Palalı esnaf...

27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı'nda başlayıp önce İstanbul geneline ve beraberinde Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Kocaeli şeklinde Türkiye'nin birçok iline yayılan eylem ve olaylarda yaşananları, gerçekleri, arşiv kayıtlarını, fikir ve görüşleri paylaşıyoruz

Re: Palalı esnaf...

Mesajgönderen can » 13 Tem 2013 00:55

facebook
twitter
gplus

ben partici değilim. ben hep iki tarafında haksız olduğunu bu olayların eylemcilerin kaosa sürüklemek adına kukla olduklarını düşünüyorum. polislerinde eziyet oto parkı yapmasının bunun zaten planlı olduğunu sadece eziyet edenle eziyeti görenin zararlı çıkıp başkalarının kazanç sağladığını düşünüyorum. dostum polis dağılın diyosa dağılmak çok zor değil. sen pes etmeden polis pes etmez etmemelide. eğer bu gün benim dediğim çıkarsa ve polis pes ederse içeride bir çöküşün olduğu gözlemlenir ve bundan halk değil başkaları yararlanır.
Geçmiyor sıcak yaz günleri, Çok özledim YEŞİL-KIRMIZI tribünleri !
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen musterihadam » 13 Tem 2013 01:16

facebook
twitter
gplus

can yazdı:ben partici değilim. ben hep iki tarafında haksız olduğunu bu olayların eylemcilerin kaosa sürüklemek adına kukla olduklarını düşünüyorum. polislerinde eziyet oto parkı yapmasının bunun zaten planlı olduğunu sadece eziyet edenle eziyeti görenin zararlı çıkıp başkalarının kazanç sağladığını düşünüyorum. dostum polis dağılın diyosa dağılmak çok zor değil. sen pes etmeden polis pes etmez etmemelide. eğer bu gün benim dediğim çıkarsa ve polis pes ederse içeride bir çöküşün olduğu gözlemlenir ve bundan halk değil başkaları yararlanır.

dostum bence bu kadar basite indirgenecek bir olay değil, yiğit bulut mantalitesindeki bir görüş bu olayı tanımlamak için çok eksik ve yersiz. evet herkes zarar görüyor ama altında yatan çok neden de var bana göre her neyse boşverdim
Tanrısızlık tanrıya mahsus
Kullanıcı avatarı
musterihadam

Mesajgönderen marcoln » 13 Tem 2013 02:18

facebook
twitter
gplus

önce eylemci böyle eylemci şöyle ağzına geldiği gibi giydir. sonrasında da iki taraf da haksız de.

kusura bakma arkadaş yok öyle iş. İlk günden beri takip ediyorum olayları. Çevreci grupların bulunduğu ilk gün polis parktaki maksimum 50 kişiye ( o kadar bile yok ya hadi neyse) copla biber gazı ile saldırıyorsa. hatta hızını alamayıp, ağaca sarılan ve " Bari bu ağacı bırakın" diye hüngür hüngür ağlayan adamın sırtına tekme vurarak testislerini parçalıyorsa burada iki taraf da haksız demek abes oluyor.

daha sonrasında ise olaylar daha da çirkin, yaptıkları tek eylem kitap okumak ve parkta oturmak olan bir grupa adeta baskın vermek içeride uyuyan insanların olduğu, küçük çocukların olduğu çadırları yakmak. Bunların bir izahı yok hukukta. Kanunda.

5 insan öldü 5 kişi hala komada. 12 kişi gözünü kaybetti 8000 den fazla yaralı. yazık yahu hakikaten yazık.
marcoln

Mesajgönderen can » 13 Tem 2013 03:05

facebook
twitter
gplus

marcoln yazdı:önce eylemci böyle eylemci şöyle ağzına geldiği gibi giydir. sonrasında da iki taraf da haksız de.

kusura bakma arkadaş yok öyle iş. İlk günden beri takip ediyorum olayları. Çevreci grupların bulunduğu ilk gün polis parktaki maksimum 50 kişiye ( o kadar bile yok ya hadi neyse) copla biber gazı ile saldırıyorsa. hatta hızını alamayıp, ağaca sarılan ve " Bari bu ağacı bırakın" diye hüngür hüngür ağlayan adamın sırtına tekme vurarak testislerini parçalıyorsa burada iki taraf da haksız demek abes oluyor.

daha sonrasında ise olaylar daha da çirkin, yaptıkları tek eylem kitap okumak ve parkta oturmak olan bir grupa adeta baskın vermek içeride uyuyan insanların olduğu, küçük çocukların olduğu çadırları yakmak. Bunların bir izahı yok hukukta. Kanunda.

5 insan öldü 5 kişi hala komada. 12 kişi gözünü kaybetti 8000 den fazla yaralı. yazık yahu hakikaten yazık.

gezi eylemcilerine giydiriceğim giydirmekten asla yorulmayacağım. polis 2 kişiye bile dağılın diyosa da-ğı-la-cak-sın eğer sen ülkeni seviyosan dağılacaksın.
polisin şerefsizlik yaptığını zaten söylüyoruz. siz suçlusunuz çünkü her iki tarafında içindeki ortak pisliklere fırsat verdiniz. suçlusunuz kendinizi kullandırttınız.
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen musterihadam » 13 Tem 2013 03:31

facebook
twitter
gplus

can yazdı:
gezi eylemcilerine giydiriceğim giydirmekten asla yorulmayacağım. polis 2 kişiye bile dağılın diyosa da-ğı-la-cak-sın eğer sen ülkeni seviyosan dağılacaksın.
polisin şerefsizlik yaptığını zaten söylüyoruz. siz suçlusunuz çünkü her iki tarafında içindeki ortak pisliklere fırsat verdiniz. suçlusunuz kendinizi kullandırttınız.

polis neymiş de bu kadar o dağıl deyince dağılacakmışız? benim kanımı akıtan, beni gazlayan coplayan, acımasızca tekmeler yumruklar savuran, beni kimyasal eklenmiş tazyikli suyla sulayıp 2 gün kolumun yanmasına neden olan, beni insan gibi sokakta en doğal hakkım olan yürüyüş hakkımı kullanırken biber gazı ile durdurmaya çalışıp, sonra da nefes almak için girdiğim cafenin içerisine de biber gazı atıp bizim bodruma inmemiz ve nefessizlikten neredeyse ölme noktasına gelmemize sebep olan, pek çok şehirde insanlarımı öldüren kör eden sakat eden polisin ben hiçbir dediğine uymayacağım, çünkü ülkemi seviyorum, çünkü onlar hükümetin kolluk kuvveti benim değil. şimdi "evine hırsız girince kimi arayacaksın bakalım !!1" triplerine de girmeye hiç gerek yok bugüne kadar bir yararlarını görmedim.

ek olarak kimse beni kullanmadı, "cehape" kendini zaten rezil etti, tkp ve benzeri komünist-sosyalist partiler bu ülkede yüzde ikiyi görmesi zor olan partiler zaten onlar kullansa bile kullanamaz o derece kötüler, dış mihrak diyorsan daha da bir laf söylememe gerek yok. "millet oyunu bozdu!" ne de olsa.
Kullanıcı avatarı
musterihadam

Mesajgönderen can » 13 Tem 2013 03:31

facebook
twitter
gplus

rockonur yazdı:
berindar yazdı:benim asıl tartışacağım konu "esnaf ne kadar haklı, ne kadar mağdur?" sorusu çerçevesinde olacaktır.

Bu cümlenden sonrası ajitasyon olduğu için gözü gezdirip bıraktım. Haklısın esnaf mağdur oldu. Haklsın camı çerçevesi inen de oldu. Satırı çifteyi alıp milletimi avlamak bunu cevabı? Hiçbirşey senin eline satırı, zırhı alıp vandalce , gözü dönmüşcesine insan doğramayı gerektirmez buna hakkın yok arkadaşım.
Kuran'da kafirleri bile keyfine göre öldüremezsin, yakamazsın, parçalayamazsın, aşırıya kaçamazsın diyor. Sen kimsin elinde satırla milleti kovalayacaksın.
''Ama öldürmediki korkuttu'' dersen eğer onu da yapamazsın. Korkutamazsın..
Polis mesleğini seçen saatlerce nöbet tutup aç kalmayı göze alacak,
Ticaretle uğraşan da terör, toplumsal olaylarda zarar etmeyi göze alacak. Ticaret sadece yaptığın işin tutmasından dolayı zararla sonuçlanan bir uğraş değil. Bunun yangını, seli, toplumsal olayı, savaşı var..

o adam bence bir kurguydu abi. hemen ülkeden çıkmasıda bu tezimi biraz kuvvetliyor şahsen. diğer konuysa mağdurdur esnaf niye mağdurdur.
Moda destek vermedi diye fişlendi ve itibarı zedelenmeye çalıştı... Starbucks taşlandı zarar verildi...
Sen adama ticaret yapıyosan bunlarlada uğraşıcaksın diyemezsin. o mobeden izlediğim sokaklar ne haldeydi yahu ? Buna bu risk var diyip dağıtmaya göz yumarsan vicdansızlıktır bu
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen can » 13 Tem 2013 03:35

facebook
twitter
gplus

musterihadam yazdı:
can yazdı:

polis neymiş de bu kadar o dağıl deyince dağılacakmışız? benim kanımı akıtan, beni gazlayan coplayan, acımasızca tekmeler yumruklar savuran, beni kimyasal eklenmiş tazyikli suyla sulayıp 2 gün kolumun yanmasına neden olan, beni insan gibi sokakta en doğal hakkım olan yürüyüş hakkımı kullanırken biber gazı ile durdurmaya çalışıp, sonra da nefes almak için girdiğim cafenin içerisine de biber gazı atıp bizim bodruma inmemiz ve nefessizlikten neredeyse ölme noktasına gelmemize sebep olan, pek çok şehirde insanlarımı öldüren kör eden sakat eden polisin ben hiçbir dediğine uymayacağım, çünkü ülkemi seviyorum, çünkü onlar hükümetin kolluk kuvveti benim değil. şimdi "evine hırsız girince kimi arayacaksın bakalım !!1" triplerine de girmeye hiç gerek yok bugüne kadar bir yararlarını görmedim.

ek olarak kimse beni kullanmadı, "cehape" kendini zaten rezil etti, tkp ve benzeri komünist-sosyalist partiler bu ülkede yüzde ikiyi görmesi zor olan partiler zaten onlar kullansa bile kullanamaz o derece kötüler, dış mihrak diyorsan daha da bir laf söylememe gerek yok. "millet oyunu bozdu!" ne de olsa.

rüya görüyorsun. sen masum bir eylem yapsaydın polise atarlanmazdın zaten. polise taş atıp polis arabasını onu bırak sivil araçları bile yakıp yıkan bir protestodur bu polisim gelip elbette canını yakıcak ne yapacaktı gülmü atacaktı
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen musterihadam » 13 Tem 2013 03:39

facebook
twitter
gplus

can yazdı:
rüya görüyorsun. sen masum bir eylem yapsaydın polise atarlanmazdın zaten. polise taş atıp polis arabasını onu bırak sivil araçları bile yakıp yıkan bir protestodur bu polisim gelip elbette canını yakıcak ne yapacaktı gülmü atacaktı

"polisim". :D

işte bu mesajınla ne kadar dar baktığını gösterdin sağol. sanki olayları biz eylemciler olarak başlattık, polis de bize geldi saldırdı o yüzden dimi? yiğit bulut amcanızı çok izlemeyin habertürkte güzel beyninize kıymayın.
polis bana benim suçum yokken saldırıp orantısız güç kullanırsa kusura bakma ama ben öyle polisin de ona güç veren hükümetin de onu destekleyen beyinlerin de belasını isterim. senin polisinle sana mutluluklar hülocan
Kullanıcı avatarı
musterihadam

Mesajgönderen can » 13 Tem 2013 03:42

facebook
twitter
gplus

kaç yaşındasın merak ettim. hııı slk snsn tmmı .s.s.s tarzı bir konuşma ile seviyeni epey alçak tutuyorsun bence yapma
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen musterihadam » 13 Tem 2013 03:46

facebook
twitter
gplus

can yazdı:kaç yaşındasın merak ettim. hııı slk snsn tmmı .s.s.s tarzı bir konuşma ile seviyeni epey alçak tutuyorsun bence yapma

konudaki son çırpınışlarını daha şaşalı bir şekilde bitirmeni beklerdim "olgunluğuna" yakışır düzeyde. hayırlı sabahlar
Kullanıcı avatarı
musterihadam

ÖncekiSonraki

Dön Gezi Parkı Olayları