Ali İsmail Korkmaz Davası !

27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp önce İstanbul geneline ve beraberinde Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Kocaeli şeklinde Türkiye'nin birçok iline yayılan eylem ve olaylarda yaşananları, gerçekleri, arşiv kayıtlarını, fikir ve görüşleri paylaşıyoruz

Ali İsmail Korkmaz Davası !

Mesajgönderen sarıcizmelimehmetaga » 03 Şub 2014 02:04

facebook
twitter
gplus

Ali İsmail Korkmaz davasının bugün Kayseri'de yapılacak olan ilk duruşması için yoğun güvenlik önlemi alındı.

Resim

ARAÇLAR DURDURULUYOR!
Ali İsmail Korkmaz Davası'nı takip etmeye giden vatandaşların bulunduğu araçlar polis tarafından durduruluyor ve şehirlerden çıkmasına izin verilmiyor.

Resim

Davanın gelişmeleri için :http://www.odatv.com/n.php?n=durduramayacaklar-halkin-coskun-akan-selini-0302141200

Resim

Umarım katillerin bir an önce bulunur kardeşim nur içinde yat .
sarıcizmelimehmetaga
 

Re: Ali İsmail Korkmaz Davası !

Mesajgönderen sarıcizmelimehmetaga » 03 Şub 2014 22:13

facebook
twitter
gplus

Duruşma ertelenmiştir. 12 mayıs 2014 tarihinde saat 10.00'da görülmesine karar verilmiştir.

22:50 Mahkeme heyeti duruşma salonuna geldi. Kararlar açıklanıyor.

İşte o kararlar;

-Sanıkların tüm telefon numaraları ve olay günü tüm görüşmelerinin TİB'den istenmesine,

-Ali ismail Korkmaz'ın telefon kayıtlarının istenmesine,

-Sanıklar arasında menfaat çatışması olduğuna, bu nedenle her müdafiin sadece bir sanıgı savunmasına,

-Sanıkların avukatlarının belirlenmesi için ek süre verilmesine,

-tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına, Yalçın Akbulut'un tutuklanması talebi ise reddedildi
21:14

Savcı tutukluların tutukluluk halinin devam etmesini isterken Polis Yalçın Akbulut'un tutuklanması yönünde mütalaa verdi

21:08 Avukat Ayhan Erdoğan: "Sanık anlatımları polis Yalçın Akbulut'un da katılan olduğunu ortaya çıkardı. Burada net ifadelerle belirttiler."

21:04 Korkmaz ailesinin avukatları tutuksuz sanıkların da tutuklanmasını talep etti

20:49 Ağabey Gürkan Korkmaz:" İnsan diye tabir edilen şu yaratıklar tasarlayarak, kasten kardeşimi öldürmüşlerdir..."

20:43 Anne Emel Korkmaz: "Ali İsmail'e bir tokat atmadım, nasıl canice öldürdüler. Bu savunma değil, bir ana yüreği nası dayansın buna"
20:40 Ali İsmail Korkmaz'ın babası Şehap Korkmaz "oğluma resmen tuzak kurmuşlar. Orada tuzak var. Orada cinayet var" dedi

19.40: Ali İsmail Korkmaz'ın babası duruşma salonunda baygınlık geçirdi

19.35: Harlar, "Mevlüt geri dönüp tekrar dövdü sonra 'Söyle bakalım şimdi kim o...... çocuğu' dedi.

19.20: Tutuklu sanık Ebubekir Harlar konuşuyor: "3-4 kişi çocuğun arkasında koşarken 'Yakalayın!' diye bağırdı. Ben de önüne geçtim, polisin vurup öldureceğini bilmiyordum."
19.00: Koyuncu daha önce ifadesinde yer alan "Bir iki tekme attım" ifadelerini yalanladı. "Ben öyle birşey söylemedi" dedi.

18:40: Sanık İsmail Koyuncu: "İçeri girdiler, simit, poğaça yediler. Yağmur azalınca gittiler. Kötü niyetim olsa içeri alır mıydım bu gençlerin? Sokakta kalan bir çocuğu kuru ekmekle doyurup babasını aradım. Kötü niyetli olsam niye yapayım bunları? Bu arada polis beni de eylemci sandı. Hatta ilk dayağı ben yedim. Yalnız en çok dikkatimi çeken; yabancı dilde konuşan biri odu. O konuştukça insanlar harekete geçiyordu. Karşıda bulunan Beşir Otel'den bağırmalar duyduk. Baktık birkaç genç var, biri bize doğru koştu. Bizi görünce tutun dediler. Kimin bağırdığını bilmiyorum. O zaman polis demiştim ama karanlıktı, tam emin değilim."

17.45: Duruşmaya ara verildi.

17:30: Ali İsmail Korkmaz'ın avukatının "Savcılık ifadeniz ve diğer sanıklar ve tanıkların ifadeleri ile sabit ki siz elebaşısınız! Eli sopalı kimselere müdahale etmediniz devlet şiddetinden kaçan masum birine müdahale ettiniz. Size verilen emir bu yönde miydi?" sorusuna Sanık Mevlüt Saldoğan "kesinlikle öyle bir talimat almadım ben hiç bir partinin hiç bir siyasi görüşün polisi değilim, Türkiye Cumhuriyeti'nin polisiyim. " dedi.
17.15: Saldoğan'a soruluyor:

-Gözaltı yapmadan uzaklaştıma talimatı ne anlama geliyor? Ölesiye dövmek mi demek?

-Bize zarar vermeyecekleri yere yönlendirmek demek.

-Ebu Bekir Harlar (Tutuklu yargılanan sanıklardan) ifadesinde öldürücü darbeleri sizin vurduğunuzu söylüyor?

-Onun düşüncesidir, saygı duyarım.

16.45: Ali İsmail Korkmaz'a 'son tekmeyi' attığı kamera kayıtlarında görülen ve tutuklu olarak yargılanan Mevlüt Saldoğan konuşuyor: "Ali İsmail gibi değerli bir gencin kaybından dolayı üzgünüm. Aileye sabır diliyorum. 72 saat çalıştım, dağılın diye yalvardık, taş attılar. Talimat 'gözaltı yapmadan uzaklaştırın' idi. Yerde biri yatıyordu. Küfrediyordu, ben de oruçluydum. Başkalarını da tahrik etmesin ayağımla hafifçe dürttüm, öldürme kastım yoktu. Ayrıca benim müdahale ettiğim kişi kesinlikle Ali İsmail Korkmaz değildi."

16.30: Mahkeme Başkanı: "Polissiniz, siviller birine müdahale ediyor. Sormuyor musunuz polis misiniz, vatandaş mısınız diye? Neden müdahale etmediniz?"

-Yalçın Akbulut: "Böyle bir sürü olay yaşanıyor"

-Av. Ayhan Erdoğan: "Ellerinde sopa olan şahısların polis olduğuna dair nasıl bir kanaat taşıyorsunuz?"

-Y.A: "Ben eli sopalı kimse görmedim"

-Av. A.E: "Neden eli sopalı kişilerin işlediği suçlara iştirak ettiniz?"

-Y.A: "Ben kesinlikle vurmadım, hiç müdahale etmedim."

-Av. A.E: "Eli sopalı siviller bu salonda mı? Gösterebilir misiniz?"

-Y.A: "Zaten buradalar, göstermem"16.00: Sanık polis Hüseyin Engin olay günü orada olduğunu fakat herhangi birşey görmediğini belirtti. Bu arada avkatlar sanıkların kendi aralarında konuştuklarını ve ifadeler hakkında birbirlerine talimat verdiklerini söyledi. Sanıklar arasına bir jandarma yerleştirildi. Diğer sanıklar hala yanyana oturtuluyorlar.

15.45: Sanık polis Hüseyin Engin'in savunmasına geçildi

15.35: Sanık, "Amir kim?" sorusuna "Hatırlamıyorum. Görevli amirlerin hepsi olabilir" şeklinde yanıt verdi.

15.30: Avukatlar soruyor:

-Sızma dediğiniz nedir?
-Ara sokaklara giren insanlara sızma diyoruz.
-Sizin elinde sopa ile gezen insanlara müdahale etmeniz gerekmiyor mu?
- Ben Şırnak’tan geleli 10 ay oldu. Herkesi de tam tanımıyordum. Onlar poliste olabilir diye bir şey demedim.
- Fırından elinizde sopayla çıkarken görüntüler var?
- Sopa değil, cop var.

15.00: Sanık polis Şaban Gökpınar savunma yapıyor. Ara sokaklara girenleri engellemekle görevlendirildiğini belirterek "Polis memuruyum. Mesai sonrası eve gitmiştik. Şube müdürleri aradı, şubeye geldik. Yunus Emre Caddesi'ne geçtik. Olay yerinde büyük bir kalabalık vardı, soda şişesi atıyorlardı. Tahkikat yapıyorduk, grubun yoğun olduğu istikamete yönlendiriliyorduk. Ardından Sanayi Sokak'a gittik. Tam olarak kaç kişi olduğumuzu hatırlamıyorum. 10-15 kişilik gruptuk. Sızmalar olduğu için ara sokakta görevlendirildik. Aradan zaman geçtiği için tam hatırlamıyorum. Ali İsmail Korkmaz diye tabir edilen şahsı görmedim. Ben orada bile değildim. Savcılık ifademi kabul ediyorum" dedi

14.50: Mahkeme heyeti talepleri reddetti.


14.35: Sanıklar davaya katılma talebini reddettiklerini söylediler. Ağabey Korkmaz, "Ali'yi tanıyor muydun?" diyerek depki gösterdi. Savcı, talebin reddini istedi. Heyet karar vermek için mola istedi.

14.25: Muharrem Ayvalıtaş; sanıkları göstererek " bu katillerin yargılanmasını istiyorum" diyerek davaya katılmak istediğini belirtti

14.20: Sarısülük ailesi itiraz ediyor ve davaya dahil olmak istiyor. "Bütün bunlar başbakanın emriyle oldu. Suç duyurusunda bulunuyoruz."

14.15: Duruşma verilen aradan sonra tekrar başladı
13.55: Gürkan Korkmaz kürsüden, "Bir kardeşimi kaybettim, milyonlarcasını kazandım. Ali'yi döverek öldürenler, şerefsizler yüzümüze bakamıyor. Ama biz alnımız açık, başımız dik gururla girdik salona." dedi

13.50: Ağabey Gürkan Korkmaz ve Anne Emel Korkmaz Adliye önündeki yurttaşlara açıklamalar yapıyor. Emel Korkmaz söze "Hepiniz benim çocuğumsunuz" diyerek başladı

13.07: İddianamenin okunması sona erdi. Duruşmaya 14.00'a kadar ara verildi.

13.00: İddianameden- Tanıklara göre #AliİsmailKorkmaz'ı döven polisler 'İyi stres attık' dedi

12.45 Adliye önünde yurttaşların bekleyişi ve sloganları sürüyor. Polis ve yurttaşlar arasında bir gerginlik yaşandı. Milletvekilleri dışarı çıkarak ortamı yumuşattılar. Sloganlar tek ses yükseliyor. "Hepimiz Ali'yiz..."

12.30: İddianame okunmaya devam ediyor. Anne Emel Korkmaz oğlunun fotoğrafına sarılmış iddianameyi dinliyor

12.05: Savcı iddianameyi okuyor

11.55: Duruşma devam ediyor. Ses sistemi kuruldu. Birazdan sanık ifadelerine geçilecek.

11.40: Duruşmaya ara verildi. Ses sisteminin kurulmasının ardından duruşma devam edecek.

11.30: Silahlı yakalanan şahıs "Avukat" olduğu iddia edilerek işte böyle salondan çıkarılmaya çalışıldı:
11.20: Silahlı yakalanan şahıs salondan çıkarıldı. Ali İsmail'in ailesinin kimlik tespitine geçildi. Sonrasında ses sistemi kurulması için ara verilecek

11.15: Barolar birliği başkanı Metin Feyzioğlu salona girdi ve müdahil avukatların yanında yerini aldı.

11:06: Şahsın götürüldüğü odada arama yapılması talep ediliyor. Bir avukat odada bekletiliyor

11.05: Silahla yakalanan uzman çavuş, sanıklardan Mevlüt S.'nin yakını çıktı.

11.00: Diğer iki silahlı kişi ise emniyetin gönderdiği milletvekili korumaları olduklarını söylüyorlar fakat milletvekillerinin bundan haberi dahi yok.

10.55: Heyet Başkanı silahlı kişilerin tespiti için salano getirileceğini fakat sukuneti beklediğini belirtti. Silahlı kişilerden İbrahim Karaman,Uzman Çavuş olduğunu söyledi. Teyzesinin oğlunu görmek için geldiği ve üzerinde silah olmadığı yönünde ifade veriyor.

10.40: Salonda 2 silahlı şahıs daha tespit edildi. Avukatlar şahısları kürsüye götürdü. Sivil polis olduklarını ve milletvekilinin korumaları olduklarını söylediler. Milletvekilleri "Biz AKP'li miyiz? Korumamız yok bizim" dediler

10.35: Salonda bir kişi avukatlara silahını gösterdi. Büyük arbede çıktı.

10.25 :Ali İsmail'in annesi Emel Korkmaz: "Ben temiz ellerimle oğlumu büyüttüm, onlar kirli elleriyle katletti. Bu katillere dokunmam. Bu temiz ellerimi kirletmem. Aradan çekilin oğlumun resmine baksın sanıklar"
sarıcizmelimehmetaga
 


Dön Gezi Parkı Olayları
cron