Ankara Tren Garı kavşağında patlama

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Re: Ankara Tren Garı kavşağında patlama

Mesajgönderen Nate RIVER » 12 Eki 2015 10:48

facebook
twitter
gplus

-Skywalker- yazdı:bide neymiş, sedat peker geçen kan akacak demiş. yahu cia nın kürt uzmanı geçen hafta şehirler havaya uçabilir diyor, bizim muhalefet sedat pekerden söz ediyor... böyle bir sığlık...

Cia'dan böyle bir açıklama geldiğini bilmiyordum, bilsem onu da eklerdim. Bu arada adamın ''kürt'' kelimesini kullanması da ırkçılığa kaymış biraz. Türkiye'de bir sürü üst mevkilerde bulunan kürt vatandaş var, hepsinde bit yeniği aramak sağlıklı değil. Tabi ben bahsi geçen uzmanı tanımadığım için teröristlerle bağlantısı var mı bilmiyorum, genel yorum yaptım sadece.

Ayrıca muhalefetin sedat peker ile ilgili konuşmasında bir sığlık göremedim. Adamın konuşmasından 1 gün sonra patlama oluyor, gayet de mantıklı bir eleştiri. Ha Cia'dan bilerek bahsetmedilerse eksik ve taraflı eleştiri yapmışlar demektir. Sonuç olarak cia'nın ve sedat peker'in olaydan haberi varmış diyebiliriz bence.

cowboyfromhell yazdı:Güvenlik yoktuki önlemi olsun. Denilenler doğru. Daha önce İstanbul'daki Barış Bloku mitinglerinede katıldım ve aşırı derece güvenlik oluyordu. Polis kimseyi aramadan sokmuyor alanın hemen dibinde yüzlerce çevik tomalar akrepler oluyordu. Burada ne bir polis vardı ne bir ambulans. Arama falan da yoktu zaten. He birde devletin bu işte eli yoktur diyen akılsızdır abi o kadar söylüyorum. MİT binasının o kadar yakınında başkentte canlı bomba eylemi olacak ve devlet bu istihbaratı almayacak. Kimi kandırıyo katil herifler.

Hükümeti boş yere eleştirmiyoruz, arkadaşın gözlemi de bunun ispatıdır. Hdp veya teröristler polisleri tezgahlayıp mit binasının dibinde bomba patlatamaz, buna gücü yetecek tek bir grup var. Bu kadar göz önünde ve başkentin orta yerinde cumhuriyet tarihinin en büyük katliamını yapmak için baştaki kişilerden izin çıkması gerekir.

Ayrıca patlamadan hemen sonra (ambulanslardan bile önce) tomaların gelip eylemcilere biber gazı ve basınçlı su sıktığına dair onlarca insanın iddiası var. Bu adamlar da eylemde bulunan kişiler, 1. ağızdan yani.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen Nate RIVER » 13 Eki 2015 00:52

facebook
twitter
gplus

Bu hükümetin kafasını anlayabilen bana da anlatsın.

Adam eylemi yaptıktan sonra zaten bomba patlamış oluyor, burayı atladılar herhalde.
Kullanıcı avatarı
Nate RIVER

Mesajgönderen Semavi_2 » 21 Eki 2015 12:11

facebook
twitter
gplus

.
Ey gönül huzuruna ermiş ruh! Sen Rabbinden razı, O senden razı olarak dön Rabbine! Sen de katıl has kullarımın içine, gir cennetime!
Kullanıcı avatarı
Semavi_2

Önceki

Dön Siyaset Politika