pkk'ya silah bırakma çağrısı.

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Re: pkk'ya silah bırakma çağrısı.

Mesajgönderen bir adem » 09 Mar 2015 18:02

facebook
twitter
gplus

demirtaş ın türk solcusu nazarında artan imajıyla barajı geçmesi korkusu muhafazakar çevreyi sarmış olmalı ki komplo teorisi salıyorlar epey. sandık oyunlarından arınmış bir seçim görürsek bu seçimde hdp çok büyük ihtimalle yüzde 10 u rahatlıkla aşar gibi geliyor şu an.
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen yazyagmuru » 09 Mar 2015 20:00

facebook
twitter
gplus

HDP'nin barajı aşması ve partinin başına da leyla zana'nın geçmesi en arzu edilir seçenektir. duruma göre ben de oy verebilirim. urfa'lı olduğum için doğal seçmeni sayılırım HDP'nin.
وَتَرَى الْمَلَائِكَةَ حَافِّينَ مِنْ حَوْلِ الْعَرْشِ يُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَقِيلَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen bir adem » 09 Mar 2015 20:17

facebook
twitter
gplus

fakat hdp nin kemik seçmeni nazarında leyla zana ve demirtaş nasıl farkeder bunu da düşünmek lazım, hdp ne kadar batıya açılırsa açılsın orayı bırakmayı düşünemez düşünmemeli.

bir adem

Mesajgönderen yazyagmuru » 09 Mar 2015 20:42

facebook
twitter
gplus

HDP çözüm sürecine ilişkin tavrını net olarak ortaya koymalı. imralı anlaştık diyor ve sırrı süreyya 10 maddelik uzlaşı taslağını akp ile beraber açıklıyor, demirtaş aynı gün "biz hükumete güvenmiyoruz" diyor. halbuki daha önce çözüm için imralı'yı adres gösteriyorlardı.

kim ne derse desin,bu ülkedeki tek muhalefet HDP'dir . barışa yönelik net bir perspektif görürsem oyum kesinlikle onlarındır. türkiye'li bir HDP'nin marjinal faydası, tek başına akp iktidarından çok daha fazla olacaktır.
وَتَرَى الْمَلَائِكَةَ حَافِّينَ مِنْ حَوْلِ الْعَرْشِ يُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَقِيلَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen bir adem » 09 Mar 2015 20:51

facebook
twitter
gplus

abi demirtaş sürecin kazanımlarından en azından memnun olduklarını da belirtti o günkü tv programlarında, bence demirtaş hakkında yaratılmak istenen algı biraz gerçek dışı ve gereksiz. en azından hdp liler şu aşamada itibar etmeyecektir. meclise giremezlerse asıl olay chp ve mhp den ziyade hdp de kopacak gibime geliyor, o kadar kürt hareketini birleştirip uzlaştırıp bunca çabaya rağmen olmuyorsa neden güvenelim diyebilir kürtler.

bir adem

Mesajgönderen yazyagmuru » 09 Mar 2015 21:35

facebook
twitter
gplus

barajı aşmalarına yeterecek kadar kürt oyu var bu ülkede. kaldı ki türkiye seçmeninin tamamından oy isteyebilir/alabilirler. hala baraj korkusu yaşıyorlarsa kusuru başkasında değil, kendilerinde aramalılar.
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen bir adem » 09 Mar 2015 22:03

facebook
twitter
gplus

yazyagmuru yazdı:barajı aşmalarına yeterecek kadar kürt oyu var bu ülkede. kaldı ki türkiye seçmeninin tamamından oy isteyebilir/alabilirler. hala baraj korkusu yaşıyorlarsa kusuru başkasında değil, kendilerinde aramalılar.

inşallah öyle olur, barajı geçemezlerse akp nin zaten ilerleyen otoriterliği iyice korktuğum yerlere gelecek

bir adem

Mesajgönderen bir adem » 12 Mar 2015 18:02

facebook
twitter
gplus

şu yazı konuştğumuz mevzuya biraz daha ışık tutabilir:
http://rusencakir.com/Ocalan-Demirtasin ... er-mi/5129

bir adem

Mesajgönderen luebraln » 01 Ağu 2015 08:48

facebook
twitter
gplus

belkide buralarda akepelilerin terörün bittiğine inandığı hortlatılmayı bekleyen bir konu vardır :roll:
"Ve budalalar, anlamadıklarını anlayamayacaklarını yok ederler..."Goethe
Kullanıcı avatarı
luebraln

Mesajgönderen yazyagmuru » 02 Ağu 2015 22:35

facebook
twitter
gplus

[quote=

tüm şer cephesinin demirtaş üzerinde ittifak ettikleri tesbitini yapıyorum. hükumet de bunun farkında ve bu nedenle iç güvenlik paketi konusunda ısrarcı. dolayısı ile pkk'ya 'silah bırak' çağrısının askıda kalacağını düşünüyorum.

[/quote]

1 ağustostayız ve ben yukarıdaki "pkkya silah bırak çağrısı askıda kalır" tesbitini 3 martta, yani yaklaşık 5 ay önce yapmıştım.

yeni tesbitte de bulunmak isterim.son hava harekatı ile de pkkda bir kırılma yaşandı.çok yakında ya silah bırakarak ülke dışına çıkacaklar, ya da devlet operasyonları genişleterek 'tamil kaplanları' örneğinin istisna olmadığını dosta düşmana gösterecek.
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Önceki

Dön Siyaset Politika