Yavaş yavaş alıştırıyorlar

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Re: Yavaş yavaş alıştırıyorlar

Mesajgönderen Sahra » 15 Tem 2013 04:04

facebook
twitter
gplus

Jan Valjean yazdı:
Sahra yazdı:
Guthrath yazdı:Türk faşistleri gelmiş yine. Senin Kürt bayrağı eski ve kadim bir bayraktır.

Türkler önceden çok fazla faşistlik yaptı. Millete baskı yaptı. Şimdi de Türküm denince eskisi gibi insanlar var zannediliyor. Bu algının bir kaç yılda kırılacağını öngörüyorum.

Bak, "önceden"miş işte. Yani sakin olabilirsin.

Kimsenin de içinde geçmişin kinini güdüp dağa çıkmasına gerek yok.

Önceden deyip geçilmiyor maalesef. Uğur Kaymaz, Ceylan Önkol, Uludere, Medeni Yıldırım cinayetleri ne kadar önceden ?

Hiç mi Türk öldürülmedi yakınlarda? Ne yani, kısır döngü halinde birbirimizi mi öldürelim gidebildiği yere kadar?

Herkes gerçek anlamda barışçı davranmak zorunda. Ama istenen barış değil intikam olunca bu kısır döngü oluyor işte. Geçmişi sürekli hatırlamak intikam istemeye sebep oluyor, barışa değil.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Jan Valjean » 15 Tem 2013 04:30

facebook
twitter
gplus

Hiç mi Türk öldürülmedi yakınlarda? Ne yani, kısır döngü halinde birbirimizi mi öldürelim gidebildiği yere kadar?

Herkes gerçek anlamda barışçı davranmak zorunda. Ama istenen barış değil intikam olunca bu kısır döngü oluyor işte. Geçmişi sürekli hatırlamak intikam istemeye sebep oluyor, barışa değil.

Anlamadığım şey ne biliyo musun ? Yakınlarda hiç mi Türk öldürülmedi savunması. Biz Uğur Kaymaz'ları, Ceylan Önkol'ları hatırladığımız kafamıza kazıdığımız gibi otobüse molotof atılarak katledilen Serap Eser'leri de unutmuyoruz, hatırlıyor, hatırlatıyor, yad ediyoruz.

Biz devletin yaptığı Uludere, Mustafa Muğlalı olayı gibi katliamları bir bir yazdığımız gibi, PKK'nın yaptığı Başbağlar gibi katliamları da bir bir yazıyoruz. Ve ben bu insanlara Serap Eser'i hatırlattığım zaman çıkıp ''Ne yani Kürtler ölmüyor mu ?'' savunmasını duymuyorum.

Ben birbirimizi öldürelim de demedim ayrıca. Zaten barış olabilmesi için müşterek şartlarda buluşulması zorunluluğunu hep söylüyorum. Fakat bu geçmişte yaşananları halı artına süpürerek olmaz. İnsanlar değişip, dönüşmedikçe hadi barış gelsin demek ancak laf-ı güzaf. Gezide ulusalcıların bir kısmı nasıl dönüştüyse Türk halkının da bu konuda dönüşmesi lazım.

İntikam istenmesi meselesine gelince, Kürdler arasında ''bağımsız devlet kuralım'', ''intikam alalım'' düşünceleri o kadar az ki, yok denecek seviyede. Fakat Ya Sev ya Terket'ler, Ölü Kürt İyi Kürt'ler bunlar hala devam ediyor maalesef. İşin tehlikesi ise şurada: bugünkü Kürd halkı gerçekten barış istiyor, birlikte yaşamak istiyor ama insanca. Ahmet Kaya'nın ''Bizler bağımsız, özgür bir devletin eşit yurttaşları olarak insanca yaşamak istiyoruz.'' cümlesi özetidir. Fakat bu tren bu dönemde kaçarsa bir daha ölümlerin önüne geçilemeyeceğine emin olabilirsin. Çünkü her yeni gelen nesil daha radikal olacaktır. Bugün %95'inin birlikte yaşayalım dediği, istediği Kürdler yarın daha da radikalleşecektir bu ayrımcılıklar nedeniyle.
Fikirlerine katılmıyorum, ama o fikirleri özgürce ifade etmen için gerekirse canımı bile veririm (Voltaire)
Kullanıcı avatarı
Jan Valjean

Mesajgönderen insanity » 15 Tem 2013 05:31

facebook
twitter
gplus

Kamenev yazdı:
Bozkurt yazdı:Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum ama bu topraklarda AKP iktitarının ilk yıllarıda dahil
bebek katilinin serbest kalması,
ülkenin bir kısmının kuzey kürdistan olarak bölünmesi,
İstanbul'un göbeğinde kürt bayrağı denilen paçavraların açılması düşünülemezdi bile. Çoğaltabilirizde bunları..
Ama konuşa konuşa en nefretle baktığımız şeyler bile bize kabul ettirildi. Bize derken halkın %50 sinden fazlasına..
Tepkimizi mi koyamadık ortaya da bunlar böyle istediğini yapar oldu.
TÜRK'üm demek ne zaman ırkçılık oldu. Ben Türk'üm deyince Kürtlere ölüm mü demiş oldum. Eşit yaşayalım ama tek dil diye başlayıp eğitimde bile birden fazla dil eğitimi vermek, tek din diye başlayıp "bu ülke ne kadar Müslümanlarınsa bir o kadar da Hristiyanların" demek ne kadar Adaletli ve Kalkınan bir ülke yapar bizi size soruyorum.

Yunanistan'da,Bulgaristan da, Makedonya'da, Kosova'da, Bosna'da Türkler ne istiyor? Türkçe dil hakkı için neler yapıyorlar? örneğin, nüfusunun % 4-10'unu Türklerin oluşturduğu Makedonya'nın Kostivar ilinde Türkçe 3. ana dil olarak belediye meclisinde kabul edilmiş ve şehirdeki tüm levhaların sırasıyla Makedonca, Arnavutça ve Türkçe olarak yazılmasına başlanmıştır. Hiç kimsede bu hakka itiraz etmemektedir. Bu hakkı nasıl elde ettiler?Neden kimse karşı çıkamıyor? Ne gibi sonuçlar doğurdu? Balkanlarda Türkler için bu soruları tartışırken kendi ülkemizi de gözönüne almak zorundayız. Bizler, Balkanlardaki Türkler için bu hakkı savunurken, kendi ülkemizde Güneydoğu'daki Kürt halkı için neden karşı çıkıyoruz?

Türkiye'de kürtçe resmi dil olarak kabul edilse ülke bölüncek mi?

Hacı 5-6 asır selçuklu dönemi boyunca farsça konuşuldu e osmanlı varken zaten osmanlıca arapça konuşuldu yani az konuşulmuş ezilmiş bir dil falan aranıyorsa bizim türkçe gayet ezik bak daha 100 yıl olmadı konuşalı :D
Ayrıca bu kürtçenin temeli farsçadır ve bu dil farsçanın lehçesi gibi birşeydir heykelde mezarda dağda taşta sağda solda incikte boncukta bu dilin ana dil olmasını isteyen adamların kürtçe yazıt bulamamasının sebebide budur. en fazla şiir bulursun
Bak tabiki ben dilimi öğrenecem kardeşim diyen adama devlet öğretsin sorun değil ama resmi işler hukuki işler siyasal anayasal işler herkesin anlayacağı tek bir ortak dil ile olmalıdır ben halkım e ben mecliste adamın ne dediğini anlamadıktan sonra benim bu yazıyı yazarken kullandığım dili sen anlamadıktan sonra yani sen beni anlamadıktan sonra kıymeti yokki ne gerek var yani çiftbaşlılığa
cumhuriyet kurulduğunda 3 tane dili vardı türkçe arapça farsça atatürk te hakkını türkçeden yana kullandı türkçe konuşuyoruz işte :D
Ayrıca etnik siyasetin yapanların doğudaki insanları kendi çıkarları için kullanmak isteyenlerin ve genelde siyasi tartışma programlarında ortaya çıkan belli bir kesime özgürlük istemenin insan haklarını savunmakla hümanizmle barışla sevgiyle pozitif enerjiyle çiçekle böcekle alakalı olduğunu sanan ayılamamış aydınların olduğu bir yerde kürtçeyi anadil yapmaya o vartaların altına girmeye gerek yoktur lazların hakkı yok efendim kürtlerin hakkı diye birşey yoktur bireyin hakkı insanın hakkı vardır kürtlerle türkler lazlarla bilmemnelerin eşitliği değildir mesele tek tek bütün insanların bütün bireylerin eşitliğidir günümüzde akşam ilginç ilginç programlara çıkıp kürtlere özgürlük diyerek etnik siyaset yapmaya kalkan bu adamlara hiç bir şekilde pas verilmemelidir '' azınlık hakları '' adı altında bu gibi pasları veren ülkeler hep patlamışlardır e malum osmanlıdan biliyoruz veya nijerya örneği var adamlar 4 dili falan bi tanıdılar sonra herkes çıktı bende ulusum ulan diye şimdi ne yapılacak bilen yok etnik çatışmalarda çatır çutur ölüyor adamlar bizim öyle olmayacağımız ne malum ? Evet ülkeler bazen taviz vermek zorunda kalabilir ama ayakta kalmanın yolu taviz vermeye dönüşmemelidir
did i ever tell you the definition of insanity ?
Kullanıcı avatarı
insanity

Mesajgönderen Bozkurt » 15 Tem 2013 11:09

facebook
twitter
gplus

Kürtçe resmi dil olarak kabul edilse ülke bölünecek mi demişsiniz. Irak da bu dünyada. Türkleri savunduk dillerini konuşmak istediler ve bu hakkı aldılar demişsiniz. Peki bu Türkler kaç şehit verdi. Daha Kerkük te 36 can gitti. Kürtçe denen uydurma dil kendi aralarında bile anlaşılamayan bir dil. Osmanlı'da bunların özerk bölgeleri vardı arkadaşlar ve bunlar Osmanlıca konuşuyordu. Bu Kürtçe denen şeyi kürt halkı yaratmadı. Arka planda görüpde söyleyemediğiniz kişiler BÖLMEK için BÖLÜCÜLÜK için icat etti. Adamsanız Türkleri savunduk demeyin adam olun bir kere Türkleri ezdirdik sesimizi çıkaramadık deyin sesini çıkaranın sesi kısıldı. 80 öncesi ne oldu lan. kürtçe konuşan ceza almış. TÜRK milliyetçiliğyle kurduğumuz ülkede kaç Türk milliyetçisi genç öldü. Bunları söyleyemeyen şerefsizdir. Dahada uzatmayın bu dil meselesini. Kürtçeyi savunana bak adam olsan kürdistan bayrağı dedikleri paçavraları savunmazdın. Sen o dağda hayvanlar gibi geberenlere de şehit diyorsundur. Bu yaptığın adiliktir, hainliktir.
Kür Şad ölmüş, fakat attan düşmemişti.
Ölmüş, fakat yenilmemişti!
Hüseyin Nihal ATSIZ - Bozkurtların Ölümü
Bozkurt

Mesajgönderen Anders Svetlenikov » 15 Tem 2013 12:44

facebook
twitter
gplus

Guthrath yazdı:Doğuya son 10 yılda yatırım yapıldı. Ve oyların büyük çoğunluğu AKP`ye kaydı. Pkk öğretmen kaçırırken köylü arkasından koştu, yapma etme dedi, ama kaçırdılar. AKP geldiğinden beri Kürtler ile devlet barıştı.

Kaçırdılar mı kaçırmadılar mı sen bana ondan haber ver..

Ben merak ediyorum, aynı seviyede olan Lazlar neden adam kaçırmıyor, dağa çıkmıyor da bu Kürtler çıkıyor?

Yozgat'a Kastamonuya 70 yıl boyunca çivi çakılmadı neredeyse.. Çıktılar mı bunlar dağa?
Anders Svetlenikov

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 15 Tem 2013 13:00

facebook
twitter
gplus

Guthrath yazdı:Doğuya son 10 yılda yatırım yapıldı. Ve oyların büyük çoğunluğu AKP`ye kaydı. Pkk öğretmen kaçırırken köylü arkasından koştu, yapma etme dedi, ama kaçırdılar. AKP geldiğinden beri Kürtler ile devlet barıştı.

Yoksulluk, olanaksızlık size dağlara çıkmayı meşrulaştırmaz. İşte sizin en kötü ve en iğrenç yönünüz. Kusura bakma.
Benim dedelerim de fakirdi peki neden dağlara çıkmadılar?

İşleri kendi aleyhinizde meşrulaştırmayın.
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen Rocky Marlboro » 15 Tem 2013 13:28

facebook
twitter
gplus

Erdoğan, yavaş yavaş bu zemine çekildi fakat bazı keskin şeyler belliydi.

ABD & Erdoğan ortaklığının temeli ortak düşmanda buluşma. İkisinin de hedefinde Cumhuriyet var. ABD ulus devleti bölmek, Erdoğan Cumhuriyet değerlerinden intikam almak istiyor.

AKP'nin kuruluşunda CFR'nin göndermiş olduğu memorandumu kabul etmiştir; CFR'nin temel talebi federasyondur. 11 yıl içerisinde özelleştirmeler, etnik ayrıştırmalar sonradan eklenmiş taleplerdir.
Mustafa Ernesto Zapata! / http://RockyMarlboro.blogspot.com

Küresel güçlere ve yerli işbirlikçilerine karşı ikinci milli mücadele.
Kullanıcı avatarı
Rocky Marlboro

Mesajgönderen Sahra » 15 Tem 2013 15:02

facebook
twitter
gplus

Jan Valjean yazdı:

Anlamadığım şey ne biliyo musun ? Yakınlarda hiç mi Türk öldürülmedi savunması. Biz Uğur Kaymaz'ları, Ceylan Önkol'ları hatırladığımız kafamıza kazıdığımız gibi otobüse molotof atılarak katledilen Serap Eser'leri de unutmuyoruz, hatırlıyor, hatırlatıyor, yad ediyoruz.

Biz devletin yaptığı Uludere, Mustafa Muğlalı olayı gibi katliamları bir bir yazdığımız gibi, PKK'nın yaptığı Başbağlar gibi katliamları da bir bir yazıyoruz. Ve ben bu insanlara Serap Eser'i hatırlattığım zaman çıkıp ''Ne yani Kürtler ölmüyor mu ?'' savunmasını duymuyorum.

Ben birbirimizi öldürelim de demedim ayrıca. Zaten barış olabilmesi için müşterek şartlarda buluşulması zorunluluğunu hep söylüyorum. Fakat bu geçmişte yaşananları halı artına süpürerek olmaz. İnsanlar değişip, dönüşmedikçe hadi barış gelsin demek ancak laf-ı güzaf. Gezide ulusalcıların bir kısmı nasıl dönüştüyse Türk halkının da bu konuda dönüşmesi lazım.

İntikam istenmesi meselesine gelince, Kürdler arasında ''bağımsız devlet kuralım'', ''intikam alalım'' düşünceleri o kadar az ki, yok denecek seviyede. Fakat Ya Sev ya Terket'ler, Ölü Kürt İyi Kürt'ler bunlar hala devam ediyor maalesef. İşin tehlikesi ise şurada: bugünkü Kürd halkı gerçekten barış istiyor, birlikte yaşamak istiyor ama insanca. Ahmet Kaya'nın ''Bizler bağımsız, özgür bir devletin eşit yurttaşları olarak insanca yaşamak istiyoruz.'' cümlesi özetidir. Fakat bu tren bu dönemde kaçarsa bir daha ölümlerin önüne geçilemeyeceğine emin olabilirsin. Çünkü her yeni gelen nesil daha radikal olacaktır. Bugün %95'inin birlikte yaşayalım dediği, istediği Kürdler yarın daha da radikalleşecektir bu ayrımcılıklar nedeniyle.

Ben zaten suçun büyüğünü devlette buluyorum. Bence dağdakileri öldürmekle çözüm gelmez. Doğudakilerin eğitilmesi lazım, kafalarının doldurulamaması için, birer PKK'lıya dönüşmemeleri için bu şart.

Ben herkesle empati yapıyorum. Düşünüyorum, belki ben de intikam peşinde olan cahil bir ailede büyüseydim PKK'yı haklı bulacak kafada olacaktım.

Türkler ölmüyor mu dedim ama kastettiğim şu değil: "Türkler öldürüyor çünkü Kürtler de Türkleri öldürüyor."
Türkler ölmüyor mu dedim ama kastettiğim şu: "Türklerin sütten çıkmış ak kaşık olmadığı gibi, Kürtler de sütten çıkmış ak kaşık değil. İki tarafın da bunları hatırlatması yerine unutması herkesin hayrına"

Ama bu kolay bir iş değil. Devletin gerçekten istemesi ve uğraşması gerekir.
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Kamenev » 16 Tem 2013 03:10

facebook
twitter
gplus

Bozkurt yazdı:Kürtçe resmi dil olarak kabul edilse ülke bölünecek mi demişsiniz. Irak da bu dünyada. Türkleri savunduk dillerini konuşmak istediler ve bu hakkı aldılar demişsiniz. Peki bu Türkler kaç şehit verdi. Daha Kerkük te 36 can gitti. Kürtçe denen uydurma dil kendi aralarında bile anlaşılamayan bir dil. Osmanlı'da bunların özerk bölgeleri vardı arkadaşlar ve bunlar Osmanlıca konuşuyordu. Bu Kürtçe denen şeyi kürt halkı yaratmadı. Arka planda görüpde söyleyemediğiniz kişiler BÖLMEK için BÖLÜCÜLÜK için icat etti. Adamsanız Türkleri savunduk demeyin adam olun bir kere Türkleri ezdirdik sesimizi çıkaramadık deyin sesini çıkaranın sesi kısıldı. 80 öncesi ne oldu lan. kürtçe konuşan ceza almış. TÜRK milliyetçiliğyle kurduğumuz ülkede kaç Türk milliyetçisi genç öldü. Bunları söyleyemeyen şerefsizdir. Dahada uzatmayın bu dil meselesini. Kürtçeyi savunana bak adam olsan kürdistan bayrağı dedikleri paçavraları savunmazdın. Sen o dağda hayvanlar gibi geberenlere de şehit diyorsundur. Bu yaptığın adiliktir, hainliktir.

Kürtçe Orta Doğu'nun Arapça, Türkçe ve Farsçadan sonra en çok konuşulan dördüncü dilidir. Bi halkın diline uyduruk diyosan sana söyleyecek lafım yok.
http://tr.wikipedia.org/wiki/K%C3%BCrt%C3%A7e
Kullanıcı avatarı
Kamenev

Mesajgönderen ceci » 16 Tem 2013 09:00

facebook
twitter
gplus

Yakında bu konu ile ilgili hayli sert bir yazı yazacağım.. Şimdiden kalbini kıracaklarımdan ozur diliyorum.. sonra, vay efendim ben görmedim, yok efendim ben duymadım demeyin..
Resim
Kullanıcı avatarı
ceci

ÖncekiSonraki

Dön Siyaset Politika