Taksim esnafından 'palalı adam'a destek

27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp önce İstanbul geneline ve beraberinde Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Kocaeli şeklinde Türkiye'nin birçok iline yayılan eylem ve olaylarda yaşananları, gerçekleri, arşiv kayıtlarını, fikir ve görüşleri paylaşıyoruz

Mesajgönderen eskimo » 14 Tem 2013 23:59

facebook
twitter
gplus

http://www.youtube.com/watch?v=WiNsf7XMH9w
Kullanıcı avatarı
eskimo

Re: Taksim esnafından 'palalı adam'a destek

Mesajgönderen Jan Valjean » 15 Tem 2013 00:39

facebook
twitter
gplus

''Tarih hiçbir zaman bu kadar lümpen bir ahmaklar topluluğuna şahit olmamıştır. Parisli esnaf komünü savunmak için caddelerinde barikat kuran komünistlere saldırmış, caddenin yeniden normalleşmesine, barikatın açılmasına, komünin yıkılmasına yardımcı olmuşlardır. Bunu günlük karları için yapmışlardır ancak unuttukları birşey vardır ki; barikat yıkılınca caddeye girenler onların müşterileri değil alacaklılarıydı.''

Karl Max | Paris Komün'ünde Esnaflar Üzerine

Komünizm propagandası olarak düşünülmesin. Olayla benzer bir durum olduğunu düşündüğümden paylaşıyorum. Çünkü bir eylemci ile esnaf arasında şöyle bir muhabbet de biliyorum:

Esnaf: Gezi meselesinden dolayı işler çok kötü
Vatandaş: Hiç başka sorunun yok mu ?
Esnaf: Bu vakıf binasında 39 yıldır kiracıyız. Bu hafta tahliye kağıdı aldık. Binayı otele dönüştürmek istiyorlar. ..... bakanın yeğeni burayı lüks otele dönüştürecekmiş.
Vatandaş: E o zaman yapacak işin bile kalmayacak.
Esnaf: Öyle valla
Fikirlerine katılmıyorum, ama o fikirleri özgürce ifade etmen için gerekirse canımı bile veririm (Voltaire)
Kullanıcı avatarı
Jan Valjean

Mesajgönderen eskimo » 15 Tem 2013 00:39

facebook
twitter
gplus

Egemen Bağış:

Sabrı tükenen delikanlı Taksim esnafından eylemcilere ve muhalefet partilerine önemli çağrı ve uyarı

https://twitter.com/EgemenBagis/statuse ... 1315032064
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Cetman » 15 Tem 2013 01:17

facebook
twitter
gplus

İlk konuşan esnafın dediklerine %90 katılıyorum ve bu ekonomik faktörleri olayların başında da dile getiriyordum ama işte suya katılan bir damla mürekkep misali öyle bir %10 var ki o konuşmada, herşeyi batırmaya yetiyor. Hükümetimiz(!) her türlü özveride bulunmuş, parkı kullanıma açmış(!)... Sen neyin kafasındasın bey amca?? Park kapatmak ne demek ki, açmak ne demek olsun? Kendine oy vermeyen kesime her türlü yakıştırmaları yapmak hangi özveri şekline giriyor? O hükümet, senin müşterim dediğin turistin bu ülkeye gelmesini sağlayan üniversite mezunu turizmciye, beş dil bilen tercümana, yakışıklı delikanlıya, güzel genç kıza ateş etti. O turist Almanya'dan, Rusya'dan senin kara kaşına, bıyığına, tatlıcında sattığın baklavana, bakkalında sattığın ülker gofrete, marlborona gelmiyor! Gören de ülke için çok büyük üretimlerde bulunuyorlar da, bunları yabancılara satamıyorlar sanacak! Tabiki sen de ekmek yiyeceksin, senin de hakkın ama sen bu sistemde üst katlarda değilsin. Sen araştırmacı değilsin, girişimci değilsin. Sadece dükkan açıp, yerinde otururken onun işlemesini bekleyeceksin. Sistemin seyrini değiştirebileceğin fikrin yok belli, sadece 1 adet oyun var, aman onu iyi kullan, bak sonra birkaç(!) çapulcu susmayıp cıngar çıkartıyor, olan bekleme modundaki sana oluyor... ;)

Not: Tabiki belli bi zarara uğradınız ama belli ki o çevrede yılların esnafısınız. Bir şirket ayda 40-50 bin kira verip 5-6 bin TL kazanmaz. Kiranın en az birkaç misli kazanması şarttır. Zaten daha 2 ay olmadı olaylar olalı, hemen battık, yandık diyorsanız, zaten siz o işi yapmayın, benden size bir tüccar tavsiyesi...
Laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım.
Cetman

Mesajgönderen eliaa » 15 Tem 2013 01:26

facebook
twitter
gplus

Ayrıca gezi parkında eylem yapan insanların büyük çoğunluğu o bölgede yaşayan insanlar dolayısıyla ordaki esnaf elde ettiği gelirinin genelini o eylemcilerden kazanıyor. Şimdi onlar biber gazı yerken sahip çıkmak yerine hem evime ekmek götüremiyorum diyip bide palalıya destek verirse, ben bu esnafa nankör derim
Kullanıcı avatarı
eliaa

Mesajgönderen eskimo » 15 Tem 2013 02:31

facebook
twitter
gplus

Belediye’den Beyoğlu esnafına tehdit: “Direnişe karşı çıkın yoksa…”

http://vagus.tv/2013/07/14/belediyeden- ... kin-yoksa/
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Bayramca » 15 Tem 2013 17:18

facebook
twitter
gplus

Normal olan da bu zaten. Bir muhitte esnaf oranın ilk müdahale ekibidir. Galata kulesinin etrafında çöreklenen gruplar yüzünden ziyaretçi alımına kapatıldığını biliyorum ben kulenin. Ki küçük esnafın durumu daha da vahim. Tekel bayileri hariç tabiki.
Edep Ya Hu.
Bayramca

Mesajgönderen eskimo » 15 Tem 2013 17:19

facebook
twitter
gplus

TESKOMB'dan "Olayların esas mağdurları bizleriz" açıklaması:
http://www.odatv.com/vid_video.php?id=8C157

Gerçekten esnaf mı konuşuyor? Akp mi?

Abdulkadir Akgül TESKOMB Genel Başkanı Kimdir?

Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı yaptı.
http://www.akparti.org.tr/site/haberler ... skanliklar

AKP'nin 23. Dönem Yozgat Milletvekili oldu.
http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/mill ... sicil=6412

Şimdi de TESKOMB Genel Başkanı.
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Cetman » 16 Tem 2013 10:07

facebook
twitter
gplus

Bayramca yazdı:Normal olan da bu zaten. Bir muhitte esnaf oranın ilk müdahale ekibidir. Galata kulesinin etrafında çöreklenen gruplar yüzünden ziyaretçi alımına kapatıldığını biliyorum ben kulenin. Ki küçük esnafın durumu daha da vahim. Tekel bayileri hariç tabiki.

İşlerin zayıflamasından kastettiğimiz, oraya ziyarete gelen turist sayısındaki azalma yanılmıyorsam?
Şimdi kendini bir Alman gibi düşün. Senin başbakanın, eylemcileri haklı buluyor, Türkiye Başbakanı'nı diktatörlükle suçluyor ve AB ilişkilerini donduruyor. Keza CNN, BBC v.s. de öyle (heee haklılar ya da değiller, doğru ya da yanlış). Bu durumda, Türkiye'ye gelmekten, meydandaki eylemcilerden dolayı mı vazgeçersin, o ülkenin devlet politikasından dolayı mı? Bir Alman, bir Fransız, bir İspanyol, 50000 kişilik demokratik protestolara çooookk alışkındır. Belki hayatında 100 lerce kez şahit olmuştur ama kafasına bibergazı isabet ettirilmeye çalışılmamıştır hiç. Katıldığı
protestolarda gözü çıkan birine rastlamamıştır. Eğer olmuşsa da, o dönemin başkanı özür dileyip, görevinden istifa etmiştir.

Artık bu konuda öncelikle şunu bi kabul edelim; hanzolukla, davarlıkla, çobanlıkla, ağababalığıyla bu nesli (hangi görüşten olursa olsun) yönetemezsiniz. Hata yaptığınızda gelip .ike .ike özür dileyeceksiniz! Bunu yapmadığınız müddetçe, o gençlik sizi her geçen gün daha da rezil eder.
Laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım.
Cetman

Mesajgönderen Bayramca » 16 Tem 2013 20:43

facebook
twitter
gplus

Cetman yazdı:
Bayramca yazdı:Normal olan da bu zaten. Bir muhitte esnaf oranın ilk müdahale ekibidir. Galata kulesinin etrafında çöreklenen gruplar yüzünden ziyaretçi alımına kapatıldığını biliyorum ben kulenin. Ki küçük esnafın durumu daha da vahim. Tekel bayileri hariç tabiki.

İşlerin zayıflamasından kastettiğimiz, oraya ziyarete gelen turist sayısındaki azalma yanılmıyorsam?
Şimdi kendini bir Alman gibi düşün. Senin başbakanın, eylemcileri haklı buluyor, Türkiye Başbakanı'nı diktatörlükle suçluyor ve AB ilişkilerini donduruyor. Keza CNN, BBC v.s. de öyle (heee haklılar ya da değiller, doğru ya da yanlış). Bu durumda, Türkiye'ye gelmekten, meydandaki eylemcilerden dolayı mı vazgeçersin, o ülkenin devlet politikasından dolayı mı? Bir Alman, bir Fransız, bir İspanyol, 50000 kişilik demokratik protestolara çooookk alışkındır. Belki hayatında 100 lerce kez şahit olmuştur ama kafasına bibergazı isabet ettirilmeye çalışılmamıştır hiç. Katıldığı
protestolarda gözü çıkan birine rastlamamıştır. Eğer olmuşsa da, o dönemin başkanı özür dileyip, görevinden istifa etmiştir.

Artık bu konuda öncelikle şunu bi kabul edelim; hanzolukla, davarlıkla, çobanlıkla, ağababalığıyla bu nesli (hangi görüşten olursa olsun) yönetemezsiniz. Hata yaptığınızda gelip .ike .ike özür dileyeceksiniz! Bunu yapmadığınız müddetçe, o gençlik sizi her geçen gün daha da rezil eder.

Doğru diyorsun hanzolukla, hayvan gibi bağırmakla, sağa sola taş atmakla, benim vergimle alınan otobüsleri durakları polis arabalarını parçalamakla bir yere varılmaz. .ike .ike it sürüsü gibi dağılacaksınız ki dağıldınız.
Edep Ya Hu.
Bayramca

Sonraki

Dön Gezi Parkı Olayları