hani halk hareketiydi

27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp önce İstanbul geneline ve beraberinde Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Kocaeli şeklinde Türkiye'nin birçok iline yayılan eylem ve olaylarda yaşananları, gerçekleri, arşiv kayıtlarını, fikir ve görüşleri paylaşıyoruz

hani halk hareketiydi

Mesajgönderen can » 15 Tem 2013 05:15

facebook
twitter
gplus

hacı bu halk hareketi dendi işte siyasi bir yönü yok halkız dendi tamam masum gözüküyor ama meydanlarda çarşı hariç bütün topluluklar siyasi idi emek partsinin flamasını gördüm tkp nin gördüm bir kaç tane daha gördüm bunlar kendi dedikleri laflara inanmıyor bir birini dinlemiyor bu eylemin masum olduğuna inanmıyorum

birde şu siyah giyinme mevzusu ben mhp li olmama ragmen eşsiz ve yenilmez çekiciliğim sayesinde bir sosyalist kızla çıktım tamda bu olaylar içerisindeyken bu tkp liler falan hep bilerek özellikle siyah giyiniyorlardı bunların amaçları ne ? madem siyasi değildi de bunlar özellikle böyle gittiler ?
Geçmiyor sıcak yaz günleri, Çok özledim YEŞİL-KIRMIZI tribünleri !
Kullanıcı avatarı
can

Re: hani halk hareketiydi

Mesajgönderen Rocky Marlboro » 15 Tem 2013 11:49

facebook
twitter
gplus

Tespite gel.

Halk hareketinde siyasi parti/örgüt mensupları yer almayacak mı? Halk hareketi = Apolitiklerin hareketi mi?

Bireylerin, örgütlerin, sendikaların, partileri mensupların geniş olarak yer aldığı her hareket halk hareketidir .

İşçinin, çiftçinin ve köylünün geniş katılımlı dahli gerçekleşirse devrim olur.
Mustafa Ernesto Zapata! / http://RockyMarlboro.blogspot.com

Küresel güçlere ve yerli işbirlikçilerine karşı ikinci milli mücadele.
Kullanıcı avatarı
Rocky Marlboro

Mesajgönderen can » 15 Tem 2013 14:24

facebook
twitter
gplus

Israrla siyasi hiç bir unsur olmaması söylendi
Geçmiyor sıcak yaz günleri, Çok özledim YEŞİL-KIRMIZI tribünleri !
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen Jean-jacques rosto » 15 Tem 2013 14:26

facebook
twitter
gplus

Halk hareketi değil o. Hulk haraketi yani yeşil dev. yeşil-dev. Devrimci islamcılar yani.
Jean-jacques rosto

Mesajgönderen Sahra » 15 Tem 2013 14:40

facebook
twitter
gplus

Jean-jacques rosto yazdı:Halk hareketi değil o. Hulk haraketi yani yeşil dev. yeşil-dev. Devrimci islamcılar yani.

Padişahların tahta çıkmasından sonra forumun bunu kaldırabileceğini sanmıyorum :mrgreen:
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Jean-jacques rosto » 15 Tem 2013 15:11

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:
Jean-jacques rosto yazdı:Halk hareketi değil o. Hulk haraketi yani yeşil dev. yeşil-dev. Devrimci islamcılar yani.

Padişahların tahta çıkmasından sonra forumun bunu kaldırabileceğini sanmıyorum :mrgreen:

alışacak,alışmalı. Geyiksiz forum olmaz.
Jean-jacques rosto

Mesajgönderen Bayramca » 15 Tem 2013 16:43

facebook
twitter
gplus

Rocky Marlboro yazdı:Tespite gel.

Halk hareketinde siyasi parti/örgüt mensupları yer almayacak mı? Halk hareketi = Apolitiklerin hareketi mi?

Bireylerin, örgütlerin, sendikaların, partileri mensupların geniş olarak yer aldığı her hareket halk hareketidir .

İşçinin, çiftçinin ve köylünün geniş katılımlı dahli gerçekleşirse devrim olur.

Halk hareketi olsaydı eğer bu siyasi ya da terörist örgüt ve partiler haricinde, bunların militanları ve üyeleri haricinde, yani siyasi görüşü olmayan insanların da katılımı beklenirdi. Gerçi moda olduğu için gidenlerin de sayısı azımsanmaz.
Edep Ya Hu.
Bayramca

Mesajgönderen Rocky Marlboro » 15 Tem 2013 17:08

facebook
twitter
gplus

Bayramca, eylemin belki de en büyük dezavantajı örgütsüz olmasıydı. Sen neyden bahsediyorsun burada? (:

Kullanıcı avatarı
Rocky Marlboro

Mesajgönderen eskimo » 15 Tem 2013 17:26

facebook
twitter
gplus

Bayramca yazdı:Halk hareketi olsaydı eğer bu siyasi ya da terörist örgüt ve partiler haricinde, bunların militanları ve üyeleri haricinde, yani siyasi görüşü olmayan insanların da katılımı beklenirdi. Gerçi moda olduğu için gidenlerin de sayısı azımsanmaz.

eyleme katılanların %90 ı herhangi bir örgüt veya siyasi görüşü temsilen katılmayan insanlardı.
hukuksuz eylemlere ve faşizan davranışlara karşı bir tavırdı. moda olduğu için gaz bombası yemeye giden de ilk defa duyuyorum bu arada.
neyin modasıysa bu...
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Rocky Marlboro » 15 Tem 2013 17:31

facebook
twitter
gplus

"Modalık" kısmı, doğru tabi ama bir hafta-10 günlük bir süre polis Taksim'den çekilince gerçekleşti o olay. Polisler onbinlerce gaz bombasını bize yağdırırken evde olanlar, polis çekilince ağızlarını bağlayıp foto çektirip Instagram'e atıyordu. Şahit oldum (: Polis çekildiğinde sadece 1 kez gittim. Taksim'i de pek sevmem zira, amaç da o değildi zaten.

Kullanıcı avatarı
Rocky Marlboro

Sonraki

Dön Gezi Parkı Olayları