CHP liyim ve bu nefreti anlamıyorum

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Re: CHP liyim ve bu nefreti anlamıyorum

Mesajgönderen Maske » 13 Tem 2013 17:48

facebook
twitter
gplus

can yazdı:demeçlerinde ve sözde atatürkçülere laf demiyecekte kime diyecek. kan düşmanı adamla beraber takılıyorlar da sonra kemalistiz ülkeyi düşünüyormuz dicekler ? dalgamı geçiyorlar bunlar

Kan düşmanı adamla kim takılıyor? Barzani'ye "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla kim sevgi selleri oluşturdu?

CHP'yi birlikte eleştirelim, sahte Atatürkçüleri birlikte yerden yere vuralım ama kör olmayalım. Bu ülkede teröriste terörist diyemeyen bir zihniyet varsa o da AKP-BDP zihniyetidir. Kucaklaşan varsa yine bunlardır. Adama terörist deyip anayasa yazdıran kim? Bölücü başı deyip, ülkenin kaderinde söz sahibi olma hakkını veren kim? Pardon ama siz nerede yaşıyorsunuz cidden?
Maske

Mesajgönderen Araf » 13 Tem 2013 21:11

facebook
twitter
gplus

Atatürk belki attığı adımlar yaptığı hamlelerle milyonlarca Türk'ü,Kürt'ü soykırımdan kurtarmıştır.Ancak M.K.Atatürk bir insandır her inklapı her ilkesi mutlak doğru değildir bu ilke ve inklaplar konuşulup tartışılabilmelidir Chp'nin hatası bu noktada başlıyor Chp konuşulmasına ve tartışılmasına mutlak derece karşı bir tavır içerisinde ee gardaş nerede kaldı Cumhuriyetçiliğin.Chp'nin başka bir hatası ise dine karşı tavrı hepimiz bildiği gibi Chp tabanı Komünizm felsefelerinin saldırıları altında o yüzden dine yaklaşmak onlar için deyim yerindeyse bir acı.Cumhuriyet Halk Partisi Sovyetlerin yıkıldığını ve 1930'ların değil 2000lerin Türkiye'sinde olduğunu hatırlar ve tüm insanları içine alan bir siyaset benimserse neden ben oy vermiyeyim kardeşim..
Unutulmamalı şu anda Akp din siyaseti ( bana göre tüccarlıktan bir fark yok ) Chp'nin ürünüdür.
ADALET VE ÖZGÜRLÜK
http://cheyyubi.blogspot.com/
Kullanıcı avatarı
Araf

Mesajgönderen Maykıl » 13 Tem 2013 22:55

facebook
twitter
gplus

eskimo; sen AKP'li misin CHP'li mi la? :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
Maykıl

Mesajgönderen july » 13 Tem 2013 23:11

facebook
twitter
gplus

lordhaseky yazdı:pkk Güneydoğu Anadolu'da kendi polis sistemini kurup, araba çeviriyor ; Gezi Parkın'da sizin deyiminizle anarşiklere müdahale eden polis neden onlara müdahale etmiyor? AKP, kaç senedir bizleri kandırıp ifşa olduklarında ; önce "pkk ile masaya asla oturmayız" diyip sonradan gayette güzel oturup barış süreci adı altında anayasa değişikliklerine gidiyor? Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi? :D

polis onlara müdahale etmiyor mu? neye dayanarak söylüyorsun bunu, televizyonda izlediğin haberlere dayanarak mı? hayatında kaç kere ülkenin doğusunda bulundun?

ve elbette pkk ile masaya oturacak. sanıyorum ki herkes silahla çözümden ziyade, bürokrasiyle olan çözümü tercih eder.
arbeit macht frei.
Kullanıcı avatarı
july

Mesajgönderen SiDRe » 14 Tem 2013 00:01

facebook
twitter
gplus

Maykıl yazdı:eskimo; sen AKP'li misin CHP'li mi la? :lol:

Ayna nöron partisinden sanirim kendisi :)
Hayatta insanın varoluş sebebini sorgulamasından ve bulmaya çalışmasından daha önemli ne olabilir?
Kullanıcı avatarı
SiDRe

Mesajgönderen eliaa » 14 Tem 2013 00:07

facebook
twitter
gplus

can yazdı:
elifbajramovic yazdı:Gezi olayları sebebiyle Süheyl Batum "çocuklarımızı akitlere dövdürmeyiz" dedi. Bir kere Chp nin asla iktidar olamayacağını ben burdan net anlayabiliyorum. Fikri ne olursa olsun herkes senin seçmenin, işçide, poliste. Diyelim ki polis akpli, sırf fikrini onaylamıyorsun diye eğer "it" diyerek koskoca teşkilata laf atarsan hem nefret uyandırırsın hemde elindekileri kaybedersin.
Nefret etmemin sebebide Önder sav'ın hacca gitmek isteyen bi yaşlıya "muhammed mi kurtaracak seni" demesiydi. Bu adam chp nin içinde barınmış bi adam. Ben bu partiye oy verseydim ilerde Allah bana sormayacak mı böyle dendiğini gördüğün halde nasıl oy verdin diye. Çünkü böyle konuşan adamların çapı bellidir, yapacaklarıda bellidir. İşte böyle böyle birsürü hikaye var daha...

bir adam ateist olur anlarım anti sadece bir dine düşman olur onuda anlarım, laiklik kavramını chpnin sandığı gibi sananıda anlarım ama böyle bir topluluğa oy veren adamı anlamam. Bugün başka bir dine inanan insana da aynısı yapıla bilirdi bu bir siyasetçiye bir ülke yönetme sevdasında olan insana yakışmaz. mevzu chp nin artık bitik olduğunu ve hiç sallamadıkları Atatürkün arkasına sığınıp emekli öğretmen ailelerini işte ''sözde'' kemalistleri işte alevilerin bir kaçını arkasına alıp ancak karşıt olup bir iş beceremeyen bir parti olup çıkmıştır. Asla güvenim yoktur. chp mi akpmi derseler her seferinde akp derim

İnsanların çoğu da öyle dediği için akp bugün bu kadar yüksek bir oy oranıyla iktidarda zaten, ulusalcı ve sol görünümlü ama aslında her ikisiylede alakası bile olmayan bir muhalefet partisi olduğundan dolayı.
Kullanıcı avatarı
eliaa

Mesajgönderen samimi gergedan » 14 Tem 2013 00:30

facebook
twitter
gplus

chp = maskeli akp
samimi gergedan

Mesajgönderen eskimo » 14 Tem 2013 01:05

facebook
twitter
gplus

SiDRe yazdı:
Maykıl yazdı:eskimo; sen AKP'li misin CHP'li mi la? :lol:

Ayna nöron partisinden sanirim kendisi :)

benim hangi partili olmamın bir önemi var mı? yok... önemli olan anlayabilmek
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Rocky Marlboro » 14 Tem 2013 03:12

facebook
twitter
gplus

MDNCYRK yazdı:Chp beyaz turklerın elınden kurtulmadıkca bence hıc bırzaman bu ulkenın temsılcısı olamaz olmamalı ,elbette kendı bunyelerınde cok degerlı ınsanlar barındırmıyor degıl fakat partı zıhnıyetı acısından dusundukce ataturk den baska bısey cıkmıyor agızlarından ,nedense sureklı ataturku koruma calısmaları! bunlar degısmelı arkadaslar gecmısıyle barısmaya calısmalı bunu denemelı,yukarda arkadas yazmıs anadolu halkı ataturke karsı mesafelı dıye cok dogru demıs .örnegımı mazur gorun ama bu facebookta oy vererek levıse kotona lacosta baskı kurup ! levıs koton soz verdı fabrıkaları artık daha temız gıbısınden kendılerınce ornek cevrecılık sergıleyen ama sokagındakı temızlık ıscısıne ıyyyyyyyyyyyy dıye bakan zıhnıyet oldugu surece lanetler olsun dıyorum.

Bundan mı bahsettin canım?

http://www.youtube.com/watch?v=HL9AT7B5zY8
Mustafa Ernesto Zapata! / http://RockyMarlboro.blogspot.com

Küresel güçlere ve yerli işbirlikçilerine karşı ikinci milli mücadele.
Kullanıcı avatarı
Rocky Marlboro

Mesajgönderen Rocky Marlboro » 14 Tem 2013 03:33

facebook
twitter
gplus

Dostlar, canlar.. Kısır döngüler üzerinde tartışmalar yapmayalım.

Birisi çıkmış CHP Atatürk'ten başka bir şey demiyor demiş. CHP, Atatürk demiyor aga, sen ne anlatıyorsun? Son 2 ayda Erdoğan kaç kez Mustafa Kemal'den bahsetmiş, Kılıçdaroğlu kaç kez bahsetmiş bir araştır bakalım?

Şapka kanunundan falan vurmaya çalışan var hala. Bırakın bu ucuz politikaları. Şapka kanunu geçici olarak ve bilinçli olarak yapılmıştır. Sebebi, din bezirganlarını/Allah'la aldatanların maskesini düşürmektir. Başarılı olup-olmamasını tartışabiliriz, bu ayrı bir konu. Devrimleri her zaman halkın anlayabilmesini bekleyemeyiz. Görüyoruz ki bugün bile hala anlayamayanlar var. Her sakallıyı hoca sananlar ne yazık ki bugün de mevcut. Çünkü devrimi anlatamadık, başaramadık. Şapka Kanunu'nu anlamak için Mustafa Kemal'in şu sözünü göz önünde bulundurmak şart; “Şapka giydirdim ki, başa giyilen şeyle din değiştirilmeyeceğini anlasınlar...”

Hepsini bırakın.

Parti sempatizanlığını boşverin. Oynanan oyunu görün. Sistem belli, bu sistemde iktidarlar değişiyor, ezilenler değişiyor. Önemli olan her zaman ezilenin yanında olmak. Halk olmanın gerekliliği bu. Burada AKP'cilik, CHP'cilik, MHP'cilik oynamayı bırakalım.

Önümüze seçenekler konuluyor, biz de bunların arasında seçim yapıyoruz. Bu şekilde demokrasi olmaz, bu şekilde özgürlük olmaz, bu şekilde aydınlık yarınlara ulaşılamaz.

Örgütlenin, bilinçlenin, anlatın!

Tek yol aydınlanma!
Mustafa Ernesto Zapata! / http://RockyMarlboro.blogspot.com

Küresel güçlere ve yerli işbirlikçilerine karşı ikinci milli mücadele.
Kullanıcı avatarı
Rocky Marlboro

ÖncekiSonraki

Dön Siyaset Politika