Erdoğan'ı eleştireyim derken küfre battı

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Erdoğan'ı eleştireyim derken küfre battı

Mesajgönderen Mecruh » 25 Mar 2015 20:42

facebook
twitter
gplus

Erdoğan çözüm süreci ile alakalı şöyle cümleler kurdu;

“Biz emredildiği gibi birbirimizi kardeş görsek, Allah’ın ipine sımsıkı sarılsak, inanın dışarıdan hiçkimse gelip de bizim ağzımızın tadını bozamaz.”
Ne diyor Tayyip Erdoğan?
Kürt meselesi yok…
Bin yıl kız alıp verdik…
Aynı sofraya oturduk…
Çanakkale’de savaştık…
Ve çare:
Allah’ın ipine sarılalım!

Gayet makul ve her müslümanın katılması gereken sözler.

Tabii Erdoğan'ın her dediğine karşı çıkma hastalığı olan köşe yazarlarından biri buna karşı çıkıp şunları söylüyor;

‘Hukuk’un ipine sarılacağız

Kürt sorunu yok demenin de, bugün hâlâ kız alıp verdik sakızını çiğnemenin de, “Allah’ın ipi”ni çare görmeninin de bugün herhangi bir inandırıcılığı kalmış değildir.

Çare, Allah’ın ipine sarılmak değildir.
Çözüm, Allah’ın ipine sarılmaktan geçmiyor.
Allah’ın ipine değil, ‘demokrasinin ipi’ne sarılacağız.
‘Hukuk’un ipine sarılacağız.
‘İnsan hakları’nın ipine sarılacağız.
‘Özgürlükler’in ipine sarılacağız.
Asıl çare budur.
İşin içine ‘Allah’ı sokarsan olmaz.
İşin içine ‘din’i sokarsan olmaz.

Şirkin derinliklerinde yüzüyor herif. Allah ıslah etsin.

http://www.t24.com.tr/yazarlar/hasan-ce ... elir,11544
حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ

Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.
Kullanıcı avatarı
Mecruh

Re: Erdoğan'ı eleştireyim derken küfre battı

Mesajgönderen eskimo » 25 Mar 2015 20:52

facebook
twitter
gplus

Bu "dönem gazetecisi" arkadaş halt etmiş öncelikle onu belirteyim.
Ancak Erdoğan ve çevresi "Allah'ın ipine" gerçekten sarılsalardı bunlar zaten hiç olmazdı o da ayrı bir konu. Günahlarından tövbe etmeleri için yine de vakitleri var elbette..
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen oyun.cu » 26 Mar 2015 16:46

facebook
twitter
gplus

Siyaset nedir mecruh kardeş, sözlerden ibaretl midir? Dinimi bana karşı kullanması nasıl bir siyasettir? Allah'ın ipine sarılan RTE, gemici düğümü yaptığı o ipi boğazımıza geçirmeye çalışmasının cevabı nedir?

Soru çok daa, biliyorum ki cevap yok
* Ben senin ve düşüncelerinin düşmanıyım. Fakat düşüncelerini özgürce açıklayabilmen için canımı feda etmeye hazırım*
Kullanıcı avatarı
oyun.cu

Mesajgönderen Mecruh » 26 Mar 2015 17:46

facebook
twitter
gplus

oyun.cu yazdı:Siyaset nedir mecruh kardeş, sözlerden ibaretl midir? Dinimi bana karşı kullanması nasıl bir siyasettir? Allah'ın ipine sarılan RTE, gemici düğümü yaptığı o ipi boğazımıza geçirmeye çalışmasının cevabı nedir?

Ne anlattın ki şimdi sen? Çok derin konuştuğunu zannedecekler, halbuki boş konuşuyorsun.

Allah'ın ipi ne demek bilmiyorsun ama o lafı alıp, yok o ipi boğazıma geçirmişler falan diyerek saçma sapan edebiyat yapmaya çalışıyorsun.

Erdoğan yanlış söylüyor, köşe yazarı doğrusu söylüyor mu diyorsun? Lafı dolandırmadan direkt bunu de ki anlayalım.

Kullanıcı avatarı
Mecruh

Mesajgönderen hello » 27 Mar 2015 01:47

facebook
twitter
gplus

Erdoğanın söylediği sözler doğrudur bir müslüman olarak bende katılıyorum. Ama dünya o kadar güzel bir yer değil arkadaş. Erdoğanın bu söylemi bana hiç samimi gelmiyor nedense. Doğrudur çoğumuz müslümanızdır ama bu sözlerle insanlara hak hukuk teslim edilmez. Laik bir ülkede yaşıyoruz, benim hakkımı hukuk sağlayacak. Kefil olarak din tüccarlığı yapan adamlara bakacak değilim benim kefilim Erdoğan yada başkası değil yasalar ve hukukumuzdur.
Yazarın söylediği beni ilgilendirmez ama şöyle bir şey var. Osmanlıdan ayrılmayan tek büyük azınlık grubu Kürtlerdir. Bununda en büyük nedeni aynı dine sahip olmamızdır.Ama yıllardır hep aynı dinin mensuplarıyız, ümmetin çocuklarıyız diye diye Kürtlere yapılmadık zulüm kalmamış. Yani diyeceğim odur ki insanlara hakları ve özgürlükleri bu din tüccarlarının söylediği sözlerle verilmiyor.
Heyhat böcek, heyhat! Burada ne öyle güzel bir gök, ne de öyle güvenli bir korunak var. Sen o kirli çiş kabında, bense bok, çiş, kan, ter, kusmuk, pranga ve zincirler içinde debeleniyorum.
hello

Mesajgönderen bir adem » 27 Mar 2015 02:01

facebook
twitter
gplus

hello yazdı:Erdoğanın söylediği sözler doğrudur bir müslüman olarak bende katılıyorum. Ama dünya o kadar güzel bir yer değil arkadaş. Erdoğanın bu söylemi bana hiç samimi gelmiyor nedense. Doğrudur çoğumuz müslümanızdır ama bu sözlerle insanlara hak hukuk teslim edilmez. Laik bir ülkede yaşıyoruz, benim hakkımı hukuk sağlayacak. Kefil olarak din tüccarlığı yapan adamlara bakacak değilim benim kefilim Erdoğan yada başkası değil yasalar ve hukukumuzdur.
Yazarın söylediği beni ilgilendirmez ama şöyle bir şey var. Osmanlıdan ayrılmayan tek büyük azınlık grubu Kürtlerdir. Bununda en büyük nedeni aynı dine sahip olmamızdır.Ama yıllardır hep aynı dinin mensuplarıyız, ümmetin çocuklarıyız diye diye Kürtlere yapılmadık zulüm kalmamış. Yani diyeceğim odur ki insanlara hakları ve özgürlükleri bu din tüccarlarının söylediği sözlerle verilmiyor.

+1
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Mesajgönderen Mecruh » 27 Mar 2015 07:24

facebook
twitter
gplus

hello yazdı:Erdoğanın söylediği sözler doğrudur bir müslüman olarak bende katılıyorum. Ama dünya o kadar güzel bir yer değil arkadaş. Erdoğanın bu söylemi bana hiç samimi gelmiyor nedense. Doğrudur çoğumuz müslümanızdır ama bu sözlerle insanlara hak hukuk teslim edilmez. Laik bir ülkede yaşıyoruz, benim hakkımı hukuk sağlayacak. Kefil olarak din tüccarlığı yapan adamlara bakacak değilim benim kefilim Erdoğan yada başkası değil yasalar ve hukukumuzdur.

Arkadaş bu ülkede zulüm herkes yapıldı. Türk ırkçısı bir adam bile (Atsız) hapishanelerde işkence gördü, ülkücüler idam edildi. Bu sözleri bırakmak lazım artık.

Şu kafayı değiştir.

Kürtlere yönelik bir zulümden ziyade ülkede genel olarak herkese, her kesime zulüm yapıldı. En çok zulmü müslümanlar gördü. Onlar istediği dilde ezan okuyamadı, istediği dilde ibadet edemedi, istediği gibi giyinemedi. Bundan daha büyük zulüm mü olur? Bu işe böyle bakacaksın. Yoksa sürekli kin güdersin devlete.

Ayeti gösterip, Allah'ın ipine sarılalım diyen adam nasıl din tüccarı oluyormuş? Kişisel olarak ne çıkarı olur böyle bir adamın?

Asıl tüccarlar, demokrasi, özgürlük gibi lafları ağzına sakız eden Hdp'lilerdir. Şahsen çocukken Doğu deyince havsalımda dindar, geleneklerine bağlı birazda utangaç-mazlum(her anadolu insanı gibi) insanlar hayal ederdim, ama son yıllarda görülüyor ki bu insanlar artık marksist şeytanların kucağında, sürekli bozgunculuk peşindeler, tabii ki hepsini kastetmiyorum ama Hdp peşinden gidenler kesinlikle böyle.

Madem Selahattin'in torunlarıyız diyorlar o zaman bunun hakkını verecekler. Git savaşını küffara yap niye ay-yıldız olan bayrağa düşmanlık yapıyorsun?

Hak, hukuk herkese lazım amenna, ona bir lafım olmaz. Ama bu ülkede bir olmaktan, birlikten bahsedeceksek, bunu sağlayacak tek unsur İslam'dır. Bunu ikinci plana attığımız sürece kaybederiz.

Kullanıcı avatarı
Mecruh

Mesajgönderen oyun.cu » 27 Mar 2015 09:36

facebook
twitter
gplus

Mecruh yazdı:
oyun.cu yazdı:Siyaset nedir mecruh kardeş, sözlerden ibaretl midir? Dinimi bana karşı kullanması nasıl bir siyasettir? Allah'ın ipine sarılan RTE, gemici düğümü yaptığı o ipi boğazımıza geçirmeye çalışmasının cevabı nedir?

Ne anlattın ki şimdi sen? Çok derin konuştuğunu zannedecekler, halbuki boş konuşuyorsun.

Allah'ın ipi ne demek bilmiyorsun ama o lafı alıp, yok o ipi boğazıma geçirmişler falan diyerek saçma sapan edebiyat yapmaya çalışıyorsun.

Erdoğan yanlış söylüyor, köşe yazarı doğrusu söylüyor mu diyorsun? Lafı dolandırmadan direkt bunu de ki anlayalım.

:lol: ilahi ya sabah sabah güldürdün
sen biliyor musun anlamını bilmiyorum. RTE nin sözü doğru kullanması doğru yapıyor demek midir? gazeteci ile ilgili bir kelam dahi etmedim. katılmıyorum görüşüne de düşüncesine de. Beni bağlamaz ama beni yöneten kişinin dedikleri ile uyguladıkları sonuna kadar kadar beni ilgilendirir.
* Ben senin ve düşüncelerinin düşmanıyım. Fakat düşüncelerini özgürce açıklayabilmen için canımı feda etmeye hazırım*
Kullanıcı avatarı
oyun.cu

Mesajgönderen hello » 27 Mar 2015 12:21

facebook
twitter
gplus

Nasıl bir kişisel çıkarı olur demişsin e 13 yıl boyunca tek adamlık yaptı daha ne kadar bi çıkarı olabilir ki hadır onla da yetinmiyor başkan olacam diye tutturuyor.
İkincisi Hdp'nin peşinden gidenleri marksist, şeytanın kucağına oturan yani kafir olarak nitelendirmişsin. Nasıl yani oylarını Akp'ye vermiş olsalardı dindar mı olacaklardı? Yada senin gözünde Akp'ye oy verenler dindar diğerleri yoldan mı çıkmış oluyor?Arkadaş bahsettiğin öyle birkaç düzine insan değil milyonlardan bahsediyoruz. Onlarda dindar insan var. Sen müslüman adama kafir demeye utanmıyor musun? Eğer bir müslüman başka bir müslümana kafir diyorsa muhakkak ikisinden birisi kafirdir. Zaten bunu biliyorsundur unutma.
Genel olarak küçükken Kürtleri nasıl hayat ettiğini yazmışsın. Bak en büyük sorunda bu işte. Kürtler kimsenin Kürdü değil bunu unutma. Senin hayal etttiğin tasvirde olmak zorundalar mı? Asıl cinlik burda çıkıyor arkadaş yıllarca kendi Kürdünüzü oluşturmaya çalıştınız. Bu sadace Kürtler içinde değil her zaman kendi müslümanınızı kendi alevinizi kendi ulusalcınızı yaratmaya çalıştınız. Zamanında devletin tayin ettiği faşistliklerle devletin Kürdü oluşturulmaya çalışıldı yani koyun. Kimse kimsenin beklediği şekilde olmak zorunda değil arkadaş ister dinsiz olsun ister komünist, seninle bu devletin çatısı altında eşit hakları ve özgürlüğü olmalı sadece o kadar gerisi boşşş.
Ama bunlardan kurtul. Sana kafir demeyecem, Kürtler senden daha dindar ama bu dindarlıkları onlara kendilerini sömüren din tüccarlarına da tapacak şeyler yaptırmaz!
Heyhat böcek, heyhat! Burada ne öyle güzel bir gök, ne de öyle güvenli bir korunak var. Sen o kirli çiş kabında, bense bok, çiş, kan, ter, kusmuk, pranga ve zincirler içinde debeleniyorum.
hello

Mesajgönderen Mecruh » 27 Mar 2015 20:58

facebook
twitter
gplus

hello yazdı:Nasıl bir kişisel çıkarı olur demişsin e 13 yıl boyunca tek adamlık yaptı daha ne kadar bi çıkarı olabilir ki hadır onla da yetinmiyor başkan olacam diye tutturuyor.
İkincisi Hdp'nin peşinden gidenleri marksist, şeytanın kucağına oturan yani kafir olarak nitelendirmişsin. Nasıl yani oylarını Akp'ye vermiş olsalardı dindar mı olacaklardı? Yada senin gözünde Akp'ye oy verenler dindar diğerleri yoldan mı çıkmış oluyor?Arkadaş bahsettiğin öyle birkaç düzine insan değil milyonlardan bahsediyoruz. Onlarda dindar insan var. Sen müslüman adama kafir demeye utanmıyor musun? Eğer bir müslüman başka bir müslümana kafir diyorsa muhakkak ikisinden birisi kafirdir. Zaten bunu biliyorsundur unutma.
Genel olarak küçükken Kürtleri nasıl hayat ettiğini yazmışsın. Bak en büyük sorunda bu işte. Kürtler kimsenin Kürdü değil bunu unutma. Senin hayal etttiğin tasvirde olmak zorundalar mı? Asıl cinlik burda çıkıyor arkadaş yıllarca kendi Kürdünüzü oluşturmaya çalıştınız. Bu sadace Kürtler içinde değil her zaman kendi müslümanınızı kendi alevinizi kendi ulusalcınızı yaratmaya çalıştınız. Zamanında devletin tayin ettiği faşistliklerle devletin Kürdü oluşturulmaya çalışıldı yani koyun. Kimse kimsenin beklediği şekilde olmak zorunda değil arkadaş ister dinsiz olsun ister komünist, seninle bu devletin çatısı altında eşit hakları ve özgürlüğü olmalı sadece o kadar gerisi boşşş.
Ama bunlardan kurtul. Sana kafir demeyecem, Kürtler senden daha dindar ama bu dindarlıkları onlara kendilerini sömüren din tüccarlarına da tapacak şeyler yaptırmaz!

Hdp = Pkk

Pkk = marksist/komünist/terörist

Kimin ne mal olduğu belli, çocukça kafirlikle suçlama saçmalıkları bırak.

Kimse kendi kürdünü oluşturmuyor, kimse de kimseyi bir kalıba sokmaya çalışmıyor. O devir eskidendi. Biz de çok mücadele ettik buna karşı.

Size bir devlet tahayyül ettirdiler ona kandınız. Sanki devlet sadece kürde zulüm etmiş, siz de öç alacaksınız... Geç arkadaş bu işleri, zulüm herkese yapıldı. Bunu kafana sok.

Bize çok zulüm yapıldı deyip yapılan şerefsizlikleri/hainlikleri meşru gösteremezsin.

Kafirlikten ziyade bozguculuk yapılan. Kuran'a göre ölmesi caiz olan bozguncular. İç güvenlik paketi de geçti artık sonunda müstehak olanı bulacaksınız. Daha geçen bayrak indiren it 13 yıl ceza aldı, bana göre ölmesi gerekiyordu ama ibret olsun çürüsün içerde.

Kullanıcı avatarı
Mecruh

Sonraki

Dön Siyaset Politika