Ülkenin kaderi MHP'nin ellerinde!

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Re: Ülkenin kaderi MHP'nin ellerinde!

Mesajgönderen eskimo » 09 Haz 2015 02:36

facebook
twitter
gplus

korkuyla dolu bir yorum, ben korktum.
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Semavi_2 » 09 Haz 2015 08:53

facebook
twitter
gplus

.
En son Semavi_2 tarafından 13 Kas 2019 17:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Ey gönül huzuruna ermiş ruh! Sen Rabbinden razı, O senden razı olarak dön Rabbine! Sen de katıl has kullarımın içine, gir cennetime!
Kullanıcı avatarı
Semavi_2

Mesajgönderen luebraln » 09 Haz 2015 10:33

facebook
twitter
gplus

En son luebraln tarafından 09 Haz 2015 13:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
"Ve budalalar, anlamadıklarını anlayamayacaklarını yok ederler..."Goethe
Kullanıcı avatarı
luebraln

Mesajgönderen Leonardo da vinci » 09 Haz 2015 12:16

facebook
twitter
gplus

Forumdaki kafalara hayret ediyorum bazen.
Kuzgundan bir alıntı:Asla !
Kullanıcı avatarı
Leonardo da vinci

Mesajgönderen luebraln » 09 Haz 2015 12:49

facebook
twitter
gplus

Kullanıcı avatarı
luebraln

Mesajgönderen luebraln » 09 Haz 2015 13:38

facebook
twitter
gplus

mhp yolsuzluk ve çözüm süreci istekleriyle akp ile koalisyon kapılarını bence kapadı.
akp ile hdp yapılması hoş olmaz herkes açısından ama çözüm sürecine yeni boyut kazandırıyoz gibi bir söylem yayarak bunu yaparlarsa iş daha da karışır :(
chp mhp hdp uzak olsada seçim barajı kaldırılması yüce divana yollama gibi konularda anlaşabilirler diye düşünüyorum.

ekşide oluşturulan ankette benzer şekilde
http://strawpoll.me/4583201/r
Kullanıcı avatarı
luebraln

Mesajgönderen eskimo » 09 Haz 2015 13:40

facebook
twitter
gplus

ayvaz, kamuoyu yoklaması mı yapıyorsunuz? :)
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen hardman+ » 09 Haz 2015 14:03

facebook
twitter
gplus

Ayvaz yazdı:Kimilerine göre hırsız kimilerine göre kurtarıcı olan AKP'nin de sonu gelmişe benziyor. Bence bu ülke yaşadıklarını hemen unutuyor. Devaülasyonlar, trafik kazaları(!) vs. ülkenin üzerinde o kadar çok oyun oynanıyor ki hangisini hatırlayalım?

Kabul etseniz de etmeseniz de 90'ların Türkiye'sine göre bu 12 yıllık süre içerisinde ülke çok gelişti. Hazine genişledi. Gezi Parkı gibi büyük bir olayda bile ülke ekonomisinde sorun olmadıysa uzun süredir hazinede para biriktiğini anlamanız/tahmin etmeniz gerekiyor. Bu süre zarfında yapılan yanlışlar elbette oldu. Özellikle Kürt ve Alevi'lere verilen haklar hususunda.

Erdoğan ve ekibinin Kürtlere ve Alevilere bu kadar değer vermemesi gerektiğini öğrenmesi gerekiyordu ve öğrendi de. Bir Kürt ya da Alevi baş başayken tabiri caizse ''Gardaştır/Kardeştir'', onlar 2 kişi olursa ''Düşman''ın olurlar. 3 kişi olurlarsa arkanı kollamadan hiçbir işe kalkışmaman gerekir. Çünkü nerde sana zarar verecekleri belli olmaz.

Öyle veya böyle AKP tek başına iktidar olamadı. Bana göre ülke MHP'nin ellerinde. ''Şubelerimize saldıran MHP'lilere bunun hesabı sorulacak!'' diyen Demirtaş'ın yanında bulunmak isterlerse kendileri bilir. Bazı arkadaşlarımdan Ocağın nabzına baktım. Görünüşe göre Bahçeli, HDP ile anlaşırsa diğer seçimde MHP diye bir parti olmayacak. Ama AKP ile koaliyon yaparsa ülke eskisi kadar olmasa da ilerleyişe devam edecektir.

HDP, İç İşleri Bakanlığı'na sahip olursa polisler terörist olur. Milli Eğitim Bakanlığı'na sahip olursa Tarih dersi yerine ''Kürt Tarihi'' dersi ve Kürtçe dersler görmeye başlarız. Başımızda PKK hocaları olur. Adalet Bakanlığı'na sahip olursa PKK yüzünden içeri girenler dışarı çıkar ve bir tane bile Kürt içeri girmez.

Kısacası MHP'nin ülke için AKP ile birleşmesi şart. Düşüncelerim bunlar.

+1

Başka doğru düzgün yol yok. MHP'den başka. Ama illa AKP ile birleşmek zorunda değil.
hardman+

Mesajgönderen strider » 09 Haz 2015 17:49

facebook
twitter
gplus

Sevgili hanımlar ve beyler,
Seçimlerden önce her şey belliydi, bu kurgunun gerçekleşmesi küresel çetelerin isteğiydi ve tam istedikleri gibi oldu.
Akp-Chp koalisyonu + Kemal Derviş "hayırlı" olsun. Bu koalisyon kurulursa RTE boyun eğdirilmiş veya gönderilecek) demektir, net.
Aksi tüm senaryolarda (ki hiç sanmıyorum) küresel çetelere karşı gelmeye devam edilmiş olur. Kısacası çok zor günler bizi bekliyor derim...
Hakkımızda en hayırlısı ne ise o olur inşallah...
Kullanıcı avatarı
strider

Mesajgönderen marvin » 09 Haz 2015 17:53

facebook
twitter
gplus

yani şurada belki iki üç şey yazabilrdik de bu adam bildiğin trollemeye gelmiş. söyleyecek bir şey bulamadım.
"Herkes benim düşünceme katılırsa yanılmış olmaktan korkarım."

- Oscar Wilde-
Kullanıcı avatarı
marvin

Sonraki

Dön Siyaset Politika