Baba ben Apartiest oldum..

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Baba ben Apartiest oldum..

Mesajgönderen Araf » 13 Tem 2013 16:11

facebook
twitter
gplus

YAZIDA YER ALAN KİŞİ VE KURUMLAR ''TAMAMEN HAYAL ÜRÜNÜDÜR''.

Apartiestim uleeeeyn parti tanımıyorum artık...

Salatalık:Baba Y partisi A yasası için meclise teklifte bulunmuş.
Baba:Ne gerek varmış A yasasına kafirlikleri bitmedi şimdi de yasalarla mı oynuyorlar
Slatalık:Pardon baba X partisimiş A yasası için teklif veren
Baba:Çocuğum bende şaka yaptım ülkemiz , milletimiz için çok gerekli olan bu yasa...

Ulan herkes partisini anası,babası gibi savunuyorken bu ortamda nasıl özgürlükten bahsederiz..
Partilerin bulunduğu her sistem Krallığın,Padişahlığın farklı şekil almış halidir.

'Partiler üzerine kurulu demokratik! sistem':Hadi şu köleler seçsin bizi sistemidir.

Lan ben bi ilr seçim döneminde illetvekili seçilen ve 4 yıl boyunca uyumaktan başka bir eylemde bulunmayan insanları tanıyorum.4 yıl sonunda en yüksek kamu personeli maaşına göre emeklilik maaşı belirleniyor bu adamlara.

Neden Çobanların belli bir sendikası mecliste aracısız kendini fade etmiyor veya Kürt halkını teröristlerin farklı maskelerle karşımıza çıkan kurumları temsil ediyor.

Kürt halkını 70 kişilik Terörist demokratlar mecliste temsil edeceğine 1 Kürt imam 1 Zerdüşt Kürt 1 Kürt Öğretmen 1 Kürt Evhanımı 1 Dağda çocuğu ölen Kürt Ana 1 Kürt Öğrenci temsil etse size garanti veriyorum bu ülkede Terör sorunu kalmaz.

Daha önemlisi Hiçbir millet grubunun sorunu kalmaz.

Romenler,Budistler,Gerçek Müslümanlar, neden kendi düşüncelerini aracısız ifade edemiyorlar.

Günümüzde bir türbanlı veya çarşaflı vatandaşımız üniversite kapısından giremiyorsa yahut bir mini etekli vatandaşımız tecavüze uğruyorsa işte bu Parti düzenindendir.

Çünkü bize Siyonizm'in mirası olan bu düzen bize çarşafa bürünmüş vatandaşımızı geri kafalı , mini etek giyen vatandaşımızı burospu gösteriyor..

Yazımın sonunu bir ingiliz atasözü ile bitiriyorum :)
Körler ülkesinde tek gözlü adam kraldır.
(In the country of the blind, the one-eyed man is king)

Biz ne zaman gözümüzü açarsak o zaman Hür ve kabül edilmiş oluruz.(burada masonlara mesaj çaktım belki alırlar beni yanlarına da hayatım kurtulur :D)

Özet:
Şu an bizim Hasan Sabbah'ın yalancı cennetindeki fedailerden tek bir farkımız var.O zaman kullanılan haşhaş insanlarda kafa yapıyordu şimdi güzide partilerimizin yalancı vaatleri..

ADALET VE ÖZGÜRLÜK
http://cheyyubi.blogspot.com/
Kullanıcı avatarı
Araf

Re: Baba ben Apartiest oldum..

Mesajgönderen ebeveyn rooney » 13 Tem 2013 16:40

facebook
twitter
gplus

Araf yazdı:YAZIDA YER ALAN KİŞİ VE KURUMLAR ''TAMAMEN HAYAL ÜRÜNÜDÜR''.
Baba:Ne gerek varmış A yasasına kafirlikleri bitmedi şimdi de yasalarla mı oynuyorlar
Baba:Çocuğum bende şaka yaptım ülkemiz , milletimiz için çok gerekli olan bu yasa...

Pepsi paradoksu geldi aklıma.
Kullanıcı avatarı
ebeveyn rooney

Mesajgönderen can » 13 Tem 2013 16:46

facebook
twitter
gplus

ebeveyn rooney yazdı:

pepsi paradoksu nedir söylemen mümkünmü
Geçmiyor sıcak yaz günleri, Çok özledim YEŞİL-KIRMIZI tribünleri !
Kullanıcı avatarı
can

Mesajgönderen @ucbinaltiyuzyir » 13 Tem 2013 19:29

facebook
twitter
gplus

Kürt halkını 70 kişilik Terörist demokratlar mecliste temsil edeceğine 1 Kürt imam 1 Zerdüşt Kürt 1 Kürt Öğretmen 1 Kürt Evhanımı 1 Dağda çocuğu ölen Kürt Ana 1 Kürt Öğrenci temsil etse size garanti veriyorum bu ülkede Terör sorunu kalmaz.

Peki bu temsil işini yaparken ne tür bir sistem getirilecek ? Yani o bir Kürt İmam veya Kürt Öğretmen olarak seçilen kişi, o mecliste hangi sıfatla olacak ?
Evet, milletvekilleri bize vekalet edemiyor. Ama ''işte bu'' bizi temsil etsin diye seçtiğimiz kişilerde bizi temsil edemeyecek.

Daha da açıklamak gerekirse, bir kürt ev hanımı; sadece bir kürt ev hanımı diye, kürt ev hanımlarının ortak sesi olabilecek mi ?
Bence hayır.
Gönlünde sakladığını içtenlikle seslendirirsen, düşüncende yalnız olmadığını görürsün.
Kullanıcı avatarı
@ucbinaltiyuzyir

Mesajgönderen Araf » 13 Tem 2013 19:45

facebook
twitter
gplus

@ucbinaltiyuzyir yazdı:

Peki bu temsil işini yaparken ne tür bir sistem getirilecek ? Yani o bir Kürt İmam veya Kürt Öğretmen olarak seçilen kişi, o mecliste hangi sıfatla olacak ?
Evet, milletvekilleri bize vekalet edemiyor. Ama ''işte bu'' bizi temsil etsin diye seçtiğimiz kişilerde bizi temsil edemeyecek.

Daha da açıklamak gerekirse, bir kürt ev hanımı; sadece bir kürt ev hanımı diye, kürt ev hanımlarının ortak sesi olabilecek mi ?
Bence hayır.

Bir kürt ev hanımı milyon tl'lik ihaleler peşinde koşan bir illetvekilinden sadece bir kürt ev hanımı diye kürt ev hanımlarının ortak sesi olur

Zaten sistemin değişebileceğini söylemiyorum bu bir ütopya ancak bu ''ütopyaya'' yaklaşabilecek bir devlet düzeni oluşturulabilir.Örneğin mecliste Çobanları temsil eden ve 'çobanlardan' oluşan bir konsey oluşturulabilir.Veya bir romenin sıkıntılarını dile getirecek yine mecliste bulunacak hatta yasa oylamalarına bile katılacak bir grup oluşturulabilir.Bu oluşturulan gruplar Yeni dünya düzeninin A,B,C partilerinden ülkeye daha katkısı olur.
Yani ; Bir işçi neden oyunu illetvekili olsun diye bir iş verene versin , kendini savunmak dururken.
ADALET VE ÖZGÜRLÜK
Kullanıcı avatarı
Araf

Mesajgönderen Araf » 13 Tem 2013 20:09

facebook
twitter
gplus

can yazdı:
ebeveyn rooney yazdı:

pepsi paradoksu nedir söylemen mümkünmü

Pepsi paradoksu ne yaparsan yap topluluğun sadece markaya odaklanması

iki farklı tadı olan içecek düşünün birinin markası a diğerinin b
topluluğun %80'İ b markasını tercih ediyor
bu durumdayken iki içeceğin etiketi değiştirilip bir daha satışa sunulunca
yine %80'i demin a firmasının ürettiği (deney için etiketi değiştirilen) b markasını tercih ediyor.

Tabii benim bildiğim pepsi paradoksu bu.Arkadaş farklı şeyden bahsetmiş olabilir :D
ADALET VE ÖZGÜRLÜK
Kullanıcı avatarı
Araf

Mesajgönderen Sahra » 14 Tem 2013 00:47

facebook
twitter
gplus

Araf yazdı:
yine %80'i demin a firmasının ürettiği (deney için etiketi değiştirilen) b markasını tercih ediyor.

Tabii benim bildiğim pepsi paradoksu bu.Arkadaş farklı şeyden bahsetmiş olabilir :D

Paradoks bunun neresinde yav?
Adamlar etikete göre tercih yapıyor işte. Her durumda b etiketini tercih ediyorlar. Burada içinden çıkılamaz bir durum yok ki adı paradoks olsun ?
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen ebeveyn rooney » 14 Tem 2013 16:10

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:
Araf yazdı:

Adamlar etikete göre tercih yapıyor işte. Her durumda b etiketini tercih eodiyorlar. Burada içinden çıkılamaz bir durum yok ki adı paradoks olsun ?

Öyle yazıyor hocu valla git bak istersen.
Kullanıcı avatarı
ebeveyn rooney

Mesajgönderen Araf » 14 Tem 2013 20:06

facebook
twitter
gplus

ebeveyn rooney yazdı:
Sahra yazdı:
Araf yazdı:

Adamlar etikete göre tercih yapıyor işte. Her durumda b etiketini tercih eodiyorlar. Burada içinden çıkılamaz bir durum yok ki adı paradoks olsun ?

Öyle yazıyor hocu valla git bak istersen.

Paradoks adını ben koymadım sakin Sahra :) araştır internetten ;) pepsi paradoksu ne demekmiş.
ADALET VE ÖZGÜRLÜK
Kullanıcı avatarı
Araf

Dön Siyaset Politika