AKP’yle koalisyon yapar mısınız?

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

AKP’yle koalisyon yapar mısınız?

Mesajgönderen eskimo » 28 May 2015 15:13

facebook
twitter
gplus

Kılıçdaroğlu, ‘AKP’yle koalisyon yapar mısınız’ sorusuna soruyla karşılık verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’yle koalisyon yapıp yapmayacaklarına sorusuna soruyla karşılık verdi: “İsrafı ve yolsuzluğu kendine mal etmiş bir partiyle nasıl koalisyon yapacaksınız?”

http://www.diken.com.tr/kilicdaroglu-ak ... lik-verdi/

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu NTV'de konuştu. Kılıçdaroğlu, Diyanet'e lüks araç tartışmalarıyla ilgili "Sayın Görmez bir cümle kullandı ve çok önemliydi. İbreti alem için iade ediyorum Mercedes’i. dedi. Başka da br şey söylemiyorum" dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun canlı yayında sorulara verdiği cevaplardan satır başları:

Bütün siyasal partilere eşit mesafedeyiz, hepsine saygılıyız.

Ak Parti İLE KOALİSYON YAPAR MISINIZ?

İsrafı ve yolsuzluğu kendine mal etmiş bir partiyle nasıl koalisyon yapacaksınız. Yolsuzluk diz boyu. Dosyaları kapattılar. Yolsuzluk yapanlarla nasıl bir araya geleceğiz. Vatandaşıma açık çağrıda bulunuyorum. Yoksulluğun, yolsuzluğun bitmesini istiyor musun? O zaman gel 13 yıl yetki istemiyorum, 4 yıl yetki ver bütün dünya görsün bir devlet nasıl yönetilir.

Kimse kalkıp da şu mal varlığını buradan aldın demedi. Ben halktan birisiyim. 7 çocuklu bir aileden geliyorum. Annem ve ablam okuma yazma bilmez. Üniversite okuyan bir tek benim.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29130240.asp
Kullanıcı avatarı
eskimo

Re: AKP’yle koalisyon yapar mısınız?

Mesajgönderen huzurdoğada » 28 May 2015 19:55

facebook
twitter
gplus

Yani bu da HDP nin barajı geçmesi durumunda CHP-MHP koalisyonunun büyük ölçüde gerçekleşeceğini söylüyor gibi. Tabi AKP hile hurdayla ya da anket sonuçlarının tersine bileğinin hakkıyla %42-43 ve üzeri bir oy yakalamazsa.
"Bana sevgi değil,para değil,ün değil,hakikati verin.Zengin yemeklerin,şarabın ve dalkavukların bulunduğu sofrada oturdum,hakikat ve samimiyet yoktu;misafire hiç de iyi davranılmayan bu yerden aç ayrıldım"
Henry David Thoreau
Kullanıcı avatarı
huzurdoğada

Re: AKP’yle koalisyon yapar mısınız?

Mesajgönderen bir adem » 28 May 2015 23:29

facebook
twitter
gplus

hdp dışardan destek verirse chp mhp koalisyonu mümkün, tabi şu aralar yaygın olan anket sonuçları seçimde gelirse
hududunu ahududu bahçesi yaptım, geçişte tatlı yedim, kaçışta çite çarptım.
hz. kierkegaard (k.s) nin yolu üzere inşeallah

BİRRUH BİDDEM NEFDİK YA ADEM

olum engelleyin geçin ne uğraşıyonuz :D
bir adem

Dön Siyaset Politika