Gezi Parkı Fotoğrafları

27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp önce İstanbul geneline ve beraberinde Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Kocaeli şeklinde Türkiye'nin birçok iline yayılan eylem ve olaylarda yaşananları, gerçekleri, arşiv kayıtlarını, fikir ve görüşleri paylaşıyoruz

Re: Gezi Parkı Fotoğrafları

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 22 Oca 2014 14:09

facebook
twitter
gplus

Hiç bir kışkırtma yanlışların üzerini kapatmaz.
İşin bokunu çıkarırken düşünülecekti bunlar.
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen eskimo » 22 Oca 2014 22:06

facebook
twitter
gplus

Yowzah Anakata yazdı:Hiç bir kışkırtma yanlışların üzerini kapatmaz.

"beni hiç kimse hiç bir şekilde kışkırtamaz" mı demek istiyorsun?
yoksa ben mi yanlış anladım?
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Nate RIVER » 23 Oca 2014 01:30

facebook
twitter
gplus

Ama olaylar kışkırtma üzerine kurulu. Ve bu olayı şiddetli müdaheleler ile körüklediler. Yanlışlar, kışkırtma üzere çıkıyorsa ilk önce kışkırtan tarafa bakarım. Eylemin planı baştan sona yanlıştı ama bir insana bu kadar haksızlık yaparsanız ondan da sağlıklı düşünce beklemeyin. İnsani bir dürtüdür bu, herkes yaşar.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen SiDRe » 23 Oca 2014 01:57

facebook
twitter
gplus

Ne demekmiş işin boku çıkarılırken düşünülecekti?
Belli ki siz hanelere tacizde bulunulduğundan, hasta, çocuk bakmadan evlerin içine atılanlardan bihabersiniz.
Bihaberseniz, bilgim yok deyip sessiz kalacaksınız o halde...
Ben sizlerin söylemlerinize mi inanacağım; gözlerimle gördüklerime, arkadaşımı ziyarete giderken neredeyse bacağımı sıyıran gaz kapsülüne mi, arkadaşlarımın Akaretlerdeki evinde otururken yaşadıklarına, yaşadığı sokağında gözü çıkan öğretim görevlisi arkadaşımın artık olmayan gözüne mi inanacağım???

Madem bilmiyorsunuz kalabalıkların nasıl çileden çıkartılıp, sokaklara adeta zorla döküldüğünü, sessiz kalacaksınız ve araştıracaksınız arkadaşım, elinizin altında internet var. İstanbulda Taksimde, Nişantaşında, Beşiktaşta, Şişlide yaşayan yahut çalışan, güzergah olarak oraları kullanan yahut bir yakını o bölgede bulunan herkes biliyor neler olduğunu... bizzat yaşadı... sizler o eylemlerin başladığı günlerde orada olsaydınız ve bunlara maruz kalsaydınız siz bağıracaktınız haksızlık edenlere, zulmedenlere... evinize dönmek isterken vapurla, ortada hiç bir sebep yokken toma size o leş suyu sıkmaya başlasa siz olacaktınız deliren, benim yerime bunları yazan... tek fark piyango bize çıktı.

Onca zulme, haksızlığa, rezilliğe, iftiraya, yalana dolana, işkenceye rağmen ne kadar sağduyulu ve bilinçli insanlar varmış ve çoğunluktaymış ki o kadar kalabalıkların toplandığı bir eylemde yine 3-5 otobüsle bu rezalet atlatıldı. Ama ne acı ki tüm bu rezilliğin üstüne yine bu demir parçalarının hesabı sorulabiliyor... vahşi kapitalizm bu olsa gerek! Ha tabi onca ölünün, yaralının olduğu ve yüz binlerce devlete olan güvenini tamamen yitirmiş, güvenlik ihtiyacı gibi elzem bir ihtiyacı artık karşılanamaz hale gelen bunca insanla buna atlatıldı denebilirse....
Hayatta insanın varoluş sebebini sorgulamasından ve bulmaya çalışmasından daha önemli ne olabilir?
Kullanıcı avatarı
SiDRe

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 23 Oca 2014 11:43

facebook
twitter
gplus

Ben gezi eylemcileri genellemedim. Otobüs yakan insanları haklı bulanlara lafım.

Ben siyasi görüşümü bilen bilir.
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen Nate RIVER » 23 Oca 2014 18:25

facebook
twitter
gplus

Ankara'da Gezi Parkı eylemlerinin ilk günü (destek veriyorduk yani), bir adam ego otobüsünü eylemcilerin üzerine sürdü. 5 - 6 metre ileride olsam ölmüş olabilirdim, önümde geçti resmen. Sadece bir kişiye çarptı onun da ayağı kırıldı, daha kötüsü de olabilirdi.

Bunu gözümle görmesem anlatmazdım. Böyle 'okul çocukları' var işte. Belki de bu tarz sebeplerden dolayı yakılmıştır.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 23 Oca 2014 18:28

facebook
twitter
gplus

amaç?
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen yenimühendis » 23 Oca 2014 19:52

facebook
twitter
gplus

İyi niyetli arkadaşlarım
Polisin orada ne yapacağı belli o otobüs orda yolu kapatmasa ne olacağı da belli o devlet otobüslerinin piyasa için var oldukları da belli eğer orda otobüs koyulmayıp birkaç insanın sakatlanmasına yol açılsaydı mutlu mu olacaktınız ?
yenimühendis

Mesajgönderen Nate RIVER » 24 Oca 2014 00:00

facebook
twitter
gplus

Yowzah Anakata yazdı:amaç?

''Amaç?'' derken?

Nate RIVER yazdı:Belki de bu tarz sebeplerden dolayı yakılmıştır.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen SiDRe » 24 Oca 2014 00:14

facebook
twitter
gplus

Yowzah Anakata yazdı:Ben gezi eylemcileri genellemedim. Otobüs yakan insanları haklı bulanlara lafım.

Ben siyasi görüşümü bilen bilir.

Otobüs yakılmasını savunacak elbette değilim ama benim de sözüm o krizi yönetmemeyi "seçenleri" savunanlara.
Ortada gayet yönetilebilir bir kriz vardı, istendi ki kaosa dönüşsün. Ve bu Tahrirdeki gibi bir kaosa dönüşmediyse, dönüşmesi için herşey yapılmış olmasına rağmen, bu da yine o meydanlardaki halkın çoğunluğunun bilinci, sağduyusu sayesindedir. Ve yine, her kalabalığın içinde olduğu gibi orada da "her yıkımda/ kaosta bir fırsat vardır"cı insanlar olmasına rağmen sadece bu kadarcık otobüs zarar gördüyse bilinsin ki bu da yine oradaki mağdur, aklıselim çoğunluk sayesindedir.

Başlık senin değil belki ama aklıselim ve insancıl olduğunu düşündüğüm kişilerden böyle yorumlar görünce gerçekten üzülüyorum ve umutsuzluk duygusuna kapılıyorum.

Selam
Hayatta insanın varoluş sebebini sorgulamasından ve bulmaya çalışmasından daha önemli ne olabilir?
Kullanıcı avatarı
SiDRe

ÖncekiSonraki

Dön Gezi Parkı Olayları