan ibaret olunca olay klasik "vatan haini gomünüsler" e döndü. Aynı "sağcı","solcu" gibi bir de nurtopu gibi "gezici" miz oldu.
Resim
Kullanıcı avatarı
yarfo

Mesajgönderen yenimühendis » 22 Oca 2014 01:13

facebook
twitter
gplus

Barikat olmasaydı orada o kadar kalınamazdı hatta 1 günde olay biter sonra AKP işine devam ederdi. Haklı protestoya çıkmak isteyen arkadaş barikatsız dursun bakalım noluyo :D
yenimühendis

Mesajgönderen SiDRe » 22 Oca 2014 04:26

facebook
twitter
gplus

Olayların göbeğinde kalmasaydım belki ben de "vah vah neler yapmış eylemciler, pis çapulcular" derdim de işin aslı hiç öyle değil maalesef.
Gerçeği görmekte hala diretenlerle, ezberci papağan gibi konuşanlarla, ölen-yaralanan onlarca gencin yanında halkın vergisiyle alınan şu 3-5 otobüsün lafını edenlerle artık ahirette konuşacağız. H-a-l-k polis tarafından kışkırtıldı. Yazarken utandım şu cümleyi...

Sokakta (Nişantaşı dahil) alışveriş yapan, -tv kanalları vermediğinden olsa gerek- eylemden haberi dahi olmayan, hayatında eyleme katılmamış halkın üzerine biber gazları atıldı; insanlar coplandı, kaosun ortasında bırakıldılar. Bu fotoğraf kareleri ortaya çıktıysa bunun suçlusu bunu başlatan, azdıran, yatıştırmak çok kolayken körükleyenlerdir.

Orada o gün işi olan sen olsaydın sen öfkelenecektin, senin kızkardeşin olsa sen meydana dökülen olacaktın, senin bisikletle gezmeye çıkmış arkadaşın cop yiyen olsa, o gece "faşizme karşı omuz omuza" diyerek arkadaşına destek olan sen olacaktın, olmak zorunda hissedecektin bir insan olarak. Ne şanslıyım ki onca zulme ve tehlikeye rağmen ben ordaydım, sen değil. Hakikati gören ben oldum böylelikle... sen ise adam gibi bir şey bilmeden ahkam kesen, iki foto buldun, yükledin diye matah bir şey yaptım sanan oldun. Senin yerinde ben de olabilirdim belki. Allaha şükür ki değilim.

Devlet dediğin şey birey için vardır, halk için vardır. Artık şunu bi anlayın tamam mı koçum?
Hayatta insanın varoluş sebebini sorgulamasından ve bulmaya çalışmasından daha önemli ne olabilir?
Kullanıcı avatarı
SiDRe

Sonraki

Dön Gezi Parkı Olayları