Taksim esnafından 'palalı adam'a destek

27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp önce İstanbul geneline ve beraberinde Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Kocaeli şeklinde Türkiye'nin birçok iline yayılan eylem ve olaylarda yaşananları, gerçekleri, arşiv kayıtlarını, fikir ve görüşleri paylaşıyoruz

Re: Taksim esnafından 'palalı adam'a destek

Mesajgönderen can » 17 Tem 2013 03:08

facebook
twitter
gplus

"Orada o esnafa dokunacak babayiğit yoktu" lafı zaten olayın özetidir. Bu "o an orada bir örgütlenme yoktur" demektir. Herkes bağımsız evinden, işinden çıkmış gelmiş demek ki. Şimdi o an orada Çarşı olsa, o esnafın götü yer miydi o palayla oraya çıkmaya?? Adamın götünden kan alırız, kan!!! O adama etek giydirmezsek, mabedimize yürümek nasip olmasın dedik biz! Adam çok delikanlı ya, hemen Fas'a kaçtı! Hadi lan ordan, bak yine sinirlerim çekiliyor! Sizin delikanlılık anlayışınız buysa, siz de hemen kendinize birer pasaport çıkartın...

diyerek zaten kendinle çeliştin. madem silahın yok o palalıya nasıl etek giydirceksin ? çarşı aranızda olmasa karı gibi kaçarsınız olum biliyoruz yıllardır sizi. çarşıda para için orda yoksa onlarda örgütlenmezdi. abilere milyarlar döktüler lan keres
Geçmiyor sıcak yaz günleri, Çok özledim YEŞİL-KIRMIZI tribünleri !
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen Cetman » 17 Tem 2013 03:22

facebook
twitter
gplus

can yazdı:"Orada o esnafa dokunacak babayiğit yoktu" lafı zaten olayın özetidir. Bu "o an orada bir örgütlenme yoktur" demektir. Herkes bağımsız evinden, işinden çıkmış gelmiş demek ki. Şimdi o an orada Çarşı olsa, o esnafın götü yer miydi o palayla oraya çıkmaya?? Adamın götünden kan alırız, kan!!! O adama etek giydirmezsek, mabedimize yürümek nasip olmasın dedik biz! Adam çok delikanlı ya, hemen Fas'a kaçtı! Hadi lan ordan, bak yine sinirlerim çekiliyor! Sizin delikanlılık anlayışınız buysa, siz de hemen kendinize birer pasaport çıkartın...

diyerek zaten kendinle çeliştin. madem silahın yok o palalıya nasıl etek giydirceksin ? çarşı aranızda olmasa karı gibi kaçarsınız olum biliyoruz yıllardır sizi. çarşıda para için orda yoksa onlarda örgütlenmezdi. abilere milyarlar döktüler lan keres

Herkesi kendin gibi görmesen ne iyi olurdu... O Fas'taki sülük gelsin, silahsız nasıl giydiriliyor gösteririz biz sen merak etme. Zaten kendiliğinden giyer o... ;) İnsanlar uzaktan sallayacaklarına, gelseler Çarşı'ya, deseler orda da "siz paralı adamlarsınız" diye, bak nasıl tanga giydirip dildo yaptırıyorlar o yavşaklara! Bu arada "karı gibi kaçmak" diyip de kadınları küçümseme. Ben Taksim'de kaçan bi karı görmedim. Polis yüzlerine su sıktı, bibergazı sıktı, yine de aman demediler. Bu olaylar gösterdi ki, karı gibi kaçmak yokmuş ama diğerleri gibi göt yalamak varmış. (Bu arada "Çarşı aranızda olmasa" derken??? Ben sana KapalıAlttan Karşıyakalı kardeşlerime selam olsun demedim mi diğer başlık altında, cahil adam! Ben de Çarşı'danım.)
Laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım.
Cetman

Mesajgönderen Bayramca » 17 Tem 2013 20:30

facebook
twitter
gplus

Cetman yazdı:
Bayramca yazdı:Sizin amacınız asıl bu. Milleti sokağa döküp anarşi çıkartmak. Millet sokağa dökülünce onlar barbar demeye başladınız. Yakın yıkın ondan sonra karşılık veren bir grup olursa onlar silahlı geldiler deyip ağlayın. orada o esnafa dokunabileccek babayiğit yoktu. Eğer ki olsaydı oradan leşiniz toplanırdı. Siyaseti sokağa dökerseniz anarşi, kaos ve kan çıkar bu kadar basit. demokrasiyi sandıkta beceremeyen kitle sokakta demokrasi diye yırtınıyor. Hükümeti korkutarak bir şeyler yaptırmaya çalıştığınızı söylüyorsunuz. Ve tehdit ediyorsunuz. Terörizmdir bunun adı.

Taksim'i yakma yetkisi ver bana, yanıma da çok değil 4 tane adam ver, Taksim'i 1 saat içinde yakmazsam hayat boyunca senin kadar fikrim olsun inşallah, amin!!

Arkadaşım! İlk 3 gün kim nereyi yakıp yıktı Taksim'de?? Gül gibi insanlar vardı orda, sen ömrün boyunca okusan, o kaliteye erişemeyeceğin birçok insandan bahsediyorum. Biraz matematik ya! 5 kişinin yakacağı yeri 100.000 lerce kişi mi yakamayacak? %99,9 iyi niyetli bir kesim vardı orada, bilip bilmeden, yaşamadan konuşmaya başladınız yine.

"Orada o esnafa dokunacak babayiğit yoktu" lafı zaten olayın özetidir. Bu "o an orada bir örgütlenme yoktur" demektir. Herkes bağımsız evinden, işinden çıkmış gelmiş demek ki. Şimdi o an orada Çarşı olsa, o esnafın götü yer miydi o palayla oraya çıkmaya?? Adamın götünden kan alırız, kan!!! O adama etek giydirmezsek, mabedimize yürümek nasip olmasın dedik biz! Adam çok delikanlı ya, hemen Fas'a kaçtı! Hadi lan ordan, bak yine sinirlerim çekiliyor! Sizin delikanlılık anlayışınız buysa, siz de hemen kendinize birer pasaport çıkartın...

Hala ilk 3 günün ekmeğini yemeye çalışıyorsunuz. İlk 3 gün gibi sanmayın tüm eylem sürecini. 3 gün her kesimden insan vardı. Sonraki günler kokuşmuş sol örgütlerin panayırı oldu. Adam oradayken 3,5-3,5 adam fasa kaçınca delikanlılık tavanda maşallah. Bir eylem yapılacaksa doğru zamanda doğru yerde yapılır. Büzüğü kısıp adamdan kaçıp videoya çeken delikanlılar neden dikilmedi karşısına da internetten cengaverlik yapıyorlar?
Edep Ya Hu.
Bayramca

Mesajgönderen Cetman » 17 Tem 2013 22:19

facebook
twitter
gplus

Bayramca yazdı:
Cetman yazdı:
Bayramca yazdı:Sizin amacınız asıl bu. Milleti sokağa döküp anarşi çıkartmak. Millet sokağa dökülünce onlar barbar demeye başladınız. Yakın yıkın ondan sonra karşılık veren bir grup olursa onlar silahlı geldiler deyip ağlayın. orada o esnafa dokunabileccek babayiğit yoktu. Eğer ki olsaydı oradan leşiniz toplanırdı. Siyaseti sokağa dökerseniz anarşi, kaos ve kan çıkar bu kadar basit. demokrasiyi sandıkta beceremeyen kitle sokakta demokrasi diye yırtınıyor. Hükümeti korkutarak bir şeyler yaptırmaya çalıştığınızı söylüyorsunuz. Ve tehdit ediyorsunuz. Terörizmdir bunun adı.

Taksim'i yakma yetkisi ver bana, yanıma da çok değil 4 tane adam ver, Taksim'i 1 saat içinde yakmazsam hayat boyunca senin kadar fikrim olsun inşallah, amin!!

Arkadaşım! İlk 3 gün kim nereyi yakıp yıktı Taksim'de?? Gül gibi insanlar vardı orda, sen ömrün boyunca okusan, o kaliteye erişemeyeceğin birçok insandan bahsediyorum. Biraz matematik ya! 5 kişinin yakacağı yeri 100.000 lerce kişi mi yakamayacak? %99,9 iyi niyetli bir kesim vardı orada, bilip bilmeden, yaşamadan konuşmaya başladınız yine.

Hala ilk 3 günün ekmeğini yemeye çalışıyorsunuz. İlk 3 gün gibi sanmayın tüm eylem sürecini. 3 gün her kesimden insan vardı. Sonraki günler kokuşmuş sol örgütlerin panayırı oldu. Adam oradayken 3,5-3,5 adam fasa kaçınca delikanlılık tavanda maşallah. Bir eylem yapılacaksa doğru zamanda doğru yerde yapılır. Büzüğü kısıp adamdan kaçıp videoya çeken delikanlılar neden dikilmedi karşısına da internetten cengaverlik yapıyorlar?

Bi de get! 15 yaşında bebeler gibi konuşma, kaç yaşına gelmişsin kimbilir? 3,5 - 3,5 muş! Kırık mısınız la buçuklu buçuklu konuşuyonuz? Ne yapsaydılar? Öldürseler miydi palalıyı? Doğrusu bu muydu? Elinde palayla saldıran bi canlıyı ya öldürürsün ya da bulaşmadan kaçarsın. O an orada iyi niyetli bireyler olduğu için bişey yapan olmadı o davara, herkes kaçtı. Siz de elinde silah olmayan bir kadının sırtına tekme atanı destekleyecek kadar erkeksiniz işte... Mesela sen bizim Çarşı'ya gelerek, etraftakilere pala çekerek işe başlayabilirsin. ;) Ne de olsa sen ve senin gibilere karşıyız ya. O zaman ilk ben gelip, o palanın nasıl kullanıldığını sana öğretecem. Biz Taksim'e çıkarken birini öldürmek gibi bir amacımız olmadığından pala felan taşımıyoruz. Ama ligin başlaması yakındır, sana bol bol Kasımpaşa videosu yollayacam, az sabret faşist düşkünü!
Cetman

Mesajgönderen Bayramca » 17 Tem 2013 23:13

facebook
twitter
gplus

[/quote]Bi de get! 15 yaşında bebeler gibi konuşma, kaç yaşına gelmişsin kimbilir? 3,5 - 3,5 muş! Kırık mısınız la buçuklu buçuklu konuşuyonuz? Ne yapsaydılar? Öldürseler miydi palalıyı? Doğrusu bu muydu? Elinde palayla saldıran bi canlıyı ya öldürürsün ya da bulaşmadan kaçarsın. O an orada iyi niyetli bireyler olduğu için bişey yapan olmadı o davara, herkes kaçtı. Siz de elinde silah olmayan bir kadının sırtına tekme atanı destekleyecek kadar erkeksiniz işte... Mesela sen bizim Çarşı'ya gelerek, etraftakilere pala çekerek işe başlayabilirsin. ;) Ne de olsa sen ve senin gibilere karşıyız ya. O zaman ilk ben gelip, o palanın nasıl kullanıldığını sana öğretecem. Biz Taksim'e çıkarken birini öldürmek gibi bir amacımız olmadığından pala felan taşımıyoruz. Ama ligin başlaması yakındır, sana bol bol Kasımpaşa videosu yollayacam, az sabret faşist düşkünü![/quote]

Her horoz kendi mekanında ötüyor. esnaf kenddi muhtinden it kovalıyor çarşı da kendi mekanından. Benim evimin üst katında tencere tava çalanı uyardım uyardıktan sonra hala çaldığı için sert bir ikazda bulundum. çalmayı kesti. Yani itle kopukla uğraşmak için şiddet biraz daha makul bir yol. Biz eylem yapıyoruz adı altında durak parçalayan hayvanlar şiddeti enselerinde hissedene kadar yakıp yıkıyor sonra başedemeyecekleri bir boyuta varınca bize şiddet kullanılıyor deyip masum rolü yapıyorsunuz. Orada bulunan herkes kaldırım taşı söktü, Otobüs ve polis arabası yaktı, durak parçaladı. Bunları içlerinde barındıranlar da bunlar kadar suçlu. Hükümeti eleştireceğiz diye halkın malına zarar veren it sürüsü.
Edep Ya Hu.
Bayramca

Mesajgönderen eskimo » 17 Tem 2013 23:38

facebook
twitter
gplus

Bayramca yazdı:Biz eylem yapıyoruz adı altında durak parçalayan hayvanlar şiddeti enselerinde hissedene kadar yakıp yıkıyor sonra başedemeyecekleri bir boyuta varınca bize şiddet kullanılıyor deyip masum rolü yapıyorsunuz. Orada bulunan herkes kaldırım taşı söktü, Otobüs ve polis arabası yaktı, durak parçaladı. Bunları içlerinde barındıranlar da bunlar kadar suçlu. Hükümeti eleştireceğiz diye halkın malına zarar veren it sürüsü.

Bayramca sen eylemlerde neredeydin? Bu bilgileri nereden aldın?
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Bayramca » 18 Tem 2013 00:25

facebook
twitter
gplus

eskimo yazdı:
Bayramca yazdı:Biz eylem yapıyoruz adı altında durak parçalayan hayvanlar şiddeti enselerinde hissedene kadar yakıp yıkıyor sonra başedemeyecekleri bir boyuta varınca bize şiddet kullanılıyor deyip masum rolü yapıyorsunuz. Orada bulunan herkes kaldırım taşı söktü, Otobüs ve polis arabası yaktı, durak parçaladı. Bunları içlerinde barındıranlar da bunlar kadar suçlu. Hükümeti eleştireceğiz diye halkın malına zarar veren it sürüsü.

Bayramca sen eylemlerde neredeydin? Bu bilgileri nereden aldın?

Eyleme katılan arkadaşlarımdan.
Edep Ya Hu.
Bayramca

Mesajgönderen eskimo » 18 Tem 2013 00:37

facebook
twitter
gplus

Arkadaşların da gelsin anlatsın isteriz burada, onlar neler görmüş, neler yaşamışlar?
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Bayramca » 18 Tem 2013 03:45

facebook
twitter
gplus

eskimo yazdı:Arkadaşların da gelsin anlatsın isteriz burada, onlar neler görmüş, neler yaşamışlar?

kimisi 3, kimisi 4 kimisi de 5 gün gösterilere katılıp işin renginin değiştiğini gördükten sonra katılmayı kestiklerini anlattılar. Kuzenimin anlattığı 4. gün gösteriye katıldığında apo posterlerini indirtemediklerinden ötürü içine sindiremeyip katılmayı bıraktığıdır. Çocukluk arkadaşım AKPli olmasına rağmen gösterilere katıldığını söyleyince sevinmiştim. 5. gün DHKP-C li bir grup tarafından otobüs parçalandığını görünce pişman olup gösteriye katılmayı kestiğini söyledi. Yani halkın tamamını kapsarken güzel bir hareketti. Sonra bayraklar, flamalar ve verilen zararlar kime ve kimlere hizmet ettiğini ortaya koydu bu oluşumun.
Edep Ya Hu.
Bayramca

Mesajgönderen Cetman » 18 Tem 2013 04:27

facebook
twitter
gplus

Bayramca yazdı:
Bi de get! 15 yaşında bebeler gibi konuşma, kaç yaşına gelmişsin kimbilir? 3,5 - 3,5 muş! Kırık mısınız la buçuklu buçuklu konuşuyonuz? Ne yapsaydılar? Öldürseler miydi palalıyı? Doğrusu bu muydu? Elinde palayla saldıran bi canlıyı ya öldürürsün ya da bulaşmadan kaçarsın. O an orada iyi niyetli bireyler olduğu için bişey yapan olmadı o davara, herkes kaçtı. Siz de elinde silah olmayan bir kadının sırtına tekme atanı destekleyecek kadar erkeksiniz işte... Mesela sen bizim Çarşı'ya gelerek, etraftakilere pala çekerek işe başlayabilirsin. ;) Ne de olsa sen ve senin gibilere karşıyız ya. O zaman ilk ben gelip, o palanın nasıl kullanıldığını sana öğretecem. Biz Taksim'e çıkarken birini öldürmek gibi bir amacımız olmadığından pala felan taşımıyoruz. Ama ligin başlaması yakındır, sana bol bol Kasımpaşa videosu yollayacam, az sabret faşist düşkünü![/quote]

Her horoz kendi mekanında ötüyor. esnaf kenddi muhtinden it kovalıyor çarşı da kendi mekanından. Benim evimin üst katında tencere tava çalanı uyardım uyardıktan sonra hala çaldığı için sert bir ikazda bulundum. çalmayı kesti. Yani itle kopukla uğraşmak için şiddet biraz daha makul bir yol. Biz eylem yapıyoruz adı altında durak parçalayan hayvanlar şiddeti enselerinde hissedene kadar yakıp yıkıyor sonra başedemeyecekleri bir boyuta varınca bize şiddet kullanılıyor deyip masum rolü yapıyorsunuz. Orada bulunan herkes kaldırım taşı söktü, Otobüs ve polis arabası yaktı, durak parçaladı. Bunları içlerinde barındıranlar da bunlar kadar suçlu. Hükümeti eleştireceğiz diye halkın malına zarar veren it sürüsü.[/quote]

Zaten en büyük sıkıntı, sen ve senin gibilerin "orada bulunan herkes" diye yargıda bulunması. Ben bu dediklerinin hiçbirini yapmadım, yaptıysam AKP'li olayım ama yapana da neden yaptın diyemem. Millet yine iyi dayandı, öldürülen polis ya da karşıt görüşten biri olmadı. Olan cama çerçeveye olsun. Sen oraya sadece bağırmak için gelen bir gruba orantısız gaz kullanırsan, kafasına fişek isabet ettirmeye çalışırsan, insanın sinirleri de biraz oynar tabi yerinden haliyle... Ne de olsa karşında, devletin her dediğine eyvallah diyen sığır sürüsü yok!
Cetman

ÖncekiSonraki

Dön Gezi Parkı Olayları