hani halk hareketiydi

27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp önce İstanbul geneline ve beraberinde Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Kocaeli şeklinde Türkiye'nin birçok iline yayılan eylem ve olaylarda yaşananları, gerçekleri, arşiv kayıtlarını, fikir ve görüşleri paylaşıyoruz

Re: hani halk hareketiydi

Mesajgönderen zat » 15 Tem 2013 21:21

facebook
twitter
gplus

Taksim Dayanismasinin internet sitesine girip bilesenlerine bakin o zaman. Derneklerde var partilerde var bir suru orgutte var anarsistinden demokratina kadar. halk budur zaten.
zat

Mesajgönderen can » 15 Tem 2013 21:22

facebook
twitter
gplus

zat yazdı:Taksim Dayanismasinin internet sitesine girip bilesenlerine bakin o zaman. Derneklerde var partilerde var bir suru orgutte var anarsistinden demokratina kadar. halk budur zaten.

hayır halk değiller. halk ise derken ve parti olmaz.
Geçmiyor sıcak yaz günleri, Çok özledim YEŞİL-KIRMIZI tribünleri !
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen zat » 15 Tem 2013 21:33

facebook
twitter
gplus

can yazdı:
zat yazdı:Taksim Dayanismasinin internet sitesine girip bilesenlerine bakin o zaman. Derneklerde var partilerde var bir suru orgutte var anarsistinden demokratina kadar. halk budur zaten.

televizyonlarda konusulan argumanlari sunmayin buradan lutfen.halkin icinde parti olmaz o olmaz yaklasimi . bunlar ideolojik gruplar soylemi ile ayni soylem(akpde idelojiktir,chp de sende bende ). her birey halk denilen kavramin icine giriyor zaten. buna parti de dahil. bu noktada lutfen kavramlari tartismayalim.
zat

Mesajgönderen can » 15 Tem 2013 21:36

facebook
twitter
gplus

zat yazdı:
can yazdı:

televizyonlarda konusulan argumanlari sunmayin buradan lutfen.halkin icinde parti olmaz o olmaz yaklasimi . bunlar ideolojik gruplar soylemi ile ayni soylem(akpde idelojiktir,chp de sende bende ). her birey halk denilen kavramin icine giriyor zaten. buna parti de dahil. bu noktada lutfen kavramlari tartismayalim.

abi halk ise tkp bayrağı olmaz türk bayrağı olur halk eylemi ise emek partisinin flaması olmaz olmaz olmaz. Heryer Kırmızı Beyaz olur
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen zat » 15 Tem 2013 22:08

facebook
twitter
gplus

hayir canim kardesim halk ise turk bayragi da olur tkp bayragi da kara bayrak da olur emep bayragi da olur olur da olur hic farketmez.... ortak bir gayeleri vardir onun icin mucadele ederler. gezi parki surecinde flamalarin onlarin bunlarin olmasindan masalarin acilmasindan rahatsiz bir grup insan vardi ki bunlar genelde turk bayragi tasiyan insanlardi napacaklar o insanlar orada masa acmayacaklar dialog kurmayacaklar meclis bahcesinde mi acacaklardi masa vs.
(zira elinde turk bayragi ile gezen insanlarin boyle talepleri olmasina karsin orada benim gibi turk bayragi gormek istemeyenlerde vardi ayni hassasiyetleri onlar gostermedi)

ben orada bulunan bir insan olarak soyluyorum eskisehirde de uzun sure bulundum. flamalarin olmamasi konusunda hassasiyet gostermeyen tek grup da turk bayragi ile dolasanlardir ancak empati kurup algilayabiliyorum onlari da ve bu sureci ben kimseyi disarida birakmadan herkesin ilk once kendi ozelestrisini yapabildigini dusundugum icin onemsiyorum. gezi parkinda da taksim dayanismasi tayyip erdogan ile gorusmesinden sonra yapilan forumlarda ( ki bu forumlar 7 saat surdu) ortak cikan kararlardan bir tanesi flamalarin kaldirilmasi idi ki oyle de oldu ( bu konuda ben turk bayragini bu kararin disinda birakmiyorum onlarda kalkmaliydi ). Eskisehir de aynen gecerlidir ben herhangi bir sol orgute bagli degilim hic bir orgute partiye dernege bagli degilim yillardir her eyleme bagimsiz olarak giden bir kisi olarak eskisehir de de o sol orgutler flama kararindan sonra asla ama asla parti slogani atmadilar flama dagitmadilar bu yonde propoganda yapmadilar ancak eskisehir de turk bayragi bu hassasiyetin disarisinda birakildi. kabul edilmesi gereken bir ust obje olarak sunuldu.

butun bunlar sorun degil ileriki zamanlarda bunlarin da dialoglari falan gelisecektir bu dialog ortaminin acilmasi zaten cok onemli. ancak orada halk yoktu idelojik gruplar vardi yok provakatorler vardi filan demek cok anlamasiz. onlarda senin benim gibi buralarda bir yerlerde yasayan insanlar. uzaydan gelmiyorlar.
zat

Mesajgönderen Rocky Marlboro » 16 Tem 2013 14:55

facebook
twitter
gplus

Can'ı rahat bırakın, kitleler nasıl örgütlenir bilmiyor. Yaşı gereği belli ki (:
Mustafa Ernesto Zapata! / http://RockyMarlboro.blogspot.com

Küresel güçlere ve yerli işbirlikçilerine karşı ikinci milli mücadele.
Kullanıcı avatarı
Rocky Marlboro

Mesajgönderen hızlıherif » 17 Tem 2013 10:16

facebook
twitter
gplus

Hayır hiçbir partiye bağlı olmayan tarafsız kişiler beyaz bayrakla dolaşıp aynı sloganı atmalılar zannediyor. Ve onlar düşünmüyor ideolojisi yoktur zannediyor. Ayrıca sürekli yaşı küçük yaşı yetmiyor diye aşağılamaya çalışmaktan bıkmadın mı rocky, İnsanların beyni de yaş ne kadarsa o kadar gelişiyor baykuşlar da kartala yem oluyor, neyse.
hızlıherif

Mesajgönderen can » 17 Tem 2013 12:36

facebook
twitter
gplus

hızlıherif yazdı:Hayır hiçbir partiye bağlı olmayan tarafsız kişiler beyaz bayrakla dolaşıp aynı sloganı atmalılar zannediyor. Ve onlar düşünmüyor ideolojisi yoktur zannediyor. Ayrıca sürekli yaşı küçük yaşı yetmiyor diye aşağılamaya çalışmaktan bıkmadın mı rocky, İnsanların beyni de yaş ne kadarsa o kadar gelişiyor baykuşlar da kartala yem oluyor, neyse.

bu bir ideoloji kavgası değildi ağaç kavgasıydı ağacı kurtarmanın ne gibi ideolojisi ola bilir
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen Rocky Marlboro » 17 Tem 2013 17:07

facebook
twitter
gplus

Ağaç kavgasını 100-200 kişi veriyordu. Polis şiddeti ile birlikte, kavga özgürlük kavgası oldu. Polis faşizmi devam etti, bu kez o ya da bu şekilde hükümete karşı olan bir çok kesim/birey sokağa çıktı. Artık adı "hükümet karşıtı protestolar"
Mustafa Ernesto Zapata! / http://RockyMarlboro.blogspot.com

Küresel güçlere ve yerli işbirlikçilerine karşı ikinci milli mücadele.
Kullanıcı avatarı
Rocky Marlboro

Önceki

Dön Gezi Parkı Olayları