Ülkenin kaderi MHP'nin ellerinde!

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Re: Ülkenin kaderi MHP'nin ellerinde!

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 09 Haz 2015 18:07

facebook
twitter
gplus

strider yazdı:Sevgili hanımlar ve beyler,
Seçimlerden önce her şey belliydi, bu kurgunun gerçekleşmesi küresel çetelerin isteğiydi ve tam istedikleri gibi oldu.
Akp-Chp koalisyonu + Kemal Derviş "hayırlı" olsun. Bu koalisyon kurulursa RTE boyun eğdirilmiş veya gönderilecek) demektir, net.
Aksi tüm senaryolarda (ki hiç sanmıyorum) küresel çetelere karşı gelmeye devam edilmiş olur. Kısacası çok zor günler bizi bekliyor derim...
Hakkımızda en hayırlısı ne ise o olur inşallah...

Kusura bakmayında orta da küresel bir çete varsa ve kurban tayyipse kendi kendini kurban etti.Adamın kini , bencilliği gözlerinden okunuyor.Siyasetin bir üslubu vardır.Sen mahalle kahvesinde değilsin , önüne gelene paçavra , çapulcu diyerek yırtamazsın bu işten.1 yıldan daha az süre boyunca medya sektöründe çalıştım ve ben bile bir yıl içerisinde new york times denilen gazetenin ne büyüklükte olduğunu anladım.Bir buçuk asırlık gazeteye sen meydanda atar tutarsan kendi kendini sıfırlarsın.Adam cumhurbaşkanı sıfatıyla miting yaptı daha mı zarar görmesin bunlar ya.Anlamıyorum ki abi ben mi herşeyi yanlış algılıyorum bu adamın tutulacak yanını nasıl bulabiliyorsunuz.İstihbaratınız mı çok kuvettli , hangi kaynaklardan besleniyorsunuz bir tek biz mi cahil cühela kalmış bir biçimde adamın arkasından atıp tutuyoruz.Ortada küresel bir çete var herkes ayrı yazıyor , herkes ayrı oynuyor.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen luebraln » 11 Haz 2015 13:50

facebook
twitter
gplus

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1089590-selahattin-demirtas-silahlar-konusunda-cagri-yapacak-ocalandir

Seçimlerden herkesin ders çıkarması lazım. Partilerin başarısı açısından geçerli şart değil. Türkiye'nin özgür, aydınlık geleceği açısından şarttır. Çıkan sonuçları umarım doğru değerlendireceklerdir. HDP’nin başarısı var. Bizler başarı elde etmenin verdiği sevinçle sorumluluğumuzun farkındayız. Başkanlık Sistemi Türkiye’de tartışılacak durum değildir. Israr edilmesi gerilimin artmasına yol açıyordu. Bundan vazgeçilmesi lazım. Bu kişisel mesele değil. Sayın Erdoğan’a husumetten dolayı başkanlık sistemine karşı değiliz. Dayatma model. Biz AKP’nin hataları yanlışları var diye eleştiriyoruz. Bu hatalardan vazgeçildiğinde ortak adımı atmayı hazırız. Yeni anayasa için, çözüm süreci için gerekli adımları atmaya Başbakan, eski başbakan diyelim bunun farkındadır. Çözüm süreci Türkiye’nin geleceği açısından en önemli sorundur. AKP doğru desteğini çıkarır, iç sorgulamaya dönerse bu iyi olur. Barış için elimizi taşın altına koymaya hazırız.

çözüm sürecini öne süren hdp oldu akp-hdp hükümeti kurulma olasılıgı oranı 1.70
"Ve budalalar, anlamadıklarını anlayamayacaklarını yok ederler..."Goethe
Kullanıcı avatarı
luebraln

Mesajgönderen yazyagmuru » 11 Haz 2015 16:10

facebook
twitter
gplus

akp'ye oy vermiş birisi olarak öncelikle chp+mhp+bdp koalisyonu ya da azınlık hükumetinin denenmesi gerektiğine inanıyorum. zira her ne kadar aksini iddia etseler de, muhalefet partileri akp ile kolalisyon ya da dışarıdan destek için gerçekleştirilemez şartlar öne süreceklerdir.

muhalefet partileri hükumet kuramazlarsa erken seçim gündeme gelmeli. %40 oy almış bir parti için koalisyon hazmedilir bir şey değil. kaldı ki 1960'dan 2002'ye kadar ülke koalisyonlara mahkum edildi ve krizler yakamızı bırakmadı.

mhp ile koalisyon çözüm süreci nedeniyle imkansıza yakın. nitekim bölücü hareketin temsilcileri ile de kurulacak bir ortaklık akp tabanında infiale yol açar. chp'nin ise kendine faydası yok maalesef ve akp ile kimyası uymaz. anlayacağınız bu ülke koalisyonu ya da azınlık hükumetini mümkün değil 4 yıl taşımaz.
وَتَرَى الْمَلَائِكَةَ حَافِّينَ مِنْ حَوْلِ الْعَرْشِ يُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَقِيلَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Kullanıcı avatarı
yazyagmuru

Mesajgönderen cebe tana » 12 Haz 2015 12:05

facebook
twitter
gplus

''''anahtar konumda olduğumu biliyorum delikanlı, yıllardır ilk kez.. tadını çıkaracağım.''''
http://www.ntv.com.tr/i/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/SectionsThumbnails-TSM-Colorbox/_Cover/120612_bahceli640.jpg
Kim bir distopyanın içinde olmadığımızı iddia edebilir ki? Kim söyleyebilir zehirlenmediğimizi?
Kullanıcı avatarı
cebe tana

Önceki

Dön Siyaset Politika