pkk'ya silah bırakma çağrısı.

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Re: pkk'ya silah bırakma çağrısı.

Mesajgönderen bir adem » 03 Mar 2015 15:47

facebook
twitter
gplus

Apo nun yerine yeni şeytan selo mu ilan edilecek yani?
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen yazyagmuru » 03 Mar 2015 15:52

facebook
twitter
gplus

bir adem yazdı:Apo nun yerine yeni şeytan selo mu ilan edilecek yani?

şahsi fikrim böyle olduğudur.
وَتَرَى الْمَلَائِكَةَ حَافِّينَ مِنْ حَوْلِ الْعَرْشِ يُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَقِيلَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen hello » 03 Mar 2015 16:07

facebook
twitter
gplus

yazyagmuru yazdı:
bir adem yazdı:Apo nun yerine yeni şeytan selo mu ilan edilecek yani?

şahsi fikrim böyle olduğudur.

Bence yanlış düşünüyorsun. Apo yerine kimse geçemez. Örgütü ve bu hareketi ayakta tutan Aponun kendisidir. Bu şahsi bi mesele değildir örgüt ve destekleyenleri Apoya şahsi olarak bakmazlar ona önder demezler "önderlik" derler ve olaya öyle bakarlar. Şu ana kadar Kürt siyasi hareketinde kimse kalıcı olmamıştır herzaman başkanlar liderler vs. değişir zaten buna tanık oluyorsunuzdur. Amaç Apoya alternatifin çıkmasını engellemek olmuştur herzaman. Ama Demirtaş bir istisna olup bu kadar uzun parti başkanlığı yapmış tek insan. Bunuda cumhurbaşkanlığı seçimine ve seçim barajına bağlıyorum ben. Ufkunu açması için bence bu oluşumdaki önderlik kavramını biraz araştırmanı öneririm.
Heyhat böcek, heyhat! Burada ne öyle güzel bir gök, ne de öyle güvenli bir korunak var. Sen o kirli çiş kabında, bense bok, çiş, kan, ter, kusmuk, pranga ve zincirler içinde debeleniyorum.
hello

Mesajgönderen yarfo » 03 Mar 2015 17:45

facebook
twitter
gplus

hello yazdı:
Apo yerine kimse geçemez. Örgütü ve bu hareketi ayakta tutan Aponun kendisidir. Bu şahsi bi mesele değildir.

Bir insan kendisiyle bu kadar nasıl çelişebilir anlamak mümkün değil. . İşi şahsileştiren sizsiniz apo itini mehdi ilan edeceksiniz neredeyse önce
fikrinizin ne olduğuna karar verin biji serok apo diye dolanmayın ortada madem mesele şahsi değil. Nerden baksan tutarsızlık..
Resim
Kullanıcı avatarı
yarfo

Mesajgönderen bir adem » 03 Mar 2015 17:51

facebook
twitter
gplus

kürt siyasi hareketinin demokratik açıdan meşru görülebilecek yönü olan hdp eski ayaklardan farklı, kitle aynı olabilir fakat gütmeye çalıştıkları siyaset eskiye nazaran türkiyenin batısına daha ılımlı. türkiye şartlarında da olması gereken bu, abdullah öcalan ın özgürlüğünü sağlayıp siyasete geri döndürme gibi kürt hareketinin bir hedefi var fakat bunun üzerinde ne kadar ısrarcı olurlar zaman gösterir.

bir adem

Mesajgönderen yazyagmuru » 03 Mar 2015 18:10

facebook
twitter
gplus

http://www.youtube.com/watch?v=gd2mD2qBDF0
açılan videonun 10.saniyesinde konuşmanın tamamını izlemek için bir pencere açılacak. oradan tamamına ulaşın ve hepsini izleyemiyorsanız 32:17 den 41:00'e kadar olan yaklaşık 9 dk 'yı dikkatle dinleyin.

(konuşmanın başka bir yerinde, cezaevindeki hasta tutukluların durumuna değiniyor ve bunun üzerinden hükumete yükleniyor. oysa ben bir avuç arkadaşımla, kızılay'da, hasta tutukluların durumuna dikkat çekmek için açlık grevi yaptım. sonradan selahattin demirtaş ve gülten kışanak'la bir görüşme yaptık. meclisteki görüşmemizde kıllarını bile kıpırdatmadılar, "projeniz varsa getirin" diyerek geçiştirdiler. şimdi ise hasta tutuklular üzerinden rant devşirmeye çalışıyorlar)
En son yazyagmuru tarafından 03 Mar 2015 18:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
وَتَرَى الْمَلَائِكَةَ حَافِّينَ مِنْ حَوْلِ الْعَرْشِ يُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَقِيلَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen bir adem » 03 Mar 2015 18:19

facebook
twitter
gplus

abi ülkedeki siyasetçilerin herhangi birine kesin manada güvenip kefil olmak salaklıktan başka bir şey değil zaten, ilkeli hareket etme gibi bir amacım olsa siyaset hakkında fikir bile yürütmem direk.

bir adem

Mesajgönderen yazyagmuru » 03 Mar 2015 22:55

facebook
twitter
gplus

ortak vatan, aidiyet ve eşit yurttaşlık üzerine temellendirilen 10 maddelik mutabakat, bundan sonrası için, çözüm adına belirleyici metin durumundadır, ancak;
toplumsal barış sağlanmış değildir.
hala büyük engeller mevcuttur.
alınacak çok uzun bir yol vardır.
daha önce şahit olduğumuz ya da olmadığımız çeşitli provokasyonlar söz konusu olabilecektir.
çözümün önündeki yeni engeller, bir zamanlar hükumetle diyalog bile kuramayıp, imralıyı adres gösteren hdp'nin şahin kanadı ve kandildir. perde gerisinde ise ülkemizle hiç bir şekilde ortaklık kurması beklenmeyecek anglo sakson-yahudi ittifakı vardır.

demokratik siyasette ısrar etmemiz ve ırak ve suriye üzerindeki nüfus alanlarımızı doğru belirlememiz şarttır.
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen hello » 04 Mar 2015 01:27

facebook
twitter
gplus

yarfo yazdı:
hello yazdı:
Apo yerine kimse geçemez. Örgütü ve bu hareketi ayakta tutan Aponun kendisidir. Bu şahsi bi mesele değildir.

Bir insan kendisiyle bu kadar nasıl çelişebilir anlamak mümkün değil. . İşi şahsileştiren sizsiniz apo itini mehdi ilan edeceksiniz neredeyse önce
fikrinizin ne olduğuna karar verin biji serok apo diye dolanmayın ortada madem mesele şahsi değil. Nerden baksan tutarsızlık..

Bir defa bu mehdi ilan edeceksiniz falan doğru bişey değil. Ben ne kimseye nede bi düşünceye tapacak şekilde güvenmem işi genelleme. Ben herhalde yanlış anlattım yada yanlış ifadeler kullandım. Apo adını kullanan bu görüşteki insanlar bi şahıstan öteye bakar. Bu olay öyle mehdileştirme kutsallaştırma işi değil bir düşünce bi hareket olarak bakıyorlar. Ki durum tam tersi olsa bile bu ülkede onca tapılan şahıs varken kimse Apoya tapılmasını diğerlerine bakmadan eleştiremez! Yukarda yazımda belirttiğim gibi şuan Apoya alternatif imkansız gibi birşey adamlar lider demiyor önderlik diyorlar bak kaçtır tekrarlıyorum. Bu işin doğruluğunu yanlışlığını kanıtlamak için yada tartışmak için yazmadım sadece bi arkadaşın yazdığı gibi Apoya alternatif olarak Demirtaşın ortaya atılacağının imkansız olduğunu açıklamaya çalıştım. Bu hareketin içinde olanlar yada çok iyi tanıyanlar bilir. Adamlar kendi rızalarıyla bir süre sonra zaten bir köşeye çekiliyorlar. Tartışmayı başka yere çekmeye çalışmayacam ayriyeten bu konuyla ilgili bir başlık olsa konuşurum. Sadece bu alternatif olayına değinmek istedim o kadar.
Heyhat böcek, heyhat! Burada ne öyle güzel bir gök, ne de öyle güvenli bir korunak var. Sen o kirli çiş kabında, bense bok, çiş, kan, ter, kusmuk, pranga ve zincirler içinde debeleniyorum.
hello

Mesajgönderen yazyagmuru » 09 Mar 2015 14:06

facebook
twitter
gplus

karşı hamle geldi, hem de tanıdık bir yüzle.
leyla zana.
demirtaş'ın alternatifi olacaktır.
demirtaş'ın çözüm süreci önünde bir engel olduğu tesbitinin doğruluğuna yönelik haberler okumaya başladım. bu da iddiamın komplo teorisi olmaktan çıktığını gösteriyor. demirtaş tasfiye olduktan sonra barış gelecektir, doğru olan ve olması gereken yol bu. demirtaş'ın ittifak kurduğu ve vaadler aldığı odakları ileride daha detaylı tartışacağız.
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

ÖncekiSonraki

Dön Siyaset Politika