HDP Hangi Halkın Kardeşi?

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Re: HDP Hangi Halkın Kardeşi?

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 09 Haz 2015 01:32

facebook
twitter
gplus

ooo gelmiş aponun piçleri, gözlerimiz yollarda kaldı
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen lmia » 09 Haz 2015 01:49

facebook
twitter
gplus

cowboyfromhell yazdı:Başta şunu söyleyeyim PKK li değilim. Kürt de değilim. Hümanizmi sevmem. Ancak ben marksist-leninistim. Benim inandığım dünya görüşüne göre ezilen ulusların kendi kaderlerini tayin hakkı vardır. Bunun sonucunda Kürtler de ezilen bir ulustur ve kendi kaderlerini onlar tayin eder. Ülke istiyorlarsa ülkeleri olması onların hakkıdır. Lenin zamanında da bütün uluslara bu hak tanınmıştır. Faili meçhuller neydi diye sormuşsun. Faili meçhuller darbe zamanında içeriye atılan çoğu Kürt hareketinden ve devrimcilerden olan ve hapishanede işkencelerle devlet tarafından öldürülmüş insanlardır. Tabi hapishaneye girmeden öldürülenlerde var. Bu insanların çoğunun cesedi bile yok ve devlet öldüğünü kabul etmiyor. Genelde hapishaneden kaçtı veya kaybettik yanıtını veriyorlar. PKK yi ele alırken kuruluş sürecine göz atmak lazım. PKK nin kuruluşu bana göre oldukça meşru. Zulüm gören halk ayaklanır çünkü bu kadar basit. Ondan sonraki eylemlerinde PKK nin yapmadığı ancak PKK nin üzerine atılan birçok eylem var. Bebek öldürdüğü yada Kürt köylerini yağmaladığı gibi mesela. PKK cidden doğuda bunları yapmış olsa Kürt halkı PKK li olmazdı zaten. Bunun dışındaki mücadelesi devletledir. Kendisine zulmetmiş devletle o devletin askeriylede mücadeleye girer adamlar.

Şu lafların yemin ederim birebir aynılarını ama tamamen aynılarını, son 7 yıldır o kadar çok duyuyorum ki. Adam hayvan gibi(ölçü birimi olarak) pkklı, hayvan gibi bölücü kürtçü, ama sorunca değilim diyor. Kimse pkklı değil zaten.
Bende bi kez olsun gerçekten mertce konuşulacak sandım valla. Ama nerdeee. Alışmışlar böyle yapmaya
hıı akpli olduğumdan avatarımda subliminal veriyorum
Kullanıcı avatarı
lmia

Mesajgönderen lmia » 09 Haz 2015 01:57

facebook
twitter
gplus

cowboyfromhell yazdı:Başta şunu söyleyeyim PKK li değilim. Kürt de değilim. Hümanizmi sevmem. Ancak ben marksist-leninistim. Benim inandığım dünya görüşüne göre ezilen ulusların kendi kaderlerini tayin hakkı vardır. Bunun sonucunda Kürtler de ezilen bir ulustur ve kendi kaderlerini onlar tayin eder. Ülke istiyorlarsa ülkeleri olması onların hakkıdır. Lenin zamanında da bütün uluslara bu hak tanınmıştır. Faili meçhuller neydi diye sormuşsun. Faili meçhuller darbe zamanında içeriye atılan çoğu Kürt hareketinden ve devrimcilerden olan ve hapishanede işkencelerle devlet tarafından öldürülmüş insanlardır. Tabi hapishaneye girmeden öldürülenlerde var. Bu insanların çoğunun cesedi bile yok ve devlet öldüğünü kabul etmiyor. Genelde hapishaneden kaçtı veya kaybettik yanıtını veriyorlar. PKK yi ele alırken kuruluş sürecine göz atmak lazım. PKK nin kuruluşu bana göre oldukça meşru. Zulüm gören halk ayaklanır çünkü bu kadar basit. Ondan sonraki eylemlerinde PKK nin yapmadığı ancak PKK nin üzerine atılan birçok eylem var. Bebek öldürdüğü yada Kürt köylerini yağmaladığı gibi mesela. PKK cidden doğuda bunları yapmış olsa Kürt halkı PKK li olmazdı zaten. Bunun dışındaki mücadelesi devletledir. Kendisine zulmetmiş devletle o devletin askeriylede mücadeleye girer adamlar.

Kırmızıyla aldığım yer dışına cevap veriyorum.
Hocam nerden öğrendin? başka sosyalistlerden, başka pkklılardan duyarak mı? Yok kaçarken öldü süsü vermişler, yok pkknın üstüne hep suç atmışlar. pkk melek he melek. Hiçbir delil yok mu yani? Sadece başkalarının bize öyle anlattıklarına dayanarak mı konuşacağız?
Ayrıca doğunun tamamı pkklı değil. Böyle yalanlara inandırılıp kandırılan insan çok. Hiç pkklı olmayan da çok. Ama bu yeni algı oyunu. Pkk/hdp tüm kürtlerin temsilcisiymiş gibi kendini göstermek, bu olmak istiyor.
Bakın sadece Hür Dava Partisi'ne yapılan hdplilerin saldırılarına, öldürdükleri insanlara bile baksanız, aslında arkaplanda nasıl bir zihniyette olduklarını görebilirsiniz. Sırf başka bir Kürtçü parti diye, adamlara saldırıp öldürüyorlar.

Not: O kitabı söylemekte hemen devamında gelen adet. Leninin sözünü duyar duymaz aha şimdi de kitabı geliyor diyorum. Başka kitaplar da okuyun. Her şey o kitapta yazmıyor
Kullanıcı avatarı
lmia

Mesajgönderen lmia » 09 Haz 2015 02:02

facebook
twitter
gplus

cowboyfromhell yazdı:Sadece oy oranlarına bakarak bile doğunun görüşünü görebilirsin. Hüdapar dediğin partide İŞİD'in az daha ılımlısıdır.

O zaman hdpnin saldırıp öldürmesinde sıkıntı yok yani?
PKK-PYD dediğinde her ülkenin içinde (Irak, Suriye, Türkiye) bölücülük yapan, bin yıllık şehirlerin isimlerini değiştiren, uyuşturudan rant sağlayan, sivil halkı öldürmekten bombalı eylem yapmaktan otobüs ambulans yakmaktan, köylerdeki doktor ve öğretmenleri öldürmekten zarar vermekten başka bi şey yapmayan bi terör örgütüdür.
Kullanıcı avatarı
lmia

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 09 Haz 2015 02:09

facebook
twitter
gplus

cowboyfromhell yazdı:
Yowzah Anakata yazdı:ooo gelmiş aponun piçleri, gözlerimiz yollarda kaldı

Arkadaş gene seviyesizliğin dibine vuruyor.

çılgın yowzah forumu çoşturuyor
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen lmia » 09 Haz 2015 02:10

facebook
twitter
gplus

cowboyfromhell yazdı:
lmia yazdı:
cowboyfromhell yazdı:Sadece oy oranlarına bakarak bile doğunun görüşünü görebilirsin. Hüdapar dediğin partide İŞİD'in az daha ılımlısıdır.

O zaman hdpnin saldırıp öldürmesinde sıkıntı yok yani?
PKK-PYD dediğinde her ülkenin içinde (ırak, suriye, Türkiye) bölücülük yapan, bin yıllık şehirlerin isimlerini değiştiren, uyuşturucan rant sağlayan, sivil halkı öldürmekten bombalı eylem yapmaktan otobüs ambulans yakmaktan, köylerdeki doktor ve öğretmenleri öldürmekten zarar vermekten başka bi şey yapmayan bi terör örgütüdür.

Kusura bakma ama biraz cahillik var hocam. PKK'nin özellikle şehirdeki yapılanmaları uyuşturucuyla mücadelenin dibine vurmuş örgütler. YDG-H ın falan bu yöndeki eylemlerine bakabilirsin. Bin yıllık şehir isimleride cumhuriyetle beraber değişti bu ülkede.

Valla sen kusura bakma ama asıl cahillik taraflı kaynakları okuyup gerçekleri bildiğini sanmak. PKKyı melek gibi gösteren haber kaynaklarından elbette ki örgütün yıllardır uyuşturucudan ne kadar para kazandığını söylemesini beklememen lazım.
Irakta da mı cumhuriyetten sonra? Suriyede de mi?
Türkiyede bile bi tunceli-dersim olayı yok. Egeye kadar heryere ayrı ayrı isimler.
Kullanıcı avatarı
lmia

Mesajgönderen eskimo » 09 Haz 2015 03:11

facebook
twitter
gplus

seviye bir tutam gazla yine düşmüş. birilerinin gazıyla hareket ettiğini kabul etmeli bazılarımız. lütfen dikkatli olun yada küfürlerinizi fikirlerin önemsiz olduğu yerlerde dilediğiniz şekilde arz edin.
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Sahra » 09 Haz 2015 11:11

facebook
twitter
gplus

Ezilen de ezilen. Daha kaç yıl bir zamanlar ezilen olmanın avantajını kullanıp ortalığı karıştıracaklar?

Ezildik diyen, ağzından barış kelimesi düşmeyen herkes istediğini yapsın o zaman. Aynı "Tayyip dindar diye onu istemiyorlar" edebiyatı. Niye, çünkü ağzından Allah düşmüyor ama her boku yiyor. Bunların da ağzından barış düşmüyor ama her boku yiyorlar. Ya bi bıraksınlar bu işleri, barışacaklarsa barışsınlar artık :twisted: Poff, barışası yok bunların, hınç dolular; yalan atmasınlar şimdi :twisted:

Ülke istiyorlarsa ülkeleri olması hakkıdır falan filan. Lan karar verin, barış mı toprak istediğiniz? Toprak isteyen barış değil savaş istiyordur. Kim kime durduk yere toprak vermiş ki sonuçta?

Şu toprak, pasaport, vize işlerini çok malca bulurum. Allah'ın toprağı lan, bırak isteyen istediği yerde yaşasın gezsin tozsun. Ama öyle bir düzen var, yapacak bir şey yok. Türkler zamanında almış bu toprakları, mutlu mesut yaşıyorlar. Otur sen de mutlu mesut yaşa, karıştırma ortalığı.

Bu işlerden anlamadığım için çok basit düşünüyor olabilirim. Ama basit olan hayatı zorlaştıran da, kardeşçe yaşamayı bilmeyen de biz insanlar değil miyiz? Kardeşliğin önündeki en büyük engellerden biri toprak kavgasıdır. E bunlar kardeşlik deyip duruyorlar ama bitmek bilmeyen bir toprak kavgası yapıyorlar? Bu ne turşu bu ne lahana. Geçmişte olmuş bir mallıklar. Geçmişte bırakın, mutlu mesut yaşayın poff. Zaten şöyle bir 20 yıl sonra falan kimse kimseye bulaşmasa kardeşlik olur kendiliğinden. Tabii benimki hayaller, hayatlar... :twisted:
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Yowzah Anakata » 09 Haz 2015 13:45

facebook
twitter
gplus

Bu arada madem istediğini aldı "özgürlük savaşcıları". Kaçak elektrik kullanan şerefsizler elektrik çalmayı bırakırlarsa memnun oluruz.

Yeri gelmişken bunu da söyleyeyim. Kaçak elektrik kullananada hakkımı helal etmiyorum.
Kullanıcı avatarı
Yowzah Anakata

Mesajgönderen hardman+ » 09 Haz 2015 13:53

facebook
twitter
gplus

Selahattin Demirtaş'ı şirin gösteren komünist Türk gençlerinin de, bu ülkede şehit oldu mu umursamayan ama roboskiden dem vuran piçinde Allah belasını versin. Bana göre Işid neyse komünizm odur. Pkk-pyd neyse komünizm de odur. Komünizm ve sosyalizmi ben aynı değerlendiriyorum. Sosyalizm sadece komünizme göre biraz daha göze hoş duran bir görüş. İki görüşte aynı bölgeden çıkmış amk.
hardman+

ÖncekiSonraki

Dön Siyaset Politika